Tayt veya şort önerileri

Mustafa_48

Üye
Tepki
2
İsim
Mustafa B.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, ilk defa tayt kullanacağım ve hangisini alacağıma karar veremedim. İlk başta fazlasıyla utanacağımı bildiğim için taytın üstüne normal şort giyerim diye düşünüyorum. Jordanred in boxer ı nasıldır mesela? Onu bayağı övmüşler.
Bir de belirtmeyi unutmuşum genelde 50-60 km civarı yollarda kullanacağım

• Beğen
Tepkiler: UnchosenOne
Scudo
Tepki
24
İsim
Kaan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, ilk defa tayt kullanacağım ve hangisini alacağıma karar veremedim. İlk başta fazlasıyla utanacağımı bildiğim için taytın üstüne normal şort giyerim diye düşünüyorum. Jordanred in boxer ı nasıldır mesela? Onu bayağı övmüşler.
Bir de belirtmeyi unutmuşum genelde 50-60 km civarı yollarda kullanacağım
Jordanred airmesh boxer benim de radarımda. Değerlendirmeleri nerede gördünüz hocam?

Mustafa_48

Üye
Tepki
2
İsim
Mustafa B.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Direkt yazılı bir kaynak bulamadım ama grubumda kullanlar varmış onların değerlendirmesini almıştım. Onların tavsiyeleri doğrultusunda dün santini'nin taytını aldım. En yakın zamanda da test edeceğim. Ürün kalitesi iyi duruyor.
Jordanred airmesh boxer benim de radarımda. Değerlendirmeleri nerede gördünüz hocam?

• Beğen

z0n3

Üye
Tepki
40
İsim
Can
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jordanred airmesh boxer'ı ben kullanıyorum. Yaklaşık 1 sene oldu alalı, herhangi bir sorun yaşamadım. Tek sıkıntı yazın terleme oluyor. O da bence normal İzmir'de terlememek imkansız :) Özellikle işe gidiş gelişlerimde onu kullanıyorum. Pantolon içerisine giydiğimde rahat oluyor. İş yerinde tuvalette değiştirmek de kolay.

• Beğen

Townsend

Üye
Tepki
17
İsim
Joshua M.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Single Speed
Persil Sport gibi terlemeyi azaltmaya yardımcı olabilecek özel antibakteriyel çamaşır deterjanları.

Tepki
21
İsim
Berke
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jordanred boxerın large bedenini ben de almıştım normalde de large beden giyiyorum ilk defa pedli ürün kullandığım için bedeni tutturamadım sürüş sırasında boxer kasıklara doğru kayıp rahatsız ediyodu mesafe biraz uzayınca, firmaya söyledim normalde kabul etmiyoruz bu seferlik değiştirelim dediler xl bedenle değiştirdim doğru bedenle oldukça rahat ettim.

• Beğen

mostrider

Üye
Tepki
77
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim taytlarla ilgili garip bir durumum var. Markasız ince pedli bir tane, Decathlon'dan aldığımRC100 askısız kışlık ve yine Decathlon'dan ince pedli 3 tane taytım var. Bu taytları kısa sürüşlerde giyebiliyorum. Daha uzun sürüşlerde giymek üzere daha kalın pedli bir Decathlon taytı aldım ve forumda bir tavsiye üzerine aliexpressten kalın pedli ve askılı tayt aldım. Bu kalın pedli iki taytımda her defasında yumurtalıklarımın etrafını saran yumuşak deriyi kıstırıp yara yapıyor. Her iki taytta da hemen hemen aynı nokta yara oluyor. Bazen boxer üstüne giyip önüne geçebiliyorum ama genelde aynı şey yaşanıyor. Var mı yorumu olan?

Tepki
24
İsim
Kaan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Jordanred airmesh boxer'ı ben kullanıyorum. Yaklaşık 1 sene oldu alalı, herhangi bir sorun yaşamadım. Tek sıkıntı yazın terleme oluyor. O da bence normal İzmir'de terlememek imkansız :) Özellikle işe gidiş gelişlerimde onu kullanıyorum. Pantolon içerisine giydiğimde rahat oluyor. İş yerinde tuvalette değiştirmek de kolay.
Ben de uzun bir eşofman altına giymeyi düşünüyorum. Belli oluyor mu? Pedli bölge ne kadar kalın hocam?

