Tur İstanbul (Kıtalar Arası Bisiklet Yarışı), 29 Mayıs Pazar günü

Scudo

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarımada turunda tek tek herkes kontrol edilmişti ama orada HES kodu konusu vardı. Bu turda da o zahmete girerler mi bilmiyorum ama isteseler yaparlar. Bir de sayfaya halk turu için de "kit dağıtımı" eklemişler. Bu kitin ne olduğunu bilmiyoruz ama katılımı kontrol etmek için kullanılacak bir şey de olabilir.
kit koşularda verilen gps kaydını tutn bir ekipman.turu bitirdikten sonra turu ne kadar zamanda bitirdiğini ve kaçıncı bitirdiğini etkinlik sayfasından takip edebiliyorsun.ama burada nasıl uygulanacak bilmiyorum.sonuçta tüm katılımcılara madalya verilecekmiş...ya böyle bir turu kaçırdığım için çok üzgünüm.güzel bir deneyimleme fırsatını kaçırdık.belki yinede katılım sağlayabiliriz.ama sonuçta kit olmadığı için madalya alamayacağız.
Türk aklını çalıştırarak ücretsiz görevli kaydı yaptırıp bisikletle etkinliğe mi katılsak :hihi:

286824 dosyayı görüntüle
yol bisiklet yarışının güzergahı ayrı.bu yarış olduğu için katılman daha zor...halk turunda cut-off diye bir şey uygulanacakmış.sürüş sırasında belli bir zamanın gerisinde kalanları araçlara alıp toplama hakkına sahiplermiş.ama bunu da yapmalarının sebebi köprüde durup fotoğraf çekilmesini engellemek diye düşünüyorum.belki kayır yaptıranlara bu formaya asılan numaralardan verecekler bu şekilde kim katılımcı kim katılımcı değil anlayabilecekller.ama bana kalırsa yinede öyle e engellemeye çalışacaklarını sanmam.sonuçta ne olursa olsun yolda sürüş yapıyoruz.bu turun da yarışma ödülüdü yok.o yüzden öyle kayıt yaptırmayanları engellemek isteyeceklerini sanmıyorum.çünkü kayıtlar sınırlı sayıda kişi için açıldı ve katılımın daha da çok olacağını biliyorlardır.eğer engellemek gibi bir niyetleri olsa bunu turlar ilgili bilgilere ilave ederlerdi.ben her halükarda o gün turda olacağım.bir engelleme olacaığnı sanmam ama en fazla ne olacak bizi uyaracaklar.sanki suç işlemişiiz gibi milleti zor kullanıp coplayıp yarış alanı dışına mı alacaklar :)) ama burası türkiye bir bakmışsın olmasına hiç ihtimal vermeyeceğimiz şey bile gerçek olabilir.sonra bir bakmışsın;apolis bisiklet turuna kaçak katılım yapan bisikletlileri dağıtmak için biber gazı kullandı diye akşam haberlerine çıkmışız :)

Son düzenleme:

Yasir KAYA

Üye
Tepki
1
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar selam, anadolu yakasından geçmeyi planlayan varsa tanışabiliriz. Bu arada ben mail geldiği ilk gün kayıt yaptırmıştım kapandığını görünce şaşırdım ama girişte kontrol vs. olacağını pek sanmam. Kit dağıtımı için alınıyor bu ücret genelde. (Onun da sadece avrupa yakasında verilmesi manidar..)

caglara.

Aktif Üye
Tepki
676
İsim
Çağlar A.
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
polis bisiklet turuna kaçak katılım yapan bisikletlileri dağıtmak için biber gazı kullandı diye akşam haberlerine çıkmışız :)
Hah işte... Ben de kayıt olmadım ama sırf boğazdan pisikletimle geçmek için geleceğim..

Bakalım kısmet...

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar selam, anadolu yakasından geçmeyi planlayan varsa tanışabiliriz. Bu arada ben mail geldiği ilk gün kayıt yaptırmıştım kapandığını görünce şaşırdım ama girişte kontrol vs. olacağını pek sanmam. Kit dağıtımı için alınıyor bu ücret genelde. (Onun da sadece avrupa yakasında verilmesi manidar..)
Ben etkinliği burdan gördüm, dolayısıyla kayıt yaptıramadan kayıtlar da bitmiş. Ama yağış falan olmazsa katılmak istiyorum.

Anadolu yakasından gelecek kişiler mecburen 7:45 Kadıköy-Beşiktaş vapurunu kullanmak zorunda. 3-4 gün kala gelecek olanlar haberleşirsek iiy olur bence.

