Turkcell Granfondo İstanbul 12 Haziran 2022

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Granfondolara ücretsiz katılıyorum Engelli oldugum için. Fakat KP 300 UP 400 fiyat çekmeleri hiç hoşuma gitmedi. Yüksek fiyat katılım sayısı az olur, ilk granfondo heyecanı yaşayacak ve imkanı az olan bisikletçi arkadaşlar katılamıcak.

• Üzgün
Tepkiler: suyunsesi
Scudo

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sözüm meclisten dışarı. Herkes söyleniyor ama, yarış günü bir bakıyorsun söylenenlerin neredeyse hepsi orada.
Katılsakta katılamasakta dayanışma ve mücadele gücü her zaman önemlidir...Ben de çok yakınıyorum ama katılacağım... Amaç imkanlarımızı zorlamadan bu işe girmek...
O kadar para veriyorsun lastiğin patlıyor finişi göremediğin için finisher madalyası bile alamıyorsun... Ne kadar üzücü.. Yarışmalarda hızlı destek olsa yarışmaya devam etsek mesela ama yok, istersen kendin yap devam et deniliyor.. Profesyonel yaklaşmak gerekiyor diye düşünüyorum.. Evet çoook pahalı...Bu kadarın da karşılığını görmek gerekiyor...

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haklı bir soru.
İlk defa katılmayı planladığım için daha önceki fiyatlarından bihaberdim.
Fakat 1 sene içinde 2 katı fiyat çekmelerinin arkasında ne gibi bir sebep olabilir bilemedim.
Enflasyon

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hafta sonu bir araya gelsek şöyle 25 30 kişi kadar. Hadi başla desek 35 40 km yarışsak. Takribi 1-1,5 saat kadar sonra finişte buluşsak. Evet agalar güzel sürdük desek 300₺ den yırtmış oluruz hehe 😂

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konusu açılmışken, Youtube'dan takip ettiğim ABD'li bisikletçiler, hafta sonları boş sanayi sitelerinde gayri resmi antrenman kriteryum yarışları düzenliyorlar. Hem katılım oluyor, hem de yarış taktiklerini geliştirmek için tüm yarışçılara fırsat doğuyor. "Drop"lu grup sürüşü kıvamında bir şey de olabilir en azından :)

Örnek yarış:

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konusu açılmışken, Youtube'dan takip ettiğim ABD'li bisikletçiler, hafta sonları boş sanayi sitelerinde gayri resmi antrenman kriteryum yarışları düzenliyorlar. Hem katılım oluyor, hem de yarış taktiklerini geliştirmek için tüm yarışçılara fırsat doğuyor. "Drop"lu grup sürüşü kıvamında bir şey de olabilir en azından :)

Örnek yarış:
gerçekten çok iyi ya

• Beğen
Tepkiler: ag249
Tepki
119
İsim
Mustafa
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şehir dışından katılacak birisi olarak ulaşım (akaryakıt ücreti), konaklama, yeme içme ve yarış bedeli de eklenince ortaya çıkan maliyet çok zorlayıcı olacak....

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sözüm meclisten dışarı. Herkes söyleniyor ama, yarış günü bir bakıyorsun söylenenlerin neredeyse hepsi orada.
Sınav öncesi "hiç çalışmadım" deyip sınavdan 80+ alanlar gibi 😜
Enflasyon farkının tek doğru yansıtlmadığı şey maaşlarımız oldu. Maşallah geri kalan herşeye %100 den başlayarak işleniyor.
Sponsorlardan kaç tanesi çalışanlarına %100 zam yaptı.

Zaten sırf bunun için yıl sonu emekli maaşları ve asgari ücret belirlemesi yapılana kadar zamları öteleyip, %40 zamlanan asgari ücrete sevinip bayram edenler henüz maaşlarını almadan yeni yıl ile birlikte ipi koparılmış zamlar geldi ve maaşlar eridi. Yıl içinde kademeli zam yapılır mı diyenlere cevap pişkin pişkin böyle bir tasarruf yok şeklinde oldu.

Amaç zaten bu zamların maaşlara etki edememesi üzerine kurulu bir düzen oluşturmak.

Hâlâ saf saf maaşlara neden yansımadı denmesi beni gerçekten çok ama çok şaşırtıyor.

Son düzenleme:

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birtakım kisveler için para kazanma kapısı olmuş gibi görünüyor bu yarış. Allah bereket versin iyi para kazanılacak.

Granfondolar da amacının dışına çıkıyor böylelikle. Hiç katılmadım, bir ilk olması açısından bu yarışlara katilasım vardı ama yok katılmam.

• Beğen
Tepkiler: enzo

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar o kadar şeffaf organizasyon yapıyorlar ki, instagramda 5-10 tane "ücret yüksek" yorumu gelince yorumları kapatmışlar...
Bir de 350 lira çok diyene dalga geçer gibi, erken kayıt 300 lira diye cevap yazmışlar utanmazlar.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu an 5bin TL'lik telefonumdan 20bin TL'lik bisikletim ile katılmayı düşündüğüm yarışın 350TL, pardon erken kayıt 300TL olmasını eleştiriyorum. 😂
Bisikletimin güncel değeri 33.000 tl yaklaşık 2,5 senedir kullanıyorum. Günlük maliyetini hesaplarsak 36 TL yapıyor. Daha uzun yıllar kullanırım büyük ihtimalle. Hesabı buradan yaparsanız gerçekten 300 TL çok para yukarıda sorduğum soruyu tekrar soruyorum sponsor firmalar çalışanlarına %100 zam yapmışlar mı da sponsor oldukları yarışa %100 zam yapıyorlar.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.887
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi insanına aynı oranda emek hakkı yansıtmayan devlet yöneticilerinin yaptığı ve yapmaya çalıştığı hiç bir şeye itibar etmeyecek yürekli ve dimdik halk aranıyor.
Çünkü bu devlet yöneticileri, kendilerine geldiğinde "huzur hakkı" diye uydurdukları dünyanın en saçma sapan beleş kazancını yüksek oranda kendilerine almasını biliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Burak Uğurlu

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.132
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletimin güncel değeri 33.000 tl yaklaşık 2,5 senedir kullanıyorum. Günlük maliyetini hesaplarsak 36 TL yapıyor. Daha uzun yıllar kullanırım büyük ihtimalle. Hesabı buradan yaparsanız gerçekten 300 TL çok para yukarıda sorduğum soruyu tekrar soruyorum sponsor firmalar çalışanlarına %100 zam yapmışlar mı da sponsor oldukları yarışa %100 zam yapıyorlar.
Bakış açısı değişmedikçe hiç bir şey değişmez. Onların çalışanlara maaş zammı yapmaları mı tek referans alınması gereken. Kullandıkları elektrik %kaç zamandı, su?, Doğalgaz?, maaşına o kadar zam yapılmayan personelin kullandığı arabanın 1 deposu daha dün 300₺ ye doluyorken şimdi 850-900₺yr doluyor. Bunlara ne demeli.

Ya da tersten baksak, çalışana o zammı yapmış olsa, yani kurdukları yalan düzenine ve kandırmalara göre zamlar dan önceki parametrelere göre yaptıkları zam ile değil de gerçekten olan ve göstermelik değil reel enflasyon oranlarında zam yapmış olsalardı zaten bugun muhtemelen 300 değil 500 yazacaklardı diye düşünüyorum. Eleştirmeye gelince güzel eleştiriyoruz ama malesef yanlış hedefi. Bana kalırsa sorun sponsor firmalarda değil, onları buna iten ortamı yaratanlarda ya da yaratanda...

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti