Üniversiteler Arası Türkiye Bisiklet Şampiyonası

Scudo

moria

Üye
Tepki
9
Çok teşekkürler, üniversitelerarası bu tür organizasyonları kurumsal hale getirmenin de bir yolu bulunsa sanırım çok daha iyi olur. Bildiğimiz gibi Türkiye'de yaygın spor dallarında üniversiteler arası müsabakalar yapılıyor ama üniversitelerin bisiklet takımları bulunmadığı için (bildiğim kadarıyla tabi) bu tür organizasyonlara kurumsal destek sanırım zor görünüyor. Bu da sporcuların işini birhayli zor kılıyor. Müsabakaya sadece kendi bisikletiyle katılan bir sporcunun da ekipman ve tekniker yoksunluğu nedeniyle işi birhayli zor gibi, şimdiden herkese kolay gelsin...

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Büyük üniversitelerde pek sorun olacağını sanmıyorum. Ben Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencisi olarak dilekçe ile sporum için maddi anlamda destek ihtiyacım olduğunu belirtip dilekçe ile bursa başvurdum karşılık bile gelmedi. Bu durumu tekrar hocalarımla görüşüp toplantıya kadar taşımalarını sağladım. Fakat fakültem bana sahip ile çıkmadı. Yani bu durumda nereye ne kadar gidebilir ne kadar yol alabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Teşekkürler, sanırım katılım üniversitelerle sınırlı, normal yarışçılar için ayrı yarışlarda yapılırsa festival şeklinde güzel olur kanınca...

moria

Üye
Tepki
9
@MaNiaC_oF_BiKe

Aslında bu durum sadece büyük üniversite küçük üniversite meselesinden çok biraz da anlayış meselesi. Bildiğimiz gibi bisiklet sporu toplumun büyük bir kesimi tarafından spor olarak bile değerlendirilmiyor. Bisiklet yolları olmadığı için yol kenarında bisiklet kullanan arkadaşlarımızın üzerlerine araba sürülüyor... Dolayısıyla bu sporun üniversite yönetimlerinden de beklenen desteği bulamaması sanırım çok şaşılmaması gereken bir durum.
Dün Oxford ve Cambridge üniversiteleri arasında 1800'lü yıllardan beri yapılan kürek yarışı müsabakası vardı. Üniversiteler o kadar önem veriyor ki bu yarışa adeta bu müsabakayı kazanmak bir prestij meselesi. Tabi televizyondan bu tip organizasyonları izlediğimde insan ister istemez imreniyor ama sanırım o seviyeye çıkabilmemiz çok yakın bir gelecekte görünmüyor. Kaldı ki üniversitelerimiz evrensel çapta bilim üretmekten bile geri kalırken bu beklentilerimizi karşılamaları sanırım oldukça zor.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Gerçekten çok haklısınız. Peki sizde şu fikir nasıl. Üniversiten sana destek olmuyor ama sen kendi imkanlarınla üniversiten adına yarışacaksın. Ve başarılı olursan ne gibi fırsatlar imkanlar ne gibi durum ve sonuçlar doğrurur. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

moria

Üye
Tepki
9
Bu durum daha da enteresan aslına bakarsanız. Kalkar yarışa katılırsınız, diyelim ki kazandınız da, bu kez üniversite yönetiminiz hemen sizi desteklemeye başlar. Hatta açıklama bile yaparlar sporcumuza şu imkanları sağladık bu konuda destek olduk falan filan...Tabi önemli olan başarıyı yakalamış olanı desteklemek değil herhangi birini başarıyı yakalaması uğruna desteklemek.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@moria

