Uygun bisiklet nasıl seçilir?

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Snowblind
Mossoyu bilemem ama hidrolik fren tavsiye etmem bakimi ve tamiri zor. V fren al gec. Uzun turlar dusunuyosan da duz masa almani tavsiye ederim.
Kac paraymis o bisiklet
@Snowblind

• Beğen
Tepkiler: Snowblind
Scudo

Snowblind

Üye
Tepki
69
İsim
Eray Aksoy
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@serchester Mosso 1100 lira civarı.Kilitli maşa ve hidrolik fren.V frenler masrafsız ve kolay tamir edilir biliyorum.Ama her yerde,nereyi okusam hidrolik fren ve kilitli maşa öneriyorlar.Daha doğrusu şehir için kullanım yapacağım.Asfalt yollarda gidip geleceğim.Ancak 700-800 lira verinceye kadar biraz daha çıkıp kilitli maşa ve hidrolik fren bir bisiklet bana daha mantıklı geldi.İleride araziye de gitmek isteyecek olursam sanki daha iyi olur gibi geldi bana ?

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Snowblind
Tercih meselesi tabi hayirli olsun. Ben araziye vs uzaga felan gittigimde frende problem cikarsa kolayca tamir etmek icin v fren tercih ediyorum. Amortisorde agirlik yaptigi icin tercih etmiyorum. Kullandikca tecrubelerini aktarirsin insallah

• Beğen
Tepkiler: Snowblind

Snowblind

Üye
Tepki
69
İsim
Eray Aksoy
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bugün ilk bisikletimi aldım.Çocuk gibi sevindim gerçekten.1800 liraya bulduğum bir Whistle alacaktım ama il bisikletim olduğundan ve ne derece kullanabileceğim ve zevk alacağımdan emin olmadığım için daha az bir harcama yapmak istedim.900 liraya "Mosso Wildfire XC Race 27,5 jant 18 inç kadro" bir bbisiklette karar kıldım.Bisiklet hidrolik fren ve maşası kilitlemeli.Tüm olarak oldukça iri ve heybetli duran bir bisiklet.Elbette ki çok daha iyi model ve markalar var.Ama ilk bisiklet olarak yeterli ve bir aksilik durumunda da çok üzmeyecek bir bisiklet diye düşünüyorum.

20160208_213400.jpg

Kuvars Keraite

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Kuvarss
Bisiklet
Sedona
Bir arkadaş için 1000 TL bütçe ile önerebileceğiniz sabit maşa uzun turlarda kullanabileceğimiz bisiklet nedir teşekkurler

• Beğen
Tepkiler: Hsyndeli

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
merhaba.sormak istediğim model değil de şu ; ilk bisiklet için ayrılan bütçe ne olmalı ? ben 1300 liralık ikinci el bisiklet beğendiğimde "niye bu kadar pahalı bisiklet alıyorsun, al daha ucuzu sür bu ilk bisikletin" diye tepkiler aldım. sıkılıp bırakacağımdan korkuyorlar sanırım .alacağım bisiklet orta-üst kıvamında parçaları olan bir şehir-fitness bisikleti ve uzun süre değişiklik yapmayacağım bir model. bütçemin en üst sınırında bir model mi alayım yoksa, daha düşük bir model alıp sonra mı değiştirieyim ?

AdamSand

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar, sitenize yeni üye oldum ve sanırım site kurallarından dolayı yeni bir konu açamadım,o yüzden buraya yazıyorum kusuruma bakmayın. Mtb(Hardtail) bisiklet arayışındayım ve bir türlü hangi marka ve model bisiklet seçeceğime karar veremedim.Seçenekler o kadar çok ki sizin gibi deneyimli arkadaşlardan yardım almalıyım diye düşündüm.Arkadaşlar öncelikle bütçem 3.000 TL civarı yada birazcık yukarısı olabilir, kadro seçimine gelince boyum 165 cm, bacak boyum ise 75 cm olarak ölçtüm.Bütçeme en uygun ve vücut ölçülerime göre bisiklet tavsiyelerinize ihtiyacım var.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim, aranıza katılmak dileğiyle...

