İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler beğenmenize sevindim :) Ben Mersin'de yaşıyorum burası cehennem gibi sıcak oluyor yılın büyük bir kısmında :D Ben satın aldığımda hava hala sıcaktı ve bende hatırı sayılır derecede terleyen bir insanım. Zamanında deri bileklikler filan takardım onlar koku yapardı ama bu saatin kayışı koku yapmadı hemde hiç. Alerjim de var kaşıntı tarzı bir şey de olmadı. Ben kayış konusundan oldukça memnunum. Ama incelemede de bahsettiğim gibi kayışı isterseniz 22mm olan herhangi bir kayışla değiştirebiliyorsunuz. Ben kişisel zevkimden ötürü aliexpress'ten bir sipariş verdim bekliyorum yeni kayışımı :) O da şunun siyah tokalısı:) :

Ha bu arada Amazfit'i aliexpress'ten Mersin'e gelmediği için almadığımı söylemiştim birkaç mesaj önce :D Nedir bu tezat demeyin bu kayışı da İzmir'de ailemin yaşadığı evin adresini vererek satın aldım. Amazfit'in gümrük ödemesi vs onlara yüklemek istemediğim, onlarda uğraşamayacağı için aile evine göndertmemiştim. Bu da burada bir küçük not olsun :D

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@cckaraduman Ben de Mersin deyim. PTT kargo ile takipsiz de sıkıntı çok yaşadım. Özellikle wiggle alışveriş lerim gelmedi. Ancak takipli kargo larda hiç sorun olmadı. Nerede uçtuğu belli olacağı için birileri iç edemiyor diye düşünüyorum. PTT dağıtım merkezi ne de çok gittim ama takipsiz kargo Allah a emanet

• Beğen
Tepkiler: cckaraduman

BenGakgo

Üye
Tepki
44
Saatinizi hayırlı günlerde kullanın. Merak ettiğim bir konu var. Garmin Fenix 5x almayı düşünüyordum. İnceleminizi seyredince Xiaomi’de ilgimi çekti. 4 gb hafıza, 512 ön ram uzun süre kullanım da sorun çıkartır mı? Açıkçası merak ediyorum.

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Swizz Teşekkürler. Nasıl bir sorun kastettiğinizi tam anlayamadım ama uzun süre aktivite ise kastettiğiniz ben 2 buçuk saatten uzun bir aktivitede bulunmadım açıkçası şimdilik. Bir sorunla karşılaşmadım. Ha diyorsanız daha sonra gelecek güncellemeler vs ve mp3 yüklemesi sonrası bir yavaşlama olurmu tahminimce biraz yavaşlama olacaktır malum android altyapısıyla çalışan bir saat ve her androidli cihazda olduğu gibi hafıza doldukça muhtemelen yavaşlayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: BenGakgo

BenGakgo

Üye
Tepki
44
@cckaraduman mesajınız için teşekkürler.
Bir kaç ay kullanımdan bahsetmek istemiştim. Android tabanlı olduğundan size katılıyorum. F/P için bence çok ideal. Yüzme eklentisi var mı? ya da spor kategorisi eklenebiliniyor mu ?

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Swizz Ben kullanmaya başlayalı yaklaşık 1 ay olacak ve şimdilik bir problem yok :) Uzun vadede yine yorumumu yazarım. Yüzme eklentisi yok ne yazık ki ve saat IP67. Evet su sıçramasına ve yağmura dayanıkla ama yüzmeye dayanıklı değil. Spor kategorisi de eklenemiyor. Bisiklet kategorisi de son güncellemeyle geldi zaten. :)

• Beğen
Tepkiler: BenGakgo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@cckaraduman Dostum kadans özelliği veya kadans sensorunun eklenebilmektedir ile ilgili bilgi edinirsiniz lütfen yazın. Merakla bekleyen iki kişi biliyorum:):)

• Beğen

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Şimdilik pek bir şey bulamadım ama bulursam mutlaka yazarım :harika:

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@cckaraduman Gearbest'de 79 dolara düşünce dayanamayıp tekrar sipariş verdim. Tam bu kısımda sonradan fark ettiğim saçma bir sorum vardı onu imha ettim. :D

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bibisiklet Yanlış bilmiyorsam apple watchların kayışlarınının ucunda saate uygun bir takma aparatı var yani normal saat kayışı değil. Aşağıdaki görselde apple watch kayışı örneği görebilirsiniz.