Beklediğim cevaptı. Bi fikrimi paylaşacağım baya eleştirilecektir eminim. Kendi adıma konuşuyorum şu anda fazla bir başarılı sporcu denebilecek veya umut vaad edebilen birisi olduğumu düşünmüyorum. Ama 3 yılda katettiğim aşama ve geldiğim durumu göz önüne alarak sıfırdan bugünlere kadar gelereke çok şey başardığımı düşünüyorum. Ciddi hedeflerim var planlarım var ona göre sıkı ve istikrarlı haftada 6 gün programlı antreman yaparak hazırlanıyorum. Hedefim seneye türkiyede ilk 20 mtb ciye girebilmek. Buna inanarak ve düşünerek kendimi ona göre hazırlayıp ona göre çalışıyorum. Öncelikle herşeyin hayırlısı olsun. Bu sıralar bi kaç yerden ilgilenenler oldu. Benle irtibat kuranlar oldu. Ve bu bir çok sporcu arkadaşımızın başına da gelmiştir eminim. Diyorlar ki başarılı olursan sana şu şu imkanı sağlayacağız. İlk 10 da derece yaparsan sana bu bu imkanı sağlayacağız. Peki benim aklıma şöyle bir fikir geldi. Neden ben başarılı olana kadar ve asıl ihtiyacım olduğu anda bana kimse destek olmuyor da ben başarılı olduktan sonra herkes etrafımda dört dönüyor ve bana destek olmak için mücadele veriyorlar. Bu resmen bunca sıkıntıya çektiğim çileye katlandığım onca şeyden sonra benim başarıma ortak olmaya çalışmak demek değilmidir. Bana biraz sponsorluk kavramının öncelikle bu bakış açısı beni üzüyor. Ben şahsen öyle düşünüyorum. Genelde bazı durum ve sonuçlar gerçekleştiği takdirde imkanlar ve fırsatlar sağlanıyor. Ama eğerki başarılı olamazsan bi allahın kulu bile suratına bakmıyor. Hatta hiç kimse yanında bile olmuyor. Bir insan başarılı olana kadar asıl o zaman süreç ve mücadele aşamasında daha çok desteğe maddi olsun manevi olsun daha çok ilgiye verime ihtiyacı olmazmı. Ben böyle düşünüyorum ama. Sponsorluklar resmen insanların başarılarına ortak olmaya çalışan menfaatçi bir kurum olduğunu düşünüyorum. Ama artılarıda var. Belli bir imkan sağlayıp senin kendi imkanın ile yapamayacağın şeyleri yapabiliyorsun. Bilmiyorum ben kendi açıma tekrar söylüyorum. Fakültem bana şu anda sahip çıkmıyor ama moria seninde dediğin gibi herşey çok farklı gösterilecek destek oluyorlarmış gibi insanlara yansıtacaklar. İşte beni üzen bu. Menfaatçilik ve herkesin kendi çıkarlarını düşünür olması.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen
Tepkiler: heng

rammstein

Üye
Tepki
69
Müsabakalar için sadece öğrenci kimliği yeterli oluyormuş arkadaşlar, lisans mecburi değilmiş, ayrıca tüm okulların sağlık kültür spor dairesi başkanlıklarına da resmi yazılar gönderilmiş. Bilginize...

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar katılacak olanlar bu konu başlığı altında fikirlerini ve düşüncelerini ve katılıp katılmadıklarını yazıp hangi dalda yarışacaklarını belirtebilirlerse herkes kafasında belli başlı sorulara cevap bulur sanırım. En azından ne kadar katılım olacağını görmeye çalışırız. Ben kendim dağ bisikleti kategorisinde yarışacağım. Ve yarışa katılacağım.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

• Beğen
Tepkiler: rammstein

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@asy

Okuldan öğrenci belgesi almaya gerek varmı acaba.Bir de başvuruda bulunabilmek için fakülte yönetimiyle felan irtibatamı geçmek gerekir. Başvuru formu sadece liste gibi.Yani fakültede katılacak olan kişilerin listesi gibi.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

rammstein

Üye
Tepki
69
@MaNiaC_oF_BiKe

Öğrenci kimliği yeterli olacaktır,
Yönetimle irtibata geçersen okuldan bütçe alabilirsin belki, diğer türlü yarışa girebilmen için okuldan bir yazı almana gerek yok bildiğim kadarıyla, belki sadece başvuru formunu doldurduktan sonra okula imzalatıp sonra fakslarsan veya direk okul yönetiminden fakslarsan olaya biraz resmiyet katabilirsin :)
yine bu konuyla ilgili bir bilgi aldığım zaman tekrar bilgilendirirm

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Ya ben kendim Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesinde okuyorum. Ereğli Eğitim Fakültesine henüz öyle bi yazı ulaşmamış. Ana kampüsle mi irtibat kurmam lazım.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
Kocaeli Üniversitesi olarak en az 6-7 kişi bu organizasyona katılacağız:)

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bende sakaryadayım ama gidip katılmayı düşünmüyorum...

Amacım derece yada başka bişeye girmek yada girebilmek değil...

Her zaman yapıldığı gibi bir yol ve MTB ayrımı var... Yolcuların ilk 3 üne kupa veriliyorda MTBcilerin başı kel mi? Bizimde canımız var bizde ter döküyoruz emek sarfediyoruz... oraya gelicez ki oraya gelmek içinde bi dünya yol pedallayacağız sonra orda 25km kan ter mücadele sonra 2 fotoğraf tamam...

Sadece benim için değil orda mücadele edecek bütün MTB ci arkadaşlar için söylüyorum...

Tepki
0
merhaba arkadaşlar.ben ktü de okumaktayım ama evi istanbulda.maddi durumlarım ve ders sınav zamanlarım elverirse ben de katılmayı çok istiyorum.mtb kategorisinde.oraya bisikletimi nasıl götürürüm en kolay fikri olan varsa sevinirim.otobüsler alıyorlar ama bazen de almıyorlar: )hayırlısı....

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@H.Çağrı

MTB kategorisine ödül yokmu yani ?

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@sepulnation

Mecbur otobüs. Biletini alırken firmayla durumu anlat ve görüş.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK