İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

Scudo

aserifoglu

Üye
Tepki
94
İsim
Akif ŞERİFOĞLU
Bisiklet
Salcano
@cckaraduman Yanlış hatırlamıyorsam siz iphone kullanıcısı idiniz. Zira Dün biz android lilere bir güncelleme gelmedi :(

Ayrıca hangi mail ile iletişime geçiyorsunuz? bir iki bende karalayayım bakalım.

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aserifoglu Merhaba, Android konusunu bilmiyorum evet iphone'a geldi güncelleme. İletişim içinde şu linkteki formu doldurabilirsiniz: (link)
yada şu mail adresine yollayabilirsinizin mailinizi: support@huami.zendesk.com
İkiside aynı yere gidiyor :)

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@cckaraduman 520 lira masrafa soktunuz beni hocam :D öyle güzel inceleme yapmışsınız ki gearbestten 80 dolara almama rağmen stoğa 27 kasımda gireceği için sahibinden de 520 liraya aldım. 1 adet çelik kordon ve ekran jelatini ile.

• Beğen
Tepkiler: cckaraduman

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bibisiklet Hayırlısı olsun güle güle kullanın :D Umarım yakında sensörleride destekleyecek bir yazılım güncellemesi gelir de o zaman her şey çok güzel olur :)

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@cckaraduman sensör değil de Şu Türkçe kullanılan telefonla bağlantı sorununu gidersinler ve spotify desteği gelirse benim için tadından yenmez.

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bibisiklet Haklısınız. Beni rahatsız etmiyor telefonu ingilizce kullanmak. O yüzden benim için sorun gibi değil bu durum ama çoğu kullanıcı için sıkıntı. Spotify'ı telefonunuzdan açtıktan sonra saatinizden ses açma-kısma, şarkı geçme, duraklatma ve tekrar oynatma gibi eylemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@cckaraduman ben pek telefona bağlı olarak kullanmayı düşünmüyorum. Çoğu özellik kullanılıyor mu bağlı değilken?

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bibisiklet Data senkronizasyonu, müzik kontrolü ve hava durumu dışında hiçbir şey telefon bağlantısı gerektirmiyor :) Geri kalan bütün özellikleri telefondan bağımsız kullanabilirsiniz.

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
harika bir inceleme olmuş emeğinize sağlık. bir buçuk yıldır Mi band 2 kullanıyorum, bu sayede saat takmayı unuttum diebilirim, üründen son derece memnunum, bu saati de mi band almadan önce çok araştırmıştım ama Türkiye'de satış yapıldığı bir yer bulamamıştım yurt dışından da almak istememiştim. mi band im bozulursa alacağım ürün bu olacak ama casio f91w ler gibi dayanıklı ürün kolay kolay da bozulacağa benzemiyor :)

• Beğen

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
Arkadaş mi band 2 deyince aklıma geldi ben onu da sipariş vermiştim o kalacak boşta yarın gelecek kargodan o da. İhtiyacı olana aldığım fiyata gönderebilirim.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Ben de uzun zamandır Mi Band 2 kullanıyorum. Daha önce yıllarca Casio Pro-Trek saatlerden kullandım (nasıl yapmışsalar saati alalı 13 yıl kadar oldu, pil değişimi haricinde tık demedi). Neyse, Mi Band 2'yi kullandıktan sonra emektar Pro-Trek ile yollarımızı ayırdık. Masamda duruyor, geçen gün takayım dedim ama.. olmadı.. Mi Band 2'in en çok takvimde yaklaşan bir toplantı olduğunda titreyip ekranda hatırlayıcı çıkmasını, arama geldiğinde titreyip arayanı ekranda göstermesi (bazen telefon montun cebinde oldunca insan fark etmiyor, hele otobüste vs olunca).

Bu ürün de Mi Band 2'nin bir üst kategorisini yaratmaya aday gibi. Gerçi biraz "ortada kalmış" durumu da yok değil, tam bir fitness bandı değil, tam bir spor saati değil (IP67 ve sınırlı sayıda spor seçeneği).. Yine de fiyatına göre çok iyi iş çıkartmış diye düşünüyorum.

• Beğen

aserifoglu

Üye
Tepki
94
İsim
Akif ŞERİFOĞLU
Bisiklet
Salcano
@cckaraduman Teşekkür ederim, heryerden göndereyim bari :)

@bibisiklet Spotify veya Fizy programları saatten kullanılabiliyor. Hatta şöyle bir durum dahi var; foto da göreceğiniz gibi telefonumda Youtube videosu oynarken de kontrol ekranı aktif oluyor. Diğer videoya geçebiliyor, sesi ayarlayabiliyorsunuz.

