Turlarda başınıza gelen ilginç olaylar

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Valla ilginç olay değil sanırım ama eski bisikletimle giderken lastik patlamıştı 10 km bisiklet ile yürüdüm.Sanırım bayan olsak durum daha farklı olabilirdi zira yürüdüğüm yol da bisiklet yoluydu ve doluydu uğur dostumuz haklı valla :)

Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Bianchi tdl 1300 Korku anında insan sağlıklı düşünemiyor genellikle.İyi arkadaşınıza zeval gelmemiş Allahtan:)

• Beğen
Tepkiler: Bianchi tdl 1300

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3 kuzen yaklaşık 14 km lik bir yol tepip piknik yapacağız. Piknik alanına giderken yolda benzinlikte lastiklere hava basalım dedik ben tabi sırt çantamdaki termosu unutarak hemen atladım. Basacağım miktarı ayarlayıp lastiğe doğru yönelince sırtımda bir acı. Termos yana yatınca çayı kapaktan sızdırır vee cısss. Allahtan reflekslerim iyi (!) de çok yanmadan kurtardım kendimi. Neyse bu badireyi atlattık yanımıza kahvaltılık malzeme almadık yol üzerinde markete gireriz diye marketin önüne geldiğimizde açılmasına daha 10 dakika vardı. Bizde az önce beni haşlayan termostan birer bardak çay içelim dedik oturduk marketin önüne çaylarımızı yudumlarken markete ekmek getiren fırıncı abimiz geldi o da ekmekleri teslim etmek için açılışı bekliyordu. Bir bardak çay da ona ikram ettik. Karşılıklı çayları içerken market açıldı. Market çalışanı da abimizin elindeki çayı görünce çayı nerden buldun deyince abimiz gülümsedi ve arkadaşlar verdi sağolsun dedi. Bizde de hafif bir tebessüm oluşmadı değil tabi. Neyse efendim biz alışverişimizi yaptık. Piknik alanına giderken iki yol var. Biri toprak yol çakıllı falan biri de asfalt yol. Asfalt yol yaklaşık 3 kilometre yolumuzu uzatacağından toprak yola girelim dedik dedik de yoldan giderken 13 adet(tek tek saydık) köpek durduk tabi hemen saldırırlar falan diye. O sırada karşidan da bir abi sabah koşusuna çıkmış. 3 kuzen hemen karara vardık. Köpekler adama saldırırsa adama yardım edip diğer yoldan gideceğiz. Eğer bir şey olmazsa o yoldan. Neyse ki bir şey olmadı.

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Ghost
turlara alışık olmayan insanlar olabiliyor.herkes bisikleti hiç kıpırdamadan giderken (mesafe bir dirsek mesafesi ) bazıları bisikleti gezdiriyor,yavaşlıyor, hızlanıyor vs vs .. o zaman sizin dengenizi de bozabiliyor

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
molla için durduğumuzda @pohuman la
çocuklar bisikletimizin fiyatını sordular cevaba şaşırınca verdikleri cevap:krktm::krktm::krktm:
benim motoru sana satsaydım :koptum::koptum::koptum::koptum::D

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Öğle iznine çıkılmış Altınoluk dağlarında ki boş bir şantiyede karşınıza canavar şantiye köpeklerinin çıkması kadar kötü ne olabilir :)

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@BF Okuru Aslında yol müsaitse hızı hiç kesmeden sürecen üzerlerine:)Genelde kaçıyorlar.

@onuranil Evet size katılıyorum en son genel bir turda arkamdaki arkadaş paso arka lastiğe değdiriyordu.En sonunda buyur arkadaşım böyle anlamıyorum seni dedim ve bir daha iki metreden fazla yaklaşamadı:)

@maboc Siz ayrılmaz bir ikilisiniz;)

@Tolga Çelebi Bence en tehlikeli şantiye köpekleri.Malzeme vs çalınmasın diye en azman köpekleri koyuyorlar.

veyselozcelikk

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Veysel
Bisiklet
Giant
Selamlar herkese. Takip etmesi keyifli bir konu. Aynı zamanda birbirimizin hikayelerini okumanın tecrübe/farkındalık kazandırdığını düşünüyorum.
Benim başıma gelen olaylardan biri;
Yıl 2011 ya da 2012, 3 arkadaş denize atlamak maksadıyla 4.Levent'ten çıkıp Kilyos'taki Pilav Tepesi'ne gittik. Atlayacağımız yere ulaşmak için bisikletleri bırakıp kayalığın arka tarafını tırmanarak geçmemiz gerekiyordu. Neyse denize girdik falan dönüşe geçeceğiz. Tabi bisikletlerin yanına ulaşmamız için gelirken tırmandığımız kayalığın etrafından geri dönmemiz gerekiyordu. Ben bir an gaza gelerek arkadaşlara "niye oradan gidiyorsunuz oğlum, buradan atlayacaksınız(kestirme)" derkennn...(beyaz bir ışık)... sağlam bir düştüm orada =) Bisiklete binmeyi bırak zor yürüyordum. Bisikleti Kilyos'ta bırakıp otobüse binerek Baltalimanı Hastanesi'ne gittim direkt. Boş otobüste oturamamanın vermiş olduğu hissiyatı da iyi bilirim :D ... Dirsek ve iki bileğimde de zedelenme oldu. Bir de o dönemler davul çaldığım bir grup vardı, bileklerimdeki sıkıntıdan dolayı 6-7 ay ne davul çalabilmiş ne de bisiklete binebilmiştim =)

