İnceleme Xiaomi Mi Band 1S

• Konuyu başlatan TeknoBus
  • Başlangıç Tarihi

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar dikkat etmeniz gereken, bu bilekliğin bir nabız ölçerlisi var bir de olmayanı. Herhangi bir başka yerden de alırken iyice bakın, nabız ölçerli diye alırsınız ama geldiğinde öyle değildir, şaşırmayın.

@chnkrmz Hayır hocam saymıyor, bende nabız ölçmezlisi var :) Ne kadar saat uyuduğunu, hafif uyku derin uyku harfi harfine doğru gösteriyor, ben genelde uyku düzenim ve alarm konusunda seviyorum.

Bilekliğin farklı renkleri de mevcut, cuzi bir miktar ile de alınabiliyor.
12822629_892919810825749_981764759_o.jpg

• Beğen
Tepkiler: TeknoBus
Scudo
T

TeknoBus

Misafir
@chnkrmz ben ayak bileğime takıyorum kadans olçumu gibi olçum yapmakta. Eğer adım saymasın derseniz bileğinize takın sabit durduğu için adım saymaz. Yani uyku takibi, ledli bildirim, akıllı kilit, arama yapıldıığında titreme, 3 adet ayarlanabilir alarm, adım ölçer gibi bir çok özelliği var. Özellikle şunu şunu yapıyomu diye sorarsanız daha kolay yardımcı olabilirim

T

TeknoBus

Misafir
@gercek umurcan Lumia 1520, şuanlık mesaj veya arama geldiğinde led bildirimi yapmıyor tek sıkıntım o diğer tüm fonksiyonlar çalışmakta

T

TeknoBus

Misafir
@Osman Tuğrul Nabız ölçen modeli 1S diye geçmekte teşekkürler yazdıklarınız için, açıkcası bende daha fonksiyonel diye sadece nabız ölçen modelin satışını yapıyorum.

T

TeknoBus

Misafir
@gercek umurcan Android tüm özelliklerini kullanabilmekte İOS bikaç ozellik hariç hepsi ancak o özellikleri bilmiyorum yurtdışı forumlarından aldığım bilgiler bunlar

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Expireme gidilen km yi ölçüyor mu :islik:

• Beğen
T

TeknoBus

Misafir
@chnkrmz üstat telefondaki GPS programları ile çalıştırılırsa öyle olçum yapmakta başka turlu de eğer bileğinizdeyse attığınız adım sayısına gore size ortalama bir mesafe vermekte ben bugün kendi hesabıma gore 2km yol yurudum bileklikte 2.3km dedi, eğer ayak bileğime taksaydın hemen hemen gerçek değeri verirdi diye düşünmekteyim. İlla mesafe ölçsün diyorsanız garminin 1000₺ bandında GPS li modellere yöneleceksiniz ancak bu urunun fiyatının 90₺ olduğunu düşününce verdiği tüm nimetlerden faydalanmak lazım diye düşünüyorum :D

T

TeknoBus

Misafir
Arkadaşlar urunun 70 derece sıcaklıkda çalışabildiğini öğrendim hafif sıcak suya attım şuanlık kayışta esneme gibi bir sorun veya üründe bir sıkıntı yok, birde -10 derecede çalışabildiği yazmakta ancak onu test edecek yer bulamadım açıkcası :) nabız ölçeri metalik sistemle değil optik sistemle ölçüm yaptığı için sıcaklık değişikliklerinden etkilenmemekte

T

TeknoBus

Misafir
Arkadaşlar urunun şöyle deri bir kayışını buldum güzel gözükmekte kullanılabilir aslında

1433984642781-P-2721040.jpg

• Beğen
Tepkiler: sezgindurmus
T

TeknoBus

Misafir
Arkadaşlar bu videomda cihazımı bul özelliğini test ettim. İyi seyirler. Nabız sensörü ve adım sensörü testi yakında...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Bu ürün bende de var. Yalnız hiç ayak bileğime takmak aklıma gelmemişti. :D :D :D Okuyunca denedim olmuyor benim ayak bileğime :D

• Beğen
T

TeknoBus

Misafir
@Murat Ü. Hocam ayak bileğine takınca kadans olayı gibi net bir sayı veriyor ve gerçekten daha doğru çalışıyor hem bisiklette hemde yürürken, ben biraz zorlayınca kayışın ilk deliğine uymakta, hem ayak bileğinde de kalp atışını doğru ölçüyor sadece bazen 3-4 fazla çıkabiliyo basınç fazla gittiği için :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru
T

TeknoBus

Misafir
@Murat Ü. Birde hocam urun hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim sonuçta inceleme konusu sadece benim yorumlarımda nesnel olmaz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Tabi @Expireme kısa bir değerlendirme yapabilirim izninle :)

