Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.763
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006
Tırmanın sayın @hamlet2006, biraz tırmanın ?. Sonra Çamlık'a çıkarken bırakır giderim bakın ?.

Kusura bakmayın ama ben neyime güveniyorsam ?. Bir an gaza geldim. Daha üç aydır yol bisikleti sürüyorum. Sürekli değil oda.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Hatırlamakta fayda var :
1
. 18 yaşını bitiren herkes bu yarışa katılabilir. Yarışa yalnızca, yol bisikleti, mtb ve şehir bisikleti ile katılınabilir. Elektrikli, üç tekerlekli veya yatay durumda sürülen bisikletler yarışa katılamazlar. Tandem bisikletler de bu yarışta kullanılamazlar...

2.Yarış sırasında tüm katılımcılar bisikletinin ve kendinin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür.

3.Tüm yarış boyunca trafik kurallarına azami derecede uymak tamamen yarışçının sorumluluğundadır ve zorunludur.

4.Sağlık yönünden bu yarışa katılmasında her hangi bir engeli olmadığını bildirmek yarışmacının sorumluluğundadır.

5.Yarışma sırasında, zorunlu kontrol noktaları hariç, yarışmacılar istedikleri rotayı kullanabilirler. Bisikletin girmesinin yasak olduğu yerlerden geçmek kesinlikle yasaktır. Aksi durumda tüm sorumluluk yarışçıya aittir.

6.Yarış sırasında motorlu araçlara tutunmak veya rüzgarıdan korunmak maksadıyla arkasında sürmek yasaktır.Tespit edildiğinde diskalifiye uygulanır.

7.Yarışmacılar, birbirlerinin peşi sıra sürüş de yapamazlar. Tespit edildiğinde diskalifiye uygulanır...

8.Yarışmacılar, tüm mekanik gereksinimlerini yanlarında bulundurmakla yükümlüdürler.

9.Yarışmacılar, ön ve arka çakarlı ışık taşıyacaklar ve ayrıca organizasyonun verdiği reflektör bantları bisikletlerin üzerine yapıştıracaklardır. Yarışmacıların taşıdıkları ışıkların aydınlatmaları kuvvetli olacak ve özellikle arka ışık, çakarlı pozisyonda en az 200 metreden görülebilir olacaktır.

10-Yarışmacılar sürüşleri sırasında KASK takmak ve tünellerden geçerken ve hava karardığı andan itibaren reflektörlü yelek giymek zorundadırlar.

11-Yarış, yaklaşık 2270 km yi kapsamaktadır. Bu en kısa rotadır...Daha uzun olan sahil rotası yaklaşık 2500 km dir...

12.Yarışmacılar, yarış süresince yeme içme ve konaklamalarını kendileri ayarlayacaktır.

13-Habersiz iki gün hareketsiz kalınması durumu diskalifiye sebebidir...

14-Sürüş tercihleri tamamen sürücünün sorumluluğundadır. Gece veya dinlenmeden, aşırı yorgun ve uykusuz yapılan sürüşlerde oluşabilecek tüm olumsuz durumlardan yarışmacı sorumludur.

15-Tüm yarışmacılar kendilerine verilen tracker cihazını yarış boyunca açık tutmak ve yarış bitiminde sağlam olarak organizasyona teslim etmekle yükümlüdürler.

16-Yarışmacılar iletişimin sağlanması adına cep telefonlarını 24 saat açık tutacaklardır.

17-Takım halinde yarışan çiftler, finişe birlikte girmelidirler. Aksi durumda tek başına finişe gelen takım yarışmacısı klasmana alınmayacak ancak klasman dışı yarışı bitirenler listesinde görülecektir.

Takım yarışanlar birbirleriyle her türlü yardımlaşmayı yapabilirler. Draft takım yarışanlara serbesttir. Yani birbirlerinin arkasına saklanıp rüzgardan korunarak sürüş yapabilirler. Bireysel katılanlarla yan yana sürüş yapamazlar..

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.763
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Süper Dede
Ne zamandır aklımı kurcalayan bir soru bu. O zaman biriyle takım olarak katılmak daha mantıklı değil mi? Bir arkadaşınız sizi taşır, bir siz arkadaşınızı. Tabi ki olumsuzlukları düşünmezsek ?.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@CmlCLK
Takım klasmanı ayrı olarak yazılacak. Bireysel yarışmalarla aynı değil.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@CmlCLK
3 ay iyi gene ya valla bak. ben bu yaşıma geldim daha bugün üçünü kez bindim, onda da pedal çıktı yolun gerisini otobüsle gittim. senin gene iyiymiş. bisikleti bi adam edemedik ki. yok pedal çıkar yok aktarıcı yamulur yok göbek dağılır. La bi kadro sağlam onda da bozulacak bir şey yok zaten üçgen boru

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.308
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu sene profesyonel hayatımdaki dalgalanmalar nedeniyle katılamayacağım bu yarışa, önümüzdeki sene de düzenlenecek olursa kesinlikle katılmak istiyorum.

Son düzenleme:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Starttan finişe kadar ''bisiklete yasak tünelleri'' sırasıyla ve tam olarak paylaşabilecek bir arkadaşımız var mı?
Çok konuşuldu biliyorum ama sırasıyla ve tamamı paylaşılırsa çok makbüle geçer.:kedicik:

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kadro üstü bir çanta arıyorum gençlercim bir kaç öneride bulunun bana yav :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@karanbatu

Açıkçası bana sunulana razı olan bir yapım var. Özellikle şu olsun bu olsun diye dikkat etmemişimdir. Belkide ekonomik şartlardandır. Bu yüzden elimde ne varsa giyerim. Zaten şikayet etmediğim içinde vücudumda ona alışır. Sele de bisikleti aldığımda üstündeki sele dur bi bakayım markası neymiş.

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006

abı yer yer acaıp trafık var. Kavşaklar çok yoğun ve tehlıkelı olabılıyor. Suruculer hıç normal değıl. Emnıyet şerıdı yer yer çok dar ve tırlar kamyonlar dengesız. Mınıbüsler de ayrı bır tehlıke :D daha sayayım mı :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@mehmetbulak
Biz istanbul şoförüyüz anadoluda rahat olur sürüşümüz. :D :D :D

Basar gideriz evvel Allah :D

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.161
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetbulak

Manisa'da genelde böyle. Alışkınız, değişen bir şey olmayacak demek.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.