Turkcell Granfondo İstanbul 13 Ağustos 2023

yusuf_49

Aktif Üye
Tepki
426
İsim
Yusuf Aytaç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
doğru düzgün fotoğrafı çıkan var mı ? Expoda o kadar olmama rağmen yarışı da aşağı yukarı birinciden 15 dk sonra bitirmeme rağmen yalnızca sonlara doğru grup içinde bir fotoğrafım var. Üstelik orda da arkalardayım.Önde o kadar çekerken dahi çekilmemiş 🤔 Benim fondolara katılmamın en büyük sebeplerinden biri fotoğraf çekim hizmeti.Ama anlaşılan verdiğim para karşılığında hizmeti alamadım.Üzücü

• Beğen
Tepkiler: ufuq81
Scudo

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.563
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
doğru düzgün fotoğrafı çıkan var mı ? Expoda o kadar olmama rağmen yarışı da aşağı yukarı birinciden 15 dk sonra bitirmeme rağmen yalnızca sonlara doğru grup içinde bir fotoğrafım var. Üstelik orda da arkalardayım.Önde o kadar çekerken dahi çekilmemiş 🤔 Benim fondolara katılmamın en büyük sebeplerinden biri fotoğraf çekim hizmeti.Ama anlaşılan verdiğim para karşılığında hizmeti alamadım.Üzücü
Benim iki tane net görüntü ve bir tanede start anında grup içinde görüntüm mevcut.

IMG_3059.JPG

IMG_3064.JPG

Gncrvic

Üye
Tepki
163
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bende de hayal kırıklığı oldu. yönlendirme rezaleti ile diskalifiye olduğumuz yetmemiş gibi sadece 1 tane fotoğrafım çıktı. bazı yerlerde aynı gruba kitlenip 50 tane aynı kişilerin fotoğrafı çekilmiş peş peşe...

2 sene önce katıldığımda çok güzel fotoğraflar vardı. güzel bir anı olarak kalmıştı ama bu seferki her şeyiyle hayal kırıklığı.

denizer

Üye
Tepki
14
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
doğru düzgün fotoğrafı çıkan var mı ?
Fotoğraflar son derece kötü. Ön gruptaki aynı 15-20 kişinin onlarca fotoğrafı var, geri kalan yüzlerce kişinin yarısından fazlası fotoğraflarda hiç yok.

Daha önemlisi, organizasyonun instagram'da eleştirilere nihayet zahmet edip verdiği korkunç cevabı gördünüz mü? Halen özür dileyen olmadığı gibi bahanelerle ve eleştirenleri suçlayarak devam etmişler, gerçekten inanılmaz bir yönetim ve halkla ilişkiler zihniyeti. "Yıkıcı değil yapıcı eleştiri" istiyorlarmış, "daha üçüncü kez yapılan genç bir organizasyonmuş" bu, "eleştirilerin dozu kaçmamalıymış". Duyan da start, yönlendirme, finiş, sonuç açıklama gibi temel şeylerde değil yan konularda bir iki ufak aksaklık oldu ama yarışın kendisi sorunsuz tamamlandı zannedecek. Parkura işaret, işaretçi koymamışsın, "bitse de gitsek" modundaki polise her şeyi teslim etmişsin, insanların biri ikisi değil, yüzlercesi yanlış yola sapmış ve yarışa dahil olmayan, bambaşka bir rotayı bitirmiş, güvenlik sorunları yaşanmış, insanlar da yer yer sert de olsa gayet saygılı biçimde, hakarete vs. başvurmadan bunları ifade ediyor. Bu eleştiriler daha makul ve yumuşak nasıl ifade edilebilir ki? "Yarışa diye geldik ama yarışmamız mümkün olmadı çünkü hatalı yönlendirildik ve kaza tehlikeleri yaşadık, ama yine de bütün Turkcell ailesine ve Beykoz Belediyesi'ne teşekkürler <3 <3 <3" mi dememiz bekleniyor, veya ne bekleniyor anlamadım.