@cem_filiz " Bu ürün de Mi Band 2'nin bir üst kategorisini yaratmaya aday gibi. Gerçi biraz "ortada kalmış" durumu da yok değil, tam bir fitness bandı değil, tam bir spor saati değil "
Tam olarak aynı şeyi düşünüyorum.
Benim gibi sizde mi band 2 kullanarak memnun kalan biriyseniz, bu saate geçtiğinizde memnuniyet katsayınız epey artacak :) Zira mi band 2 nin yaptığı herşeyi yapıp, üstüne birçok artı getiriyor. Ayrıca görünüm/tasarım göreceli bir durum ama gayet başarılı bence.

Dosyalar

• Beğen

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@aserifoglu Ben aslında saatin hafızasına müzik atıp bluetooth kulaklık ile müzik dinlemek için aldım özellikle bisiklete binerken telefonu çıkarmak zor oluyor.

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@1dost hazır başlamışken siz de bu saati tanıtın böylece bir alternatif daha olsun...

• Beğen
Tepkiler: Türko

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cckaraduman Mükemmel inceleme. Elinize sağlık!

İki sorum olacak. Kolunuzda görme şansımız var mıdır?
Bir de hangi kanaldan sipariş geçtiniz?

• Beğen

aserifoglu

Üye
Tepki
94
İsim
Akif ŞERİFOĞLU
Bisiklet
Salcano
@cckaraduman Resimde görünce dikkatimi çekti, canımı sıkan bir durum var, sizde karşılaşıyorsunuz muhtemlen :)
Kordonu tutan şu şerit, çok sık boşa çıkıyor bende, sanırım kaymayan mat yüzeyden ötürü masaya, oraya buraya sürterek yavaş yavaş ilerliyor ve kordon ucu boşa çıkıyor. Zira fotoda da belli, tıpkı benimki gibi, sizinkininde bir köşesi epeyce sürtmüş bir yerlere :)

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aserifoglu Benimki boşa çıkmıyor ama dediğiniz gibi sürtmeden ötürü biraz kenarlarda mat yüzeyde aşınma var o da can sıkıcı bir durum değil bence olağan :)

• Beğen
Tepkiler: aserifoglu

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
Güzel inceleme gerçekten . Benim hem sipariş hem gümrük sancılı olduğu için biraz bilgi verebilirim .
Önce arkadaşlarda gördüm ve gümrükten sorunsuz geçtiğini görünce fiyatını takip etmeye başladım . 89 dolar görünce +9 dolar hızlı kargo ile gearbest üzerinden sipariş verdim. Sanal kart kullanmama rağmen çift çekim yapılmış ve karşı tarafa durumu bir türlü anlatamadım ama banka üzerinden fazla çekimi iptal ettirdim. Çinde bayram mı tatil dönemi mi sipariş 1 ayda hazırlanamadı . İptal yada biraz daha bekleyin dediler çağrıya . Neyse kargo yola çıktı istanbula geldi ama bir türlü bana gelmiyor . Gümrüğe takıldı ve bildirim bekliyorum kendimce. Sonunda kargo şirketi aramex e ulaştım bana sms attıkları söylediler 3 kere . Gümrüğe takılmış gerçekten ve aramex e 39tl ve tc gönderirsem işlemleri yapacaklarmış .(Yalan söylemezler herhalde diye düşündüm) . Kutuya 49 dolar yazılmış ve buna bakarak gümrükten geçememesi mümkün. 2 gün sonra geldi ve toplamda 2 ay sürdü .
(Öğrendiğim kadarı ile gümrüğe takılan ürün yasaklı değilse ab dışı yuzde20 ab den geliyorsa yuzde15 vergi dilimine tabi . Kutu üzerinde yazan değere göre genelde.)

Bilinen rakipleri suunto ve garmine göre fiyatı ile mükemmel . Daha ucuz tomtom ve runtastic cihazlarla kıyaslanamayacak kadar ileri düzeyde . İngizlizce eşleşme sorunu dışında ekran dokunmatiği ya da tepki süresi çok iyi değil . Birde ekran parlaklığı . Ama fiyatına göre çok çok iyi bence.

Bir hafatada bisiklet ile çok iyi ama durduğumda ototmatik duruyor burada sorun yok ama durma sırasında bilgilere bakma zorluyor biraz aktiviteyi sonlandırmadan.
Dün interval antremanında denedim kısa aralıkla hızlı koşup durma kısmında pek başarılı değil ama nabzımın nerelere çıktığını görmek iyi oldu.Nasip olursa hafta sonu trail denemesi olacak .
Ayrıca gpx haritası yükleyebilmek çok büyük bir nimet .(kayıtlı bir rota gpx olarak dışada çıkartabiliyor )

Son olarakta incelemede göremedim sanırım. Pusulanın altında bir ekran daha var . Pusula ekranında aktif olması bekleyin ve ekrana dokunun yükleklik basınç ve ne olduğuna bakmadığım bir bilgi daha veriyor.(açık havada olmayı istiyor gps bağlı bazı bilgiler sanırım enlem boylam bilgisi gibi birşey)