SPD pedal yüzünden olan ağrılar!

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rdvn711 Kal ayarindan yada bisikletin sele ayarindan olabilir

Scudo

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
spd pedal kullanıyorum . sol tarafta sorun yok fakat sağ dizimin en sağ tarafı uç noktasında ağrı oluşuyor. binerken hiçbirşey olmuyor. eve gelince ise 10 dk sonra ciddi ağrı yapıyor. dışa doğru bastığım için ayarı ona göre yaptım . sorum su 2-3 denemeden sonra ağrı devam ederse spd pedalı çıkaracağım . acaba ağrı sorunu çözülür mü

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@selim82 Kalleriniz ayarsız olabilir ve ayrıca seleniz de ayarsız olabilir bu ikisi birleşince ağrıya hatta ciddi sakatlanmaya kadar gidebilir imkânınız var ise bikefit yaptırın yok ise ayarlar ile ilgili Video paylaşmıştım üstteki mesajda dikkatlice izleyin

ones

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Önder
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaşlar, konuya biraz alaksız olabilir benim olayım belki daha önce yaşamış veya bilgi sahibi olmuş birleri vardır.
Ben spor olarak koşu ve fitness yapıyordum arada halı saha maçlarına gidiyordum bundan yaklaşık 6 ay önce sağ topuğumda sabahları uyandığım zaman ağrı oluşuyordu üstüne basamıyordum zamanla geçer diye düşündüm baktım ki geçecek gibi değil ağrısı gittikçe şiddetleniyor doktora gittim bana aşil tendonu dedi ilk defa duyduğum bir hastalık ismi komik geldi, bir kaç hareket ettirdi iyi dedi kopma yok daha sonra röntgen istedi neyse kısadan hisse krem, hap, egzersiz süreci aylarca doktora gidip gelmelerle devam etti, ufak bir ağrısı var fakat alıştım artık çok problem etmiyorum banada çok problem yaratmıyor ağrısı bayağı azaldı bitimeye yakın bir ağrı fakat şuan dizimde ağrı başladı özellikle çök, kalk yaptığım zaman nenemin eski kanepesi gibi cırt, cırt ses yapıyor sesi geçtim bisikletle 30 km yol yaptıktan sonra ağrı hissediyorum normalde sağ ayağım sol ayğımdan daha güçlü olmasına rağmen hastalıktan sonra daha zayıf ve zorladığım zaman sağ ayağımda ağrı oluşuyor sol ayağımda hiç yorgunluk zorlama hissi bile olmamasına rağmen, doktora gitmeyi düşünüyorum hafta içi fakat egzersiz ve bisiklete devam ediyorum. saygılar..

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Rdvn711 dizinizi yanlış bir pozisyonda zorlamışsınız(görsel yok, bilemiyoruz o yüzden). Problemin nereden kaynaklı olduğunu bulmadan o şekilde binmeye devam etmeyin bence o_O

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ones
2 kere diz ameliyatı geçirmiş biri olarak sana ilk tavsiyem dizinden gelen ses için bir ortepedi doktoruna git, benim öyle sesler geliyordur menisküs çıktı. Tabiiki dizden gelen her ses menisküs demek değildir. Sağ ayağının zayıf olmasının nedeni hastalık nedeni ile çok kullanmamandan o ayağındaki kasların daha zayıf kalmasından. Ameliyattan sonra aynı benimde o şekilde olmuştu ve fizik tedavi ile sorunu halletmiştik.

Bisiklet kullandıktan sonra dizinde ağrı oluyorsa yukarıda arkadaşlarında yazdığı gibi bike fit yaptırmalısın. Şayet rahatsızlığından dolayı ağrı olmuyorsa mutlaka bisikletinin sana göre uygun ayarlarda olmadığından kaynaklıdır.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@selim82

Pedal kallerinin arasına yerleştirilen pedler var, içe ya da dışa basılıyorsa bu pedlerle kaller hizalanabiliyor. Bike fit yapan tek yer aktif pedal sanırım, büyük olasılıkla ellerinde bu pedlerden olabilir.

(link)