Üniversiteler Arası Türkiye Bisiklet Şampiyonası

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Evet şimdi dikkatim çekti. Yarış tarihleri. Bütün yarışlar hafta içine denk geliyor. İnsanlar sosyal yaşamlarını ve işlerini güçlerini üniversite okuyanlar okullarını bırakıp nasıl gelsinler ben bunu anlayamadım. En azından güzel bi hafta sonuna denk getirmek daha güzel olmazmıydı.

5 Mayıs - Pazartesi

6 Mayıs - Salı

7 Mayıs - Çarşamba

8 Mayıs - Perşembe

Ayrıca MTB kategorisine herhangi bir ödül yok.

Sizce bu yarışa ne kadar katılım olur ki.

Şöyle mantıklıca bakınca yarışın fazla bi artısı yok. Sadece Üniversiteler arası Türkiye bisiklet şampiyonasında şu şu dereceyi yaptım cümlesinden başka. Ve o dereceyi yapan mtb ci ye soracak. Hani ödülün kupan veya madalyan. Yok. İnsanlar gülmezmi veya dalga geçmezmi veya alay etmezmi. Sadece düşünmeye sevk etmek istedim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Scudo

rammstein

Üye
Tepki
69
@H.Çağrı

mtb de takım klasmanı yok biliyorsun, ve doğal olarak takım kupasıda yok, ferdi oldugu için ilk 3'e madalya var. Bu şekilde acıların çocuğu gibi konuşmana gerek yoktu, hiçbir şekilde ayrımcılık yapılmıyor.

rammstein

Üye
Tepki
69
@MaNiaC_oF_BiKe

evet hafta sonu olsa katılım daha cok olurdu, belki birçok okulda sınav haftasına denk gelecek. tekrar belirteyim mtb de ödül yok diye birşey yoktur, yazının 5. maddesine dikkat edin. Sadece yol yarışında, takım klasmanı oldugu için dereceye giren takımlara kupa verilecek, takım olabilmek içinde en az 3 sporcunun yarışması gerekiyor.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@asy

Tarihin değiştirilebilme şansı olmazmı. İnşallah değişebilir. Bence ciddi derecede etkiler yarışa katılım oranını.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
@asy

Mtb'de ferdi yarışılcak fakat aynı zamanda üniversite de temsil edilmiş olacak değil mi?

rammstein

Üye
Tepki
69
@Erkut Yiğit

evet, üniversite de temsil edilmiş olacak . federasyonun duzenlediği mtb yarışlarında sistem nasılsa bunda da herşey aynı.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

rockbu

Aktif Üye
Tepki
167
Daha önce hiç yarışmamış biri olarak bu yarışmaya katılsam çok mu ezilirim acaba? Kondüsyon gerektiren başka bir spor dalında aktifim ama bisiklet farklı bir çalışma gerektiriyodur tabi. Bu yarışmada sonuçta üniversiteyi temsil edeceğim için açıkçası biraz korkuyorum. Tecrübe olsun diye katılsam zarar edermiyim, yoksa daha alt kategoride bir yarışlamı başlasam? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada bisikletim mtb.

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@rockbu

Bence her yarış sana tecrübe ve teknik kazandırır. Gözünde büyütürsen ve işe , olaya korkuyla yaklaşırsan ta baştan kaybedersin. Kendine güvenin olsun. Bence bu tür yarışlar gayet güzel olur. Karar senindir. Eğer olaya korka korka çekine çekine yaklaşıyorsan hiç katılma. Sen bi kere olayı kafanda kabullenmişsin. Yapamam diyorsun. Ta baştan kaybetmişsindir. Kendini toparla bence. 1 Ayın var. Hayırlısı olsun de. Allah büyüktür de. Birazda düzenli antreman çalış. Önemli olan derece yapmak deil. Üniversiteni temsilen yarışa katılmaktır. Ben böyle düşünüyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

rockbu

Aktif Üye
Tepki
167
Ben asla korkmuyorum hatta tam aksine kendime çok güveniyorum ama dediğim gibi orda üniversiteyi temsil edicem. Bana üniversite maddi destek sağlayıp oralara gönderir de ben eli boş dönersem kendimi kötü hissederim. Bence de çok güzel bi tecrübe olur ama önce kendimi hazır hissetmem lazım. Dediğim gibi daha önce hiç yarışmadım diğer yarıçlılarla aramdaki mesafeyi bilmiyorum. Onu ölçebilmem için ne yapmam gerekir? Mesela bilinen bi parkurda kendimle yarışıp süreyi daha önce yapılan yarışlarla karşılaştırsam onu baz alabilirmiyim?

