street-dj bir bisiklet toplarken yardımcı bilgiler?

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@burnout_54

pedal her tür sürüşte önemlidir. sen diyorsunki normal platform benim ayağımdan kaymıyor. olabilir bu nekadar nasıl sürdüğüne sürerken ne yaptığına bağlı bişey. benim ayağımdan truvativ holzfeller bile kayıyor. holzfeller ile dağa çıkılmaz. bi kere denedim bi çivisi yamuldu ve her yeri çizildi. crank brother in 5050 modeli tam dağlık ama street dj ve dağ da pedallar mutlaka iyi olmalıdır. holzfeller pedalda bi platform pedal crank brothers in 5050 modelide platform pedal. platform pedal bildiğim kadarıyla pedal düzdür üstünde çivileri vardır. çivi ne kadar çok olursa ve kalın olursa okadar kötü tutuş sağlanır. ben wellgo ya ve crankbrother e kötü dedim çokda kötü değil ama bildiğim bi bisiklette ilk bunnyde ayağımdan kayıcak kadar kötü bi pedal bu yazdıklarım benim görüşürüm. ve holzfelleri bazı arkadaşlar çivileri kırılıp bulunmaz diye istemiyorlar. benim 2 tane çivim kırık 2 tanesi yamuk. kırık olanların yerine o kalınlıkta aynı tür pasolu vida aldım ve onları taktım orjinaline göre biraz kalın ama tutuşta hiç bi problem yok.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Valla ben 8 ytl ye geniş dişli platform bi pedalım var,bi ara çekerim fotoğrafını,uzun süredir hiç kaydığını hatırlamıyorum,videonu da izledim,seninle aynı tarzda sürüyorum,tabi holzfeller lara crankbrotherlara boşuna okadar fazla para veriyosunuz demedim,tabi ki daha iyilerdir ama şahsen ben o kadar para veremem bisikletimin daha öncelikli ihtiyaçları varken.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

brego

Üye
Tepki
0
arkadaşlar çok güzel bir başlık açılmış ama konu epey dağılmış,kadro ve pedal örnekleri var ee gerisi,bilgili arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
haklsınız bu aralar yazılılarım yüünden sadece cumartesi günleri sınırsız interneet kullanıyorum. ancak yazılılarım bitince biraz daha bilgi vercem...

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@brego

mesela hangi konuda bilgi arıyorsunuz?

brego

Üye
Tepki
0
mesela benim için ilk başta gidon var,onu değiştirmek istiyorum ondan sonra sırası ile tüm bisikleti yenilemek gibi bir niyetim var tabii sizlerinde yardımıyla

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
gidon street amaçlı kullanıcaksan sağlam ve geniş bi gidon almalısın. sağlam olarak truvativ ve scud boğazlar var. baya sağlam ama biraz pahalı daha ucuzu amoeba ama ters 2 yada 3 kez düşüşte yamulcak türden dh gidonları.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@brego

gidon olarak Kaçkar bisiklette Truvativ in dh için kullanılan çok güzel gidonları var fiyatları da çok uygun bitmeden kaçırmayın derim ;)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@burnout_54

o senin bisiklete ne kadar önem verdiğini gösterir. senin pedal iyi tutabilir. benim ayağımdan butun pedallar kayıyor kendiminki bile kayıyo. sırf kayıyo diye futbol cu tekmeliklerinden aldım. ve geçen hafta ayağım kaydı ve tekmeliğin içindeki plastik parçada vida genişliğinde delik açıldı. yani normal pedal iş görür ama sağlam olmaz. ben bu pedalları kaldırıma hızlı giderken diklemesine vurdum (diklemesi derken kaldırıma karşıdan gelirken çıkıntısına vurdum) takla attım pedal sadece çizildi. çivileri çok kolay yamuluyor ama bu tür bi pedala 100ytl değer. eğer holzfeller kullanan bi arkadaşın varsa yada bisikletçinde holzfeller varsa taktır biz kez bin dene sonra geri ver ve bana nasıl bi pedal olduğunu söyle.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Hollzfeller'ın fiyatını hakeden bi pedal olduğuna eminim,sonuçta Sram kendini fazlasıyla kanıtlamış bi marka.

Gidon konusunda katılmıyorum,1.5 seneden beri Amoeba Borla kullanıyorum,amatorluk döneminde fazlasıyla ters yamuk düştüm şuan hala sorunsuz kullanıyorum.Daha rahat ettiğimden gidonu biraz kısalttım,aynı zamanda sanıyorum ki ömrü biraz daha uzadı.

Sonuç olarak hesaplı ve sağlam gidon ama Truvativ Hollzfeller,Hussfelt gibi gidonlardan daha erken kırılacağı kesin ama en azından 1.5 sene içerisinde değil:)

Ayrıca gidon gidon boğazınızın aynı marka ve model olması tam uyum sağlayacağından çok daha sağlam olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: ujur

solamare

Daimi Üye
Tepki
156
arkadaşlar acaba hazırmı alsak dirty bike scoot çıkardı uygun fiyatlı modeller mesela voltaje yz 35 disk ben beğendim

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
yz35 iyi güzelde üstündeki parçalar pekte iyi sayılmaz. firenler shimano brm 465 çok sert bi mekanik disk firen. ama bb5-7 gibi yumuşakta yapılabilir benim yaptığım gibi. üstündeki 2 tane ufak vidayı sök kapağı aç 13 le somunu sök. somunun ortasında allen başlı uzun bişey var onu çıkar. somunu çıkardıktan sonra yayda çıkıcak. sonra yayı tutan üst kapakta bir çok delik var. ysayın girdiği deliğin yanında pilastikle kapatılmış deliğe sokarsan yayı çok yumuşak olur. tutma konusundada çok iyi bi firendir. ama jantları hiç mi hiç önermem bir kez 180 denedim ikiye katlandı. gison ve boğazda küçük gel
icek onlarıda değiştirmen gerek. pedallarda plastik onlarıda değişriceksin. ayna kolda shimano nun en altı olan tx-70 ayna koldur onuda parçalamak için kullana bilirsin. vites tede ya sram x-5 yada tx shadow kullanabilirsin. yada sadece kadro al dediklerimi tak.