spora kendimden emin gittim ama ...

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
herkese merhabaa...

eski anılarım depreştiğinden savunma sanatı sporuna tekrar başlamayı düşündüm. düşündüğüme karar kılıp eski gittiğim salona gitmeye karar verdim ve gittim.

uzun süre bisiklet üzerinde yorulmayan ben. tempolu sürüşlerin hakkını veren ben. yüksek kadans uzmanı ben ( burayı salladım :D ) .. spora başlayınca fazla zorluk çekmem diye düşündüm.

daha ilk ısınma turunda hemen yorulmaya başladım. bacaklarım bile ağrıyor. bu ağırı bide bisiklete ilk bindiğimde olmuştu.

bisiklet üzerindeki kondisyon ile spor salonundaki kondisyon farklı mı oluyor ?
bacaklarımdaki kasların 3 km öteden görülmesine rağmen bacaklarım neden ağrıyor ?
buradan edineceğim dayanıklılık bisiklette de işe yarar artık...

not : 9 sene spordan uzak kalmama rağmen hiç bir tekniği unutmamışım :cool:
not2 : biber gazı taşımama gerek kalmaz artık :mlk:

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@chn krmz

cihan abim bisiklettekı kullandıgın kas gruplarıyla o yapacagın spordakı kas grupların farklı oldugundan olabılır mı:)?

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Muhiddin K.

tmm farklı olabilir biraz ama. koşarken bile yoruldum yav :) ama çök kalkları herkesten hızlı yaptım :cool:

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@halil ibrahim duran

valla halil abi. pratikte hiç bişe yapmadılar işte normal spor hareketleri

ama teorik olarak vucuduma baktığımda üzerimden silindir ile geçilmiş gibiyim :D

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@chn krmz
Sen gaza gelmenin gazabüna uğramışsın Cihan. :p
Boyunun ölçüsünü almışsın. Geçer. :D

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Tahir Keskin

bidaha olmaz ama dimi :D

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
1 hafta surer bence bu agrilar.

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yorulmadan çok uzun kilometreler pedal çevirebiliyorum fakat 3km koşunca ölecekmişim gibi geliyor. Çalışan kas gruplarının farklı olmasından dolayı olsa gerek.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
kaslarında laktik asit birikmesi olmus 10 gün sonra geçer

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Dağ bisikletine binerek bisiklete binilmeyeceğini anlamış oldun :)

gozdebobi

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Peugeot
Savunma sporu yapayım derken;

you're probably dead :mad::mad::mad:

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Spor türünden türüne çok fark oluyor kullanılan liflerde. 1 sene boyunca vücut geliştirme çalıştım, sonra karateye geçince sudan çıkmış balığa dönmüştüm. O ilk üç antremanı hiç unutmam. Ben bir yıldır ne yapmışım dedim kendi kendime. Aha şimdi bilinç gidecek, aha şuraya yığılacağım diye diye zor bitirmiştim antremanları :D Hocam da dalgasını geçmişti doğal olarak. Fitness ile aynı yerde zaten, fitness hocasına da göstermişti benim çektiğim eziyeti onla da dalga geçmişti :D
Ama cidden, fitnessi boşverin gelin karateye :mlk:

Tepki
36
Bisiklet
Bianchi
Abi yaptıgın spor neydi ? :D Ben 8 ay kick boxa gitmiştim, ilk gün mübalağasız eve merdivenden emekleyerek girdim. Squadlar falan öldürmüştü saat başı kramplar falan :D ben de kendimi dayanıklı biliyordum meğer değilmişim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
spd pedal kullanarak, 200 km 'leri devire devire ,hafta içi 50 km bine bine ,birazda yürüyüş yapayım dedim 3 km sonra diz çekmedi banka oturdum ,bunun nedeni yürüme esnasında kuvvet başka uygulanır,yeri iterek yürümezsiniz,yoğun spd pedal kullananlar dikkat edecek,evet yürümeye başladım 5-6 km ,ve koşu bandında kışın koşuyorum ,faydası oldu ,spd pedal kullananlarda kaslar farklı gelişmekte.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Kol kaslarına ne kadar güvenirsen güven, okçuluk sporunda hiçbir işe yaramıyor. Her sporun çalıştırdığı farklı kas grupları var. Hepimiz " Orta Direk Şaban " daki sporcu Erkan değiliz. :)

• Beğen
Tepkiler: UtkuSener

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Aynen :) 100 km'leri bisikletle rahat gidebiliyorum, ancak koşmayı denediğimde, hakikaten dördüncü kilometrede ölecekmiş gibi oluyorum. Bir kaç kez denedim, hep aynı sonuç. Koşmaya devam etsem muhtemelen ona da alışacağım, ama farklı sporlar, farklı kaslar...

Öte yandan "ip atlamak" "bisiklet" ve "basketbol" birbirlerini destekliyor diyebilirim :)

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
Benimde başıma gelmişti sonbahar gibi , Boks ve bisiklet antremanı yaptığım halde parkta hızlı tempoda yürüyüş ve koşuda bacaklarım inanılmaz ağrımıştı , benim gittiğim diyetisyen sağlık açısından karışık spor yapmak daha iyi diyor vücudun tüm kaslarını çalıştırmak lazım der

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
Ben de aynısını dalışta yaşamıştım. O zamanlar haftada ortalama 250 km pedal basıyorum, 3 gün minimum spor salonuna gidiyorum, hayatımda ilk defa 80 kiloya inmişim filan. Baktım hocalar ve 3*'ların hepsi göbekli, ellerinden sigara düşmüyor, her akşam da gece yarılarına kadar çilingir sofraları kuruluyor, dedim bu adamlar bu kondisyonla hoca oldularsa ben efsane olurum kesin :)
Tabi sonra o acı "kas grupları" gerçeği ile yüzleştim, adamlar suyun altında balık gibi hareket ederken ben onlara yetişecem diye 20-30 metrede hiperventilasyona girip duruyordum, onları geçtim benim gibi eğitim alan 13-14 yaşında çocuklar bile benden daha iyiydi :)