Trek fx 7.0/ Specialized Work 1 Hangisini Tavsiye Edersiniz?

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Fiyatları birbirine çok yakın, özellikle bu iki bisikletten herhangi birisini kullanmış olan varsa onları dinlemeyi çok isterim. Boyum 192, yani çok kısıtlı bir tercih alanım var. Bütçeme ve boyuma göre bu iki bisikleti buldum. Siz ne dersiniz? Şimdiden Allah razı olsun.

Specialized:
(link)

Trek:
(link)

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Work 1 ilk kez görüyorum donanım hayli vasat olsa da neticede Specialized.Buna karşın trek 7.0 efsane serinin en baz modeli.marka bazında birinin diğerine üstünlüğü yok.Ancak bisiklertlere bakıldığında bontrager jant seti ve alpha silver alu.kadrolu trek dadece kadro ve jant seti ile ipi göğüsler.Sele sepet detay.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
İlginiz için teşekkür ederim. Peki bu fiyata aklınıza başka bir model geliyor mu? trej 7.0 bu fiyata alınabilecek iyi bir bisiklet midir? Teşekkür ederim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Burhan bey,trek fx çok iyi bir seçim olur ancak scott'ın linkteki ürününü de inceleyin bence.2014 model olduğu için indirimde. Ayrıca Fx in de geçen yılki modelini bulursanız onda da bir indirim yakalarsınız.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Scott-Trek-Giant-Merida-Ghost vs bu markaların hepsi iyi bisiklet üretiyor. Dolayısı ile bunların arasında bisiklet için ayırdığınız bütçeye göre size hoş gelen bir bisiklet seçin. Düz maşa olmasına dikkat etmeniz dışında bence diğer özellikler arasında boğulmayın çünkü inanın detaylara girdiğinizde haftalarca karar veremezsiniz. Hepsi sizi tatmin edecektir. Yani size uygun kadro boyu,zevkinize uygun renk ve bütçenize uygun fiyat..

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
work 1 tek dişli aynakol.42T .Yokuşlarda patlarsın.Hiç kullanışlı değil.Trek bu bisiklete göre tabiki daha iyi.
Kullanma amacın nedir.Hafta sonları dolaşmakmı? İşe,okula gidip gelmekmi ?

(link)

sen al bunu her yola gelir..

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
İki bisiklet arasındaki en büyük fark aynakollarda. Specialized tekli aynakol kullanıyor, Trek 3'lü.

Tekli çok daha basit, sorunsuz, başınızı ağrıtmayacak bir sistem. Fakat işin içine dik yokuşlar girerse çok yetersiz kalacaktır. Eğer daha düz bir profilde, günlük ulaşım ve ufak turlar için kullanılacaksa Specialized Work 1 doğru seçim olur.
Fakat rotanızda dik yokuşlar, ileride kamplı turlar vs. düşünüyorsanız, Trek daha mantıklı.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Çoğunlukla şehir içi ulaşım icin kullanacağım. Hisarustunde oturdugum icin cok fazla yokus var, specialized dan vazgectim. Volkan bey, sizin belirttiginiz bisiklet niraz daha pahali maalesef. 1000-1300 lira arasi bir bisiklet arıyorum.