Amazfit'e 22mm genişliğinde herhangi bir saat kayışı takılabiliyor. Tabi saat gövdesinin altından geçen kayışlarda uygun değil onlarda sensörleri engelliyor. Bu arada güle güle kullanın :)

• Beğen
Tepkiler: bibisiklet

aserifoglu

Üye
Tepki
94
İsim
Akif ŞERİFOĞLU
Bisiklet
Salcano
Güzel inceleme, teşekkür ederim.

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, epey memnunum. Ölçümler çok sağlıklı veriler çıkarıyor.

Bisiklet turlarinda sunduğu, gerek GPS bilgileri gerek nabız, hız gibi gibi detaylar son derece tatminkar.

En büyük artıslarindan biri, sizinde bahsettiğiniz gün ışığında mükemmel şekilde görünmesi :) ne kadar ışık alırsa o kadar güzel görünüyor ekran :) standart 22mm kordon kullanması da hoş.

2 can sıkıcı eksisi var. 1. Türkçe dil desteği ve bahsettiğiniz eşleşme problemi. 2. ise Mi Fit ile eşleşme olmaması. Avrupa versiyonlarda maalesef bu problem mevcut.

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
İnceleme için teşekkürler, firma bu kadar anlatmamıştır. Güzelce açın paketi adam olun yazmış :)
Yüzme de olsaymıs süper olurmuş. Yüzdüğümden değilde başlamayı düşündüğümden :)

• Beğen

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Oktay O. Aynen o paketi güzelce açın ibaresi gerçekten komik :koptum:

@alper 76

Biraz daha didikleyerek araştırdım ve ne yazık ki şuan harici kadans vs sensörünü desteklemiyor cihaz. Üzerinde bluetooth varken desteklememeside acayip tabi. "Bir sonraki güncellemede ne yenilikler görmek istersiniz?" şeklinde bir soru sormuşlar sitelerinde bir ara. Bir kaç kişi yazmış sensör desteklemesini istiyorum diye. Son gelen güncellemede yok belki bir sonrakine koyarlar kim bilir :)

• Beğen
Tepkiler: alper 76

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@cckaraduman teşekkürler
Anlatımın sade ve güzel oluşunu diğer arkadaşlar da fark etmiş. Umarım ileride uyumlu kadans özelliği ve sensor vs çıkar.

• Beğen

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba ve günaydın. Amazfit'e telefon uygulamasındaki bildirim ayarlarını yapmaya çalıştığımda uygulamanın kendi kendine kapandığını ve ayar yapamadığıma dair mail atmıştım ve hızlıca dönüş yaparak bilgilendirme için teşekkür etmişlerdi ve bu sorunu düzeltmek üzere çalıştıklarını yazmışlardı. Uygulama güncellemesi çıktı ve sorun düzeldi :) Üstüne bana bu konuda mail attılar ve beni yeni uygulamanın çıktığına dair bilgilendirdiler. Baya hoşuma gitti. İlgileniyorlar ve ürünün arkasındalar. Dedim madem öyle bisiklet aktivitesine kadans ölçmede eklemelerini ve saatin kadans, hız ve kalp ritmi sensörlerine bağlanabilmeyi desteklemesini istedim. Bunları bekleyen insanlar olduğunu söyledim :D Teşekkür ettiler ve hali hazırda saati geliştirmek için çalıştıklarını ellerinde önem sırasına göre bir liste olduğunu ve geliştirmeler ve yeni güncelleme üzerine çalıştıklarını benim isteklerimide bu çalışmaları yapan arkadaşlara ilettiklerini söylediler. Hayırlısı diyorum belkide bir sonraki güncellemede bu özelliklerde eklenir :) Herkese iyi haftalar.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende bir nevi bu saatin daha hafif versiyonunu kullanıyorum.
amazfit bip . şarjının daha uzun süre gitmesi etken oldu seçimimde.

• Beğen