Strava günlüğünüz...

Scudo

salih67

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
@Mhmm@ Amazfit bela, gearbest bela :(
Siparişi vereli bir ay oldu.
Nabız, kadans ve hız sensörü geldi, cihaz ortada yok halen...

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@salih67 Bu hafta umutluyum ama hala gümrükten çıkmadı cihaz, hayırlısı bakalım. 35 gün oldu sipariş. Ama benim vakit sıkıntım yok daha 2 ay spor yasağım var kol kırık :)

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bugünkü parkuru da koyalım...
Bostancıdan çıktım, bi arkadaş ile kadıköyde buluşup rumelihisarına gidelim dedik...
sonra adaya mı gitsek derken ada vapurunun kaçtığını gördük...
plan değiştirip ilk vapur ile beşiktaşa geçtik...
beşiktaştan sahilden yavaş tempoyla ortaköy sarıyer falan derken rumelikavağına gittik, arkadaşın arkadaşları geyik koşusu sonrası kahvaltı yapıyorlardı..
ben durursam sıkıntı olacak, hem de geçe kalmayayım dedim bi çay içip geri döndüm...
zaten arkadaş beni yavaşlatıyodu, onsuz tempoyu da arttırdım...
sahilde dümdüz gitmek de sıktı, hadi istinye yokuşunda çıkıp itü kampüsene gideyim dedim...
iyi de etmişim... istinye yokuşu güzel bi tırmanış oldu...
ama mezun kartım yanımda olmadığı için kampüse sokmadı güvenlik. "su alacağdım" dedim... geldiğim yolu anlattım...
dur ben su vereyim sana dedi, sağolsun suluğumu doldurdu...
yoluma devam ettim, 4.levent, levent barbaros bulvarı üzerinden beşiktaş...
vapurla kadıköy ve sonra bostancıya dönüş...
78.34 km toplam mesafe...
744metre tırmanış...
sahilden gidiş ortalaması : 15.5 km/h (arkadaş cidden yavaşlatmış beni)
Dönüş, istinye yokuşu (barbaros inişi) ortalama : 29.22 km/h
son dakkalarda hem karanlığa kaldım hafif de yağmura yakalandım...
eve gelince açlıktan pert oldum...
arada mola verip yemek yemek lazımmış...

(link)

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
Bu ara koşuya iyice merak saldım ki ilk yarış organizasyonuna katıldım geçtiğimiz pazar, Belgrad ormanlarındaki geyik koşularında 4K koştum. Arazi koşusu daha önce hayatımda yapmamıştım, parkur beklediğimden daha zordu ancak buna rağmen iyi koştuğumu hissedip bitirdiğimde çok mutlu oldum. 25-34 yaş kategorisinde 72 kişide 13.olmuşum. Fena başlangıç sayılmaz:)

(link)

Belgrad Ormanlarına maalesef ilk gidişim oldu. Şahane bir yermiş. Bisikletli bir turuma da katmak istediğim yerler ancak Anadolu yakasındayım henüz denk getiremedim.
2 Hafta sonra da Çekmeköy, Taşdelen Ormanlarında 8K'lık arazi koşusuna katılacağım. Aracım yok, parkuru (daha doğrusu kendimi :D ) önceden test edip antrenman yapmak amacıyla bisikletle acaba gitsem bisikleti kitleyecek güvenli bir yer bulabilir miyim? Toplu taşıma var mı bu ormanlara? Resmen arazi koşusu mikrobunu kaptım :) Tavsiye ederim herkese. Core bölgesi ve calf'leri geliştirmek için çok etkiliymiş. Bisiklet performansını arttıracağını sanıyorum.
Bu arada bahsettiğim yarışın MTB parkuru da var, Under Armour Longest Night/Run or Ride diye geçiyor.

efe14

Üye
Tepki
230
Arkadaşlar öncelikle merhaba;
bu başlığı açmamdaki sebeb gezdiğiniz yerlerden, güzargah bilgileri, tavsiye yerler, en iyi yol sürüşü olan yollar hakında hem fotoğraf hem tüm aktivite bilgilerinizi paylaşma amaclı açtım tavsiye ve yardımlarınız bekliyorum .)

Dosyalar

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.082
Bisiklet
Trek
2 haftalik aranin ardindan, 5 derece hava ve 50 km/s yakin ruzgar olmasina ragmen ciktim bugun.
Kuzeybatidan esen ruzgari surusun basinda karsima aldigim icin zorlandim biraz fakat guneye donunce arkadan esen ruzgar ile bir kac pr almisim. Strava'dan bakinca yilin en iyi derecesi gozukuyordu hosuma gitti :)

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bilgilendirme:
Artık Strava paylaşımını link olarak paylaşmanız gerekecek. Yani BB kodu ile artık Strava üzerinden şu an için veri çekmiyoruz. Link olarak da bir üstteki mesajda (örnek) gibi paylaşabilirsiniz. Yani link şöyle olacak:

Kod:
https://www.strava.com/activities/2048289264

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.082
Bisiklet
Trek
Bu sabah 15 km/s ruzgarli, sakin bir hava vardi. Sicaklik 3-4 civariydi, sakin dusuk nabizli bir surus olsun istedim.
Arkadasa ugrayip kamerayi aldiktan sonra Rembrandt Park'tan suruse baslayip Haarlem'in kuzeyinden Bloemendaal'a, Kuzey Denizi'nin kiyisina gittim. Oradan kuzeye yonlenip daha once hic gecmedigim kum tepelerinin oldugu Kennemerland Ulusak Parki'n a girdim ama gayet kotuydu. Ruzgarda yola kadar savrulmuslardi, zaman zaman bisikletten indigim oldu dusmemek icin. Parki gectikten sonra Jmuiden'e vardim. Oradan kuzey kanali boyuna Amsterdam'a geri surdum ama pil bitti, devamini kaydedemedim.

(link)

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.082
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Bu sabah piril piril gunesli bir ve az ruzgarli sahane bir hava vardi. Her ne kadar erken cikalim diye planlasak 12'yi buldu cikmamiz ama iyi de oldu gunesi yakaladik. Garmin'e gore -1 civari sicaklik vardi, yolun golgede kalan kisimlarinda hala buzlar erimemisti ogleden sonra. Zaman zaman tedirgin devam ettik yola.
Amsterdam Centraal arkasindaki feribotlari kullanip kuzeye gectik, oradan gunesi arkamiza alip Purmerend'in guneyinden Edam'a donduk. Orada durup cay - kek takviyesi yaptiktan sonra Amsterdam'a geri donduk.
Dusuk tempo, rahat bir surus oldu. Cok soguk, kimse cikmaz diye tahmin ediyorduk ama haftalardir kapali olan havanin ardindan gunesi kim gorduyse bisikletini alip cikmisti.

(link)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@efe14
Cidden 104 km hıza ualştınız mı ?

efe14

Üye
Tepki
230
@Bigpatron

orası baya bir yokuş aşağı fakat gps sinyalinin kesilmesi ve aldığım mesafe sonrası tekrar silyalin gelmesi aradaki farkı otomatik olarak öyle yansıttığına inanıyorum orda o hıza çıkmak zor gibi baya hızlı iniyorsunuz ama 104 biraz ütopik :huhuu: gpsin yalancısıyım :D