Spd pedal ve ayakkabı

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mhmm@

sen ne yaptın spd işlerini :)

• Hahaha
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Scudo

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
yol bisikleti ayakkabı numara seçimin de ayağınıza ucu ucuna tam gelen numaramı alınmalı, yoksa hafif pay olması gerekir mi? mesela 0.5 cm gibi veya 3-4 mm ????

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Snanscam

Yol bisikleti ayakkabısı alırken ayağınıza tam tamına oturması daha iyidir çünkü o ayakkabıyı performans arttırmak için alıyorsunuz ve o ayakkabının içinde ayağinız oynarsa bastığınız enerjinin tamamını pedala aktaramazsınınız yani ayağınızı kangren edecek kadar sıkı olmayacak şekilde olabildiğince sıkı bir ayakkabı alırsanız sizin için daha iyi olur

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
@Bisiklet sever 93 hmm nomral ayakkabı 43 giyiyorum şimdi ayak uzunluğum 277 mm 28cm almam daha mantıklı çorapla felan anca oturur. diye düşünüyorum tam 277mm almam sıkabilir.
ayak yapıda sivri yani baş parmağımın yanındaki parmak yarım cm uzun diğerinden :D

• Beğen
Tepkiler: Bisiklet sever 93

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ekranciTeşekkür ederim ayakkabı seçimini yaptım bu gün elime ulaştı umarım memnun kalırım...

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu gün spd pedalı ayakkabılar gelince deneye bildim...İşin garip tarafı sanki senelerdir spd pedal kullanıyormuş gibi kolay oldu kitleme ve ayrılmak çok kolay hemen alıştım bunda sanırsam pedal ve kal ın click'r olması büyük etken oldu ayakkabılar gayet rahat sıkıntı yaşamadım ve kal içinde kalıyor yere değince tık tık ses yapmıyor 10 km civarında bir yol yaptım özellikle rampa çıkmaya çalıştım ve evet gerçekten fark var denemek isteyen alacak arkadaşlara gerçekten tavsiye ederim tek beğenmediğim şey pedalların biraz ağır oluşu o da platformlu ve iki yönlü spd oluşu sanırım...
Hocam size özelden bisey soracam cevaplarsanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: C.Koc

karamanyusufahmet

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Ahmet
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yanlış anlamayın dilenci değilim ama elinde fazla spd yol kali bağlantı vidası olan var mı 😂
Bu sorunun yeri olmayabilir kusura bakmayın elimde kal var ama vidaları ve somunları yok. İnternetteki 0 kaller, pedal ve ayakkabıya daha yeni masraf yaptığım için çok pahalı geliyor o yüzden 2.el kal veya bağlantı vidası olan bana ulaşırsa çok sevinirim

citk60

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Emre Çıtak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yanlış anlamayın dilenci değilim ama elinde fazla spd yol kali bağlantı vidası olan var mı 😂
Bu sorunun yeri olmayabilir kusura bakmayın elimde kal var ama vidaları ve somunları yok. İnternetteki 0 kaller, pedal ve ayakkabıya daha yeni masraf yaptığım için çok pahalı geliyor o yüzden 2.el kal veya bağlantı vidası olan bana ulaşırsa çok sevinirim
bende vardı nerede oturuyorsunuz

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti aldığımda yol pedalı alıp taktım ama bir türlü kilit pedala geçmeye cesaret edemedim. İki yıl sonra ayakkabı alıp kalleri takmak istediğimde o vidaları bulamadım bir hafta da öyle geçti. Çok gıcık bir durum pedal var kal var ayakkabı var vida yok
Tekrar kal alayım ama yok bir pdr540 var bisikletçinin birinde kalini ayrı satıp satamayacaklarını sordum 90 TL olur dediler. Ben de bi kaç gün daha arayım evde belki bulurum vidaları diye gittim eve aradım taradım yok 2 gün sonra gittim almaya bu sefer de aynı dükkan faklı kişi ayrı satamayacaklarını söylüyor. Ama daha önce satabilecdğinizi söylemiştiniz dedim kim dedi ben demedim dedi 😁 vay arkadaş baktım süreç iyice uzayacak ertesi gün uzun tur planım var pedalı kaça satıyorsunuz dedim 350 dedi İnternette baktım 300 TL olmaz mı dedim biraz baktı pc ye olur dedi. Pedalı da aldım yani. İbretlik olaya bakar mısınız iki tane pdr540 pedalım oldu Allahtan 1 ay sonra yeni bisiklet aldım da ona taktım boşta kalmadı. İlk kaller acemiliğe kurban gitti 2. Kalleri de tüketmek üzereyim. Acemiliği atamamışım demekki.

Yani sizi çok iyi anlıyorum @karamanyusufahmet

• Beğen
Tepkiler: Taha_ ve BF Okuru

Baybora

Aktif Üye
Tepki
347
İsim
Cihan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beyler eski konuyu hortlatarak bana tekrar Ortadoğu ülkesinde yaşadığımı hatırlattınız. Eski Fiyatları görünce Orhan Baba açtım. Şuan decathlon rockrider pedal ve ayakkabı bile yaklaşık 600₺ shimano set yapmak ayrı bi cesaret.

