Tour of turkey 2013 - 49. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
herkese merhabalar ben bursadan yarışı izlemek için istanbula geleceğim ama kararsızım mudanyadan budo-kabataş ile avrupa yakasına mı geçeyim yoksa otobüs-yalova-ist ile anadolu yakasına mı geçeyim
yaya olarak mı bisiklet ile izliyeyim
start ta mı finish te mi
sizce hangisi veya ne tarafta nasıl izlemeyi düşünüyorsunuz benim ve diğer arkadaşlar için .. TEŞEKKÜRLER

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Scudo

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@M.Kaba

Bence Avrupa yakasına geçmek ve orda kalmak çok iyi bir fikir değil.Çünkü sadece bir kere görebiliceksiniz bisikletçileri.Oysa cadde ya da sahil yoluna gelirseniz tam sekiz kere önünüzden geçecekler.Yaklaşık 15-20 dakikada bir.Özellikle Bostancı tarafından kadıköy tarafına doğru iyice ilerlerseniz finish alanına ulaşırsınız.Hem son sprinti izlersiniz hem de tur satış arabasından fazla çeşit olmasada hatıra bir şeyler alabilirsiniz.
Yok arkadaş, keyif öncelikli benim için derseniz de caddede herhangi bir kafe de bir şeyler içerek de takip edebilirsiniz...
Ben Finish alanına yakın bir yerlerde ailemle kahv ya da bira eşliğinde çimenlerde takılarak izlemeyi daha çok seviyorum:))

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
her sene olduğu gibi bu senede 3 farklı kitle tarafından izlenecek sporcular
1-) Bu Sporu Gerçekten Seven Elinden Geldiği Kadar Takip Eden Zaman Zamanda İcra Eden Bizler
2-) Burada Bir Kalabalık Var Ne Oluyor Aceba Diye Düşünüp Bakmaya Gelenler
3-) Trafiğin Neden Bu Kadar Aksadığı Sorusunu Sormak İçin Gördükleri İlk Kişiden Bilgi Alan Sonrada Kaybolan Kişiler

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ReşitÇağırgan

İzmir finişi , Kitap Fuarıyla aynı güne geliyor . Kuru kalabalık olur yine :) Hele Güzelbahçe , Narlıdere vs. taraftan fuara gelmek isteyenler bayağı saydıracak

• Beğen

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Okan Örs

Ben Avrupa yakasinda seyredecegim! Söyle finise cok uzak olmayan kanepenin üzerinde ekran karsisinda!:)

Kahve iyi de, birayi begenmedim, herkes ayaklandi kilo verecegiz diye! Biraz oyun bozanlik olmuyor mu bira icmek? :)

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@ihtiyar

Kilo vermek için yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler zaten belli değil mi İhtiyar abi:)
Orası işin bilirsin ki keyif tarafı...Bir tarafımda adalar,diğer tarafta bisikletçiler hele bir de hava güneşli ise,
buz gibi bir kaç bira hiç de fena olmaz hani...:eek:
Kanepe üzerinde finishe uzak bir seyir, kusura bakma ama benim tercihim olmayacak;)
5,5 yaşındaki kızımın canlı olarak seyredeceği dördüncü Türkiye turunu da kaçırtmak istemem doğrusu...
Fikriniz değişir de Anadolu yakaya geçerseniz eğer, beklerim İhtiyar abi:in:

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Olay bayağı ciddiye alınmaya başladı . Seneye WT tur falan olacakmış diyorlar . Geç uyandık
CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL:

"ÜLKEMİZİN EŞSİZ COĞRAFYASI'NIN EN GÜZEL NOKTALARINI İÇEREN PARKURU, DÜNYANIN EN TANINMIŞ SPORCULARI VE İYİ PLANLANMIŞ ORGANİZASYONU İLE, KISA SÜRE İÇİNDE ULUSLARARASI MEDYANIN VE SPONSORLARIN BÜYÜK İLGİSİNİ ÇEKMİŞTİR." DEDİ
GÜL: "BUNDAN BÖYLE BU YARIŞ DÜNYANIN İKİNCİ BÜYÜK ORGANİZASYONUNA ADAY ÜLKE OLMA BOYUTUNA GELECEKTİR."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun startı öncesinde yayınladığı mesajında önemli vurgular yaparak bu yarışın Dünya çapında bir organizasyon haline getirildiğini ifade etti.

Gül şunları söyledi;
"Türkiye'de son yıllarda her alanda yaşadığımız büyüme ve zenginleşme, sportif alanda da kendini gösteriyor. Eskiden özellikle futbolun ve takım sporlarının öne çıktığı Türkiye, bugün Olimpiyatların hemen hemen tüm disiplinlerinde aktif bir spor ülkesi oldu.

Ülkemizde köklü bir geçmişi olan ancak son yıllara kadar kendisini çok gösterememiş olan bisiklet sporu, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile birlikte hem uluslararası alanda hem de ülkemizin dört yanında bisiklet sporuna olan ilgiyi canlandırdı.

Ülkemizin eşsiz coğrafyasının en güzel noktalarını içeren parkur, dünyanın en tanınmış sporcuları ve iyi planlanmış organizasyon, kısa süre içinde uluslararası medyanın ve sponsorların büyük ilgisini çekti.

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun son yıllarda yakaladığı bu önemli başarıyı daha da ileri götüreceğine ve alanında dünyanın en muteber yarışlarından bir tanesi haline geleceğine gönülden inanıyorum.

Türkiye'nin pek çok alanda dünya çapında organizasyonlara imza attığı, İstanbul'un 2020 Olimpiyat oyunları için iddialı bir adaylık sürecini başarılı bir şekilde yürüttüğü bugünlerde, gençlerimizin bisiklet sporuna daha çok ilgi göstermesi için tüm şartlarımız mevcuttur.

Önümüzdeki yıllarda ülkemiz adına yarışacak sporcularımızın bu alanda da dünya çapında başarılara imza atması ise Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ülkemize esas katkısı olacaktır.

Bu düşüncelerle, 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na katılan tüm takımlara ve sporculara güzel bir yarış ve üstün başarılar diliyorum. "

Abdullah Gül
Cumhurbaşkanı

• Beğen

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
Cem abi,

World tur dedik mi dunya turu oluyor.peki bunun haricinde neler degisiyor ? Yani etap sayisi falan vs falan ?

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@fatihaydın

Bende ordan burdan duydum , belli olur yakında ama GT ile karıştırma ; Fransa Turu GT1 , İtalya ve İspanya Turu GT2 kategori , oralara hiçbir zaman ulaşamayız . Bence böyle bir fırsat kaçmamalı

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@fatihaydın
ben vereyim cevabini! World Pro Tour' a katilana takimlar katilmak zorundalar. Yani ;

UCI ProTeams 2013
Code Team Country
ALM AG2R LA MONDIALE FRA
AST ASTANA PRO TEAM KAZ
BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM NED
BMC BMC RACING TEAM USA
CAN CANNONDALE PRO CYCLING ITA
EUS EUSKALTEL EUSKADI ESP
FDJ FDJ FRA
GRS GARMIN SHARP USA
KAT KATUSHA RUS
LAM LAMPRE-MERIDA ITA
LTB LOTTO BELISOL BEL
MOV MOVISTAR TEAM ESP
OPQ OMEGA PHARMA - QUICK-STEP CYCLING TEAM BEL
OGE ORICA GREENEDGE AUS
RLT RADIOSHACK LEOPARD LUX
SKY SKY PROCYCLING GBR
ARG TEAM ARGOS-SHIMANO NED
TST TEAM SAXO-TINKOFF DEN
VCD VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM NED

Hepsi takim göndermek zorunda!

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Cem Unden

Rica etsem az daha acabilir misin abi.yani gt 1 ,gt 2, presidental, world.bunlar ne oluyor ?

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Berksu Durmaz

(link)

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@ihtiyar

Tesekkur ederim abi.ama yine de soyle 21 gunluk tur olmamiza yetmeyecek "world" tur olmak.degil mi ?

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Bildiğim kadarıyla World Pro Tour bir üst Tur.Şu anda 2 HC Kategori (link) Koşuluyor.

Yarışta spikerler bunu belirtmişti.Bir üst tura geçmemiz için,yol kalitesi,organizasyon vs.yeterli olması gerekiyormuş.Tabiki yarışlar da aynen 21 gün oluyormuş..

• Beğen

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@fatihaydın

Hayir, World tur kategorisindeki yarislardan birisi olmasini kastediyor.
Su andaki World Pro Tour (link)an ibaret, Bunlarin arasina katilma söz konusu!

• Beğen

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Kadir Altuntaş

Yanlisiniz var. World Pro Tour belirttigim gibi, Pro takimlarin mecburi katilmak zorunda olduklari bir grubu belirler. Arasinda tek günlük bahar klasiklerinden 3 haftalik etapli yarisalra kadar hepsini kapsar.
Yarislarin zorluklarina göre siniflandirilmasi tamamen ayri bir konudur.
Ülkemizin spikerlerini yeteri kadar elestirdik zaten. Bu kadar az bisiklet yarisinin oldugu bir ülkenin spikerleri! Haklarini yemeyelim ama, iki kere Türkce seyrettim ve bir daha Türkce seyretmemeye yemin ettim, kusura bakmasinlar! :boese157:

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@Kadir Altuntaş

:) Biraz önce bahsettiğim.World Pro Tour.Bu videonun 3.ve 7.dakika aralığını izleyebilirsiniz.(link)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ihtiyar, merak ettim de hangi Türk spikerlerden bahsediyorsunuz? Eurosport spikerlerini kastetmiyorsunuzdur sanırım. Doğru muyum?

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ahmetcan44
Başka Türkçe yorum yapanlar var mı? :)
Bir etap boyunca "Andy Schleck Hollanda Şampiyonu olduğu için üzerinde o renk forma giyiyor" diye 30 kere tekrar etmişlerdi, örneğin! :eek: