Wahoo Elemnt (ve Bolt) Kullanıcıları Kulübü

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
Böyle bir kulüp yokmuş açalım o zaman, kaç kişiyiz kullanan?

Ben ELEMNT Bolt'umdan çok memnunum, Garmin'e de hafif gıcık olduğumdan iyi geliyor. Kullanımı kolay, ayarları telefondan rahat rahat yapılıyor, wifi, bluetooth, live segment, navigasyon özellikleri var.

Buraya çılgın kutusunun fotoğraflarını koyayım.

1.jpg 2.jpg 2017-08-15 10.30.36.jpg

Scudo

erguller

Üye
Tepki
46
İsim
Bahadır E.
Bisiklet
Scott
Bu kadar olur. Ben de aynı sebeple(Garmine karşı) iki gündür wahoo yu inceliyorudum. Elemnt Bolt modeli tam da çoğu özelliğin olduğu bir model sanırım. Nabız sensörü ile beraber yurt dışı sitelerinden indirimli alma niyetim var. strava ile uyumlu olarak çalışabiliyor mu? Memnunsunuz değil mi?

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@erguller

Memnunum. Strava live segments için (yıldızladığınız segmente yaklaşınca bağırıp çağırıp KOM vs. göstermesi) Strava premium gerekiyor bildiğim kadarıyla. Sensör olarak ben de Wahoo'nun sensörlerini (Tickr, speed, cadance) kullanıyorum. Bluetooth ile de çalışabiliyor olmaları ANT+ olmayan telefon ya da laptopta dongle'larla uğraşmadan kullanabilmemi sağlayacak.

Fark ettiğim garip durumlar da var:
- Türkiye için zaman dilimi ayarları eski. Support ile görüşmüştüm düzelteceğiz demişlerdi, güncelleme geldi düzelmedi. Telefonu (telefonun saat dilimine göre yapıyor) Moskova modunda çalıştırıyorum ben de. Otomatiğe aldığımda GMT+2 olarak algılayıp bir saat geri gösteriyor.
- Turn by turn navigasyon için rotanın RideWithGPS ya da Komoot ile yaratılmış olması gerekiyormuş, Strava'dan yaratılanlarda olmuyormuş (muhtemelen diğer cihazlar da böyledir, Stravanın bu bilgiyi vermediği söylenmiş)
- ANT+ ile çalışan aydınlatmalar ve Varia Radar gibi garip gurup ürünler henüz desteklenmiyor. Bunu da sormuştum, aydınlatma desteği ekleyeceğiz demişlerdi.

İnternetin derinliklerinde ELEMNT kullanıcılarının kendi arasında tartıştığı bir (link) var. Yazılan her şey %100 doğru ya da geçerli olmasa da fikir veriyor.

Bolt değil ama normal büyük ELEMNT (çok da büyük değil) Apple Store'da 999 liraya satılıyor, malum kurla oranlayınca yurtdışı fiyatından daha iyi. Bolt'tan fazlası var eksiği yok. (hmmm... eksiği bir "vida" aslında, Bolt bisiklete torx vida ile sabitlenebiliyor... Adı şimşek, yıldırım olan "Bolt"'tan değil de o vidadan geliyor olmasın?)

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir ara bende çok araştırdım bunu konunun açılması güzel oldu teşekkürler takipteyim

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@ekranci

Wahoo ELEMNT cihazı uzun süredir araştırıyorum. Yıl sonu yoğunluğu nedeniyle satın almam gecikti ancak en kısa sürede sahip olmayı umuyorum.

Apple ile cihazın garanti süresi ve içeriği konusunda tam anlaşamıyoruz. Apple garanti konusunda;

"Not: Apple’ın bir yıllık sınırlı garantisi, Apple ürünleri ile birlikte satılmış veya paketlenmiş olsa bile, Apple markalı olmayan ürünler için geçerli değildir. Apple markalı olmayan ürünler, ürünün kendi üreticisi tarafından sağlanan garantiden faydalanabilir. Ayrıntılar için lütfen ürünün kutusuna ve belgelerine bakın. Üretici garantisi kapsamındaki avantajlar, tüketici yasasında sağlanan haklara ek olarak sunulur."

şeklinde açıklama yapıyor. Ben müşteri hizmetleri ile bu konuyu ciddi anlamda tartıştım. Sonuçta 6502 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN'a göre Apple satıcı olarak bu üründen müteselsil olarak sorumludur. Dolayısı ile garanti dışıyım diyemez. Sonuç olarak bana bu ürüne 1 yıllık garanti verebileceklerini bildirdiler. Tabii bununla yetinemeyip bir de Wahoo resmi iletişimini kullanarak Wahoo müşteri hizmetleri ile görüştüm. Chris şöyle yazmış :)

"Mehmet,

Speaking with my supervisors, if you have an issue that would require a warranty exchange or replacement we will be able to ship out to you. However, if the situation was an exchange (which is true for products like the Elemnt/Bolt and trainers), then you would have to pay for shipping the defective product to us but it looks like we would pay for shipping out the replacement item Normally we would provide a prepaid shipment label or set up a courier pickup for warranty pick ups.

Either the Blue SC or the RPM Cadence and Speed Sensor would fill the same space that the Ridesense does on your Giant. Both products work well with the Elemnt. Though there is a Elemnt Bundle that contains the Elemnt, RPM Sensor Bundle, and the TICKR heart rate monitor that saves you $30 compared to buying the items individually.

Chris"

Sonuçta arızalı ürünü ücretsiz olarak Wahoo'ya gönderme şansınız oluyor. Wahoo her ne kadar Türkiye'de servis ağı olmasa da, ürünle ilgileneceğini taahhüt ediyor.

• Beğen
Tepkiler: ekranci

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@Punctum

İşte bunu anlamıyorum, Türkiye sınırları içerisinde mağazadan ya da internetten satılan bir ürün (mağazada var mı emin değilim gerçi) nasıl olur da en az 2 yıl garantiye tabi olmaz? Garantiniz ne olursa olsun 2 yıldır, ama uğraştırırlar herhalde.

• Beğen
Tepkiler: Fatih.acar

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@ekranci

Uğraşırım ben :)

2013 yılında sıfır aracımı garantiden değiştirdim. Apple ipad garantiden değiştirdim. Sony garantiden değiştirdim. Şimdi yine Sony ve KVK ile davalıyız, 30 Ocak'ta duruşmam var :)

Uğraşırım ben...:)

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Apple mağazalarında düz modeli mi var yoksa Bolt olanı mı?

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@Fatih.acar
Düz olanı var... "Bisikletçilik bilgisayarı" :koptum: (link)

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@Fatih.acar @ekranci

Düz olanı derken yanlış anlaşılmasın...

Wahoo, pahalıdan ucuza 3 farklı yol bilgisayarı sunuyor şu anda; ELEMNT, ELEMNT Bolt ve ELEMNT Mini. ELEMNT en üst düzey ürünü. Daha detaylı bilgi için;

(link)

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ekranci @Punctum O anlamda demedim yalnış anlaşıldı element versiyonunu mu yoksa element Bolt versiyonunu :D

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
Mutlu bir Bolt kullanıcısı: (link)

(Özet: Cihazı yolda farketmeden düşürmüş, geri dönerek telefonla eşleşme ve biri aradığında ötme özelliklerini kullanarak kolayca bulmuş)

--

Bugün adım adım navigasyon (Turn by turn navigation) kullanarak Gençlik Spor İl Müdürlüği'ne gittim. Rotayı cihaza yüklemek için şu adımları izledim:

- Komoot üzerinde (ya da RideWithGPS) rotanızı yaratın.
- Telefonunuzdaki Wahoo ELEMNT uygulamasında Profil - Ayarlar kısımlarından Komoot hesabınızı bağlayın (Linked Accounts)
- Wahoo cihazınız WiFi üzerinden bağlı olduğunda, Komoot üzerinde yaratmış olduğunuz rotaları indirecek. (Routes menüsünde Sync tuşuna basarak da güncelletebilirsiniz)
- Yola çıkıp Route menüsünden istediğiniz rotayı seçin, start verin.

