Uygun bisiklet nasıl seçilir?

Scudo
Tepki
1
İsim
Osman
Merhaba,
Başlangıç seviyesi bisiklet almayı düşünüyorum. Şu 3 model arasında kaldım. Hepsi aynı fiyat piyasada;

Hangisini almalı?

2015 model Kron Xc 1000 29''
(link)

2016 model Mosso Black Edition
(link)

2016 model Carraro big 829
(link)

SekondeR

Üye
Tepki
1
Merhaba,
İlk defa eşimle birlikte bisiklet almaya karar verdik ve kararı vermemizle birlikte bisikletler hakkında hiç bir fikrimiz olmadığına karar verdik. Araştırdıkça daha da karışık bir hal almaya başladı durum o yüzden deneyimleri ve bilgileri ile yönlendirebilecek, seçim yapmama yardımcı olabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederiz.

Aradığımız şartlar aşağıdaki gibi.

Benim için önemli noktalar
- Boyum : 174
- Kullanım amacı : Günlük olarak işe gidip gelme (8-10 km), Günlük işler için kullanım, Belki ayda bir 20-25 km sahil boyunca tur
- Bisiklette karar verebildiğimiz noktalar : Görünüm olarak retro denilen şehir bisikleti tarzında ( carraro 702 vs.. gibi ) , 28" tekerlek, yıl boyu kullanım olacağı için çamurluk

Eşim için önemli noktalar
- Boyu : 174
- Kullanım amacı : Günlük işler için ( market vs.. ) ve ulaşım için kullanım, Belki ayda bir 20-25 km sahil boyunca tur
- Bisiklette karar verebildiğimiz noktalar : Yine retro görünümlü, 28" tekerlek, yıl boyu kullanım olacağı için çamurluk ve sepet ( tabii ki modele sonradan da ekleyebiliriz ) ( carraro elite 805, elops 100 tarzı olabilir )

Tuzla da yaşıyoruz. Bu nedenle çok fazla eğim olmayan yerlerde ve çoğunlukla asfaltta kullanıyor olacağız. Bütçemiz bisiklet başına 1250 TL civarında. Araştırırken gördüğümüz dişli, ağırlık, amortisör vs.. gibi kavramları da belirterek model önerebilir misiniz çok rica etsek ? :)

Şimdiden çok teşekkürler.

YFYLDRM

Üye
Tepki
0
İsim
Furkan
Herkese merhaba. Dağ bisikleti alacağım ama işin içerisinden bir türlü çıkamadım. Araştırdıkça yeni şeyler öğreniyorum ve hepsi bir araya gelince karar vermem oldukça zorlaşıyor ve konuyu siz bisiklet üstadlarına bırakıyorum. bütçem max 1600 tl civarı ama ne kadar uygun fiyata mal edebilirsem bisikleti o kadar iyi olur. bisikleti sıfır alacağım. Boyum:186 kilom:100 bisikleti tam anlamıyla orman engebeli arazi dağ bayır kullanacağım. kaç inc kaç jant almalıyım hangi markanın hangi modelini öneriyorsunuz. Alacağım bisiklet taş gibi sağlam olmalı beni yarı yolda koyup pişman etmeyecek bir bisiklet almak istiyorum bu bütceyle alabileceğim en iyi bisikleti bana önerirseniz çok sevinirim. Herkese şimdiden teşekkür ediyorum:)

Gökhan05

Üye
Tepki
0
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ama forumda baya vakit geçirmeye başladım bile :) bisiklet konusunda oldukça acemiyim ve bir çoğu gibi nasıl bir bisiklet alacağım konusuna karar veremedim henüz. Yakın zamanda forma üye olmadan önce bisiklet bakmak için intersporta gittim ve Nakamura marka bisiklet önerdiler öncelikle bu marka nasıldır kullananlar var mı intersportun sayfasından bu biskletlere bakabilirsiniz başlangıç için almam uygun olur mu?

