Termos seçimi

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Eve gidince bakayım sağlıklı olarak hangi çapa kadar tutabilir diye artık pet şişe konserve ve bulursam denerim :)

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff
Scudo

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@tanchu:) teşekkür

geniş ve uzun aynı zamanda kaliteli ve hafif bir suluk kafesi önerilerine de açığım zefal ya da bir başkası.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende aşağıdaki Laken matara var. Plastik su kafesine takıp kullanıyorum. Kafese takılan alt kısmı yaklaşık 10-12cm rengi siyahatan griye döndü, çiziklerden dolayı.

Ama doğru bir tercih. İçtiğiniz sudan keyif alıyorsunuz. Suyu bozmuyor, kokutmuyor.

http://www.maceracumhuriyeti.com/images_buyuk/f26/Laken-1Litre-Soplo-Aluminyum-Mat_5626_1.jpg

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@ebayusuff

bir de laken jannu ile futura yı kıyaslarmısınız hangisi tercih edilesi?

@Ahmet Onur Çakmak

bu ispanyolun laken jannulara giydirdiği kılıf ne? onun için üretilmeyen başka bir kılıf mı yoksa üretilmiş de türkiyeye getirmediğiniz bir kılıf mı?

@Onur Öztürk

Laken Futura ya benziyor. ancak önceki bir model olabilir. kapak deliği farklı. kaç lt? hangi plastik kafes markası modeli var mı? ben kılıfla kullanmayı düşünüyorum. uyum sağlayabilirsek kafes neopren kılıf ve termos arasında.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@ebayusuff
8cm çapında pet şişeyi rahat tutuyor tabi takıp çıkarması zorlaşıyor hareket halinde çıkarıp takması zor olabilir. uploadfromtaptalk1431343707761.jpg

• Beğen

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@tanchu

hareket halinde önemli değil. durur içerim. yarışçı değilim. bu ölçüyü satıcıya bildireceğim teşekkür.

http://i.imgur.com/H2bzm2k.jpg

buradaki girinti ya da çıkıntının fonksiyonu nedir kafes üzerinde. sulukların boyu zaten o kısmı geçiyor. yani suluğu daha bir sıkı tutma gibi bir durum söz konusu değil.

şu durumda zefal pulse fb kafes 8cm genişliğinde şişeyi tutabiliyor ve kullandığınız mataranın boyu 26 cm. bu matara da hareket halindeyken kafeste rahat tutunuyor diyorsunuz. bizim ki ise 29 cm ancak sorun olmaz diye düşünüyorsunuz.

Zefal çalışanı ahmet bey ise pilastiğin çizeceğini ve kafeste zor tutunacağını söylüyor.

artık bakacağız.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Zefal calisani degilim. Bir cok markayi turkiyeye getiren bir ithalat firmasinda marka muduruyum :) laken calistigimiz markalardan sadece biri. Futura modelinin kapagi dardir. Vidali sistem. Su icmek icin kapagi tamamen acmaniz gerekiyor. Jannu da ise tek elle acilabilir bir sistem var. futuranin avantaji kapagi actiginizda isi kaybi yapan alanin yuzey alani daha az oldugundan daha verimli yalitim yapiyor. Jannu'nun avantaji ise tek elle kullanilabiliyor olmasi. Cizilecek kisim ise matara kafesi degil matara. Ben kendi bisikletimde de kullanmaya calistim. Epey cizildi matara. Alu mataralarda sorun yok onlar giriyor. Ama celik olanlari tak cikar esnasinda cizilecektir emin olabilirsiniz. Bizzat kendi tecrubem. Gelecek kiliflar ise mataralara gore olacak. Neopren'den yapilacak. Ama ne zaman uretimi bitipte distributorlere dagitilir o kesin degil. Hele o matara o kilifla o kafese hic girmeyecektir.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Kafesteki çıkıntı kadro tarafında kalıyor ve suluğa az bir baskı uygulayarak daha sıkı durmasını sağlıyor sadece sonuçta suluk ve kafesinin çaoları yaklaşık aynı.

• Beğen

kasaplanca

Üye
Tepki
26
İsim
Ramazan
Bisiklet
Mosso
Bende uzun tura çıkacagım uygun matara ve matara aparatı arıyorum. önereceğiniz link var mıdır?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Onur Çakmak

Bisikletçi dostum,
Alü mataralardan nefret eder oldum. Bir ara stabilize yoldaki sesinden tedavi görecek duruma gelmiştim. O nedenle tercihim plastik olacak. Bana öncelikle sağlıklı, sonra yine sağlıklı bir marka model önerirmisin. Yani adamı kanser etmeyecek varmı böyle bir marka

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@mehmetsunu
Sadece zefal kullandım zefal arctica modelini forumdaki suluk tavsiyelerini inceleyerek karar vermiştim.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Bpa olmadigini iddia eden birkac plastik matara var. saglikli olan yani. Nalgene, contigo, aladdin, zefal. Ben zefal kullaniyorum. Bir de matarayi tekrar tekrar kullaniyorsaniz eger, mataranin icini bosaltip kapagini acik bekletin. Koku yapmasi minimuma inecektir.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@tanchu

teşekkür bilgi için. tahmin etmiştim emin olmak istedim.

@Ahmet Onur Çakmak

teşekkür.

muhtemelen jannu ve futura arasında karar vereceğim. jannu alırsam da kılıfı gelince alırız artık. çizilme olayını ne yaparız bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: phoenix48

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@ebayusuff
kafes üzerindeki çıkıntı sanırım zefal arctica model sulukdaki girintiye göre yapılmış diye düşünüyorum.

@Ahmet Onur Çakmak
fütura model matarayı boyamaktan vazgeçmiştim. şuan laken 0.75 siyah matara kılıfı almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. sizce bu kılıf benim matarama tam olur mu? matara kafesine bu şekilde kolay takılabilir mi? en önemlisi, termal olarak nasıldır? ( ebayusuff kardeşin linkini verdiği model)

@tanchu
zefal arctica suluğu tavsiye eder misiniz? sizce artıları ve varsa eksileri nelerdir? özellikle yukarıdaki zefal matara kafesine tam uyuyaor mu? sızdırmazlık ve termal olarak vs...
arkadaşlar cevaplarınızı bekliyor, teşekkür ediyorum :)

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
zefal arcticayi forumda araştırırken buldum. eskişehirde gezerken bir yerde buldum aldım şimdilik bir sorun yok sulukta sızdırma yok termal olarak deneyemedim o kadar uzun süre içinde su kalmadı hiç ama en kısa sürede denerim termal özelliğini zaten sıcak değildesoğuk tutma için tasarlanmış daha çok.

• Beğen
Tepkiler: erphan

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Mataralarin kiliflari isi yalitimi sagladigindan etli oluyor. O kiliflarla matara kafesine girmex

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Ahmet Onur Çakmak

kafes buldum ahmet bey. zefal fiber glass tan iki adet aldım. geldi. sonra bu kafesi görünce geri iade ettim. olmazdı zaten termoslara. ancak topeak tam benim için yapmış sanki topeak java madula cage

http://i.imgur.com/AHnhLsb.jpg

bu da videosu

nasıl ama güzel demi. hadi bu da almaz o lakenleri deyin :)

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@ebayusuff Bu güzelmiş gerçekten. Yurtdışı fiyatı da oldukça uygun.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Antecurs

yurtdışı uğraşamam. tr de 40 lira kargo dahil. ya aynıdır yurt dışı ya da 10 lira ucuz olsun. on lira için değmez. teşekkürler fikir beyanı ve mesaj için.

@Antecurs

yurtdışı amazondan kitap dışında bir alışverişim olmadı. biraz da o nedenle çekiniyorum prosedürleri bilmiyorum. . halbuki bisikletin fiyatından daha fazla para verdim aksesuara. 1600 lira civarı oldu şimdi. 2000 lirayı bulacak.

merak ettim mesela bu kafes yurtdışında ne kadar?

• Beğen
Tepkiler: phoenix48