Şahsen birisi çıkıp yaşanan aksaklıkları net bir şekilde kabullenip özür diler ve bir daha yaşanmaması için somut olarak neler yapılacağını sayarsa bu organizasyonun düzenlediği yarışlara katılmaya devam etmeyi düşünürüm. Aksi takdirde zekamla dalga geçmeyen, güvenliğimi düşünen başka organizasyonlar ve yarışlar var çok şükür, onlara katılırım.

Son düzenleme:

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 tane fotografimi buldum bende ayni kisilerin onlarca fotografi cekilmis bircok kisinin ise fotografi yok gorunen o ki.Gercekten hicbir yonlendirmenin olmamamis faciaydi polisler koselerde oturmus yarisin ve kendileri adina cekilen eziyetin bitmesini bekliyorlardi ki zaten yonlendirme yapmak onlarin isi de degil zaten.
finish_-754.jpgKısa_Uzun_Son5_-377.jpg

lrfan

Cyclist
Tepki
8.690
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Parkur ve yönlendirme konusunda en kritik kişi parkur direktörüdür, parkuru o seçer, değerlendirir. Zira organizasyon ekibi ve sponsor tayfası rota oluşturma işlerden anlamaz, rota işini direktöre teslim ederler. Kritik öneme sahiptir parkur direktörü, doğru seçilmeli.

O coğrafyada gayet güzel şekilde parkurlar çakışmayacak ve loop yapmayacak şekilde tercihler yapılırdı, hatalı dönüş, kafa karışıklığı gibi riskler sıfırlanırdı.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.589
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fotoğraf çok çekildi ama hepsi konulmamış sanırım. İçinden seçip koyulmuş . Koy hepsini ne olacak yani sanki kağıda basıp veriyor.

Tepki
182
İsim
Ahmet Akıncı
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'daki yarışa da Marmara ve Ege-Akdeniz bölgesinden katılım çok az oluyor.Elbette Ankara'da da olsun İstanbul'da da.Ben mesela Bursa'da olmamasını ve olması için adım atılmaması adına çok üzülüyorum.Büyükşehir kulubü federasyon yarışlarında Konya büyükşehir ile başları çekiyor ama gel gör ki Bursa'nın ev sahipliği yaptığı bir gf yok. Bunun basitçe iki nedeni var: Bisikletli (yarış koşan) çok az diğeri millet çok cühela. Yol kapayınca sövüyorlar.
Hocam sezon açılış bursada yapılmıştı, Bursada çok güzel rotalar olduğunu düşünüyoruz fakat yol yarış parkuru epey kötüydü ve trafiği kontrol edemedikleri için starttan 5 dakika önce 40 km kısaldığını öğrenmiştik hatta.

yusuf_49

Aktif Üye
Tepki
426
İsim
Yusuf Aytaç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam sezon açılış bursada yapılmıştı, Bursada çok güzel rotalar olduğunu düşünüyoruz fakat yol yarış parkuru epey kötüydü ve trafiği kontrol edemedikleri için starttan 5 dakika önce 40 km kısaldığını öğrenmiştik hatta.
ben gf diyorum sizin bahsettiğiniz federasyon yarışı. Tur yiyip elenme ya da cut off sürelerinin öndeki bisikletçiye göre ayarlanması yüzünden katılım çok olmuyor federasyon yarışlarına haliyle.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Uzun baslayip kisa bitirenlerin olmasi...
Cok garip diyicem de hic de garip degil aslinda. Bu isleri planlayanlarin bu islerden anlamayanlardan olusmasi yuzunden hep.
Yol ayrimlarina bir yonlendirme isareti ve bir flama koymak bu kadar zor mu?
Turkiyede ozel ve kamu isletmelerinde de durum boyledir hep. Bir karar alinirken o konuda yetkin olmayan birileri bir aksiyon planlar, alttakiler sacmaliklarla ugrasir durur. Sonucta yapilan is hicbir seye yaramaz.
Bu etkinligi yetkin birilerinin planladigini hic sanmiyorum. "Ya bu daha ucuncu etkinligimiz, olur boyle aksakliklar" seklinde bir savunma kabul edilemez. Olmayacak aksilik falan kardesim. Insanlar buna para veriyor. Ayip.

oscak41

Rider
Tepki
402
İsim
Osman Çakmak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğru, ödülden ziyade gerçekten bu sporu amatör olarak yapan bizler ile takım olarak profesyonel yapanların ayrılması gerekiyor.
Ben bu sene ilk defa uzun tur için katılacağım, rotayı da ezbere biliyorum fakat tamamen goygoy keyfi olarak süreceğim.
Hayatını bu spora adamış takım sporcuları ile rekabet edip kürsü alamayacağımın pek tabi farkındayım.
Doğru, ödüle ben de takılmıyorum, 52-42 tourney bir bisiklet ile basabileceğim performansı maalesef kısıtlamış oluyorum. Eldeki imkânlar bu işte.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne kadar güzel yazıyorsunuz ama ne yazık ki sosyal medyada dilinin kemiği olmama durumuna yenik düşüyorsunuz.
uzaylılar = galacticos yani bir şeyi iyi çok iyi yapan kişilere deniyor, kötü bir anlamı yok
"kıçı seleye değince nabzı 160 atan, di2 li instagram bisikletçileri, abuk sabuk yorumlar" lafları ne kadar çirkin. yazarken farketmiyorsanız bir kez daha okuyun karşınızda bir bisiklet forumunda yazı yazan tanımadığınız birisi var. halka açık bir ortamda bu lafları yüksek sesle söyleyin belki anlarsınız.
O nabzı 160 atan Di2'lu kendini biliyor. Ben o lafı ona söyledim. Zaten aşağıdaki ekran alıntısında da görebileceğiniz gibi, "sizi bu cümlenin dışında tutarım" demişim. Siz müsterih olun. O arkadaş bu lafın ona olduğunu ve ne kadar bunu hak ettiğini de çok çok iyi biliyor. Ayrıca burada başkalarının avukatlığını yapmak size düşmez diye düşünüyorum.

1692385071461.png

Ben böyle açık sözlü ve sonda söylenmesi gereken şeyi en başta söyleyen bir insanım. Keza çok da kötü şeyler yazmadığımı düşünüyorum ama buna rağmen benim yazdıklarım bazı insanların sinir uçlarına dokunuyorsa yapacak bir şey ne yazık ki yok. Herkesin fikri, tarzı herkese uymayabilir. Siz çirkin olarak tanımlıyorsanız, Evet çirkin bir insanım. Açık söylemek gerekirse burada ne şekilde bir tavır takınıyorsam halka açık ortamlarda da aynı tavrı takınıyorum. Benimle yüz yüze arkadaşlığı olup birlikte bisiklet sürmüşlüğü olan forumdaşlar (bkz: @Semih Cavdar @cazci ) size nasıl birisi ve toplum arasında da nasıl çirkin bir insan olduğum konusunda kısa bir özet geçebilir.

İlk satırımda yazmış olduğumun dışında kimseyi hedef alan bir söylemde bulunduğumu sanmıyorum. Profil fotoğrafınızdan anladığım kadarı ile sanki biraz fazla kilolarınızdan muzdarip gibi duruyorsunuz. Yaş olarak da benden biraz büyüksünüz galiba. Bu sebeple birazcık alınganlık yapmışsınız gibime geldi. Dert değil. Benim nabız verilerimi çok merak ediyorsanız bir gün buyurun gelin. Sizinle birlikte bir Uludağ Oteller bölgesi yapmak çok isterim. Sizi kestane şekeri ve şeftalisi ile meşhur güzide ilimiz Bursa'da misafir etmek bizi mutlu eder.

Federasyon yarışına girmekte bir problem yok. Lisansı olan herkes federasyon yarışına girebiliyor. Bu sebeple isteyen para ile Gran Fondo'ya isteyen lisans ile federasyon yarışına girebilir. Buna bir mani yok. Doğruyu söylemek gerekirse bu konuda da dert yanılmasını çok acizce buluyorum.