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
@SekondeR aşağıdaki bisikletlere göz atmanı tavsiye ederim.

(link)

(link)

Fiyat konusuna gelince, sanıyorum fiyatlar biraz pazarlıkla istediğiniz seviyeye çekilecektir.
Bence bu bisikletler tam tarif ettiğiniz kullanım tarzına uygun.
Seçimleriniz ve yeni bisikletleriniz şimdiden hayırlı olsun...

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@SekondeR
Merhaba foruma hoşgeldiniz yalnız yazınızı geç gördüm. Genellikle şehirde süreceksiniz o yüzden 28" şehir bisikleti öneriyorum size. 2016 modeller dolardan dolayı bayağı pahalılaştı ve üzerindeki aksamların kalitelerinde ufaktan düşüşe gidildi. Sedonanın 2015 300 modeli tam size göre :) üzerinde bagaj, çamurlukları olan ve amortisörlü bir model. Sahile gidince veya hem tur hem piknik ikisini bir arada yapabileceğiniz bir model. Kesinlikle tavsiye ederim. Fiyatı 1000tl idi zannedersem ya eksik ya fazladır. Kolay gelsin. İyi forumlar :)

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
Sedona 320 mi Carraro Sportive 227 mi ikiside 2016 modelleri. Sedona almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha iyi ???

upload_2016-4-23_3-6-3.png upload_2016-4-23_3-6-28.png

Gökhan05

Üye
Tepki
0
nakamura bisikletleri hakkında bilgisi olan yok sanırım o zaman önerebileceğiniz markalar nedir

insan

Üye
Tepki
0
İsim
insan
çok teşekkür ederim ancak hala aydınlığa kavuşturamadığım bir sorunum var
tekirdağ da oturuyorum ve şehir içinden sürmek istiyorum ama yollar gerçekten berbat hangi bisiklet türünü tercih etmeliyim?
bana 800 tle civarı bir kaç model söylerseniz çok sevinirim

yambaxx

Üye
Tepki
7
Merhaba,
Bir bisiklet almak istiyorum lakin henuz hangisi benim icin daha iyi karar veremedim arastirirken forumunuza denk geldim.Oldukca yararli buldum emegi gecen herkese tesekkur ederim.
Ben ise gidip gelirken kullanmak uzere bir bisiklet almak istiyorum. Londrada yasiyorum burada yollar asfalt lakin cok sayida engebe ve cukur da mevcut(Evetsasirmayin Londrada asfaltlarin hali cok iyi degil).Burada ortalama yazin dahi 10-15 gunde bir yagmur yagmakta.Evden isyerine mesafem ortalama 10-15km gibi. Yol bisikletimi hibrit mi yoksa dag bisikletimi almaliyim bilemedim.Burada genelde bizim yaris bisikleti dedigimiz yol bisikletleri revacta lakin adamlar bu engebeli yollarda onu nasil kullaniyor anlayamadim gizili bir suspansiyonumu var?
Bu arada boyum 170cm, bacak uzunlugum ise 72-75cm civari.

(link)
Mesela bu model uygun mudur?

Butcem 200£ ya da 800TL civari

Nasil bir bisiklet uygun olur yol bisikleti mi yoksa hibrit bisiklet mi?
Tesekkur ederim.

cihan14

Üye
Tepki
12
İsim
Cihan
@yambaxx
Hocam malesef sorunuz yanitlanmayacak gibi

Forum bu tür tavsiye olayından bıkmış gibi bende yeni üyeyim olabildiğince okuyorum.

