Tayt veya şort önerileri

EmreCavusoglu

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rapha core padi gunluk 3 saat vs surusler icin ideal. Soranin yeni elastic padi guzel. Progettox2de guzel ve rahat bir pad ama size bunlardan cok daha üstün bir ürün tavsiye edeyim.

(link)

Padi 360dens 6mm kalinliginda ince bir pad. 3kat jel tabakasindan bir padi var. Rapha powerweave taytlarda kullanilan padin aynisi sanirim. İlk suruslerde sert gibi geliyor ama alisinca sürüs süresi diye bir kavram yok. 13 saat sürdüm bu padle maximum 0 agri. Tabi kisiden kisiye degisebilir rahatlik olayi ama cok degisik bir ürün tekstil kaliteside çok üst seviye.

Ama sorada fiyat performans olarak çok iyi bir seviyede.

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm
Scudo

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.215
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@lrfan , @Rhodiumm Sora markasının bu kadar başarılı ürünleri olduğunu bilmiyordum . Fiyat ve taksit imkanı da faydalı olur benim için . Yazlık castelli bir taytım var Progetto X² Air Seamless ped i var. İlk kullandığımda çok rahat değildi . Bu taytta böyle bir durumla karşılaşır mıyım ?

@Semih Cavdar aslında kışlık forma ve yelek ihtiyacımda vardı onun için şu iki ürüne bakıyordum
(link) ve (link) ama Core modelleri giriş seviye ürünlermiş . 60€ indirim koduyla daha iyi bir formayla kullanabilirim aslında . Benim için önerebileceğiniz ürünler varsa bakarım .
Yelek olarak Core kullanmadım ama Brevet olanı mevcut gayet memnunum. Ceket olarak Raphadan hiç deneyimim yok malesef. Ama her ne kadar Core modelleri giriş seviyesi olsada en güzel yerli malından kat kat iyidir. Yerli malını kıçına değdirdiğin an geri iade bile almıyor. Rapha hem iade konusunda kolaylık sağlıyor hemde, kaza vs durumunda kıyafetin zarar görmesinde ücretsiz tamirat gibi garantileri var. Yerli olsun benim olsun lafları mazide kaldı. Malının arkasında duramayan firmadan ne kadar yerlide olsa ben alış veriş yapmam.

Kullanacak olan sensin tabiiki nereden alış veriş yapacağını kendin karar vermelisin. Yukarıda yazdıklarım benim görüşlerim sadece.

Bu arada 2 adet indirimde olan ürünü alırsan sepette ayrıyetten %10 daha indirim veriyor.
Rapha core padi gunluk 3 saat vs surusler icin ideal. Soranin yeni elastic padi guzel. Progettox2de guzel ve rahat bir pad ama size bunlardan cok daha üstün bir ürün tavsiye edeyim.

(link)

Padi 360dens 6mm kalinliginda ince bir pad. 3kat jel tabakasindan bir padi var. Rapha powerweave taytlarda kullanilan padin aynisi sanirim. İlk suruslerde sert gibi geliyor ama alisinca sürüs süresi diye bir kavram yok. 13 saat sürdüm bu padle maximum 0 agri. Tabi kisiden kisiye degisebilir rahatlik olayi ama cok degisik bir ürün tekstil kaliteside çok üst seviye.

Ama sorada fiyat performans olarak çok iyi bir seviyede.
Bunun için indirim falan lazım. 150 euro sınırı varken 170 eurluk sipariş vermek pekte mantıklı olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm

Jingim

Üye
Tepki
176
İsim
Kerim
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Gore Wear C5 Optiline Plus Bib
SORA Siyah Road Racer Askılı Bisiklet Taytı

(Link paylaşamadığım için model isimlerini yazdım)

Bu iki tayttan hangisini tercih etmeliyim yaz dönemi için alacağım gönlümden Gore Wear geçiyor ama forumda kullanan hiç göremedim fakat Tradeinn sitesindeki yorumları oldukça iyi. Takım giyinme takıntım olduğu için yine aynı markadan yazlık forma da alacağım.
Bu fiyat bandından önerebileceğiniz başka modeller varsa onlara da bakabilirim.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.215
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gore Wear C5 Optiline Plus Bib
SORA Siyah Road Racer Askılı Bisiklet Taytı

(Link paylaşamadığım için model isimlerini yazdım)

Bu iki tayttan hangisini tercih etmeliyim yaz dönemi için alacağım gönlümden Gore Wear geçiyor ama forumda kullanan hiç göremedim fakat Tradeinn sitesindeki yorumları oldukça iyi. Takım giyinme takıntım olduğu için yine aynı markadan yazlık forma da alacağım.
Bu fiyat bandından önerebileceğiniz başka modeller varsa onlara da bakabilirim.
Gore C5 kullanıyorum, Türkiye şartlarında yaz için çok ideal bence, ayrıca hafif 120 gr falan ağırlığı. Yalnız normal bedenin bir beden küçüğünü al bedenleri biraz büyük. Alt kısım pek sorun yaratmıyor ama askıları bol kalıyor normal kullandığın bedeni alırsan. En iyisi ölçülerine iyice bak öyle karar ver.

Kendi sitesinde formalarda %30 indirim var ama malesef Türkiyeye gönderim yapmıyor.