Bu noktadan sonra ekran üzerinde "oklu yol" çizerek sizi yönlendiriyor. Dönüşlere kaç metre kaldığını ve ne tarafa döneceğinizi ekranın üzerindeki kısımda gösteriyor. Sesle ve cihazın üst tarafındaki LEDlerle de uyarı yapıyor. Yanlış yola girerseniz (ya da dönüşü kaçırırsanız) farklı bir sesli uyarı çıkıyor, LED'ler kırmızı yanıp sönmeye başlıyor. Rotaya herhangi bir yerden (ileriden de olabilir, yani mesela kestirmeden de gidebilirsiniz) tekrar katıldığınızda ise yönlendirmelere devam ediyor.

Eğer ki bilgisayar başında rota oluşturmadan bir yere gitmek isteseniz uygulama üzerinde "Take me anywhere" seçeneğini seçip adres girebilirsiniz. Ne kadar iyi çalışıyor denemek lazım.

(link)

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
Apple mağazasından Wahoo ELEMNT satışı kalkmış...çok da iyi fiyatı vardı...

Eee, öyle oyalanırsak olacağı buydu...

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
@Punctum Yaklaşık 3 hafta önce bende apple'dan ELEMNT aldım , yurt dışı fiyatına göre bana uygun geldi fiyatı artı olarak taksit yapılabilmesi de avantaj.Dediğiniz gibi siteden kalkmış fakat birkaç gün önce zorlu mağazasında rafta bulunuyordu.Belki online satış için ayrı mağaza için ayrı stokları olabilir.Arayıp müşteri hizmetlerine sormakta fayda var almayı düşünenler için.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@akgulcemal Ankara kısır bu konularda hocam...

Yine de müşteri hizmetlerini arayayım ben

lercan2000

Üye
Tepki
45
@ekranci1000tl ye wahoo element mi satıliyormuş . Yurtdışından daha ucuz degilmi bu ....simdi tekrar gelecekmiymis soran oldumu

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@akgulcemal

@lercan2000

Merhaba,

Apple online satış müşteri yetkilisi ile görüştüm. Dediği şu; "online satışta olan ürün mağazada olmayabilir ama mağazada olan ürün mutlaka online satışta bulunur". Yani kısacası artık Wahoo ELEMNT'e apple üzerinden sahip olamayacağız...:(

Gerçekten çok iyi fırsattı ama kaçırdık...

• Beğen
Tepkiler: lercan2000

ares0027

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Giant
@Punctum

mağazada olan online satışta "kesinlikle bulunur" diye bir olay yok. son bir tane kalmış, ben mağazada beğendim aldım, o sırada bir müşteri de online ödemesini gerçekleştirdi, kasaya gidince "yok abi biz bunu sattık" mı diyolar? onu diyen uydurmuş

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
@ares0027 Biraz ekstrem bir örnek vermişsiniz , gerçekleşme ihtimali var tabi ki böyle bir durumda size diyebileceklerini sanmıyorum ama online alan müşteriye "yok abi biz bunu sattık" diyebilirler bence.

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
Sanırım konuya en güncel cevabı ben vereceğim;

Apple mağazasında bulunan son Wahoo Elemnt'i dün akşam ben satın aldım. Haliyle ne online mağazadan ne de Zorlu Center'da bulunan Apple mağazasından aynı anda veya farklı zamanlarda kimsenin ürün alma şansı kalmamış oldu :)

Dün gece yaptıkları kontrollerde de güncellenecek stoklar arasında wahoo elemnt veya bir başka wahoo ürünü görünmüyordu.

:)

Not: Ben Garmin'e gıcık falan değilim, düne kadar 510 kullanıyordum, dün sattım. Hatta bunu almamış olsaydım Edge 1000 alacaktım hemen hemen aynı fiyata ancak edge'nin kargosu, vergisi ve peşin ödeme zorunluluğu sebebiyle bunu tercih ettim.