Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.329
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trafik denince aklıma, Marmara bölgesi, onuda açarsam İstanbul, Bursa, Yalova, İzmit dahada açarsam ister bağlantı ister merkezi yollar olsun farketmeksizin direk gözümün önüne geliyor, bu yollar 7/24 akar giderrrr (birde Kızılcahamam Ankara arası bölge dışı)

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
Scudo

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarış boyu emniyet şeridini mi yoksa sağ şeridin sağ kısmını mı kullanmalıyız? Trafik kuralları dahilinde emniyet şeridinden sürmemiz yasak. Fakat daha sağlıklı bir sürüş mü olur yoksa normal yolumuzdan mı gidelim?

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.416
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
e5 yan yolda 40la giderken aniden önünüzde durduk yere frenleyen bir mercedes yoksa kalabalık kavşak tır mininüs de neymiş

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cember3454
ben emniyet şeridinden çıkmam. Özellıkle genış araçları düşünerek sürmek lazım.

Ayrıca kask aynası veya farklı bir aynayı herkese tavsiye ederim. Eğerbu yarışı ben organize etseydim zorunlu tutardım. Sürekli gözüm arkada kamyon mu geliyir tır mı geliyor otobüs veya minibüs mü yanaşıyor hepsini görüyorsun.

Birol Abi sana sözüm yok sen çılgın adamsın ama sözüm diğer arkadaşlara - bu adamın gazına gelmeyin ??? Temkinli olmakta tedbirli olmakta fayda var. Gecen sene TCR başladı ilk gün birisi öldü bu iş öyle hafife alınacak iş değil. Kazaların en büyük sebebi bana bir şey olmaz demektendir

Dosyalar

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.181
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mehmetbulak
Ayna dediğiniz gibi çok önemli. Bence gidona takılan aynadan ziyade kask aynası daha yararlı olacaktır. Gidon da titreme vs. çok oluyor, birde kasktaki kafayı sağa sola çevirseniz bile tam arkayı gösterdiği için tercih edilebilir. 2 aynayı da kullandım kask aynası daha faydalı oldu.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gözlük aynası tavsiye ederim.Yalnız bağımlılık yapar, unutup da kullanmadığınızda kendinizi çıplak gibi hissedebilirsiniz:D

Arkadaşlar bir sıkıntım var.Son 4-5 sürüştür sağ ayak baş parmağımda zonklama,ağrı oluyordu,bugünkü 105 kmlik sürüşümden sonra tırnakta morarma oldu.
Notlar
-Platform pedal kullanıyorum
-Ayakkabılarımı 1 seneden beri kullanıyordum,sıkma yok
-Sele ayarlarım düzgün
-Tırnaklarım uzun değil, bunu da belirteyim.

Önceleri olmayıp da son 4-5 sürüştür ortaya çıkan bu sorunun sebebi ne olabilir,çözüm nedir?

B

BF Okuru

Misafir
@hamlet2006
Süleyman kardeşim bir ara açlık ve tokluk kan şekerini ölçtür. Bir de gut hastalığı şüphem var de ve doktora görün.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006

Dostum bir benzeri bende de oluyor. Durup dururken, her gün kullandığım bisiklet, hiç bir ayar dğeişikliği yok. Her zamanki ayakkabı, kot . Bir şey oluyor ve sol ayağımın başparmağı uyuşuyor. o gün öyle geçiyor. ERtesi gün gene tık yok. anlam veremiyorum

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Acaba çok yokuşlu bir güzergahta ister istemez pedala abanırken ileriye doğruda baskı uyguladığınızda ayak ayakkabının burun tarafına doğru kayıp sıkıştırma yapabilir mi? Bunu hissetmeseniz de uzun bir sürüşte dediğiniz sıkıntıyı yapabilir.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006

Durum fena:kötü:

@trainspotting35

Çok olası.Ben de aynısını düşünüyorum.Sence sandalet bu durumu çözer mi?
Mtb tipi spd de bu tip durum yaşamamıştım.Dağ spdsini 15 gün önce bıraktım.Çok sıkıntılı bir durum yaşadım, psikolojik olarak etkilendim.

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Zonklama ve ağrı ile beraber sürüş esnasında ayak baş parmağınızda hissizlik oluyor mu? Belki de istemsizce parmağınızı ayak tabanınıza doğru bastırıyor (extension) olabilirsiniz. Böylece kan akımını engelleyip, kasları kasılı olarak uzun süre tutuyorsunuzdur.
Bu durum istemsiz bir şekilde gelişiyor olabilir o yüzden bir sonraki sürüşlerinizde özellikle aklınıza geldikçe ayağınızın basış şeklini bir kontrol etmenizi önerebilirim.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.845
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Az kaldı az, hadi yine iyisiniz. Büyük şenliğe giriyorsunuz. Son zamanlarda böyle durumlar can sıkar. Geçmiş olsun sayın @hamlet2006. En erken zamanda düzelirsiniz umarım.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.287
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
hamlet2006
hocam benimde aklıma şu geliyor ama,ayakkabıyı 1senedir kullanıyorsanız,belkide zamanla tam o morararan yerde tabanda çökme oluşup,ayakkabı içinde parmağın geldiği yerde sıkışıp,siz pedal bastıkçada orada yük biniyor sıkışıp zorlanıyor ve morarma ondan yapıyo olabilir diye aklıma geldi,bi sonraki tura iyice iyileşip başka ayakkabı deneyin derim.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.191
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@hamlet2006
Geçmiş olsun öncelikle. Kal ayarını kim yaptı? Bana sorun kal ayarında gibi geldi. En kötü spd'ye geri dönün, alıştığınız şeyi kullanın böyle uzun bir yarışta ?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren

Sorun spor ayakkabı ve platform pedal kombinasyonunda muhtemelen benim pedala kötü basışımdan oldu.Aslında bugüne kadar ne platform pedalda ne de spd'de herhangi bir sorun yaşamamıştım.
Spd gerçekten çok daha sağlıklı, ancak spd ile bir kaza atlattım ve önleyemediğim bir korku oluştu.

• Beğen
Tepkiler: mehmetbulak

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli katılımcı arkadaşlar son düzlüğe geldik.

Bisikletinizde yapacağınız değişiklikleri,yükseltmeleri yapmak için son günlere çok yaklaştık.Bugünlerde son değişklikleri yapın ki parçalar birbirine uyum sağlasın, siz bisikletinizin yeni haline uyum sağlayın; eğer bir uyumsuzluk olacaksa yarışın ortasında değil olacaksa terslikler bugünlerde olsun.
Örneğin lastikleriniz ,zinciriniz değişecekse değiştirin; periyodik bakım vb yapacaksanız bugünlerde yapın.
Hatta yeni tayt ,forma,spd ayakkabılarınızı vb lerinizi de denemiş olun yabancılık çekmeyin.

Kolay gelsin, hayırlı antrenmanlar

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.