• Beğen
Tepkiler: TafLan ve Jingim

ozy361

Üye
Tepki
471
İsim
ozan demir
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiyede yerel marka olarak sora kalitesi gerçekten baska bir seviye şiddetle öneririm

Jingim

Üye
Tepki
176
İsim
Kerim
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
@Semih Cavdar sizin boy kilo aynımı bilmiyorum 173 - 72 kgyim yapılan yorumlara göre benımle benzer ölçülere sahip herkes M almış bir de pedi nasıldır acaba şu an decathlonun taytını kullanıyorum ama çok işe yaradığını söyleyemeyeceğim. giymek için giyiyorum resmen

@ozy361 SORA'yı denemek isteme sebebim iade de sıkıntı yaşamayacağımı düşünmem gore de beden de problem yaşarsam yurtdışından geleceği için iade süreci nasıl bilmiyorum biraz gözümü korkutuyor.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.422
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Semih Cavdar sizin boy kilo aynımı bilmiyorum 173 - 72 kgyim yapılan yorumlara göre benımle benzer ölçülere sahip herkes M almış bir de pedi nasıldır acaba şu an decathlonun taytını kullanıyorum ama çok işe yaradığını söyleyemeyeceğim. giymek için giyiyorum resmen

@ozy361 SORA'yı denemek isteme sebebim iade de sıkıntı yaşamayacağımı düşünmem gore de beden de problem yaşarsam yurtdışından geleceği için iade süreci nasıl bilmiyorum biraz gözümü korkutuyor.
Sora tayt iadesi almıyor. Gerekçesi hijyen. Tüketici hakem heyetine başvurursanız iade edebilirsiniz ama orada da süreç minimum 6 ay sürüyor.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.215
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Benim boy 172 kilo 80. L beden aldım ben zira Gore Wear'da hep kendi günlük bedenim oluyordu. Dediğim gibi alt kısımda sıkıntı yok ama askıları bol kalıyor, aslında evde yada terzide o kısım kolay halledilir.

Soradan tayt alırsanız hijyen diyerek iade kabul etmiyor hatırlatayım.

• Beğen
Tepkiler: Jingim

cumhursonmez42

PERFORMANS YOL GRUBU
Tepki
60
İsim
cumhur sönmez
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar bu gonso ürünleri izmirde germatürkte uygun fiyatlı satılıyor bilginize

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.342
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sora tayt iadesi almıyor. Gerekçesi hijyen. Tüketici hakem heyetine başvurursanız iade edebilirsiniz ama orada da süreç minimum 6 ay sürüyor.
Sora artık taytlarda iade alıyor. Bilginiz olsun.

20240328_112007.jpg

Yeni renkli taytlar çok yumuşak ve çok rahat. Ben çok memnunum

Jingim

Üye
Tepki
176
İsim
Kerim
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Sora da 173-72kg M beden uygun olacaktır diye düşünüyorum benimle aynı ölçülere sahip arkadaşlar varsa beden konusunda yardımcı olabilir mi

Jingim

Üye
Tepki
176
İsim
Kerim
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Sora da 173-72kg M beden uygun olacaktır diye düşünüyorum benimle aynı ölçülere sahip arkadaşlar varsa beden konusunda yardımcı olabilir mi
L beden sipariş ettim dediğiniz gibi beden uymazsa iade alacaklarını da söylediler 31 Marta kadar peşin fiyatına 9 taksit var bu arada. Almak isteyen arkadaşlar değerlendirsin çünkü bir bankacı olarak rahatlıkla söyleyebilirim yakınsa taksitle ürün almak çok çok zor olacak

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.201
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yıl yazlık tayttır formadır ocak ayından ikişer ikişer aldım attım kenara. İyiki de öyle yapmışım diyorum fiyatları görünce.
Ne borsa ne döviz ne altın, tayt en iyi yatırım aracı çıktı 😊

EmreCavusoglu

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar bu gonso ürünleri izmirde germatürkte uygun fiyatlı satılıyor bilginize
Gonso sqpad go bib taytini bulursaniz dusunmeden alin diyorum sadece. Izmirde olsam baskin vermistim o magazaya.

Bu taytin yaninda rapha castelli mastelli hikaye.

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
363
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar selam, elimde şu an elimde en ucuz decathlon tayti var. 1k ile 1.3k arasında önerebileceğiniz herhangi bir tayt var mi? Decathlonda rc500 diye bir tayt vardi ama satıştan kaldırılmış herhalde. Öneriniz var mı?

lrfan

Cyclist
Tepki
8.692
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar selam, elimde şu an elimde en ucuz decathlon tayti var. 1k ile 1.3k arasında önerebileceğiniz herhangi bir tayt var mi? Decathlonda rc500 diye bir tayt vardi ama satıştan kaldırılmış herhalde. Öneriniz var mı?
(link)

(link)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
(link)
(link)

Tepki
9
İsim
Atilla
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Bisiklet taytlarinda neden aski oluyor? Askisiz tayt almanın dezavantajı nedir?
Tek parça göğüs ve omuzları kapatmıyor rüzgarı kesmez göbeğe kadar açık hatta neden olduğunu anlayamadım
Teşekkürler

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.422
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Bisiklet taytlarinda neden aski oluyor? Askisiz tayt almanın dezavantajı nedir?
Tek parça göğüs ve omuzları kapatmıyor rüzgarı kesmez göbeğe kadar açık hatta neden olduğunu anlayamadım
Teşekkürler
sabit dursun diye. sürerken kaymasın diye. sürekli yukarı çekmeye uğraşmayın diye. ben askısız tayta karşıyım şahsen.

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
336
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sabit dursun diye. sürerken kaymasın diye. sürekli yukarı çekmeye uğraşmayın diye. ben askısız tayta karşıyım şahsen.
Peki büyük tuvalet ihtiyacını nasıl gideriyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: makaram