Buradan yazımı okuyan herkese teşekkür eder; Büyüklerimi ellerinden küçüklerimi gözlerinden öperim.

Son düzenleme:

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.016
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarışı önde bitiren ilk 10-15 kişinin yarışma kurallarına aykırı bi avantaja sahip olduğuna dair bir kanıt yoksa, siz de bu yarışmanın kırallarını baştan kabul edip giriyorsanız aslında artık kimin profesyonel olduğu kimin olmadığı çok da önemli değil. Yani bu yarışlar 1., 2. olmanın önemli olduğu yarışlar mı gerçekten? Yoksa zaten kazanmasını beklediğimiz veya ilk 10-15’e girecek kişileri az çok herkes bilirken o ilk 10-15’e giren beklenmedik kişilerin daha büyük sansasyon yaratması gibi bir durum yok mu gerçekten? Ben bu kondisyonum ve Triban 100’ümle ilk 500’e girsem muhtemelen bitiş çizgisinde zevkten bayılırdım :) Böyle amatör yarışmaların esas hikayeleri “Fransa bisiklet turunu Vingegaard kazandı” kadar basit değil bence. Kanınızdaki adrenaline, aldığınız zevke, neticede kendinize benzer kişi ve ekipmanlara karşı nerede olduğunuza bakın geçin..

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
Tepki
385
İsim
ahmet
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
368750240_824500602559361_4621879723494891811_n.jpg368678190_1934850383549058_4488081642721592178_n.jpg368798964_193098933777434_8418494472229663143_n.jpg

65 mastırın dedeleri ,bir dede varki ,75 yaşında üçüncü oldu,sert rüzgara direndi,beykozlu olduğu için etabı biliyordu,osman altay üçüncülüğü alırken kurtcebe onu birincilik kürsüsüne çıkardı 75 katagoride idi,ama en son katagori 65 idi,kurtcebe yabis takım forması ile gençlerin gönlünü fethetti,osman altay bence 75 lik delikanlı.bu pazar yapılan kartepe yarışında iki eski millinin arkasından kartepe fatihi kurtcebe üçüncülüğü aldı.

367760469_2017469518600974_4965167436618279675_n.jpg

Son düzenleme:

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
308410 dosyayı görüntüle308411 dosyayı görüntüle308412 dosyayı görüntüle

65 mastırın dedeleri ,bir dede varki ,75 yaşında üçüncü oldu,sert rüzgara direndi,beykozlu olduğu için etabı biliyordu,osman altay üçüncülüğü alırken kurtcebe onu birincilik kürsüsüne çıkardı 75 katagoride idi,ama en son katagori 65 idi,kurtcebe yabis takım forması ile gençlerin gönlünü fethetti,osman altay bence 75 lik delikanlı.bu pazar yapılan kartepe yarışında iki eski millinin arkasından kartepe fatihi kurtcebe üçüncülüğü aldı.308413 dosyayı görüntüle
Helal olsun. Acaba biz o yaşlarda yola yürüyebilecekmiyiz. Bravo 👏

• Beğen
Tepkiler: ahmet sabuncu

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba değerli granfondo takipçileri :D Turkcell granfondo izmir için bilgi bulamadım. Yurtdışı sitelerde 3 eylülde yapılacagı yazılmış fakat iptal edildiği yazmışlar. Nedeni hakında bilgi bulamadım, bilen arkadaşlar yazabilirmi ?

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
turkcell izmir granfondo ekim ayı içerisinde yapılacak demişlerdi. 78event düzenliyor. onlara bi sorup netleştirin.

theGenius

Aktif Üye
Tepki
1.058
İsim
Hüseyin S.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Instagram üzerinden mesaj ile sormuştum geçtiğimiz ay. İzin sürecinin devam ettiğini, Ekim ikinci hafta için çalıştıklarını iletmişlerdi.