Yarış gündemi

Scudo

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Sezonun ilk yarışı. Epey prestijli bir yol tırmanış yarışı. Bir ara lider götürüyordum ama sonra motor hararet yapınca 3. olmak zorunda kaldım :)

Yuh. 70 küsür dakika, 5+watt/kilo. Tebrikler hocam. Bizim milli sporcular hiç veri paylaşmıyorlar. Acaba bundan daha iyi rakamlar yapıyorlar mı, merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: delibalta

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oradaki amaç toptube altında düzensiz hava akımı oluşturmak. Böylelikle top tube altında daha düzensiz, daha düşük enerjili basınç oluşur. Aerodinamik yasaları gereği hava, yüksek basınçtan alçak basınca doğru hareket edeceğinden downforce oluşacaktır. Bu da bisikletin virajlarda daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Düzlük hızı düşebilir, handikap da bu.
Haşortmanlarımızı bununla uyumlu hale getirmemiz lazım.

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yuh. 70 küsür dakika, 5+watt/kilo. Tebrikler hocam. Bizim milli sporcular hiç veri paylaşmıyorlar. Acaba bundan daha iyi rakamlar yapıyorlar mı, merak ediyorum.
Kimsenin değerlerini bilemem ama özelleşme ile alakalı bir konu. Sporcunun hedefinde böyle uzun tek parça eforlar yoksa haliyle buna odaklanmasının da fazla anlamı olmayabiliyor. Bizimkiler genelde sprint ile biten yarışlarda boy gösteriyorlar, Türkiye'deki yarışlar da hep düz etaplar. Genel olarak Türkiye'de dağlarda yarışılmıyor.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Kimsenin değerlerini bilemem ama özelleşme ile alakalı bir konu. Sporcunun hedefinde böyle uzun tek parça eforlar yoksa haliyle buna odaklanmasının da fazla anlamı olmayabiliyor. Bizimkiler genelde sprint ile biten yarışlarda boy gösteriyorlar, Türkiye'deki yarışlar da hep düz etaplar. Genel olarak Türkiye'de dağlarda yarışılmıyor.
Keşke yarışılsa. O kadar güzel yollar varki...

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yıl başlık açmadık biraz haksızlık oldu ama hafta sonu son iki etap şahane:
(link)
Canlı yayın 16:10 - 18:00 arası..

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bu yıl başlık açmadık biraz haksızlık oldu ama hafta sonu son iki etap şahane:
(link)
Canlı yayın 16:10 - 18:00 arası..
Evet abi eksikliğini hissediyorum,ufaktan sana katılıyorduk hiç olmazsa,ama yarışı takipteyim etaplar beklediğimden zevkli geçiyor hatta abartayım Giro dan daha zevkli,Wva gücünü gösteriyor etaplarda,Alaphilip gibi finişte madara olsada bu ona büyük ders oldu,Froome büyük kayıplarda...

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
İsviçre turu üçüncü gününde,3 aydır yarışmayan Sagan reis sahnelere geri dönüş yapmış,Total Energie takımında ilk yarışı yanılmıyorsam. (link)
Ayrıca yarın başlayacak 5 etaplık Slovenya turu var,Pogaçar'ı özleyenler orayı takip edebilir,TDF için iyi antrenman olacak,yayın olup olmadığını göremedim ama sosyal medyadan takip ediyorum. (link)

Tutmosis89

Forum Demirbaşı
Tepki
1.751
İsim
Mehmet D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İsviçre turu üçüncü gününde,3 aydır yarışmayan Sagan reis sahnelere geri dönüş yapmış,Total Energie takımında ilk yarışı yanılmıyorsam. (link)
Ayrıca yarın başlayacak 5 etaplık Slovenya turu var,Pogaçar'ı özleyenler orayı takip edebilir,TDF için iyi antrenman olacak,yayın olup olmadığını göremedim ama sosyal medyadan takip ediyorum. (link)
Abi total energie takımında kazandığı ilk yarış. Takımla yarış koşmuşluğu var. Ayrıca hem Slovenya turu hem de Belçika turu bugün itibari ile eurosprtta yayını olacak.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)
Ayrıca bugün ve yarın Denizli'de bir yarış daha var kayıtları geçen gün bitti. Resmi br link olmadığı için paylaşım yapamadım. Yerel WhatsApp grubundan paylaşılmıştı.
Uzun rotada Sarıgöl rampası çıkarken zor olduğu kadar iniş tarafında da ağır vasıtalar için yolun büyük bir bölümü tıraşlanmış haldeydi.IMG_20220617_113842.jpg
resim_2022-06-17_124127156.png

Son düzenleme:

haziran

Üye
Tepki
43
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
(link)
Ayrıca bugün ve yarın Denizli'de bir yarış daha var kayıtları geçen gün bitti. Resmi br link olmadığı için paylaşım yapamadım. Yerel WhatsApp grubundan paylaşılmıştı.
Uzun rotada Sarıgöl rampası çıkarken zor olduğu kadar iniş tarafında da ağır vasıtalar için yolun büyük bir bölümü tıraşlanmış haldeydi.289925 dosyayı görüntüle
289928 dosyayı görüntüle
yarış hangi tarihlerde olacak bilgisi olan var mı?

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
(link)
Ağabeyim de katıldı. Kendi yaş grubunda toplam 7 kişi var. Hiçbir varlık gösteremese bile en kötü ihtimalle Türkiye 7.si olacak😁😁

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Ağabeyim de katıldı. Kendi yaş grubunda toplam 7 kişi var. Hiçbir varlık gösteremese bile en kötü ihtimalle Türkiye 7.si olacak😁😁
Hevesinizi kırmak istemem ancak Türkiye 7. sayılabilmesi için Ulusal şampiyonaya gimresi lazım. Denizlide yapılan etkinliğin adında Türkiye şampiyonası olması abinizi Türkiye 7. yapmayacak malesef. Türkiye 7'liği ile katıldığı etkinlikte yaş kategorisinde 7. olmak farklı şeyler. Ama yinede abinizi katlımından dolayı tebrik ederim. :)

• Beğen
Tepkiler: Eroseros

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.465
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam olarak bir yarış değil fakat 24 saat yarışı öncesi Maltepe Belediye'sinin düzenlediği bence kaçırılmayacak bir etkinlik.
Motosiklet sürdüğümde zamanlarda piste çıkma fırsatı bir türlü olmamıştı, kısmet bisiklet ile piste çıkmaktaymış.

** Sportif sürüş etkinliği lisanslı sporcular içindir.

(link)

formula-bisiklet-etkinligi-80027980-0d9b-4cde-b930-5f816facae3f.jpg

Tepki
182
İsim
Ahmet Akıncı
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hevesinizi kırmak istemem ancak Türkiye 7. sayılabilmesi için Ulusal şampiyonaya gimresi lazım. Denizlide yapılan etkinliğin adında Türkiye şampiyonası olması abinizi Türkiye 7. yapmayacak malesef. Türkiye 7'liği ile katıldığı etkinlikte yaş kategorisinde 7. olmak farklı şeyler. Ama yinede abinizi katlımından dolayı tebrik ederim. :)
Denizli ve Gaziantep asıl şampiyona, sadece kategoriler farklı direk Türkiye şampiyonluğu ünvanı burda alınıyor. Türkiye şampiyonası etaplarıda var mesela onlar genel klasmanı belirliyor puanla . Zaten her kategorinin startı ayrı veriliyor ve dişli statüsünden dolayı kendi rakiplerinle yarışıyorsun. Yıldızlar, gençler ve elitler aynı kefeye konulacak değil ya.