Tur İstanbul (Kıtalar Arası Bisiklet Yarışı), 29 Mayıs Pazar günü

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
> TUR İSTANBUL & HALK TURU
KITALAR ARASI YOL BİSİKLET YARIŞI SİZİ BEKLİYOR!
İstanbul’un en güzel manzaraları eşliğinde pedal çevirmeye, kıtaları bir araya getiren köprüden bisikletinizle geçmeye ne dersiniz?
Tur İstanbul (Kıtalar Arası Bisiklet Yarışı), 29 Mayıs Pazar günü benzersiz bir deneyim sunacak!
kitalararasi-pnb2l769ujntzz7ewkr8q9q4qhma8jv7lcsurs0b28.jpg

(link)

Scudo

mdonertas

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen. parkur da normalde gidilmesi zor ve manzarası güzel. ben de katılacağım inşallah.

Uğur2929

Xrs001Ultegra
Tepki
70
İsim
Uğur Karabey
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben lisansımı daha almadım ama, bu yarışa kadar çıkar mı sizce, başvuruyu 1 haftaya kadar yapsam.

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kaya

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.705
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben lisansımı daha almadım ama, bu yarışa kadar çıkar mı sizce, başvuruyu 1 haftaya kadar yapsam.
Lisansınızı spor md.lüğüne gittiğiniz anda çıkarabilirsiniz. Çıktı alıp, imzalayıp orada PVC kaplıyorlar.

Tepki
142
İsim
Metehan D.
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel tur yalnız :)

Uğur2929

Xrs001Ultegra
Tepki
70
İsim
Uğur Karabey
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lisansınızı spor md.lüğüne gittiğiniz anda çıkarabilirsiniz. Çıktı alıp, imzalayıp orada PVC kaplıyorlar.
Anladım spor Md. Üsküdar da diye bulmuştum eğer böyleyse gider alırım, bazı evrakları hazırlayıp gidilmesi lazım diye görmüştüm.

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anladım spor Md. Üsküdar da diye bulmuştum eğer böyleyse gider alırım, bazı evrakları hazırlayıp gidilmesi lazım diye görmüştüm.
Hocam selamlar, duydum ettime gerek yok; internete lisans nasıl alınır diye yazmanız çok daha iyi olacaktır.

Ben yine de kısaca anlatayım. İstanbul İl Müdürlüğü'ne veya her ilçeye ait ilçe müdürlüklerine gidebilirsiniz. Doldurmanız gereken formlar ve gerekli evraklar Bakanlığın web sitesinde mevcuttur. Lisans çıkarmak çok kolay bir işlemdir. Dilerseniz bir kulübe bağlı dilerseniz ferdi lisans çıkarabilirsiniz. Eğer bir kulübe dahil olmak isterseniz (ferdi lisans ile arasında prensipte hiç bir fark yoktur) kulüp ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Ama eğer tanıdık, bildik bir kulüp yoksa formu doldurup vesikalık ile birlikte dilediğiniz ilçe müdürlüğüne veya il müdürlüğüne gidebilir ferdi lisansınızı hemen alabilirsiniz. Ama gitmeden önce aramanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü bazı ilçe müdürlükleri aktif işlem yapmıyor olabiliyor yada cihazımız yok, tadilattayız gibi bahaneler öne sürebiliyor. Kolay gelsin.

mdonertas

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ilk defa alırken (ankarada istemişlerdi) sağlık raporu isteyebilirler. ben aile hekiminden almıştım ve kabul etmişlerdi.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

dalyanus

Üye
Tepki
38
İsim
ali
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
spor bakanlığı'nın web sitesinden lisans öncesi sevk işlemini başlatmanız lazım. aksi halde doktor bu işlemi başlatamıyor (ben spor hekimliği'ne gitmiştim, aile hekimlerinde bu mecburiyet olmayabilir). sağlık raporu öncesinde hekim ek tahliller isteyebilir kan, efor vb. bu da hekimin inisiyatifi.

raporu aldıktan sonra bakanlık sitesinden indireceğiniz talep formunu doldurmanız ve iki vesikalık ile şahsen başvurmanız yeterli. her ilçede spor müdürlüğü var istanbul'da. telefonla önden bilgi almanızda fayda var, bazı müdürlükler kısıtlı personelle çalışıyor. boşuna gitmiş olmayın. şimdi alınan lisanslar sene sonuna kadar geçerli. 2023'de ve sonra her sene yeniden vize almak gerek.

