Triban 520 fiyatına değer mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aldım Alur 700 L olanı arkadaşlar :D

Bu arada son 5 kalmıştı 4 kaldı alacak olanlara duyrulur :harika::harika:

Scudo

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Şöyle bir olay var Decathlon kurumsal olduğundan Triban 1900 küsür lira ancak adamların fiyatları tek kuruş oynamıyor. Salcano vs. fiyat karşılaştırmaları yapılmış ancak en son Eminönü'ne xrs030 için fiyat almaya gittiğimde katalogda yazandan rahat 500-600 lira düşük fiyat biçtiler. Katalogda yazanlarla kıyaslamayın yani fiyatları.
Ha bu arada triban 520 1900 lira etmez bence. 1500-1600 iyidir.

@Auron Sanchez bisiklet almak için para biriktirmeye başladığım bisiklet. Hâla para kavanozumun üstünde Alur 700 yazıyor hatta. Şimdi ise Focus Cayo'yu zorlamak istiyorum. :D Evde ne kadar gereksiz varsa bir bir satılıyor şu an. Hayırlı olsun, sürüş izlenimlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz. :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ozan Yiğit Tabaş
Hocam sormayin bende ne zorluklarla aldim. Sansimin da etkisi var tabi bunda :) Oyun bagimlisi ben once masaustu bilgisayarimi sattim bin liraya ki sifiri 1800 liraydi ucuza verdim iyi bir arkadasa, pringlesten xbox one kazandim kutusunu acmadim daha sifir olarak 950 liraya satiyorum pazartesi gunu bi arkadasa, crs600 dag bisikletim var suan tertemiz yarin bi abimiz gelip alacak hayirlisiyla, bugun 1100 lira param vardi, arkadasin 1300 lira kart limitine ekledim 200 daha baska bi arkadastan borc aldim sirf sunu kacirmamak icin. Baktim 5 tane kalmis L boyu millet harıl harıl paylasiyor :eek::eek: hocam valla neyim var neyim yok sattim suan 0 ım ama mutluyum :D onumuzdeki 3-4 sene goturecegine inaniyorum bu aletin cok icime sindi :) tesekkur ederim hocam tabi ki de geldigi gun yazacagim :)

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Auron Sanchez maşallah. Ben de eski xc500'ümü 600'e sattım ps3'ü 2 kol 3 oyunla 400'e sattım şimdi elimde 5-6 oyun kaldı onları da pazarlayacağım inşallah. :D Keşke bana da çekilişten bir şey çıksa ya çok süper olmuş o. Şans artık ne diyelim. :) Tekrardan hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: gıbıç

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ozan Yiğit Tabaş Hocam oyunları facebook üzerinden şu sayfalarda rahat satabilirsin. Umarım sende kısa sürede istediğin miktara ulaşırsın. Beklemek cidden çok zor, benim geceleri gözüme uyku girmiyordu, internet sitelerinde bisikletlere bakıyordum :koptum::koptum: Hocam o çekiliş olayını da anlamadım nasıl çıktı aslında hikayeme çıktı tam olarak çekiliş değil, yarışma gibi bi olaydı. Önce mesaj attılar kazandınız diye, virüs sandım ama girdiğimde kazanamadınız yazıp durdu. Pringlesin sitesinde numarası yoktu e-posta yolladım adamlara iki gün geçti dönmediler, bende ithalatçı firmayı aradım sağolsunlar aracı oldular hemen hallettiler. Peşine düşmesem aletin alamayacaktım kesin çünkü 14 gün süresi vardı :agla::agla:
Sayfalar bunlar hocam bi bakın isterseniz;
(link) ------ (link) ------ (link)

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Auron Sanchez sağolasın. Zaten PS3'ü de bu gruptan sattım. :D Piyasa çok canlı cidden bu grupta

gıbıç

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
göktuğ Kaan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gixxer hocam bende triban 520 için para biriktiriyorum ps3 ümü kolu ve oyunu olmadan sadece ps3 + move set 500 e sattım şimdi kollarla oyunları hacılayacağım :D

@Auron Sanchez izlenilerinizi alabilirmiyiz hocam?

gıbıç

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
göktuğ Kaan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Auron Sanchez aslında hocam ben ilk baştan 520ye baktım 1900 lera. sonra forumda alur 700 konusunu gördüm oda 2400 lera.
dedim ulen buna para veren buna da verir dedim ammmaaaa
baktım alur 700 de bagaj delikleri yok :(

maytemur

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Aytemür
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Herkese merhaba,
bunu kullanan arkadaşlar 32 teker takılabiliyor mu ? Daha önce takılabildiği söylenmiş bence de olur çünkü yoksa neden çamurluk ve bagaj delikleri olsun ama bugün aradığım decathlon mağaza görevlisi bunlar aslında yarış bisikleti kalın teker olmaz kadro uygun değil dedi ? Sonra da jantları değiştirsem diyince o zaman olur falan dedi kafamı karıştırdı...
bu bisikleti hem tur hem istediğimde performans için kullanmak istiyorum ,bu tarz çok pahalı olmamak kaydı ile tavsiye de alabilirim. Maximum bütçe 2500.
Teşekkürler

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@maytemur 32 lik lastik takılabiliyor. Decathlon un sitesinde de yazıyor diye hatırlıyorum. 28 lik lastiğe kadar da çamurluk takılabiliyor. Ama yol bisikletine çamurluk takmak ne kadar mantıklı bilemem.
Yorumlardan anladığım kadarıyla Salcano XRS30 çok övülmüş. Nedeni de grupset olarak Tiagra kullanılması. 52/39 aynakol , 25/11 kaset pek de kullanışlı değil aslında. Kadrosu da yarış geometrisi ve tamamlayıcı parçaları pek kaliteli bulamadım. Tekerlek seti için de bir yorum yapmak zor .
Triban 520'de ise endurance kadro kullanılmış. Daha uzun alın borulu kadrolar kullanıcının sağlığı açısından daha iyi. Çünkü daha az eğiliyoruz. Grupset set ise Sora.
3'lü aynakol kullanılması biraz daha giriş seviyesi kullanıcılara hitap ediyor. Aynakol 50/39/30 , kaset 25/12 . Vites oranları yokuşlarda insanı yıpratmaz diye düşünüyorum. Ayrıca STI değiştiricilerinde vites numaralarını gösteren kadranlar var. Tamamlayıcı parçalar fena sayılmaz. Tekerlekler seti stok olduğu için gene yorum yapmak zor. M kadro boyu için 9,9 kg yazılmış sitede.
Triban kadrosu Salcano'ya göre çok daha üzerinde çalışılmış. Bu yüzden ömür boyu garantili. Sadece grupsete bakarak bir bisikletin iyi ya da kötü olduğunu söyleyemeyiz. İyi kadro,maşa ve tekerlekler, kaliteli sürüşü sağlar. Vites sayısının fazla olması , daha zahmetsiz ve daha hızlı vites değişimi, grup set ağırlığı ; ikinci planda kalıyor. Zaten giriş seviyesi bir bisiklet alacaksanız ağırlığa takılmak saçma. Ben Triban 520 alırdım şahsen. Yarışçı değilim zaten.

maytemur

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Aytemür
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Salcano hakkinda al bir Salcano, bisiklet hakkında bilmediğin degistirmedigin parça kalmasın diyorlar :) bende pek memnun olduğumu söyleyemeyeceğim.
Bu bisikleti kullanan bir arkadaş kesin bir bilgi verebilirse çok iyi olacak.
Arka rublesini 11-34 olarak değiştirip tadından yenmez hale getirmek istiyorum.
Aslında herşey bütçe meselesi sanırım. Ama 4 binlere çıkacak o bütçe bende yok.
Decathlon un sitesinde böyle bir bilgi göremedim ben.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@maytemur İyi günler eğer kadro yapısı izin vermezse jantları değiştirmenizin hiçbir anlamı kalmaz. Tekerleriniz yanlardan ve üstten kadroya sürtme yapabilir. Jantların izin verdiği max. ve min. tekerlek genişliğini bulmak için jantın üzerinde yazan 17 c vb. gibi bir değer olması lazım forumdan aratırsanız karşınıza iki adet katsayı çıkacak bu değeri bu katsayılar ile çarptığınızda jantınıza takabileceğiniz max ve min teker genişliklerini bulacaksınız. Mesele jant dışında tekerleklerinizin üstten ve yanlardan kadroya sürtmemesi bunu da ince ince ölçerek yada deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz.

upload_2016-9-22_8-34-39.png

maytemur

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Aytemür
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Biliyorum bahsettiğiniz yazıları okumuştum. Cevap için teşekkürler. Sitede aero 32 , 32 telli yazıyor başka bilgi yok. Jantta ne yazdığını bilmiyorum zira daha bisikleti almadim.

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
154
@maytemur (link)
Linkte isine yarayacak bilgiler var. Bahsetiğiniz ebatta bir fotoğraf görmüştüm önceden ancak pek kullanışlı olacağını sanmıyorum. Maşa ile teker arası mesafe nereyse 0 geciyor bu kalınlıkta. Akord az bişey bozulsa sürtme yapar.

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar benim Carraro Sportive 225'im vardı ama çalındı. 2 haftadır bekliyorum. Artık ümidim kalmadı biraz önce Mersin Decathlon'daydım. Triban 520 1400 Tl'ye indirmişler ve dropbarlı olana indirim yapmışlar. Ne dersiniz, değer mi sizce?

Apmomo

Üye
Tepki
5
İsim
Mert gürtunca
Bisiklet
Specialized
kız bi arkadaşıma alıcağım için xs kadro yol bisikleti arıyodum bu fiyatlara triban 520 yi buldum, başlangıç için iyi geldi xs kadro bulmakda zor oda iyi oldu .

Zaten fazla alternatif yok ne dersiniz alınırmı 1800 tl ye

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Apmomo Ben de kızıma XS beden almaya karar verdim, ilk firsatta halledeceğim.
S beden bir Triban 520 kullanıyorum ve memnunum. Verdiğim paranın karşılığını aldığımı düşünüyorum.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Apmomo