Katlanır içim quick release , pimli ve çıkabilen, platformu olan bir model bilen varsa tavsiye eder mi? Bir de krapmon gibi olmayan rahat ayakkabı tavsiyesi olan?

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.204
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir sorum var. Benim bir dağ bisikletim var ama asfaltta ince lastikle yol bisikleti gibi kullanmaya çalışıyorum. Bunun için de Aralık ayında Spd pedal ve yol ayakkabısı aldım.

Bisiklete kalın lastik takıp biraz arazi yapayım diyorum. Yol spdsi ile toprak yollara girmek mantıklı olur mu, herhangi bir zarar verir mi?

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karamanyusufahmet Bahsettiğiniz civatalar sanayi sitelerinde hırdavatçılarda bulunur. İsmi de ''bombe baş imbus civata'' diye geçer. Üstelik çok da ucuzdur. Muhtemelen M3 veya M4 dür. Uzunluğunu da belirtirseniz (8mm-10mm gibi) verirler.
Şu örnekte olduğu gibi : (link)
Başı biraz daha geniş olsun istiyorsanız flanşlı bombe baş imbus civata dersiniz. Ama birincisi de kallerin içindeki boşluğa sığıyor.

karamanyusufahmet

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Ahmet
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karamanyusufahmet Bahsettiğiniz civatalar sanayi sitelerinde hırdavatçılarda bulunur. İsmi de ''bombe baş imbus civata'' diye geçer. Üstelik çok da ucuzdur. Muhtemelen M3 veya M4 dür. Uzunluğunu da belirtirseniz (8mm-10mm gibi) verirler.
Şu örnekte olduğu gibi : (link)
Spd'dekiler bombeden ziyade düz başlı gibi farklı bir adı var mı bu tür vidaların ? soket başlı karşıma çıktı ama onun da boğaz kısmı konik oturmaz muhtemelen
1613768699634.png

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karamanyusufahmet Gevşeyip düşmesin diye takmadan vidalara varsa montaj sıvısı sürün . Yoksa silikon sürün, o da yoksa oje de olur. Bunların hiçbiri yoksa bir tesisatçıdan 5 cm uzunluğunda teflon bant isteyin civataya sarın öyle sıkın, düşmesini engeller.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

karamanyusufahmet

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Ahmet
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@undefined teflon bant ve oje var birisini sürerim sağolun

• Beğen
Tepkiler: EnginK.

karamanyusufahmet

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Ahmet
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@EnginK. Hocam bir kısmı unuttuk sanırım vidayla kal arasına takılan bu dikdörtgen şeklindeki pulları nasıl bulabilirim acaba bi ismi var mıdır onların da tornacılarda?

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir sorum var. Benim bir dağ bisikletim var ama asfaltta ince lastikle yol bisikleti gibi kullanmaya çalışıyorum. Bunun için de Aralık ayında Spd pedal ve yol ayakkabısı aldım.

Bisiklete kalın lastik takıp biraz arazi yapayım diyorum. Yol spdsi ile toprak yollara girmek mantıklı olur mu, herhangi bir zarar verir mi?
Adaşım senin durum benimkinden daha vahim. Tam haydar dümenlik olmuşuz 😬
Hiç olurdu olmazdı demeden senin soruna cevap vereyim bilgi kaynağı sağlam hem de test edip onaylanmış. 🤣

Yol kalli ayakkabı ile Arazide yürürsen kal çabucak perte çıkar. Yol kali ile çakılsız düz asfaltta yürüyebilirsin.
@Mhmm@

sen ne yaptın spd işlerini :)
Bisikleti aldığımda yol pedalı alıp taktım ama bir türlü kilit pedala geçmeye cesaret edemedim. İki yıl sonra ayakkabı alıp kalleri takmak istediğimde o vidaları bulamadım bir hafta da öyle geçti. Çok gıcık bir durum pedal var kal var ayakkabı var vida yok
Tekrar kal alayım ama yok bir pdr540 var bisikletçinin birinde kalini ayrı satıp satamayacaklarını sordum 90 TL olur dediler. Ben de bi kaç gün daha arayım evde belki bulurum vidaları diye gittim eve aradım taradım yok 2 gün sonra gittim almaya bu sefer de aynı dükkan faklı kişi ayrı satamayacaklarını söylüyor. Ama daha önce satabilecdğinizi söylemiştiniz dedim kim dedi ben demedim dedi 😁 vay arkadaş baktım süreç iyice uzayacak ertesi gün uzun tur planım var pedalı kaça satıyorsunuz dedim 350 dedi İnternette baktım 300 TL olmaz mı dedim biraz baktı pc ye olur dedi. Pedalı da aldım yani. İbretlik olaya bakar mısınız iki tane pdr540 pedalım oldu Allahtan 1 ay sonra yeni bisiklet aldım da ona taktım boşta kalmadı. İlk kaller acemiliğe kurban gitti 2. Kalleri de tüketmek üzereyim. Acemiliği atamamışım demekki.

Yani sizi çok iyi anlıyorum @karamanyusufahmet
Kcevabı 2 sene sonra oldu ama hepimiz burdayız nasılsa 😬

Kusura bakma gözümden kaçmış bu sorun Kanka

Son düzenleme: