trek 7.1 fx ne dersiniz?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
boyum 1.82
kilom 71
hem hafif hem atak hemde sert kullanıma uygun bir bisiklet arayışım trek 7.1 fx de son bulduğunu düşünüyor ve fikirkerlnizide bekliyorum.

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
herhalde trek yazacaktın 7,1 fx şehir bisikleti değil mi 28" jantlı

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
Trek'in 7.x serisi fitness serisi olarak geçiyor.
hafif ve atak olacağını tahmin ediyorum.ancak sert kullanımdan kasıt arazi koşulları ise uygun olmadığını söylemek mümkün.

(link)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
aslında sert kullanım için araziyi kast etmiyorum şehirdeki kaldırımlar merdivenler ve ıvır zıvırlar işte birde bu bisikletin ağırlığı hakıında bilgisi olan varsa sevinirim

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166

Fazla sıkı ve sert kullanmıyacaksanız..
cok ıyı bır yol bisikletı ıyı kulanımlar için ,pek fazla sizi zorlayacağına inanıyorum( kaldırım,tümsek v.s) ;)

TREK 7,1 FX ........420 EURO

kadro.... SL 1590gr

maşa...yok(normal catal)

vites...acera 21 vites

fren...V brake

resim olarak arkadaşımız murat yayınlamıştır....

saygılarmızla...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
o sele borusu da değiştirilirse herhalde epey güzel bir bisiklet olur bu. 28" jantlar için 700x40 falan lastikler en azından yurtdışında mevcut, yani arazide bile kullanılabilir. kadrosu da gayet hafifmiş. ben de mi alsama ne yapsam?

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
her şey için teşekkür her halde yeşil bisiklet yolu gözüktü birde elimdeki bisikleti sata bilsem süper olur resmini yollamak istiyorum ama nasıl yapacağımı henüz bulamadım bulunca onuda yollarım iyi yollar.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Mesaj gönderirken altta "eklentileri yönet" butonuna basarak bilgisayarınızdan foruma resim gönderebilirsiniz. Burada da bazı boyut kuralları var tabii ki.. Yanlış hatırlamıyor isem maksimum 700 piksel en 500 piksel boy, veya dosya boyutunun 140 kb olması lazım..

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Jpg uzantılı resimler için maksimum 750'ye 562 piksel ve dosya boyutu 146.5 KB imiş...

Bir de daha önceden tuğrul abimin hazırladığı ekran görüntüsünü ekliyorum

ymgirgic

Üye
Tepki
115

Arkadaşım;
şehir içi veya şehirler arası asfalt yollarda kullanmak için sağlam, hızlı, yormayan bisiklet alacaksan fx ler tavsiye edilebilir. boyun ve kilon problem değil (zaten ölçülerin ideal gibi) kadro boyunu ona göre seçersin olur biter.

insan bu bisikletle asfalt yollarda gittikçe gidesi geliyor. ancak lastiklerinin ince ve dişsiz olması sebebiyle toprakta yol tutuşları problem olabilir. kadrosu ise mtbye yakın derecede sağlam kanaatindeyim. en azında bu konuda haricen güven verecek kadar kalınlar. (ama hafifler de)

bence ideal gezi ve tur bisikletleri (asfalt yolda gidilecekse)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi trek 7,1fx şehr içinde kullanacaksan çok iii.bende de almanyadan gelen ama boyadığım için markası gitti bi 28" jantlı şehir bisikleti var.valla şehir içi turlarında çok rahat oluyo..

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
ben eskiden hybridler fena değil diye düşünürdüm ama artık farklı düşünüyorum. asflatta yol bisikletine, arazide dağ bisikletine binilir.

cyclo-cross bisikletlerini bu kategorilere katmıyorum. aşığım onlara yerim onları ben :p:D

wescad

Üye
Tepki
1
Merhb,
Gecen sene fitness sinifi olan Trek 7200 Fx aldim.Ayarlanabilir bar ile suruste
bel duzlugunuzu ayarlayabilirsiniz...Uzun suruslerde gercekten rahat ve sert denebilecek bir bisiklet ancak dag bisikleti olarak kullanilamayacak kadar hassas
{jantlarin duzgunlugu bozulabilir.} Triatlon en barlari takilarak yol bisikleti surus pozisyonu elde edilebilir.Dusuk agirligi ve kullanim olarak tavsiye edilebilecek bisiklet.Ancak ne yol bisikletinin verdigi duyguyu ne de dag bisikletinin yerini tutabilir...Sehir kullanimi icin harika bir hyrid,,uzun surusler icin harika..Ciddi spora baslangic icin yetersiz.

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

roadeater

Üye
Tepki
11

Ben bindi o bike. İnme yüksekten. Arazi ile uymayacak. Sele borusu (umarim dogru yazdim) amortisor. Catal yok amortisor. Pata kute in İstanbul.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar konu 6 ay kadar önce kapanmış. Wescad görüş ve tecrübelerini aktarmış, ayni Asiruh, artık pek araştırmaya fırsat yok sanırım, ilk bakımı bile geçmiştir bisikletin :). Tekrar hayırlı olsun diyelim...

akin

Üye
Tepki
0

Ben iki gün önde bu modelden aldım. Bana ilk sorulan soru boyum oldu. Benim boyum 1.70. Sende 12 santim gibi bir fazlalık var. Belki de bu model senin boya uygun olmayabilir....

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
ee ben fx 7.3 almayı dusunuyordum:) 7.1 daha mi iyi ? kulanacagım amaclarları soyliyim gunluk sehirler arası geziler ve haftalık turlar

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.