Türkiye'den bisiklet alınmaz kardeşim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben bisikleti aldığım da 4250 lira idi şimdi 5350 olmuş

Almadan önce yedek parça piyasasını, kıyafet aksesuar filan bunları hep araştırmısdım ama ilerleyen zamanlarda ülkenin bu kadar batacağını hesaba katmadım

80 liraya 11 li zincir alınabiliyordu şimdi 150 lira

110 liraya mişleyn lastik şimdi 180 lira patlasa aynı fiyata daha kötü bir lastik... Onu bile alamıyorum şimdi 110 liraya lastik kalmamıs .

İç lastik 11 lira dan 18 liraya yükseldi yama takımı araştırmaya başladım

Ön jantımın yanakları eğildi yeni jant bakıyorum tanesi 500 liradan başlıyor bisikleti almadan önce bu fiyata takım jant geliyordu az daha verince scirocco alınabiliyordu

Diyeceğim o ki bisiklet alacaksanız liranın değer kaybı yaşayabileceğini, elinizdeki paranın bir günde eriyip gidişini de hesaba katmalısınız.

Scudo

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa Zeybek
Boyu 1.90 nın üstünde olanların Türkiye de engelli gibi görülmesi sebebiyle vergi indirimi yapilmasi lazim.
Türkiye den bisiklet alınmaz çünkü 23 inç kadro satan bir firma/bayi yok.:acpsnr:

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Pamuk aynen hocam
bir şeyler almak istiyorum ama fiyatları gördükçe soğuyup ürün sayfasını kapatıyorum
bu forumda bazı ürünler hakkında yorumlara bakıyorum,ürün sayfalarında ürün yorumlarına bakıyorum 80 liralık ürün olmuş 110 30 liralık ürün olmuş 60 tl acayip şekilde zamlanma var ama ürün kalitesinde ilerleme yok.

istediğin şeyi almasan bir dert ileride daha da zamlanır deyip şimdi alsan bir dert böyle bir çıkmazdayım.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@atasoy
23 mü kadro? Öyle bir şey mi varmış :islik:

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

tesla42

Aktif Üye
Tepki
168
İsim
alper
Bisiklet
Lapierre
bisiklet hariç üzerindeki bütün aksesuarları ve güvenlik donanımlarımı yurt dışından tedarik ettim.Sebebi güvensizlik değil fiyatların balon olması ya da ben fakirim.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@tesla42 maalesef öyle. Hatta bir arkadaşım ile bir kaç gündür yurt dışı sitelerinden Türkiye'ye gönderim yapan firmalara bakıyoruz aynı bisikleti kargo+gümrük+ döviz kuruna rağmen Türkiyeden 1000 lira ucuza geldiğini gördük. İnsan şaşırıyor diyeceğim ama artık öyle bir duruma geldik ki normal oldu. Yani bu bir bisiklet yada yedek parçada olayında değil. Bir akrabam yaklaşık 4 yıldır Kanada'da yaşıyor, benle aynı yaşta sıfırda kendi yerini kurup evini arabası aldı. Onun aldığı jip ve arabayı burada almaya kalksam kafadan 800 bin lira ediyor. Gelecek çokta parlak değil bizim için ama küçükte olsa bir umut kaptırdık gidiyoruz.

jweelien

Üye
Tepki
8
İsim
Deniz
Bisiklet
Salcano
Genelleme yapmak çok yanlış. tüketici haklarını bir AliExpress, Amazon kadar korumasalar da HepsiBurada da elinden geleni yapıyor bence. Olay tamamen satıcıda bitiyor neredeyse her internet alışverişinde olduğu gibi. Bisikletin en azından bir denenerek alınması taraftarıyım. Denediğiniz modelin aynısını internetten daha ucuza bulup almak isteseniz bile tam olmuyor, dediğiniz gibi sıkıntı çıkaran çok insan var.

