Tek Başına 1900 Km. (Gücü hissedin)

Scudo

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Bu gezi oyle iki üç kelime ile anlatılacak bir gezi değil.İyice izlenip uzun cumlelerle yorumumuzu yaparsak daha hoş olur.

Sıradan değil,bu ayarda gezi hazırlayan üç beş arkadaşımız daha var.Bu uyarım sizleri sakın incitmesin...Ben şahsen bu denli güzel safranbolu evleri fotosu görmedim. :)

İyice izleyelim ve gerekirse eleştirelim yorumumuzuda yazalım.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@myant

Bir kişiyi dahi etkileyip doğaya atabildiysem, kendimi başarmış sayarım. Ben sizlere teşekkür ediyorum.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Safranbolu'dan ayrılıyorum. Hedefim Kastamuna-Araç ilçesi. 60 Km. cıvarında. Hava şartları izin verirse akşamı orada geçireceğim. Fakat 8-10 Km. sonra yolların halini görünce ulaşamayacağımı düşündüm.
(link)
(link)

Bu iki kareye dikkat. Bozuk yolda ilerlemeye çalışırken karşı yönden gelen küçük bir grup görüyorum. İki kare fot.'larını çektim. Tanışmak için yanlarına gittim. Karı-Koca ve iki çocuk. Çocukları erkek olanı 7-8 yaşlarında. Kız çocuğu 3 yaşlarında. Daha tuvaletini yapamıyor. Annesi yaptırıyor. Erkek çocukta ve Anne baba'da bisiklet, kız çocuğuda babasının arkasında özel yapılmış, emniyet kemerli koltukta seyahat ediyorlar. Yabancı dil (Türkçe):) :) bilmediklerinden tarzanca anlaştığımız kadar, dört ay önce Belçika'dan çıkmışlar. Safranbolu'da otelde kalıyorlarmış. Bugünde yakınlardaki bir köyü görmeye gitmişler. Dönüyorlar. Safranbolu'danda Amasra üzerinden Karadeniz kıyı yolundan Trabzon Sümela manastırına gideceklermiş. Bukardar açıklamayı niye yaptım. Şehrin mengenelerinden kurtulmak için belki örnek alan olur diye düşündüm. Atın kendinizi doğaya, atın.
Yol hakkında bilgi alıyorum. Yol yapımı fazla uzun mesafe değilmiş.
(link)
(link)
(link)

Bugün Araç'a varmayı hesaplarken 20 Km. bile zor gittim. Yağmurla köşe kapmacamız bugünde devam ediyor. Sonunda Çıraklı köyü yakınında bulunan, belkide bir bisikletçinin hiç sevmediği kamyoncuların park alanına sığınıyorum. Bu bölgede yağmurun en yoğun olduğu günler. Yatacak yerde olmayınca kahvede 4 sandalyede sabahladım. Gece boyunca yağış devam etti.
(link)
(link)
(link)

07.00 sıraları yola çıkıyorum. Fakat da bir Km. gittim ki bir sağanak yine başladı. Şansım varmış, az ileride bir petrol istasyonu daha varmış. Daha iki Km. bile yol almamıştım. Burası daha uygunmuş. Aslında akşam kaldığım yerdekilerede sormuştum. Yok dediler. Bilginiz olsun, araştırın. Burada yatacak yerde ayarlanabilirmiş. Ve burada tam beş saat beklemek zorunda kaldım. Gerçekten yağmurdan sıkıldım. Turumun içine etti. Hevesimde azalıyormu nedir.
(link)
(link)

Ve o gün Araç'a kadar bu şekilde 30Km. yolu satt 19.30 cıvarında zor aldım. Tabiiki ıslak, ıslak. Burası tur boyunca sevmediğim neredeyse tek yerdi. Yağmurla birlikte ilçeye girdim. Öğretmen evinde veya otelde kalmayı planlıyorum. Herkes tuhaf tuhaf bakıyor. Banada tuhaf bir yer geldi. Bisikletçi arkadaşları uyarıyorum. Yolunuz Araç'a özellikle tek başına düşmesin. Her an bisikletiniz buharlaşabilir. Hani İstanbulun bazı semtleri vardırya, sanki onlardan birini alıp buraya yerleştirmişler. Öğretmen evine giderken peşimde 15-16 yaşlarında bir genç. Etraftada şüpheli birkaç göz. Fırsat kolladlığını hissediyorum. Belkide yanıldım. Öğretmen evi binasına giriyorum. Bisikleti L şeklinde olan girişe bırakıyorum. Çocuk dışarıda bakınıyor. Benim ikinci kata çıkmam gerekiyor. Dışarı çıkıp kolundan yakalıyorum. Caddenin ortasında biraz sarsıp, gözdağı veriyorum. Esnaf bana bakıyor ama gülümseyerek. Destekler halleri var gibiydi. Neyse üst kata çıktım. İşlemler tamam. O anda içeri üç genç geliyor. Abi alt kattaki bisiklet seninmi. Evet. Abi onu hemen yukarı al. Yoksa çalarlar. Beni uyaranlarda Araç'lı ve biri öğretmen evinde görevli. Yani ben yanılmamışım. Sabah uyanıyorum. Yağmur aynen devam. Moralim çok bozuk. Düzgün temiz bir yerde olsam kıpırdamayacağım. Sürekli hava durumu hakkında bilgi alıyorum. Hep kötü. Her yer yağışlı. Bu böyle olmayacak. Kapağı Kastamonu'ya atmalıyım. Polis evine bir yerleşeyim, isterse on gün yağsın. Hemen terminale geçiyorum. Yağış devam ediyor. İlk otobüse binip Kastamonu'ya geçiyorum. Ve yolda, isabetli karar verdiğim için seviniyorum. Araç - Kastamonu arası yol çalışmalarından ve yağmurdan dolayı tam bir cehennem. Araçlar tek sıra olmuş çamurlu yolda geçecek patika arıyorlar. 08.00 sıraları Kastamonu'dayım. Ooohbe dünya varmış.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Çorbamı içtikten sonra gezmek için tarihi çarşıya giriyorum. Giriyorum ama tam üç saat aşağıdaki tabureden kalkamadım. Yağmur.
(link)
(link)

Birazda Kastamonu'yu seyredin. Her yönüyle güzel bir şehir. Bakın.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Kastamonu'dan ayrılıyorum. Hava yine malum. Kaç gün oldu yaa.
(link)
(link)
(link)

Taşköprü istikametine hareket ediyorum. Yol çok güzel, yokuş yok. Yağmurda yok. Ve yağmur semerelerini vermeye başlamış. Yurdun bazı yerlerindende sel felaketi haberleri gelmeye başladı. İleride birkaçına şahit olacağım.
(link)
(link)

Benden kısa süre olan kaza. Ölü yok. Yaralılara geçmiş olsun.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Kastamonu'dan itibaren Gökırmak'la aynı istikamete seyrediyorum. Bu nedenle çok rahat bir parkur. Tavsiye ederim. Taşköprü'de kısa bir ihtiyaç molası. Buraya kadar sorun yok.

FOTO.'ların YÜKLNMSİ DEVAM EDİYOR.../.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
İbrahim Bey demişsiniz ki; "Göreceksiniz tur bitiminde, olumlu yönde kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz.
Siz hiç dağda gökyüzünü seyredip uykuya daldınızmı, peki ya ormanda veya orman kenarında çadırınızı kurup içine girdiğinizde, dışarıda da biraz rüzgar varsa ormanın, biraz ürkütücü o müthiş sesini azıcık da tırsarak dinleyip uyudunuzmu. Birde deniz veya biraz sert akan nehir kenarını deneyin, siz çadırdayken dalgaların sizi yutacağını, nehir sularının üzerinize geldiğini hayal dip durursunuz. AMA HEPSİ DE SÜPER ADRENALİN YÜKLÜ. Bir kez olsun deneyin ve o güçleri hissedin. Ama yalnız siz olun."

Ne derseniz haklısınız. Bu yazki 2503 km.lik Batı Anadolu turumda sizinle aynı duyguları yaşadım. Ailem turdan sonra değiştiğimi fark etti. Artık farklı bir insan oldum. Yattığım rahat yatağımın, evimde yediğim türlü türlü gıdanın kıymetini daha iyi anlamaya başladım.

Turunuzu izledikçe anılarım depreşiyor. Tekrar yollara çıkasım geliyor. Yanımda bir partner olmadı, bu yüzden pek fazla değişik anı yaşamadım ama yinede turumu özlüyorum. Yinede yanlız başıma yollarda olmayı istiyorum.

Hoşça kalın..

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
İşte Taşköprü'nün Taşköprüsü ve Gökırkmak. Sel suları ile çoşmuş yine.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Taşköprü'de kısa bir mola. Hanönü'ne hareket.
(link)

Alttaki kareleri seri bir şekilde izleyelim. Minarenin devrilişini görelim.
(link)
(link)
(link)
(link)

Busefer yağmurdan kaçamıyorum. Acak yol kenarında bulunan trafo'nu çatı altına yarım yamalak sığınıyorum. Yağış azalınca çıkıyorum ama yarım saat gimeden tekrar başlıyor. Bu sefer yerim iyi gibi. Terk edilmiş petrol istasyonu. Gerekirse çadırda kurabilirim. Gerçekten şu havadan yıldım.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Benden farklı bir durumda değil bizim hacı leylekler. Onlarda ıslanmış gariplerim.
(link)

Hanönü. Burada fazla kalmıyorum. Hazır havayı sakin yakalamışken Boyabat'a devam ediyorum.
(link)
(link)
(link)
(link)

Gökırmak çıldırmış. Ne bulursa yutup hazmediyor. Birde sesini duysanız. Muhteşem birşey. Hanönü- Boyabat arası.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Amca gel yarışalım diye tutturdu. Neyse kaskı verdimde geçilmekten kurtuldum.
(link)
(link)

Bu günün sonu en kötü günümdü. Boyabat'a 20 Km kala dağlık bölgede bir yakalandım, senmisin günlerdir kaçan. Üzerine bide yol çalımaları çıkmazmı. Resmen dağın başında geceye kaldım. Enaz 4-5 Km. bisiklete binemedim. Çamurlu yolda yağmurun altında perişan oldum. Kötü zamanda tur'a çıkmışım. O anda imkanım olsa otobüse atlar dönerdim erhalde. Saat 21.30 sıralarında Boyabat'a 6-7 Km. kala bir petrol istasyonuna kendimi zor atıyorum. Üstüm başım çamur içinde ve ıslak. Ortumla heryerimi, Elbiselerle birlikte önce bir temizliyorum. Üzerimi değişip yemeğimide yedikten sonra, 24.00 sıraları çadırımı kurmak için yer soruyorum. Her halde bana acıdılar.:) :) Çadırı filan bırak. Geç mescitte yat istersen. Canıma minnet. Derhal. Bugün turdan yıldığım, azmimin kırıldığı gündü. Kaç gündür yağmur, yağmur, yağmur. Güneş sanki rapor almış. Sabah kahvaltıdan sora Karadeniz'e yönelip Sinop'a doğru hareket ediyorum.
(link)
(link)

Bulutlar pusu kurmuş yine beni bekliyor.
(link)
(link)
(link)

Yeni açılan Dranaz Tüneline geliyorum. Her ihtimale karşı tüneli yürüyerek geçiyorum. Tünellerde yürümekte bir hoş oluyor. Serin ve kuru.
(link)
(link)
(link)

Nihayet dağları aşmış oluyorum. Şimdi Karadenize kadar belki 30 Km. iniş. Süper değilmi. Ama iniştende sıkılıyor insan. Minicik selede hiç birşey yapmadan otur babam otur.
(link)
(link)
(link)
(link)

İşte Karadeniz. Sanki onu ben bulmuşum gibi seviniyorum. Moralimde yükseliyor. Su medeniyettir. Kim dediyse doğru demiş.
(link)
(link)

Ve Sinop. Önce gıda ikmali yapıp, kamp kuracağım, sessiz sakin bir deniz kenarı istiyorum.
(link)

Mavi gömlekli, palabıyıklı malum kişi. Basından filan hatırlamışsınızdır. O hep oradaymış
(link)
(link)
(link)
(link)

DEVAM EDİYOR.../.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Sinop'un biraz dışına çıkıp hoşuma giden bir yer buluyorum. Bir çadır haricinde kimseler yok. Onlarda yakın köydenmiş. Çadırları yaz boyunca burada kalıyormuş. Akşamları iş çıkışında buraya gelip biraz eğlendikten sonra evlerine gidiyorlarmış. Bugünde öyle yaptılar. Ve ben deniz kenarında, dalgaların sesiyle bir güzel uykuya dalıyorum.
(link)

Çadır komşularım Köksal, İbrahim ve Selami. Gösterdiğiniz sıcak yakınlıktan dolayı üçünüzede çok teşekkür ediyorum.
(link)

Çok rahat uyuduğum için sabah güneşin denizden doğuşunu kaçırıyorum.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

06.30 sıraları Ayancık istikametine hareket.
(link)
(link)
(link)

Sinop-Ayancık arasında, Sinop'a yakın Sarıkum Gölü. İzleyelim.
(link)
(link)
(link)
(link)

Nasılda bakıyor bana. Ama göründüğü gibi değilmiş.
(link)
(link)
(link)
(link)

Duruşunda bir asalet var. Bıraksaydım KIRIM'a geçecekti.
(link)
(link)

Sarıkum gölünden bu kadar. Haritada gördüğüm değişik bir yoldan Ayancık yoluna çıkayım dedim. Görünen yolda 5 Km. yürüdüm. Taşlar yüzünden Ama yağmurdan kötü değil. Ayrıca ıssız ormanda yürümekte ayrı zevk.
(link)
(link)
(link)
Orman köylerinin seyyar manavı.
(link)

İki saat sonra ana yola çıkabiliyorum.
(link)

Yedim ama hoşuma gitmedi. Çok hamurumsuydu.
(link)
(link)

Arkadaşlar burayı not alın. Ayancık'a On Km. mesafede HARZANA plajı. Tuvalet, duş ve yemek imkanı var. Tam kamp kurulacak yer. Gündüz deniz ve piknik için gelen oluyor ama akşam kimse kalmıyor. Karadenizi dinleyip mışıl mışıl uykuya dalabilirsiniz. Yolunuz düşerse uğrayın.
(link)
(link)
(link)

Karadenize güven olmaz. Kabarıverir, koçumu, yoldaşımı alıp yutar. O yüzden onada demir attım.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Bugün Ayancık'ın pazarıymış. En önemli ihtiyacım olan iç çamaşırı takviyesi için pazara giriyorum.
(link)
(link)
(link)

Ayancık'ta geride kalıyor. Ufukta Türkeli var.
(link)
(link)
(link)

Sık iniş ve çıkışlar başladı. Çok yorucu oluyor.
(link)
(link)

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
Baştan sona bütün fotoğraflarınıza baktım, bütün yazılarınızı ve yorumları okudum tek kelimeyle harika bir tur gerçekleştirmişsiniz..Yüreğinize sağlık..Allah kaza bela vermesin..Sağlıcakla İbrahim ağabey...

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
İbrahim bey,

Sizin bu gezinin benim üzerimde bıraktığı etkiyi anlatmak isterim.Şu anda sabah saat 5.32.Dün gezi beni o kadar etkilemişki,gece uyandım ve bisikletime atladım ofisime geldim.Biliyordum sizin yazılarınızın ve resimlerinizin yenileneceğini.Kahvemi yaptım ve sizin gezi ile beraberim artık.

Resimler zaten guzel,yazılım ve anlatım harika.Daldım derinlere okuyorum, resimlerdeki incelikler hayranlık uyandırıyor.Bir arkadaşımda aynı duyguları hisetmişki atacagım kendimi daglara diyerekten sabırsızlanıyor.

Bu eser sizin kültür düzeyi yüksek ve pozitif dunya görüşü olan çağdaş bir insan oldugunuzu gösteriyor.Okudugum Şevket süreyya Aydemirin anı notlarını hatırlattı nedense.Ondanda çok etkilenmiştim.

Malüm ramazan ayı başladı.Televizyon ve ulke içindeki ortam benim ortamım asla değil.Sıkıyor,bıktım o palavralardan.Gerçekten üzülüyorum.Nasıl insanlar sömürülüyor görüyorsunuz.Fakat birşeyde yapamıyorsunuz.En kötüsüde bu.

Belki sizi forumdan tanıdım ama yandaş biri işte dedim yüreğimden.Belkide benimkiside tabiata değilde bir dosta sıgınıştı.Kim bilir?Sizler gibi insanların varlıgı çok önemli.Erzincandan genç çocuklar diyorki.Keşke bizi Serkan abi görseydi.Mutlaka gurur duyardı.Bunu samimi söylüyor.Önemli olanda bu .İyi örnek olursa toplum bu genç potansiyeli ile nerdeyse uçacak.Örneğinin kötüsü oluncada batacak elbette.

Sevgil dostum,sabah sabah ben mutlu oldum sizinle olan bu sohbetten.Umarım okuyunca sizede ayni duyguları yaşatır.Bir kişiyi daga çekebilirsem demiştiniz.Siz sabredin binler daglarda pedal basacak emin olun.
Siz ve sizin gibiler var oldukca önü açık gençlerin.Fakat bir hatırlatmada bulunmakta isterim şu anda yuksek dozda uyuşturulmuş çok gencimiz var.Onları sabırla bu ortamdan uzaklaştırıp gerceklerle tanıştırmamız gerekli.

Midilli gezisi için dostum Dagcı gezgin kardeşim İbrahim beye bıyıkları henüz terlemiş uyku halindeki bir gencimiz içki konusunda fetva veriyor.Hemde ne uyarı.Ben utandım.O iyi ettiğini düşünüyordur eminim.İçki içtikleri için flu goruyorsunuzdur diyor.Ve ekliyor iyiki fotograf çekmişsiniz.Ayıkınca gercekleri göreceklermiş.Vs. dostum.

İyi yaptınızda bu geziyi aktardınız. Nerelere daldırdınız bizleri. Size sonsuz teşekkürler bu büyük eseriniz için.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@myant

Tur'a çıkarken hiç böyle planlı, kapsamlı düşünmemiştim. Sadece yollarda olmak, gidemediğim yerleri görmek, dağda, ormanda yalnız yürümek istedim. Sizin ve diğer arkadaşların bu tür yorumları çok hoşuma gitti. Tur'dan daha çok mutlu ediyor. Birilerine birşeyler vermişim. Bu büyük mutluluk. Yazılım ve anlatıma gelince, kelime dağarcığım zayıf olduğundandır. Kısa ve öz açıklamaya çalışıyorum. İzleyen, okuyan arkadaşları sıkmamak için elimden geldiğince araya girmemeye çalışıyorum. Gençlerden birkaçını, saçma sapan Tv. dizileri seyretmekten, kahvehanelerde çürümekten kurtarabilmeyi çok isterdim. Bu alışkanlığı olan insanlar tepkisiz oluyor gibi. Çevresindeki, memleketteki olayları algılayamıyorlar sanki. Cep tlf., bilinçsizce alkol, Tv.'de dizi ve onları günlerce yorumlamak. Golmü, değilmi diye arkadaşı ile kavga etmek. Uyuşturucunun günümüze uyarlanmışı. Etkileyebildiğim bir genç vardır sanırım, bir fazla oldukları zaman bizler rahat edeceğiz.
Yorumunuz ve ilginiz için ben size çoooook teşekkür ediyorum. Sağlıkla kalın.

A

Adrenaturex

Misafir
ibrahim abi gercekten güzel bir seyir güzel bir gezi olmus ayaklarınıza saglık bizim gibi genclere sizin gibi idoller lazım

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
süper resimler

abi yolda rastladığın belçikalı çift di gazete haberlerinde okumuşdum bende şaşırmışdım nasıl bisikletle gitiyorlardı diye düşünüyordum ben çok heveslenmişdim belki karadeniz turunda onlara raslarım diye ama rastlayamadım

neyse çok güzel tur yapmışsın diğer fotoğrafları bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Furkan Demir

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@Halil Atalay

Onlar Trabzon'a geleceklerdi. Sümela manastırına. Ama havalar 10 gün felaketti. Belki ertelemişlerdir.
Ayrıca teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Demir

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Ayancık'tan sonrası Bartına kadar, sayısız çay ve derenin Karadenize dökülmesinden dolayı bitmek tükenmek bilmeyen iniş ve çıkışlarla dolu. Bir dağa tırmanırken zirveye çıktığımda rahat edeceğim diye hiç düşünmeyin. Onun arkasında bir başka tırmanış sizi hep bekliyordur. O yüzden düzlüğe çıkacağım diye boşuna hayal kurmayın. Ve bu böyle günlerce sürecek. Tek yapacağınız yorulunca yürümek, sıkılmamak için kendinizi ormanın kollarına bırakmak.:) :)
Mesafe kat etmeyi aklınızdan çıkarın. O an bulunduğunuz yerin tadını çıkarın. Zamanınız kısıtlı olmasın. Yoksa bitmez. Yoldan önce siz bitersiniz.
(link)

Burası Türkeli'den önce Güzelkent olsa gerek.
(link)
(link)

Türkeli'de yemek ihtiyacı, bir-ik çay molası.
(link)
(link)

Sabah Ayancık'tan çıktığımda hedefim Abanaydı. Fakat Tükeli çıkışına geldiğimde, denizden karaya öyle bir rüzgar esiyorki, bisikletle beni yolun ortasına savuracak. Gitmek mümkün değil. Bir süre bekliyorum. Çatalzeytin 10 km. Mesafe bile değil. Yürümek bile çok tehlikeli. Emniyet şeridi sıfır. Ters istikamete geçip başlıyorum yürümeye. Dağlar şimdi solumda. Ve ben Çatalzeytine kadar bir metre dahi bisiklete binemiyorum. Bu arada yolda yalnızda değilim. Gençlerde var. Yükleri olmadığı halde onlarda yürüyor.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Çatalzeytine geldiğimde saat 20' ye geliyordu. Abana'ya ulaşamadım. 2-3 gündür nerede olduğumu bulamayan yağmur, beni burada yakalıyor. Rüzgar ve yağmur. Olmaz. Otelde kalıyorum. Yine gitti bir günlük yakıt param.:D :D :D
(link)

Burası Sinop-Bartın karayolu ve trafiğe kapalı. Selden dolayı. Trafik Devrekani üzerine yönlendirilmiş. Bana uymaz. Zaten tabelada bisikletçilere'de kapalı demiyor. Gerekirse ormandan yürürüm, yinede yolumdan vazgeçmem. Bakalım bizi ne bekliyor.
(link)
(link)

Bulutlar çok sinirli. Her an üzerime çökebilirler.
(link)
(link)
(link)

Daha önce BJK.'lı arkadaşlarımız için bir karemiz vardı. Bu da Aslanlar için. Fenerli arkadaşlarımız biraz daha bekleyecekler.
(link)
(link)
(link)

İşte yolun kapanış nedeni. Sel suları yolun tamamını almış denize dökmüş. Yol yok. Hemde devlet karayolu. Şu anda iş makinaları iki gündür biraz toprak doldurmuşlar. Yaya bile geçemezmiş. Neyse operatör kardeşi kızdırmadan, iş makinasının dibinden sıyrılıp geçiyorum. Tabiiki bisiklet sırtımda.
(link)
(link)
(link)
(link)

Yanlış hatırlamıyorsam burasıda Abana'ya çok yakın Hacı Veli koyu olsa gerek. Çok şirin küçük bir yerdi.
(link)
(link)
(link)
(link)

işte batı Karadenizde en çok hoşuma giden yer. Abana. Küçük. Şirin. Temiz. Toplum yapısıda bana çok farklı geldi. Sanki geniş görüşlü, aydın insanlar buraya kampa alınmış gibi. İlçenin konumu ise, ormanlar evleri yutacak gibi. Tarif edemiyorum işte. En iyisi gelip görün.
(link)
(link)
(link)
(link)

Ama yine yağmur. Bir çay ocağına sığınıyorum. Çıkışta. Masadaki gazeteye gözüm takılıyor. Oda ne. Gazetenin sol alt köşesine bakın. Birkaç gün önce Hanönü- Boyabat arasında Gökırmak'ın yuttuğu, benimde Fotğrafladığım iş makinasının resmi. Üstte ise Çatalzeytin-Abana arasında sel sularının yok ettiği yol.
(link)
Benim için bitmedi.
(link)

Abanadan bukadar. İstikamet İnebolu. Yağmur dindi.
(link)
(link)
(link)
Buralarda kaya, toprak pek göremezsiniz. O yüzden bu karenin kıymetini bilin.
(link)

İnebolu'ya gün ortasında, (12.00) bu manzara ile giriyorum. Sanki gece yarısı. Tam on gündür. Yağmurdan kaçmaya çalışıyorum. Bugün küçük kızım arayıp, yağmurların batıdan itibaren biteceğini bildiriyor. Ne güzel haber benim için. O benim hep hava durumu sunucum oldu.
(link)
(link)
(link)

(link)
(link)

İnebolu Fot.'larımız bir sonraki sayfada devam edecek.

DEVAM EDİYOR.../.