street-dj bir bisiklet toplarken yardımcı bilgiler?

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
arkaşlar bu konuyu benim gibi zorluk çekenler için düşündüm ve buraya street-djde uzmanlaşmış(bilgisi olan) kişiler hakkında yardım etmlerini rica ediyorum. ve önemli bir uyarım var bu konuya ıvır zıvır mesaj atmıyalım. tabiki ben kimsenin yorumuna ıvır zıvır demiyorum ama gerkesiz yorum kalabalığı yapıp bilgilerin kaybolmasına(zor bulanmasına) neden olmuyalım. arkadaşlar ve burada bilgi paylaşanlardanda bir ricam var. her bütçeye göre düşünülmeli ve yorumunu resimle ve fiyatla sölemeleri eksik olsa da idare eder ama olabildiğince böle olması gerektiğini düşünüyorum. ve mod. ve adminlerden de bir ricam var: bu bilgiler pedal maşa vb. konularına göre sabitlenmiş rehber hazırlamarını istiyorum ve şu kadar bütçem var ne öneririsiniz? tarzı şorulara da direkt cevap alınır.
arkaşlar ben kendimce pedallardan yardımcı olcam ama fazla bir şey topladım daha fazla örnekle desteklerseniz sevinirim:D
ilk pedal: woodman spiky plus resime göre çivili bir platform pedal ve çivilerin büyüklüğü görünüyor ağırlığı:650gr fiyatıda: 53€
(link)
truvativ hussefelt pedal mgrey: ağırlığı:bir bilgim yok fiyatıda:44€
(link)
wellgo b-81: ağırlığı:574 gr fiyatı gayet uygun:15€
(link)
xerama b-81: ağırlığı:574 gr fiyatı:15€
(link)
buda türkiye de en ucuz olan pedal:as sp-102 ağırlık:bilinmiyor fiyat:6€
(link)
(link)
umarım faydalı olur:D

Scudo

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
truvativ in holzfeller pedalıda tr de olan pedalalrdan biri ve o yazdıkalrından woodman hariç diğerlerinden daha iyi. woodman ıda hiç görmedim. bende holzfeller var. bir yüzünde 1mm çapından daha ince 4-5mm uzunluğunda 8 adet çivi bulunmakta. eğer kaliteli altı düz bi ayakkabı kullanırsanız asla kaymıycak bi pedal. ve şuana kadar kullandığım crank brothers 5050 lerden çok daha iyi bir tutuş sağlıyor. resimdeki hussefelt ve wellgo nun dişleri kalın ve kısa olduğu için pek fazla bi tutuş sağlamaz ama hussefelt pedal alıp o dişlerin ordan matkapla delip klavuzla paso açtıktan sonra oraya crank brothers in üstündeki vidalardan takılabilir. biraz uğraştırır ama yapıldıktan sonra çok iyi bi tutuş sağlar ama holzfeller kadar bi tutuş sağlayamaz. ve hussfelt pedalı ben 60-70ytl civarı diye biliyorum. 44£ biraz fazla diycem çok fazla.

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
uqur işte istediğim oydu bu bilgini fotoğrafla ve fiyatla desteklemek:D teşekkürler.ve hussafeltin fiyatı bikeandoutdoor fiyatıdır. ve türkçe kur fiyatı 44*1.7616=77.5 ytl
holzfellerı da ben tanıtiimtürkiyede en ii pedallardan biri ancak bir çok kişinin bir pedal için ayrılmış olan bütçesini aşabilir:
ağırlığı:590gr fiyat:62€
(link)
ve arkaşlar sadece pedala odaklanmıyalım başka türlü parçalrıda tartışalım paylaşalım.