izterdek

Üye
Tepki
86
İsim
ismayil B
Bisiklet
Ümit
Ben geçen sene n11 den aldim. Pabuçlu model sipariş verdim. Ellerinde bir tane kalmış ve kontrol ettiklerinde janti zedelenmis. Beni aradılar ve yenisinin servisten gelmesi gecikeceginden size diskli model gönderelim dediler. Daha üst modeli aynı fiyata, hem kupon kullanarak hem de mağazadan ek indirim isteyerek almıştım. Ürünün fiyatını ben sipariş veresiye düşürdüler ve aldim. Bulunduğum şehirde istediğim model yoktu /pahaliydi. Memnun kaldım. Göreceli bir eleştiri

Ben geçen sene n11 den aldim. Pabuçlu model sipariş verdim. Ellerinde bir tane kalmış ve kontrol ettiklerinde janti zedelenmis. Beni aradılar ve yenisinin servisten gelmesi gecikeceginden size diskli model gönderelim dediler. Daha üst modeli aynı fiyata, hem kupon kullanarak hem de mağazadan ek indirim isteyerek almıştım. Ürünün fiyatını ben sipariş veresiye düşürdüler ve aldim. Bulunduğum şehirde istediğim model yoktu /pahaliydi. Memnun kaldım. Göreceli bir eleştiri

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hep ikinci el aldigim icin beni ilgilendirmeyen durumdur. Piyasada o kadar ikinci el bike varken gidip de sifir almak kadar mantiksiz is yok.

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@atasoy abi 18 inç kadro yeterli degilmi

@Kuzey Ege nasıl güvenebiliyorsunuz türkiye de ikinci el almak sakıncalı cogu kisi kendi cikarina bakiyor maalesef ve cok az temiz mal bulanabiliyor

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Berat01 malesef 21 bile sıkıntı
(link)

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@atasoy sizin için çok zor bisiklet sürmek abi galiba Allah kolaylık versin olmazsa yurtdisindan siparis verebilirsiniz isterseniz.

trek_turkey

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Geotech
Yurt dışından tavsiye ettiğiniz site neresi peki ? Ben yol bisikleti almak istiyorum fakat kargosu çok yüksek çıktığı için bir anlamı kalmıyor.

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
Dolar 4 olmuş, avro 5. Ben hep 50 liralık bisiklet ay dur bu o değildi. İkinci el piyasası canlanacak bu sezon arkadaşlar. Bodrumlar hareketlenecek. Toplayıp toplayıp sokecegiz inşallah.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@trek_turkey vallahi bende bu ara yurt dışından Türkiye'ye gönderim yapan sitelere bakıyorum İstediğim bisikletin kadro boyunu piyasada pek bulamadım bulduğum modeller de kafamdaki fiyatı aşıyor. Aslında bir kaç sitede kadro boyu ve fiyat bazında uygun buldum fakat onlarda Türkiye'ye gönderim yapmıyor. Bakmaya ve biriktirmeye devam ediyorum. Zaten kafamdaki bisikleti alacak olursam şöyle bir 6 ay bisikletsiz duracağım. Benim bildiğim siteler alttakiler var harici bir site varsa yazarlar. Tabi bütçe konusu önemli kargo + gümrük faktörlerini de unutmamak lazım.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link) (buradaki bir modeli seçtim hızlı kargo dahil 1400$a geliyor) şimdilik beklemedeyim. Dolar 4'e doğru gidiyor. Beklerken 5'i göreceğim her halde :)

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@atasoy aynen başımıza geldi 6 ay bisiklet bekledik. 5 ay 10 gün askerlik yap 6 ay bisiklet bekle memlekete bak

@MakRo canını sıkma 10 bine bisikletin bende :) sahibinden az kullanılmış :)

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Berat01
Her yerini guzelce incelerim, ona gore fiyat konusurum, anlasirsam alir binerim.
Bugune kadar tonla bisiklet aldim sattim, hicbirinde en ufak bir sorun yasamadim.
Anliyor olmak lazim bisikletten. Yoksa kaziklanmak an meselesi..

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Decathlon'dan,internet üzerinden bisiklet aldım..Gayet memnunum..

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik