Triban 520 fiyatına değer mi?

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
fiyatlara zam yapmışlar artık değmez, önceki fiyatı gene iyiydide şu anki fiyatı alternatifi çok olan bir durum oluşturmuş.

Scudo

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
1900 tl olmuş. jant seti ve lastikler değişmesi lazım. 2500 i bulur masrafı

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
Evet, fiyat düşse de almaya niyetlensek diye beklerken; fiyatın artması hoş olmadı. Taksit olmaması zaten yeterli bir problemken, fiyatın artış eğiliminde olması doğrudan alternatif arayışına itiyor.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tepki
1
İsim
Ahmet Evren
Bisiklet
b'Twin
@Kuzey Ege ya birkaç ay içerisinde düşmez mi ki? şçyle 1500 felan olsa alınır gibi ha?

@herdagli siz de mi almayı düşünüyorsunuz? eğer öyleyse 1500 tl felan olursa alalım binelim kardeş :)

• Beğen
Tepkiler: herdagli

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Aynı kadro ve donanımlısı ama düz gidonlu fitness modeli 1500!! Ve değer. ama yol modeli 1900 etmez!!!

Fitness 9.75 kg
Yol 10.9 kg yanlış hatırlamıyorum.
Droplara beton mu dökmüşler mu?.

Yalnız jant akıcılığı çok da iyi değil.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@Angel ben 5700 grup set, mavic aksium race jant setli triban 5'i, 2.100 tl'ye satıyorum. Buna 2.500 fazla gelir be

• Beğen
Tepkiler: hakan64 ve Kazuya

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
@ahmet evren Doğrusu benim de beklediğim fiyatın düşmesiydi. Kışın alırım diyordum. Fiyat düşene kadar emektara devam.

Tepki
1
İsim
Ahmet Evren
Bisiklet
b'Twin
@herdagli ya çalışanlara sorsak önümüzde indirim var mıymış diye ? Ben çok beğendim o bisikleti almak istiyorum ama 1920 tl nedir abi :/

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
@ahmet evren
Acelem yok. 1500 veririm diye düşünüyordum. Ama fiyat 2000 olunca iş değişti. Çalışanlardan ziyade, pazarlamaya danışmak lazım. Orada da girdi maliyetleri, döviz kuru falan diyorlar.
Bu aralar Salcano xrs30 tiagrayı sindirmeye çalışıyorum. 2000 vereceksem, tiagra olsun diye düşünüyorum. Kadro boyu ve ayna kol ile ilgili cevaplar üretmem lazım. Deneme şansım yok; Salcano için netten doğru seçim de tam bir soru işareti. XRS30'un ayna kol ise diz düşmanı gibi. Bir strateji geliştirebilirsem, taksit avantajı ile birlikte bende ibre Salcanoya dönmüş durumda.

Doğan_Öztürk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.145
İsim
doğan
Bisiklet
Canyon
ben bu bisikletin düz gidonlusunu alıcam eşim için. ancak ilerliyen zamanlarda vites sistemini 105 e dönüştürmeyi düşünüyorum ama 105 setlerin düz gidona uygun fren ve aktarıcı koları varmıdır acaba? ayrıca ben CANYON bisiklet sipariş ettim bisiklet gelince mavic aksium cantlarını campagnolo zonda ile değiştirip boşa cıkan mavic jantları tribana takıcam. güzel bi bisiklet olucak ama 105 set konusunda olurmu olmazmı emin değilim :(

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
Belki 2016 modeller gelince indirim yaparlar. Triban3'de oyle yapmislardi. Tabi o zamanda stoklarda beden kalmamis oluyor. En kucuk kadro boyu falan kaliyor 26 jant olan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Btwin efsane modelleri olan Triban3 ve Fit5'i üretimden kaldırarak hata yaptı bence. Fit5 kullanıyorum, sadece elcikleri değiştirdim. Benim gibi performans peşinde olmayan keyif bisikletçileri için ideal bir modeldi.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
btwin triban guzel sağlam sıkıntısı az bisiklet ama 1900 etmez xrs30 alınır bu fiyata
1400 tl olmlıydı fiyatı
bu arada bence salcanoya kıyasla btwin daha iyi bi marka

• Beğen
Tepkiler: Kayra lazoglu

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@Auron Sanchez Ben yeni aldım. 85 kiloyum. 2 kullanımda akord bozuldu. Ücretsiz 2 bakım var ilk 6 ay. Bide internetten uye olursan 5 taksitli alabilirsin. Bu uyeligede her 500 tl ye 30 tl kazaniyosun. 30 tl gibi bir rakam. Pompa alırsın. Xrs 040 a 1800 pesin diyo adamlar. Onceden pahaliyken simdi bu ekstralarla ucuz kalıyor. Çok dengeli bir bisiklet. Selesi rahat geldi banaki pedli tayt kullanmiyorum. Yeni model gelirmi gelmezmi bilen yok. Vites catir catir calisiyor. Uzerindeki pedal ilk gun ariza yapti. Ucretsiz degistirdiler. Sehir bisikletiyle 1saat 11 dakikalik parkurumu ilk denemedec1saat 5 dkya indirdim. Ustelik 3 5 dkda markette oyalandim.kullanimi cok zevkli. Karbon masa acayip biseymis. Ondan heralde sehir bisikletinden daha az titredim aliyor ve oldukca rahat. Butcen yetmiyorsa triban 500 de oldukca guzel bir bisiklet. Diger markalaribkullanmadim ama bu bisiklet bana keyif veriyor. En kucuk disliyi daha hic kullanmadim. Yokus cikmadim gerci ama ne olur ne olmaz diye onde 3 disli tercih ettim.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez
Özel mesaja da cevap vermiş olayım :

Dün aldığım 520'yi bugün denedim. İlk izlenimim gayet olumlu, bunda Sedona 310'dan (2014 düz maşa) gelmiş olmamın da etkisi büyük olmalı. 150-200 Km'ye kadar turlar için ayarladığım ve bir kısmı sabit (çamurluk, bagaj vs) donanımla 15 kg+ gelen bir bisikletten 10Kg'lık bir yol bisikletine geçince kendimi aydaki astronot gibi hissettim doğrusu.

Siparişi internetten verip mağaza teslimi istedim. Gittiğimde kutusu açılmamış sıfır bisiklet beni bekliyordu. 20 dakika içinde, benim de desteğimle 3-5 vida sıkıp 1-2 ayar yaptık ve işlem tamam.

Sora set bence gayet başarılı, fiyatına göre tabii. Shimano A530 pedal sipariş ettim, ilk iş onlar değişecek. Fazla uzamadan seleyi de değiştirmek isteyebilirim ama simdilik başka birşeye gerek yok gibi. Yorumlarda jant setini değiştirmek öneriliyor ama bana yeteceğini düşünüyorum.

Gidon açısını ayarladım ama ilk kez dropbar kullandığım için birkaç kullanımda ince ayar yaparım.

Özellikle 3'lü aynakol istedim ama galiba 30 dişli olana pek ihtiyaç olmayacak gibi. 310'da çevirmekte zorlandığım oranları sorunsuz basabildim :) Bol yokuşlu turlara yine 310'la gideceğim için İstanbul içi 50/39 12/25 idare edecek.

Bir yerde frenlerle ilgili olumsuz yorum okumuştum ama ben kısa turumda memnun kaldım.

En çok zorlandığım park ayağı olmaması oldu. Ne güzel istediğim yerde tak diye açıp bırakıyordum :) Buna da alışacağım artık...

Özet olarak, verdiğim paranın karşılığını aldığımı düşünüyorum :)

Tapatalk kullanılarak gönderildi.