veyselozcelikk

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Veysel
Bisiklet
Giant
Şşş o güne ait bir fotoğraf buldum hatta :D
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/551537_1374660982856059_2859796141182157088_n.jpg?oh=27086740f7e2294cf8ae3e866a19a55b&oe=57330F53

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim burada bi tane Saya Yokuşu var.Lanet bir yokuş.Gittikçe dikleşiyor.Eve gelmek için de tek yol o mecburen çıkıyorum.Neyse bir gün yokuşu çıkarken bir tane belediye otobüsü (49A :D ) içinde bir sürü yolcu falan var, yokuşu bilerek yavaş çıkmaya başladı.Ben sandım ki önünü kapatıyorum.Sonra otobüse bakınca anladım ki aslında benimle yarışıyor.İçerisindeki yolcular hadi hadi diye gaz veriyo, şoför de aynı şekilde gülüyor falan :D çok mutlu olmuştum.insanların verdiği gazla iki'de çıktığım yokuşu dörtle çıkmıştım.Daha da güzeli 49A oturduğum yerin hattı, son durağı evimin yanında yani.Bu sebeple şoförle falan tanıştım, sonra diğerleriyle ve böylece durakta ünlü oldum :D o abi ne zaman görse halimi hatrımı sorar.Ben de ne zaman insem otobüsünden kolay gelsin abi derim.Bu da böyle bir anımdır.:hhhhhh:

Ayrıca hiç unutmam o yokuşu bitirince iflahım kesilmişti.10 dakika kendime gelememiştim.
Ekleme: Patlak lastikle 18 km yürümüşlüğüm var benim de :snzdglsn:

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Ertan M.

Valla hocam ben yolda sıkıntı yaşayan bisikletçi gördüğüm zaman cinsiyet ayrımı yapmaksızın yardım ederim, yolda bırakmam. Şayet bu olay ona bir hatıra olur, o da yolda yardıma muhtaç birini gördüğünde yardım eder. Ben buna inanıyorum.

Sanırım geçen yıldı, kayadibine yanıma hiçbir ekipman almadan tırmanıyordum ve yolda lastiğim patladı. Otobüsler bildiğiniz gibi bisiklet almıyor evime de yaklaşık 10km mesafe vardı. Sağolsun bir arkadaş kaldı pompasını iç lastiğini paylaştı.Gerçi dış lastiği temizlediğimiz halde sonradan taktığımız lastik de patladı. Ama önemi yoktu, 10km yürümüş olsam bile beni yolda bırakmadılar, yardımcı oldular. O gün eve yürüyene kadar kendime düstur edindim. Bundan sonra yolda kalan bisikletçi görürsem, yolda bırakmayacağım dedim. Yolda bisikletçi bırakmamamın ardındaki olay bu işte...

Sonuç olarak;

Birisi banayardım etti. Ben gördüğüm her bisikletçiye yardım ediyorum. Benim yardım ettiğim bisikletçiler de birilerine yardım ederse eminim dünya daha güzel bir yer haline gelecektir...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MURAK resimde ki olay bir gün başımaza gelecek ama ne zaman @pohuman a uyup gecenin bir saattinde ormanlıkta bisiklet sürdürüyor diyorum çakal kurt ayı birşey çıkacak birgün karşımıza

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Veysel Clouser Sizi Allah korumuş.Yakın bir arkadaşım sizinki gibi bir olay yaşadı ve şu an bitkisel hayatta malesef:(Çok dikkatli olup ani karar vermemek gerekiyor

@MURAK Abi özellikle boz ayılar çok hızlı koşuyor.İnsanı koşarak yakaladığı biliniyor.45 - 55 km hıza ulaşıyor.Bisikletle bile iyi yardırmak lazım.Rampa çıkarken denk gelirse fena:)

@Uptown Cyclist Senn için güzel bir anı olmuş.Yarışan otobüs şöförünü geçtimde sana gaz veren yolcular baya iyiymiş:)

@uguryilmaz144 Kesinlikle yardım etmek gerekiyor bisikletli olsun yada olmasın yolda kalmış birine yardım etmek bir erdemdir.Bende sizin gibi çok kişiye yardım etmeye çalıştım ve bir ıo kadarda yardım gördüm.

@maboc Aman diyim arkadaş kurbanı olmayın:)Kurda kuşa yem olmayın:)