Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@CmlCLK
Bölünmüş yoldan gitmiştim zaten. Şehirler arası turlarda ana yolları kullanırım. Uzun olsun temiz olsun benim olsun :D

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006
Sayın @hamlet2006 yapmayın gözünüzü seveyim. İzmir'de çok kaldınız sanırım. Bizim memleket domuz cennetidir ya ?. Hele o Menderes'in geçtiği ovalar, Işıklı barajı etrafı ?.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hemen tırsmayın canım. Bak yollarda gördüğüm ölü canlıları sıralıyayım. Kartal, Baykuş, Tilki, Domuz, Tavşan, Çakal, kedi, köpek, serçe, güvercin, karga, martı, yılan, yarasa, Kaplumbağa ve olmazsa olmaz kirpi

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK
Senin canın balık çekmiş belli.Gökgöl'de ya da Işıklı'da bendensin :harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yıllar önce marmara engereği yakalamıştım. o zamanın cahilliği işte öldürüp derisini tabaklamış kayışıma kaplama yapmıştım. 8-10 yıl kullandım. Allah affetsin. Yeni ölmüş Tilki filan görünce hemen derisini kullanayımmı acaba diye düşünürken o sıra 10 metre uzaklaşmış olurum. Böylece boş ver geri dönmeye gerek yok der yoluma devam ederim.

Bu arada engereği doğal yaşam alanında öldürmedim. Sel sularıyla benim yaşam alanıma gelmişti. Bu yılanın Türkiyenin en zehirli yılanı olduğunu biliyordum. Bu yüzden yakalayıp götürmek oldukça riskliydi. Kardeşlerim tehlike altında kalmıştı. Hayvan severler saldırıya geçmeden açıklayayım dedim. :)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Basar Giderim

Geçen yeni ölmüş sincap gördüm köy yolunda. Alıp doldurtmayı düşündüm ama masraflıdır diye vazgeçtim. Bir daha denk gelirse sanırım alacağım :) Bir de kablodur, kulaklıktır çok görüyorum yollarda. Sezon açıldığı için magnum çubukları da denk gelmeye başladı, maserati çekilişi için geçende yoldan aldım bir tane :p

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
@Basar Giderim Abi sele ve tayt olarak ne kullanıyorsun paylaşabilir misin? Sele arayışındayım, hali hazırda kullandığım brooks b17 yukarıdan tutuşta çok rahat olsa da triatlon bara uzanınca veya droplara inince çok efektif olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: mehmetbulak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@karanbatu
Bende fizik monte sele var, çok yeni. Bara uzanınca oldukça rahat istersen değişelim... :)üstten tutuşta biraz vuruyor kıç nahiyesini, belki de benim kıç yamuktur... :koptum:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Basar Giderim

Dediğiniz engerekten 5 yıl kadar önce bende canlı olarak görme fırsatına eriştim. Yol kenarında gerçekten çok türlü yabani hayvan ölüsü oluyor.Kirpi kaplumbağa oldukça çok oluyor onun dışında tilki çakal ve kuş türlerinin ölüsü çok oluyor benimde aklım hep şu tilkiyi çakalı alıp götürsem mi nasılsa ölmüş düşüncesi çok gelmiştir. Avrupadaki bazı oto yolların üzerinde yabani hayvanların geçebilmesi için kemerler var. Darısı bizim başımıza zaten bizim ülkedeki bilinçsiz avlanma yüzünden nesli tehlikede bir çok hayvanın.

Yarışla alakalı olarak son kaç gün kaldı ?

Dosyalar

Şeref Tuzcu

Daimi Üye
Tepki
1.679
İsim
Şeref Tuzcu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@hamlet2006

Fucicort krem, 30 liradır, aile hekiminize yazdırabilirsiniz. Genitoanal bölgede çok fazla bakteri bulunur, sürtünmeden dolayı cilt bütünlüğü bozulursa kolayca kıl diplerinde ve ciltte enfeksiyona neden olabilirler. Normal durumda hiçbir şey yapmayıp temiz tuttuğunuzda sıkıntı vermeden geçebilecek bu durum sele üzerinde olunca farklı yaşanıyor. Teorik ve pratik açıdan tecrübe ile sabittir. Fucicort krem antibakteriyel ve lokal antienflamatuardır, sizi mucizevi olarak rahatlamasa da ilerlemesini önler ve acınızı azaltabilir.
Diğer ağrılarla ilgili olarak da kesinlikle @Süper Dede ye katılıyorum, yorgunluk ağrısı için ağrı kesici, kas gevşetici kullanmayın derim, yorgunluk ağrısı ile sakatlık rahatsızlığının farkını kişinin kendisi anlar...

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Reflektörlü kemerimiz hazır:

200469

Geçen ay kale festivalinde dağıtılan dandik yeleğin reflektörlü kısımlarını kestim, omuz kısımları oradan çıktı. Bel kısmına da elimdeki reflektörlü kumaştan bir parça kesip diktim. Belini bilerek yüksekte bıraktım, rahat gözüksün. Bu kemer formu yeleğe göre hem daha hafif, hem daha serin olacak hemde daha az yer kaplayacak.

200470

200471

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boş yere demiyorum adam bildiğin Mcgyver.Allah bilir o kemer de bir gün neye dönüşür.:okyrm:

@Süper Dede Mümtaz Ağabey,
Abdülkadir bir de ''ev yapımı enerji bar'' yapmış, müthiş.Yeme de yanında yat denilecek kadar leziz.(Maşallah diyorum kendisine)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK

Paris Roubaix'nin sancaktarı eyy Cemal Çelik!!!
20190414_142433.jpg

Dipnot:Bayrağımızı taşıyan yakışıklı arkadaşımız @CmlCLK ten başkası değildi.

Muhtelif zamanlarda Paris Roubaix'nin pave sektörlerinden fotoğraf paylaşıp ağzımın suyunu akıtan Cemal Çelik.

Bak ben nerelere gitmişim.Evet bildin Seferihisar tarafından SELÇUK'a.
IMG_20190613_093325.jpg

IMG_20190613_093335.jpg

IMG_20190613_094603.jpg

Tabii ki bu kadar değil.Selçuk ile ilgili söz yerine getirilmeden olmaz: ''Selçuk'a gidilir ,çöp şiş yenilir,ayran içilir''
20083201427535111-650x330.jpg

Son resim doğru değil, o kadar da gıcık değilim sayın @CmlCLK . Sen olmadan boğazımdan geçmezdi.Memleket turumuzda birlikte yeriz inşallah.
Gerçekte olan elveda Selçuk
IMG_20190613_104515.jpg

Bu da strava kaydı:
(link)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.