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy ve ujur

caner(bmx)

Forum Demirbaşı
Tepki
124
Bunlarda benden olsun cesur ekibinden olarak

Cesur kadrolar

Cesur Cc Steel'O Stahl Rahmen 36cm Sand
129,00 EUR

(link)
(link)

Cesur CC500 Dual Slalom Rahmen
189,00 EUR

(link)

Cesur CC400 Dual Slalom Rahmen Camouflage
249,00 EUR

(link)

Cesur CC Black Dual Slalom Rahmen
299,00 EUR

(link)

batutanker

Aktif Üye
Tepki
39
en alttakı kadrodan kullanan arkım var bır kac kere kullandım gercekten cok rahat bır kadro ve cok saglam

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
@batutanker bu tarz yorum yapmayalım lütfen en üsteki başlığı okursanız yorum kirliğinden dolayı yazmasını rica etmiştim .

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
arkaşlar ben bir kaç yarına güzel bri şey hazırlıycam komple bisiklet ve frenler hakkında. başka yardım sever yok mu?

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Street için pedallar nie bu kadar önemli? platform pedalın + sı nedir?

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@kir-pi

sen normal pedal al streette kullan. kaval kemiğin bi süre sonra tr haritası gibi olucak. sonra anlarsın neden pedal önemli diye. zaten resimlerde de anlaşıldığı gibi çivili pedalı nie yapmışlardır. tabikide ayakkabı pedaldan kaymaması için. kayarsa
1 kaval kemiği hasar görür.
2 hareketler verimli olmaz.
3 düşme riskin fazla.
hala anlamadıysa xc pedalı kullan ve gör bak neler oluyo.

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
@ujur
denemek lazım xc pedalı ile:D:D

tugayabicim

Forum Demirbaşı
Tepki
80
sen dene kardesım ozaman ben platform pedal kullandıgım halde kaval kemiğim delık desık:D:D

• Beğen
Tepkiler: ujur

batutanker

Aktif Üye
Tepki
39
@cakhiy
yorumumda yanlıus bısey oldugunu dusunmuyorum sonucta bu sayfa street ve dj bısıklet toplamak ısteyenlere yardımcı olacak bır sayfa bende ınsanlar faydalansın dıye burdakı bır urunle ılıgılı yorum yaptım en azıdan 4 baslıkta xc pedal ı tartısmıyorum

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@tugayabicim

kullandığın platform pedalın markası ne. her pedal ayaktan kayar. ama önemlisi az kayması. wellgonun platform pedalı ve crank brothers in 5050 pedalı tutuşları kötü olan pedallardır. çok iyi pedal gibi gözüksede dişleri buyuktur. buyuk olan dişlerde ayaktan kayar. 1mm kalınlığında çivi kullan o pedallarda spd den daha iyi bi tutuş sağlarsın. batutanker birde şunu söyliyim bu yazdıklarım bilgilendirici mesajdır. xc pedalı kullanınca ne olur ne olmaz gibi. hangi pedal iyi hangisi kötü. ama sen bilgilen dirici olduğunu düşünmüyorsan ona bişey diyemem.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
konuya geç kalmışım bi dip not eklemek istedim sadece konu başındaki pedal fiyatı 44 euro deil pounddur.. euro € ile pound £ işaretiyle gösterildiğinden karıştırılıyor çoğu kişi tarafından..Kur çevirmesinde yanlışlık yaşanmasın diye eklemek istedim :)

• Beğen
Tepkiler: cakhiy

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
evet erkal abi bende farkedince geç oldu. teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çivili pedal street için gereksiz bence,normal platform pedal kullanın,ben 1.5 senedir kullanıyorum,amatorlük harici hiç kaymadı(dişler de erimemişse)
Çivili pedal dh,dj gibi ormanda yapılan inişlerde ayakkabı ve pedal çamurlandığından kayma oranı pedal platformda olsa artıyo,yani arazi binişleri için çivili,sokak binişi için platform
Yanlış varsa düzeltin lütfen.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu arada diğer kadrolara bakmadım ama cesur cc stell'o stahl sand'ın fiyatı Almanya'dakiyle aynı,helal olsun Cesur bisiklete

Yine Almanya'daki sitesinden araştırmama göre ilk kadro yani steel'O stahl street için bire bir bi kadro,bmx kadrolarındaki gibi cro-mo 'ymuş,bu yüzden biraz daha ağır olabilir,2 kilonun az bişey üstü tahminimce,QUX bizi bilgilendirebilir görürse konuyu:)