Ben geçen sene bir önceki modeli kız arkadaşıma hediye olarak almıştım. Bu senede yeni modelini o bana hediye olarak aldı. Xiaomi'nin ürünlerini beğeniyorum. Xiaomi Yi aksiyon kamera ve Xiaomi Power Bank'de kullanıyorum. Hele şimdi bir Mi5 telefon çıkardı ki dillere destan... Neyse konuyu dağıtmayayım :D

Bence ürün f/p ürünü. Uyku takibi %90 tutarlı, nasıl anladığını merak ediyorum gerçekten :) Saat kaçta uyudunuz, kaçta uyandınız, uykunun ne kadarı derin ne kadarı hafif ve derin/hafif uykunun zaman dilimlerini göstermesi, gece uykunuzdan uyandınız mı, uyandıysanız kaç dakika uyanık kaldınız, hangi ara uyandınız gibi şeyleri söyleyecek harika bir sistemi var.
Adım sayarı el bileğinde çok tutarlı sonuçlar vermiyor. Mesela sabah kalktığımda 300-500 adım atmış oluyorum. Artık gece nasıl uyuyorsam :D Kendinize günlük hedef belirleyebiliyorsunuz, bu adım hedefine ulaşınca titriyor. Ayrıca ne kadar kalori yaktığınızı ve ne kadar mesafe yürüdüğünüz ya da koştuğunuzu gösteriyor. Üç aşağı beş yukarı el bileğinde doğru sonuçlar veriyor. Ayak bileğini denemedim :)

Geçmişe dönük istatistikleri alabiliyorsunuz. Uygulaması Türkçe ve çok güzel çalışıyor. Alarm özelliği çok güzel, titreyerek uyandırıyor.
Nabız ölçüm özelliği olması da güzel ancak doğruluğunu test etmedim. Açıkçası ben bu ürünü almadan önce nabzı belli aralıklarla ölçüp kaydediyor sanıyordum. Ancak manuel olarak nabız ölçümü gerçekleştiriyor. Siz ölç diyorsunuz telefondan, o da ölçüyor. Gün içinde zaman zaman ölçse ve kaydetse çok güzel olabilirdi.

Bir diğer özelliği ise telefonunuza bağlı ise ve ayarlarsanız telefonunuz çaldığınızda cihazda titriyor. Ayrıca tanımladığınız uygulamalara mesaj geldiğin de yine cihaz uyarı veriyor. Mesela whatsapp'tan mesaj geldi, cihaz da titriyor. Ben bu özelliği pek kullanmıyorum.

Eski modelde renk renk LED'ler vardı. Bu modelde kaldırmışlar. Olsa güzel olurmuş. Şarjı 1 ay gidiyor rahat.

Ben kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca nabız ölçmesin derseniz eski modelini de gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Sanırım o da şu anda 10 dolar civarında. Xiaomi bu ürünü piyasaya sürdüğünde pazarı kasıp kavurdu. 10 milyondan fazla sattı diye biliyorum.

• Beğen

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Spor yaptığım için moov bileklik alacağım. İncelemenize göre çok güzel bir ürünmüş. Kardeşime almayı düşünüyorum. İncelemeniz için teşekkürler.

• Beğen

n500

Aktif Üye
Tepki
83
Ben yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ve çok memnunum. Bazen uygulamada gprs ile harita takibi oluyor. Arayüzü güncellenince kaldırıyorlar sonra yeniden ekleniyor. Şu an yok mesela. Bunun içinde runkeeper kullanıyorum.

• Beğen
T

TeknoBus

Misafir
@Murat Ü. Hocam tek kelimeyle muhteşem bir yazı olmuş ellerinize sağlık bende xiaomi hastasıyım mi5 den konu açsak sayfalar tutar dediğiniz gibi :) ayak bileği otururken ayağınız çok oynamadığı için kısmen doğru veriyor en azından şimdilik testlerim öyle, uyku takibi bende çözemedim ancak uyandığım an bileklik kalp atış hızımı ölçmekte bide gün içinde ölçmediğim halde bazen kendi kendine olçum yapıyı bir ayarı olmalı.

@enqinHLC Üstat açıkçası şarjı uzun gitsin kolumda unutayım ekran olmaması önemli değil arada telefona bağlar bilgileri alırım derseniz kaçırmamanız gereken bir urun

@semihus Ben Windows kullanıyorum telefonda harita takibi yapan uygulama bulamadım açıkçası :( daha doğrusu bileklikle entegre çalışıp harita takibi yapan uygulama bulamadım

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@Expireme Vardı bi ara ama dediğim gibi kaldırıyorlar. İlerde yine çıkar belki. Birde kolye şeklinde boyuna asılıyor. Ondan Türkiyede yok olsa alıp deniycem. Aliexpresten uzun sürüyor gelmesi.

• Beğen
T

TeknoBus

Misafir
@semihus Hocam ben açıkçası o aparat ilgi görmez diye getirtmedim "Su Damlası Kolyesi" diye geçmekte o urun. Bakalım ilgi olursa ondanda 3-5 tane getirtip deneyeceğim. Sanki mi band düşecek gibi geliyo o aparatta :D