Ayrıca katılım için kit gerekli olsa bile kayıt yaptırsam bile 1 gün öncesinde taa oralara kit almaya falan da gitmezdim. Düzenleyenlerde hiç mi kafa yok bilemedim.

Yasir KAYA

Üye
Tepki
1
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben etkinliği burdan gördüm, dolayısıyla kayıt yaptıramadan kayıtlar da bitmiş. Ama yağış falan olmazsa katılmak istiyorum.

Anadolu yakasından gelecek kişiler mecburen 7:45 Kadıköy-Beşiktaş vapurunu kullanmak zorunda. 3-4 gün kala gelecek olanlar haberleşirsek iiy olur bence.

Ayrıca katılım için kit gerekli olsa bile kayıt yaptırsam bile 1 gün öncesinde taa oralara kit almaya falan da gitmezdim. Düzenleyenlerde hiç mi kafa yok bilemedim.
Bookmarkladım mesajı, bayramdan sonra liste vb. bir yapıya kavuştururuz

Nuri Kaya

Üye
Tepki
34
İsim
Nuri Kaya
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Diğer
Ben lisansımı 2022 ocakta çıkarttım ; Aile Hekimi'nden sağlık raporu, 2 Vesikalık Fotoğraf Spor il Müdürlüğü müracaat... bekleyip alıyorsunuz... takvim yılı için geçerli...Ücretsiz...

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarışın tarihi mi değişti?

Yasir KAYA

Üye
Tepki
1
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Baktım şimdi, event.spor.istanbul/ sayfasında iki farklı etkinlik oluşmuş. Sanırım bir yanlışlık var, temmuz ayında pek mantıklı değil böyle bir etkinlik.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
153'ü arayıp sordum, kesin cevap gelince yazarım.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
halk surusu icin kayit olayina falan bence takilmamak lazim. Orada binlerce bisikletliyi gorunce hangi birine kayit soracaklar? Aradan yapistiririz gideriz :)

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
984
İsim
Murat
Bisiklet
Kron

Ben daha önce kayıt yaptırmıştım, kayıtlar artık kapanmış sanırım...
Ben Madenler'den metroyla geleceğim, o yüzden Marmaray'la ya da Üsküdar - Beşiktaş vb. yaparım diye düşünmüştüm, dediğiniz gibi haberleşebiliriz 3-4 gün kala...
Yarıştan önceki gün iş için karşıya geçeceğim zaten, o yüzden kit almaya gideceğim, isteyen olursa ve verirlerse sizin için de alabilirim.

Yasir KAYA

Üye
Tepki
1
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben daha önce kayıt yaptırmıştım, kayıtlar artık kapanmış sanırım...
Ben Madenler'den metroyla geleceğim, o yüzden Marmaray'la ya da Üsküdar - Beşiktaş vb. yaparım diye düşünmüştüm, dediğiniz gibi haberleşebiliriz 3-4 gün kala...
Yarıştan önceki gün iş için karşıya geçeceğim zaten, o yüzden kit almaya gideceğim, isteyen olursa ve verirlerse sizin için de alabilirim.
Hangi bilgiler gerekir acaba teslim almak için?

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
Şimdi mesaj geldi
Tur İstanbul (Kıtalar Arası Yol Bisiklet Yarışı) & Halk Turu, Türkiye Bisiklet Federasyonu kararıyla 24 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ gerçekleşecektir. Gösterdiğiniz ilgi ve anlayış için teşekkür ederiz... şeklinde bilginize

• Beğen
Tepkiler: ag249

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
984
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
Yol bisikleti kısmında şöyle bir bilgi var; "Çipini ve yarış kitini dağıtım süresi içinde alamayan katılımcıların arkadaş ya da antrenörüne mağduriyet yaşamamaları için ilgilinin lisansını ya da sporcu kartını ibraz etmesi şartı ile verilir. Yarışma kiti ve çipi yarışma sabahı kesinlikle verilmeyecektir. " Halk turu için bir belge istemezler sanırım belki de, yine de en iyi bilgi için onlara sormak gerekir.
Bu arada 24 Temmuz'a ertelendiğine dair mesaj geldi şimdi...

Yasir KAYA

Üye
Tepki
1
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet ertelenmiş, 24 Temmuz hiç iyi bir tarih değil. Özellikle halk turuna katılacak kitle o sıcakta ne İstanbul'da olur ne de katılım gösterir. Bakalım hayırlısı olsun artık.

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir kaç hafta ertelenir anlarım da 2 ay ertelemek nedir? Herkesin planı var, ona göre ayırdığı zaman var.

• Beğen
Tepkiler: Mtt