Türkiye'de bisikletin yeri

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ahmet Can Yakışır'dan klasikler :) Güzel başlık olmuş hocam, ellerine sağlık :)

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
güzel mesajlarınız ve ilginiz için çok teşekkürler arkadaşlar :)

bardağın dolu tarafına verilecek örnek de çok tabi; özellikle bisikletçiler arası dayanışma ve bisiklete ilgisi olan yayaların verdikleri tepkiler çok hoş. zaten onlar da olmasa çok ızdıraplı bir sevda olurdu bu :)

herneyse, tekrardan teşekkür ederim herkese...

Onur Özgün

Aktif Üye
Tepki
59
@serhat toy

Eceabat'tayım. Siz sanırım buralarda ikamet etmiyorsunuz. Yanıma bir arkadaş arıyorum ama çoluk çocuktan başkasını bulamıyorum :(

Tepki
89
ahmet can kardeşim ve derya bey gerçekten harkülade yazılar.malesef ama malesef beğenmesek de ülkemizin gerçeği bu.ben de uzun bi aradan sonra bisiklet aldım ve kastamonu gibi küçük bi şehirde bile bisiklet kullanmanın ne kadar zor olabildiğini görünce canım çok sıkıldı.artık kaldrımları kullanıyorum bunun için de kimse eleştirmesin ben kimseye çarpmam zaten yavaş sürüyorum ama bi moronun bana çarpmaması için de elimden geleni yaparım.kafese maymun diye koymayacağın adamların bile motorlu taşıt ehliyeti varken bisiklet malesef çok dikkat gerektiriyor ve tehlike içeriyor.(kimseler gücenmesin sözlerimle kimleri hedef aldığım ortada benim de ehliyetim var herkesi değil ama azımsanmayacak kadar çok insanı içine alıyor bu dediklerim)

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Onur Özgün

Çanakkale'nin tek bilmediğim ilçesi...İzmir'de yaşıyorum...Normalde Biga'lıyım...

Bu arada küçük kardeşlerimize yol gösterin, yardımcı olun ki onlarda sizin gibi yalnız kalmasın :in: ;)

Tepki
5
Ahmet fikrine yorumuna sağlık. Güzel bir yazı olmuş fakat "anlayana" Anlayanda yine biz ve bizim gibiler olacak. Bu görüşte, mantıkta asla değişmez o paraya motor alırdım, ikinci el bir araba alırdımcılar her daim olacaktır.
Tekrar tekrar fikrine sağlık.

Bu yazıyı yazan Dogukanaksu arkadaşımıza teşekkür ediyorum

Onur Özgün

Aktif Üye
Tepki
59
@serhat toy

Biga'nın neresindensin? 5 yıl kaldım orada, hala içimde yeri büyük, bisikletle gitmek istediğim tek yer :) otobüsle günü birlik gidip/geliyorum hâlâ, sırf canbaz'da yemek yiyebilmek için :)

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Benim şöyle bir logom var kendim kullandığım. Özetler sanırım biraz.

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/188395_10150122923847482_746777481_6428631_5611167_n.jpg

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
geçen gün ege turundan dönerken bursada yokuş antiremanı yapan bir bisikletçi gördüm el salladım çocukcaz şeytan görmüşe döndü :) herhalde benden önce bin tane ayıdan laf yedi ben sevgi gösterince çocuk şok yaşadı :)
Bisiklet falan diyoruzda yani bisiklete gelene kadar kulagınıza küpe takın ve anadolunun şöyle yobaz kentlerinde bir dolaşın bakalım nicedir haliniz.Türk halkının bu denli geri olmasının tek nedeni eğitim almamaları ve kurandan başka birşey okumamları.Bir araştırmaya göre 17 milyon ilkokul mezunu adam var bu ülkede.17 milyonnnnnnnnnnn yani her 10 kişiden 4 ü gibi birşey :) yani birey olarak bu ülkenin 10 da 4 üyle zaten adam akıllı sohbet edemezsiniz.
Bisiklet falan hikaye ya :) benim ailemde 4 tane öğretmen var dedikleri her geçen sene daha aptallaşıyorlar.evet zaten tvyi falan açsanız görürsünüz.
Bu ülke açık hava hayvanat bahçesi ve ben neden zenginlerin safariye bu kadar para verdiğini çözemiyorum ülkemiz zaten hayvan cenneti alın elinize kamerayı ve jeepi çıkın safariye :)

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Onur Özgün

:)
Canbaz iyidir, tarzan iyidir, Bereket vardı gerçi artık yok ama hayatımda onlar kadar iyisini görmedim :D

Şirintepe'de akrabalarım...Açık söyliyim benim memleket duygum bir şehir değil, Babam Jandarma Komando olduğu için biz Türkiye'nin bir köşesindeydik hep...Yani bir yerde sabit yaşamadım hiç... Biga'yı sevsemde, oradaki bazı tanıdıkları sevsemde, Biga halkının çoğunu sevmem... Özellikle 20 kişiyken delikanlı takılan, pislik adamların akrabası diye herkese karşı asabi olabileceğini zanneden fırlamaları(ki bunlar bilirsin gençliğin 3 te birini oluşturur)