Jordanred boxerın large bedenini ben de almıştım normalde de large beden giyiyorum ilk defa pedli ürün kullandığım için bedeni tutturamadım sürüş sırasında boxer kasıklara doğru kayıp rahatsız ediyodu mesafe biraz uzayınca, firmaya söyledim normalde kabul etmiyoruz bu seferlik değiştirelim dediler xl bedenle değiştirdim doğru bedenle oldukça rahat ettim.
IMG_20240426_150538.jpg

Beden tablosuna göre benim de M beden almam gerek. Size göre burda uygun olanın mı bir beden büyüğünü kullanıyorsunuz?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.253
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Benim taytlarla ilgili garip bir durumum var. Markasız ince pedli bir tane, Decathlon'dan aldığımRC100 askısız kışlık ve yine Decathlon'dan ince pedli 3 tane taytım var. Bu taytları kısa sürüşlerde giyebiliyorum. Daha uzun sürüşlerde giymek üzere daha kalın pedli bir Decathlon taytı aldım ve forumda bir tavsiye üzerine aliexpressten kalın pedli ve askılı tayt aldım. Bu kalın pedli iki taytımda her defasında yumurtalıklarımın etrafını saran yumuşak deriyi kıstırıp yara yapıyor. Her iki taytta da hemen hemen aynı nokta yara oluyor. Bazen boxer üstüne giyip önüne geçebiliyorum ama genelde aynı şey yaşanıyor. Var mı yorumu olan?
Maalesef bazı taytlar ne kadar kaliteli pede sahip olsada böyle yapıyor,bendede buna benzer bir durum olmuştu,kalın süngerli pedlerden ziyade jel destekli ince pedlerle daha rahat ettim.

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
287
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bisiklet taytını koşu taytının üzerine giyiyorum, daha rahat oluyor

Tepki
21
İsim
Berke
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de uzun bir eşofman altına giymeyi düşünüyorum. Belli oluyor mu? Pedli bölge ne kadar kalın hocam?

316620 dosyayı görüntüle

Beden tablosuna göre benim de M beden almam gerek. Size göre burda uygun olanın mı bir beden büyüğünü kullanıyorsunuz?
Evet kendi sitelerindeki ölçülere göre aldım ama yazdığım gibi 1 büyük beden oldu benim için.

efe.drngl

Üye
Tepki
28
İsim
Efe
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçem 1500-2000 TL kadar. 3-4 saatlik sürüşler yapiyorum bu tür süruslere uygun pedli bir tayt arıyorum. Jordanred(airmesh) bütçeme uyuyor ama beden yok. Alternatif olarak ne önerirsiniz?

Amanita

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bütçem 1500-2000 TL kadar. 3-4 saatlik sürüşler yapiyorum bu tür süruslere uygun pedli bir tayt arıyorum. Jordanred(airmesh) bütçeme uyuyor ama beden yok. Alternatif olarak ne önerirsiniz?
Almak için acelen yoksa buna buna bir bak. Fiyatına göre güzel ürün.

(link)

• Beğen
Tepkiler: efe.drngl

efe.drngl

Üye
Tepki
28
İsim
Efe
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu an kullandığım taytın durumu kötü ve yurt içi olması benim için daha iyi olur

• Beğen
Tepkiler: Amanita

Amanita

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şu an kullandığım taytın durumu kötü ve yurt içi olması benim için daha iyi olur
Aliexpressten genelde 10 günde geliyor ama bazen 15 günü de bulabiliyor. Acelen varsa TR'den al tabii. Decathlona bakabilirsin. Hatta çevrende varsa gidip deneyebilirsin.

efe.drngl

Üye
Tepki
28
İsim
Efe
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aliexpressten genelde 10 günde geliyor ama bazen 15 günü de bulabiliyor. Acelen varsa TR'den al tabii. Decathlona bakabilirsin. Hatta çevrende varsa gidip deneyebilirsin.
(link)
Bu taytin yorumları iyi gibi alınabilir mi ?

Amanita

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

efe.drngl

Üye
Tepki
28
İsim
Efe
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alınır fiyatına göre güzel yurtdışından bir ürün almayacaksan yada 3500 liralara çıkmayacaksan.
Teşekkür ederim. Decathlonun askısız taytinda xl giyiyorum. Jordanredde tabloya göre L beden denk geliyor. XL alsam bir problem olur mu?

Amanita

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Teşekkür ederim. Decathlonun askısız taytinda xl giyiyorum. Jordanredde tabloya göre L beden denk geliyor. XL alsam bir problem olur mu?
Gidip denemek lazım yada decathlonu arayıp bilgi alın. Burdan bişey söylemek mantıklı olmaz.

• Beğen
Tepkiler: efe.drngl

mostrider

Üye
Tepki
77
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maalesef bazı taytlar ne kadar kaliteli pede sahip olsada böyle yapıyor,bendede buna benzer bir durum olmuştu,kalın süngerli pedlerden ziyade jel destekli ince pedlerle daha rahat ettim.
Durumun bana has olmamasına sevindim. Jel destekli ince ped hangi taytta var

Ben bisiklet taytını koşu taytının üzerine giyiyorum, daha rahat oluyor
Ben tam tersini yapıyordum. Bide böyle deneyeceğim.