Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    552
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

citk60

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Emre Çıtak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cide-Amasra-Bartın yolunu geçen günlerde kullandım kesinlikle tavsiye etmiyorum sürekli in çık. Kurucaşileyi gectikten sonra eğim %15 i hatta 20 yi bulabiliyor. Ordu Fatsa dan Niksar a inip D100 ü takip etmek en kolay rota ya da Samsun ladikten D100 e baglanın

B

BF Okuru

Misafir
@citk60
Aslında google haritalardan çalışınca en güzel ve emniyetli rotanın şehirler arası otobüslerin takip ettiği rota olduğu gözüküyor. Tabii bu ağırlıkla benim şahsi düşüncem...
Sevgili arkadaşlar : Samsun'daki kontrol noktamızla ilgili olarak gönüllü olan arkadaşımızın acil bir işi olması dolayısıyla yeni bir gönüllü arayışımız vardır. Bulamazsak, "B" planı uygulamasına geçicez. Ya Samsun'u çıkarıp direk çanakkale yapıcaz ya da Ankara'ya bir kontrol noktası koyup gönüllü bakıcaz. 12 gün kaldığını da göz önüne alırsak sanki birinci seçenek daha net gibi. Tavsiye ve önerileriniz de bizim için önemli... :)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar tüneller mevzusuna son noktayı koyuyorum. Tüneller kesinlikle geçiş rotaları kullanmakta özgürsünüz. Trabzon Akyazı tüneli hariç geçenlerde Hopa'da tünel var söz konusu olmuştu. Böyle 1 tünel yok ilk tünelimiz arhavi tünelidir. Tünelleri önermeye gelirsek şoförler sıkıntı çıkartmadan yol veriyor ama 2 ayak mesafesi kadar emniyet şeridi var.

B

BF Okuru

Misafir
@Süper Dede Ankara trafiğine düşmektense direk Çanakkaleye bağlanmak sanki daha mantıklı abi.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Bütün kış yattım,yumurta kapıya dayandı tutmayın beni" anafikirli antrenmanlarımda dünkü durağım İzmir-Aydın-Nazilli-Denizli turu idi.150 km'lik bölümünde devamlı sert kafa rüzgarı vardı. @CmlCLK sen yandın,seni memleket turunda aslanların önüne atar gibi rüzgarın önüne atacağım, ?sana domestiklik yaptıracağım. Bu yaştan sonra ben mi seni çekeceğim.İyi hazırlan.
(link)

buyukkacak

Üye
Tepki
520
İsim
MURAT
Bisiklet
Diğer
2012 yılında MTB ile dört günde 1285 km yol yaparak Artvinden İstanbula bogazıda köprüden geçerek turumu tamalamıştım. Bu arada otabanı kullanmıştım. Örnek olmasın ama turumun detayları vardır. sitede.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede Mümtaz Ağabey,

Son günler için son bir reçeten var mı? Antrenman,dinlenme,beslenme,bisiklet bakımı,ekipman vb her konuda son saniye tavsiyesi olarak ne verirsin?

Mesela uzun mesafe denemeye devam edelim mi?En son antrenmanı hangi gün yapalım.

B

BF Okuru

Misafir
En son üç gün istirahat ve bol masaj, açma germe jimnastiği yapın. Beslenmenizi ayarlayıp bol maden suyu tüketin...

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.233
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yarışacak olanlar nerede nasıl kalacak ? Çadır, bivak, tente, hamak, otel nerede kalacaklar ? Bizi aydınlatabilirler mi ? Malum +10 saat bisiklet sürdükten sonra güzelce dinlenmeye ihtiyaçları olacak. 10 günlük yıllık iznimde küçükte olsa bir tura çıkmayı düşünüyorum. En çok aklıma takılan kısım barınma/dinlenme. Birde son olarak yarış öncesi veya sonrasın ekipmanlı bisikletlerin fotoğraflarını görecek miyiz? Hiç packing, bikpacking yada klasik turcu çantalı gibisinden.

ekleme: uzun zamandır aklımda olan ama 3 yıldır sipariş vermediğim naturehike cloudp up 2 ve yakın zamanda gördüğüm 3F lanshan 1 (çubuk-polleri yok) 740gram.

Alttaki gibi
18055651_10154380301686440_7768813835056592550_o.jpg

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo

Evet göreceksin.Ancak şundan emin olabilirsin,hadi kendi adıma konuşayım paylaştığın görseldeki arkadaş gibi flöre tutan eskrim sporcusu gibi bisikleti tutup foto paylaşmayacağım.:D

@MakRo
Ne olur ne olmaz diye takım arkadaşım,yoldaşım @Mr. Bağlama ile sadece birer uyku tulumu aldık.Öğretmenevi,pansiyon gibi yerlerde konaklayacağız,müsait olan yerlerde de uyku tulumu ile geçiştirmeye çalışacağız.

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Basar Giderim Birol Abi bisiklet üzerinde ara sıra kestirir, uyuyacağını düşünmüyorum:D:koptum: Geri kalan yarışmacılar da genel olarak doğaçlama takılacaklardır diye tahmin ediyorum. En azından ben mümkün oldukça dinlenme ihtiyacımı uyku tulumuyla dış ortamda sağlamaya çalışacağım. Ara sıra ‘bugün de güzelce bir dinleneyim.’ dersem otelde kalabilirim.

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hamlet2006
Bence uyku tulumundansa mat daha önemli şişme kamp matları var çok az yer kaplayan veya katlanabilir hamak taşıyabilirsiniz yanınızda onlarda avuç içi kadar yer kaplıyor bence sadece uyku tulumuyla çıplak zeminde yatmak sizi zorlayabilir, ayrıca mevsim yaz önceden yer ayırtmazsanız öğretmen evi, pansiyon vs yer bulamama gibi problemler sizin şehir içi yollarda vakit ve enerji kaybetmenize neden olabilir bence işinizi çok fazla şansa bırakmayın

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evdeki hesabın çarşıya uymayacağını düşündüğüm için ben de konaklama vb. olayların tamamen doğaçlama gelişeceğini düşünüyorum. Önceden rezervasyon planı vs. yaparım diye düşünürdüm ancak uzun sürüşlere çıktıkça bunların anlamsız olduğunu farkettim. Nerede akşam orada sabah modu en rahatı.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hazırlık aşaması bile ayrı bir keyifliydi.Keşke uzun mesafe antrenmanlara geç başlamasaydım.Hayatımda binmediğim kadar bisiklete antrenman döneminde bindim.
Antrenman döneminin bile tadı damağımda kaldı, kimbilir yarış nasıl keyifli olacak?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.