Fakat yöneticiler yeni üyeleri forumda aktif olarak tutabilmek için sabit bir başlık açıp

Bisiklet sınıflarına göre fiyat,saglamlik gibi Öneri konusu açsa bu tür arayış içerisinde olanlar kimseyi yormadan amacına ulaşabilir

Örneğin
2015 yılı
Mtb
500-1000tl x marka artıları eksileri
1000-2000tl y marka artıları eksileri

Bilmiyorum belki vardır böyle bir başlık fakat ben henüz karşılaşmadım

tapatalk yaz kızım

• Beğen
Tepkiler: calhanre

cabincrew

Üye
Tepki
2
İsim
İbrahim MİSİR
Merhabalar ben de yeni bisiklet alacağım uzun zamandır da araştırma yapıyorum şu bisikleti beğendim.Link paylaşmam doğru mu bilmiyorum ama yanlışsa zaten silerler .) Ve ben de bir daha paylaşmam.
(link)
Fikrinizi alayım dedim ne dersiniz ?

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
S.a arkadaşlar araniza yeni katıldım herkes gibi bende bi çıkmaza girdim secim için bir pro deyilim tabi sadece işe gidip gelmek için 4_5 km lik mesafe bisiklet almak icin bilgisi olan arkadaşlardan yardim ıstiyorum yollarda yokus yok cok az genelde düz benim boyum 170 kilo 80 sehir bisikleti almak ıstiyorum 750 ile 1500 arasi yardimlarinizi bekliyorum tsklr

yambaxx

Üye
Tepki
7
@cihan14

Ben de bekledim bekledim cevap alamayinca bunu aldim zaten,dun...
10 Numara da oldu face e koydum resmini like yagdi resmen :)

(Reklam cikarsa "Reklami Gec" i tiklayin)

(link)

• Beğen
Tepkiler: cabincrew
Tepki
26
İsim
Ali Şimsekoğlu
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum birden bir bisiklet merakı sardı. Forumda biraz araştırma yaptım fakat biraz kafam karıştı. Sizden bisiklet seçimi konusunda yardım istiyorum.
Arkadaşlar bisikletli işe gidip gelirken kullanmayı düşünüyorum gidiş geliş inişli çıkışlı 50km asfalt yol, birde akşamları şehir içinde turlar düşünüyorum.
Bu bilgiler ışığında bana hangi modelleri onerirsiniz arkadaşlar bütçe olarak 1500 tl civarında birşeyler düşünüyorum.
Bende bir model buldum sizce nasıl.

(link)

Cevap veren vermeyen herkese simdiden teşekkür ederim.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Alisimsekoglu
Göremiyorum ama arkada bagaj takmak için yerleri de varsa zaten bulmuşsunuz bisikletinizi. Sırt çantası taşımak yerine bagaj daha hoş olur, hem işe gidip gelirken hem de kısa turlarda.

Tepki
26
İsim
Ali Şimsekoğlu
@Edip Dinçer yorumunuz için teşekkür ederim Edip bey bisikletten anlamadığım için siz deneyimli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Bagaj aslında çok önemli değil benim için. Aslında merak ettiğim bu bisikletin ekipmanlarinin kalitesi. Daha önce kullanan arkadaşlar var ise aşağıdaki sıraya göre değerlendirebilirler mi?
1-kötü
2-idare eder
3-iyi
4-çok iyi

Ve bu bisikleti alırsam yolda kalmamak adına yada daha kaliteli bir sürüş için değiştirmem gereken parçaları veya ilave etmem gerekecek parça olacakmidir?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Alisimsekoglu
Hiçbir bisiklet ekipmanı sizi yolda bırakmaz, yolda giderken kırılıp düşmez, o konuda içiniz rahat olsun.
Ekipmanların fiyatları genellikle ağırlık ve aero özellik ile değişir. Sizin amacınız şehir içinde keyif ve ulaşım olduğu için seçtiğiniz bisiklet buna oldukça uygun.

Bir yerden sonra hobi olarak uğraşmaya başlarsanız zaten komple bisikleti değiştirir ondan sonra ekipman yükseltmeye başlarsınız. Ama dediğim gibi amacınıza göre bu bisiklet sizi yıllar boyu sıkıntısız götürür getirir ;)

50x39x30 aynakol 11-25 ruble yokuşlarda da rahat ettirir ;)

• Beğen
Tepkiler: Alisimsekoglu