Strava günlüğünüz...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Böyle bir konu yararlı olur gibi düşündüm. "Yol Bisikleti Antrenman Günlüğü" O gün yaptığımız antrenmanları paylaşalım burada. Mümkünse güzel bir düzende. Yani; Harita ve eğimli bir ekran görüntüsü, Strava linki, ufak bir anlatım, varsa fotoğraflar ve videolar ile birlikte tek bir mesaj olsun.

(link)

Son pazar surusum oldu buradaki grupla. Yaris vs. nedeniyle pek kalabalik degildik. Yeni 2 kisi vardi kalitan. Biri tecrubeli olsa da, digerinin ilk grup surusuydu. Grup icinde giderkengordugu cukur nedeniyle frenlere asildi bi. Tam arkasinda ben vardim. Ufak bi tehlike atlattim. Muthis bisiklet kontrol teknigimle dusmeden kurtuldum ama :p
Onun disinda oldukca hizli, guzel bir surus oldu.
Uzun bir surus olmadigi icin de sonlara dogru iyi hissediyordum. Grubu 5km kadar cekip 2'ye bolmek ayri zevkliydi :D

Scudo

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

bir de çaylak paylaşımı olsun bu güzel konuda :)
rüzgarlı bir havada durmaksızın en uzun binişim..specialized sirrus elite disc modelimi bir tarmac ya da roubaix ile değiştirmek gibi bir sevda tutuştu içimde..bakalım kısmet :)

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.702
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

Yaptığım son antrenman. Yakında gerçekleştireceğim uludağ tırmanışına hazırlanıyorum. Hedef büyük bu sefer :)

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
güzel konu olmuş, ama ilgi az gibi. ya bizim forumdakiler antreman yapmıyorlar ( tembeller :) )ya da konudan haberdar değiller veya paylaşmak istemiyorlar.

konuya gelirsek; bugün karaburun, kemerburgaz ve belgrad taraflarında biraz tırmanış çalıştım. hava çok güzeldi. kötü olan ise, belgrad yoluna girerken iki tane kamyon şarampole yuvarlanmıştı. haliyle bir hayli trafik vardı.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Dmtcnn

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Ben de tutar sanmıştım konu...
Hem rotalar vs. hakkında bilgimiz olurdu, hem kim ne yapıyor diye görürdük, hem de güzel paylaşım olurdu.
Bakalım, bayram sonrası belki...

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
1 ay önceki kayıtlar o zaman yol vardı akıp gidiyoduk :) şimdi ise mtb var idman yapıyorum ama arazide ve ve dağlık alanlarda.Daha önce bende yarış konusu açmıştım ama kimse ilgilenmemişti.performasçılar bu forumda takılmıyor sanırsam :) çok az kişiyiz bu konuda :)
kocaeli için rotolarım zati yollar belli şehirler arası ne kadar gidersen ben tek idim anca bu kadar gidebildim toplu halde sürüşü sevmiyorum alışamadım çok çıktım grupça ama bir türlü alışamadım ne hikmetse belkide yolu satmam sebebim buydu..
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Aly

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
haydi konuya hareket getireyim ben de biraz. 2 gün önce 5 kişi planladığımız yola 3 kişi çıkabildik sadece, evden çıkarken daha hava yeni aydınlanıyordu :) velhasıl, form kazanmak için fena sürmedik ama yol boyunca (özellikle ilk yarısında) ÇOK ÜŞÜDÜK (link)

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
strava da profilim var run keeper da spiker konuştuğu için onunla kaydediyordum sürüşlerimi sonra gpx verisini stravaya yukluyordum tabı ortalama bıraz duşuk sayılır mtb ile ama az kaldı bır kaç gune kalmadan yol bisikleti ile başlıyacam turlara ortalama bır anda değişecek yenı profilmi açsam ne yapsam acaba :evil:

(link)

profil fotosu bile değişecek daha en iyisi yeni profil açayım

(link)

bu arada bu stravada ki antrenmanlarda tam bir traktör ile yaptım yanımda çanta taşıyordum ve içinde 10 kilo ağırlık vardı bisikleti söylememe gerek yok zaten bildiğin mtb :mad:

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
66.Mknz.P. Tugayına uğrasaydın,ben orada askerlik yaptıydım.... :) @Gökhan Toros

Murat L

Üye
Tepki
68
(link)

(link)

(link)

Dün ve bugünkü binişler. Ev taşımakta olduğumdan eşya topluyorum o nedenle vakit bulup 50 km üstü binemiyorum bu aralar. Hava ise bu aralar ideal Ankara'da.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
şu stravaya nereden gpx verisini yüklüyorduk yine kafam karıştı iyice.

maile farklı profilde farklı görünüyor. stravaya atıcam bakalım orda nasıl olucak

310 W Power neden o kadar yüksek çıkmış bende, tüm zamanlar da baktım yine 300 w olan yok zaten bugun rüzgar duvar oldu.

(link) bitik halimle bu kadar. geçen rüzgar fena çarptı 3 gündür kendime gelemedim.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Su stravayı yola gecınce bende bır deneyeyım dedım.Bugunku yol antrenmanımdan kısa bır gunluk de benden olsun :) (link) Bugun de molada uc tane kardesle tanıstım.Onlarla da 10 kılometreden fazla bır surus yaptık.Gencler Maasallah bayagı enerjıktı.Bısıkletı bayagı bır begendıler.Yarıslara katılıyormusun dıye sordular.Ben de onlara guzelce ızah edıp Kask almalarını soyledım umarım alırlar :) Bende moladayken onları bır cekıyım dedım :)(link)

Murat L

Üye
Tepki
68
Bugün.

Strava bir de ikincilik verdi. Doğrudan link veremedim nedense

(link)

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
trafikten uzak bi rota arayışıma Edip Dinçer arkadaşımız sağolsun böyle güzel bi güzergah buldum. Ben tam olarak ortalama hızımı merak ettiğimden aynı güzergahta değişkenleri azaltmak adına git gel şeklinde bi rota yaptım fakat bakarsanız arnavutköy, küçükçekmece vs. şeklinde kendinize göre değiştirebilirsiniz. Ben Küçükköy-Alibeyköy-Tayakadın şeklinde 80km lik bi tur yaptım.

Avantajları
Yol gayet temiz asfalt yol bisikleti için ideal. Manzara gayet güzel çoğunlukla yeşillik içerisinde ve geniş yollarda gidiyorsunuz. İniş çıkışlı bir yol fakat 39-25 dişli en düşük oranım ve 1. vitese nadiren ve keyfe geçtim diyebilirim. Çok fazla araç seyretmiyor ve geniş bir emniyet şeridi var çoğunlukla rahatsız olmuyorsunuz. Işık veya durmanızı gerektircek bi durum yok bu nedenle kilitli ayakkabıyı tak çıkar veya dur kalk yüzünden enerji kaybetmiyorsunuz.

Dezavantajları
Bazı noktalarda yan yollar var bunların birleşim noktalarında araçları kollayıp geçmeniz gerekebiliyor. Araçlar biraz hızlı seyrettiğinden dikkatli olmanızda fayda var. Etabın benim başladığım noktasında (Alibeyköy tarafı) daha ısınamadan en sağlam rampa geliyor bu da ısınmamış halde biraz sıkıntı yaratabiliyor. Bolca köpek var saldıran olmadı hiç ama yine de bi tedirginlik yaratıyor. Göktürk'ü biraz geçince 4-5 dk kadar bi atık alan kokusuna maruz kalıyorsunuz biraz kötü bi koku cidden. Yemek içmek için yol üzerinde benzinlik market vs. gibi bir olanak yok maalesef. en iyi ihtimalle göktürk, kemerburgaza veya yakınınızda hangi köy varsa oraya girmeniz gerekebilir. Şuana kadar İstanbul'da kullandığım en risksiz ve keyifli güzergah diyebilirim. Bugün 30,7 km/h ortalama yaptım elbet daha iyisi de yapılabilir performansa ve zorlamaya bağlı olarak. Ama benim gibi alternatif güzergah arayışı içerisindeyseniz tavsiye ederim. Aşağıdaki dev rüzgar türbinlerini gördüğünüzde Tayakadın'a gelmiş oluyorsunuz. Gerçekten büyüleyici bunları yakından görmek.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabah saatlerinde keyifli oluyor.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Ben ne cevval MTB ciler gördüm forumda. MTB ile 35 - 40 ortalama çıkarabilen babayiğitler varken siz yol bisikletiyle bu performanslarınızı paylaşmayın bence :) Ayıptır :)

• Beğen
Tepkiler: onurdemir

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Cuma günü abimle beraber Mordoğan'a anneannemi ziyarete gittik. Giderken karşıdan aldığımız şiddetli rüzgâr bitirdi bizi. Düz yolda 39x25 oranla gittiğim yerler oldu. Bugün de Izmir'e döndük aynı yoldan. Rüzgârdan intikam almayı planlıyorduk ama 4 gün boyunca kavurma eşliğinde düzensiz beslenme ve uyku düzeninin bozulmasıyla 50. km'den sonra duvara tosladık resmen :) bundan sonrasını çok basamadan orta tempoyla tamamladık. Bunlar da Strava linkleri

Mordoğan'a gidiş: (link)

Mordoğan'dan dönüş: (link)

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Behram Belek

bende stravada mtb ile ne yol bisikletlilerini geçmişim, daha yol ile stravaya kayıt yapamadım doğru dürüst :D

çok uzun bir turun ardından, çantada 10 kilo + varken yaptım mtb ile (link)

oradan geçen 400 küsür kişiye tek tek baktım çoğunda yol var. 2. denememde 15 saniye gelişme var bir de rüzgar önden vuruyordu. yol da boş sayılmazdı. yol ile de deniyecem bakalım kaç saniye fark edicek.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.107
Bisiklet
Diğer
@Behram Belek

Behram bey mtb ile 80 kmyi 35-40 git gel şeklinde yapabilen bi mtb'ci varsa buyursun yol yarışlarına katılsın mtb ile bile yetişir. Beraber idmana çıktığım şuan veya geçmişte çeşitli yıllarda derece yapan arkadaşlarım var bırak mtb'yi makara yapmadan yol bisikletiyle bile bahsettiğiniz hızları zor görüyolar. Yol yarışlarının ortalama hızları zaten 40-45 arası seyrediyor. :) saygılar. Burada maksimum hızına 150-160 km diyenler de var yazılana bakılacak olursa. :)