nahroevli

Üye
Tepki
0
İsim
mahmut hamza çiftci
Öncelikle merhabe, sizden yardimci olmaniz icin görüşlerinizi rica edeceğim. Uzun zamandir bisiklet alma hayalim vardi ve bunu universiteyi kazandığımda gerceklestirmek istoyordum. Üniversiteyi kazandim, sirada bisiklet var. Öncelikle edindigim bilgileri göre sehiricinde kinforlu bir sürüş yapmak icin en az 500-1000 lira arasi parayi gözden cikarmam gerekiyor. Bense hem aileme yük olmamk icin kendi okul harcligim ve kyk kredim sayesinde almak istiyorum. Fakat dedigim gibi sıfır fiyatlar bir ögrenci icin fazla oldugu icin ben de ikinci el almaya karar verdim. Şimdi gelelim asıl konuma. İkinci el bisiklet almanin daha hesapli olacagini dusunuyorum.Eğer satmak isteyen arkadaslar varsa benle özelden iletisime gecebilir.İzmir'de yaşıyorum, Buca'da oturuyorum.

Tepki
4
İsim
Erkan
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar forumda yeniyim. Bisiklet almayı düşünüyorum. Önceliğim 0 bisiklet. Temiz ve yeni olmak şartıyla 2. Elde alabilirim. Bursa elden. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İlk bisikletim olacak. Limitim 1500₺.
Tercihim öncelikle dağ bisikleti.

Cube aim disc 29 hakkındada yorumlarınızı bekliyorum.

Boy 175
Kilo 77

yakup acar

Üye
Tepki
0
İsim
yakup
Bisiklet
Salcano
1500 tl civarı bisiklet almak istiyorum
Sedona 820 ve carraro big 827 arasında kaldım varsa baska önerileriniz beklerim

Strelok

Aktif Üye
Tepki
258
İsim
Tuncay
Bisiklet
Bianchi
@serchester Düşündüğünüz fiyatın biraz üstüne Giant escape serisine bakabilirsiniz özellikle Escape air tam olarak sizin amacınıza uyacak cinsten
Sürüş kalitesi açısından kusursuza yakın.

• Beğen
Tepkiler: yakup acar
Tepki
0
İsim
Berkay
Bisiklet
Bianchi
Bianchi rcx 429
Kron xc250
Salcano ng750
Bunlardan hangisini onerirsiniz

efe_20

Üye
Tepki
3
İsim
Ömer
S. A arkadaşlar. Forum a yeni katıldım. Şöyle Max 900 tl civarında bir bisiklet almayı düşünüyorum. Epey araştırdım ama net bir sonuca varamadım. Genelde şehir içi bazen işe gitmek, bazende gezinti yapmak için kullanacağım. İstediğim hafif ve yormayacak bir bisiklet olması. Üç model buldum kısaca araştırmalarda. Bianchi touring 821, carraro sportive 221, mosso legarda 1621. Alanlar memnun ve geçen sene uygun fiyatlı almış. 700 tl civarında. Fiyatlar son 5 ayda 250 tl civarında artmış bunların artık sebebi ne ise. Şimdi siz banabunlar arasında ne gibi tavsiyede bulunursunuz?

Tepki
0
İsim
ahmet enis sunger
Bisiklet
Kron
kron xc150 almayı dusunuyorum alAYIMMI IYIMI

turkanc

Üye
Tepki
0
İsim
türkan
İyi akşamlar,
Bisiklet almak istiyorum. Epeyce okudum ancak şimdiye kadar bilmediğim bir konu olduğu için (bisiklet kullandım fakat rastgele) okudukça kafam karıştı. 1.63 boy 76 iç bacak uzunluğu,69 gövde uzunluğum 63 kol uzunluğum var. Daha çok arnavut kaldırımı ve asfalt alanda kullanacağım bir şehir bisikleti almak istiyorum. Max:1200 tl gibi bir bütçem var. Öneri alabilir miyim? Teşekkür ederim.

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu piyasada 1500 lira bütçe ile en iyi yol bisikleti tercih önerisi ne olur teşekkür ederim

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar, sitenize yeni üye oldum ve sanırım site kurallarından dolayı yeni bir konu açamadım,o yüzden buraya yazıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
2 model arasında karar vermeye çalışıyorum. linkleri aşağıda
(link)
(link)