Yani katil olmamak için elimden geldiğince az gitmeye özen gösteriyorum Biga'ya :)

A.Ugur

Üye
Tepki
9
başlık: bisiklet

giri:

senin benim gibi insan bisiklete binmiş yol kenarında sakin sakin ilerlerken; arabayla arkasından sinsice yaklaşılır ve tam yanından geçerken korna uzun uzun öttürülür, camdan "heeaaaoooyyyyy!!!11" diye bağırılır, korkutup düşürülmeye çalışılır, bir insanın uçuruma yuvarlanması ya da kaldırım kenarına kafasını çarpması eğlence malzemesi yapılır.

Aynı olay Kocaeli'de başıma geldi. :(

Alper Üste

Aktif Üye
Tepki
83
@Mehmet Ural

Ah , fiyatını bilseler nedenini anlarlar da :)

Ben bile bodruma bisikleti kilitlerken deli dana bağlar gibi bağlıyorum , üstüne birde bodrumun kapısını 3 kat kilitliyorum :)

Onur Özgün

Aktif Üye
Tepki
59
@serhat toy

Bereket kadar bende iyisini görmedim ama Biga'dan taşındıktan 2 yıl sonra Bereket'in battığını öğrendim Hayretler içinde kaldım demekki ben kurtarıyormuşum adamları:D

Mafya Wars'ı da takip ettim ama it, it ile dalaşıyordu bana karşı ya da başkalarına karşı açıkça bir şey görmedim. Buranın halkı yanında oldukça iyi olduklarını düşünüyorum. Denizi olmasada güzel yer bence :)

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Onur Özgün

İlgilerini çekmemişsinizdir ;)
Uzun saç,sakal sahibi olsanız en az 2 olaya karışırdınız bir yazda ;)

Tecrübelerimden biliyorum :)

Bir davam hala devam ediyor...

Ocaktan gelen 30 kişilik grup tarafından linç edilme girişimi dahil her türlü ekstrem şeyle karşılaştım... ;)
Bir silahla muhattap olmadım onu da
Bir kaç gece de müsait olmadığımdan dışarı çıkmadığım zamanlar da arkadaşın başına dayadılar, he sonra hallettik elemanı ama olay büyüdü...
Yani Biga 30 küsür bin... ama o küsür kalsın kalanını at çöpe ;)

Ha o küsürden de mükemmel insanlar çıkar o ayrı...Hepsi iyi yerlerde olurlar ya da yaptıkları işi en iyi yapan insanlar olurlar... Ressam mı dersin,televizyoncu mu dersin,gitarist mi dersin, futbolcu mu dersin her şey çıkar...

Biga'da yaşanabilecek her şeyi yaşadım :)

Herneyse daha fazla başlığı kirletmeyelim 50 msj ı doldurduğunuzda isterseniz özel mesajla konuşuruz...

velespitto

Daimi Üye
Tepki
222
Elinize ağzınıza sağlık kesinlikle haklısınız bu ülkede bisiklet kullanmak yürek ister cesaret ister heves ister bisikletçinin derdinden başka bir bisikletçi anlar ancak ve ancak ve iyi ki bu forumda o özellikte insanlar var. Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler :)

Tepki
7
Başımdan buna benzer bir olay geçmişti belki paylaşmak istersin. Hatta ne olur paylaş.

Bostancı sahil yolu, normal hızlarda bisiklet yolundan giden iki türbanlı bayan ve ellerini tutmakta olan çocuklar (yaya yolu bomboş :S ).

Bisikletle gidiyordum. Bu ikisini görünce, haliyyle kornaya bastım hani olur ya, ben gördüm geçerim başkası görmez çocuklara yazık olur diye. Sorarsınız ''E kadınlar?'' bu hareketlerinden sonra o kadınlara yazık olacağını sanmam.

Kadınlar ellerini tutmakta olan çocukları tekerleklerimin insiyatifine (ve tutmayan arka frenimin) bırakarak kendilerini kurtarmayı seçtiler. Gecerken içimden ne sövmüşümdür acaba çocuklara yazık yani böyle bir anne düşünürmüsünüz :S.

Sonuç olarak sinirimi tevekküle dönüştürerek içimden bir hayır duası okumayı seçtim. Taa ki iki tane kız yoluma çıkana kadar. Bu iki güzel hanımkızlarımıza korna çalarken ''Ayyyy'', ''öfff ne bu sal.k'' gibi lafları da yedikten sonra yaradanla bayaa bir yakın olduğumu hissettim sanırım.

Olay bu bir sahil yolunu bile gasp eden bağnaz ve anlamaz halkmız çok zor değişecek gibi görünüyor. Allah hepimizi korusun ve canlarımızı sevdiklerimize bağışlasın diyorum.