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sırf Boğaziçi Köprüsünden bisiklet ile geçmiş olmak için halk turuna katılacağım.
hocam selam nasıl kayıt oldun az önce bende girip kayıt olmayı denedim ama yarışn için kayıt seçeneği çıkıyor sadece.
kontenjan mı doldu acaba

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam selam nasıl kayıt oldun az önce bende girip kayıt olmayı denedim ama yarışn için kayıt seçeneği çıkıyor sadece.
kontenjan mı doldu acaba
Kontenjan oldugunu bilmiyordum fakat halk turu katilimi kapatmislar.
Sanirim kontenjan uygulamasi var.
Bu arada bende Mayis ayi basinda alirim diye bekliyordum.
Su an bende katilamiyorum 🙂

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşyeri hekiminden alınan rapor, ferdi lisans almak için işe yarar mı? Geçen gün yüzme için birine uygundur yazısı verdi bizim iş yeri hekimi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mehmetbulak

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kontenjan oldugunu bilmiyordum fakat halk turu katilimi kapatmislar.
Sanirim kontenjan uygulamasi var.
Bu arada bende Mayis ayi basinda alirim diye bekliyordum.
Su an bende katilamiyorum 🙂
ama tura katılmaya engel bir durum olacağını sanmam.tek sorun madalya alamamak olur.12 eylüle yine spor.istanbulun düzenlediği katılım ücreti 15 lira olan tarihi yarımada turuna katılmıştım.o turda tura kayıt yaptırmayan bir çokkişi katılmıştı.hatta kumanya bile dağıtıldı bu kişilere...ben muhtemelen giderim.turlar zaten yarış kategorisinde olmadığı için tura katılım ücreti ödeyen yada ödemeyen diye kontroller yapılacağını sanmam.çünkü orada yüzlerce kişi olacak kimi kontrol edecekler.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ama tura katılmaya engel bir durum olacağını sanmam.tek sorun madalya alamamak olur.12 eylüle yine spor.istanbulun düzenlediği katılım ücreti 15 lira olan tarihi yarımada turuna katılmıştım.o turda tura kayıt yaptırmayan bir çokkişi katılmıştı.hatta kumanya bile dağıtıldı bu kişilere...ben muhtemelen giderim.turlar zaten yarış kategorisinde olmadığı için tura katılım ücreti ödeyen yada ödemeyen diye kontroller yapılacağını sanmam.çünkü orada yüzlerce kişi olacak kimi kontrol edecekler.
Aynen bende boyle dusundum.
20 lira sembolik katilim ucreti aliyorlardi.
Katilimi niye kapattilar hala anlamadim.
Araya kaynariz diye dusunuyorum.
Olmadi madem Avrupa yakasina gectim bari Rumeli Feneri yapayim derim.

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen bende boyle dusundum.
20 lira sembolik katilim ucreti aliyorlardi.
Katilimi niye kapattilar hala anlamadim.
Araya kaynariz diye dusunuyorum.
Olmadi madem Avrupa yakasina gectim bari Rumeli Feneri yapayim derim.
tabiki en kötü ihtimal tura almasalar bile yinede tek başına sürüş yapılabilir.a.daha önce dediğim gibi en azından tur katılım beelini ödemeyenler madalya alamayacaktır..yoksa sen tur bedelini ödemedin katılamazsın diye orada tek tek herkesi kontrol edip katılım bedellerini ödemeyenleri yarıştan çıkaracaklarını zannetmiyorum...sonuçta tura kontenjan oranında kayıt yapılabildi.ve bu tura katılımda bulunmak isteyenelrde engellenmez bu bisiklet sporunun doğasına aykırı bir durum sonuçta...ama aynı şeyi aynı gün yapılacak olan 74k yol yarışı için söyleyemem.orada katılım ücreti ödenmesi zorunlu.muhtemelen katılanlara göğüse yapıştırılan numaralı afişlerden verilecek...

Son düzenleme:

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Yarımada turunda tek tek herkes kontrol edilmişti ama orada HES kodu konusu vardı. Bu turda da o zahmete girerler mi bilmiyorum ama isteseler yaparlar. Bir de sayfaya halk turu için de "kit dağıtımı" eklemişler. Bu kitin ne olduğunu bilmiyoruz ama katılımı kontrol etmek için kullanılacak bir şey de olabilir.