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Herşeyin bir ilki vardır. Bu konu başlığı altında bütün yazıları okuyunuz. Bana üniversitem bırakın maddi destek sağlamayı sahip bile çıkmıyor. Ben kendi imkanlarımla gelicem mesela. Beterin beteri vardır hesabı. Bence bazı şeylere hazırlıklı olmalısın.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

ibrahim26

Daimi Üye
Tepki
31
niçin özellikle haftaiçi günleri seçilmiş anlayamadım?!

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
rockbu nun dediği gibi kocaeli sporcularına ezilirmiyiz acaba.. ben yol ve zamana karşıda katılmak isterim aslında..

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar olaya şu açıdan bakın. O yarışlara katılamayanlara oranla siz daha şanslısınız. Üniversitenizi fakültenizi temsil edeceksiniz ! Oraya her Allahın kulu gelip koskoca fakültesini temsil edemez ki. Bunun gururunu ve onurunu yaşayıp bu işten biraz tat almaya çalışın. Başarılar dilerim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

tikituba

Üye
Tepki
11
@H.Çağrı

bi yanlış anlaşılma var galiba yol bisikletinde takımca yarışılıyor ve takım adına kupa alınıyor mtb öyle değilki ferdidir.

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
ya arkadaşlar her şey güzel anlaşılır da şu işi tam olarak aydınlığa kavuşturursak sevinirm.Mtb için ödül verilmeyecekse nie bütün millet afedersin orada ter döküyo...madalya ise madalya kıytırıktan bi madalya olur yani ha ne olur ilk 3 e girmişsindir üniversitene götürürsün aha ben ilk 3'e girdim die gurur kaynağı olursun üniversitende.

Hatta ankarada her hafta sonu düzenlenen bisikletebin die yarış yapılıyor.Adamlar orada bile madalya dağıtıyor eğer kupa verilmeyecekse madlyaya bile talimiz yani UCİ ve federasyon bütün yarışlarında öyle yapıyo....

İlgili arkadaşlar şu işi aydınlığa kavuşturun katılımın fazla olabilmesi için....

• Beğen

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Üniversitemin spor merkezi ile görüşeceğim ama eminim soracakları ilk soru kimin düzenlediği olacak. Kim düzenliyor arkadaşlar bu organizasyonu, hiçbir bilgi verilmemiş. "Mehmet Bozdemir" ismi var. Kendisinin sadece antrenör olduğu bilgisini edindim araştırıp. Bir kişinin kendince ayarlayacağı bir organizasyonmuş izlenimi edindim ben, verilen linkten olsun, verilen bilgilerden olsun. Yanlışsam düzeltin.

Demek istediğim organizasyonun resmi veya kamusal bir kaynağı olması gerek. Ne Bisiklet Federasyonunun, ne GSGM'nin, ne de Kocaeli GSİM'nin web sitesinde hiçbir bilgiye ulaşamadım yarışla ilgili.

Üniversitem ve organizasyona katılacak sporcu olarak ben, "üniversiteler arası Türkiye Bisiklet Şampiyonu, X Üniversitesi olmuştur" diyecek kişinin kim olduğunu bilmek isteriz ve ben bu bilinçle organizasyona katılıp katılmama kararını veririm.

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
Mehmet Hoca bu yarışı sanırım daha önce de düzenledi ve yarış için fedarasyonun izni alındı. Benim şu anda verebileceğim fazla bir bilgi yok Mehmet Hoca'nın buradaki öğrencileri seni bu konuda daha fazla bilgilendirecektir;)

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
@cemm

Mehmet Hoca kimdir? Bu kişinin vasfının ne olduğunu bulmaya çalışıyorum yaklaşık bir saattir, fakat bulamadım. Kocaeli'de bir antrenör olduğu bilgisine ulaştım. Sadece bu kadarsa üniversitemi tatmin etmeyecektir muhtemelen.