''sözün bittiği yer -bıçkıdere-''

Scudo

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
hava nasıl kudret abi 07:30 da yola çıkarız

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

hava aynı bahtiyar tüm gün güneş sabah rüzgar arkadan esecek 18 km akşama doğru 23 km evet ısı 6 derece hissedilecek,,,

http://2009.feltracing.com/09/images/catalog/xl/8905.png

olmak yada olmamak bu bisiklet her yolu kabul eden saykıl cross model tekerlere dikkat ,ayna kola dikkat,,ruble ilginç,,rampada durum zor,,,

http://www.scott-sports.com/service/files/images/products/products/photos/i59CjgeHHy1L84Rh6oKnsxDyPJ5i0PoJ.jpg

bu da scott,,,,,,,,,,,,ayna kol daha büyük,,,ikinci yaprak var bu güzel,,,,

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Avrupa yakada oturmasam her hafta giderdim Bıçkıdere'ye. Özellikle göçbeyli yolu muhteşemdi. Macellan kuduya yine teşekkürler. :)
Bahtiyar abiden fotoları bekliyoruz, normal boyutta olsun lütfen. :)

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
evet Çavuş tur bitmedi mi daha karanlık oldu...ne turmuş...

biz bu sabah şöyle bişey yaptık ama yerler yaş olduğu için düz yolda bile kayma riski olduğundan tempolar düşük tututldu ancak tırmanışlarda normal tempolarımızı koruduk....

Sirkeci depar, bohaz hattından Çayırbaşından yukarı Bahçeköy,Garipçe ,Fener,Bahçeköy orman arasından Kemerburgaz ,Kağıthane tünelden Kabataş ,Sirkecide bitiş..103+km bişeyler...

<script src='http://img845.imageshack.us/shareable/?i=adszzan.png&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>(link)</noscript>

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ekrem Erten

ekrem oraları adama kafayı yedirtir,,,,,bi tane araç yok idi....evet ekip şahane idi valla semir bir yıl bırakmasına rağmen helal olsun sondan topladı durumu sabah 08.30 da hepimiz dudulluda buluştuk ,,evet tempo bıçkıdereye kadar yapacaktık, nitekim 2 saat 10 dakikada almıştım 44 km yi bu sefer rüzgarın avantajı ile 1 saat kırk dakika yarım saat ileride oldum yalnız şu bi gerçekki rüzgar karşıdan estiği vakit son derece dez avantaj ,,,evet bıçkıderede bulamadık yüksel ağbimizi ,,neyse fazla durmadık 08.30 hareket saat 10.10 da bıçkıdere hemen 10 dakika sonra bahtiyar ve erkan geldi 10 dakika sonrada
semir geldi ekrem daha önce varırdı ama hep bekledi bende bekleme dedim
ama yolu karıştırabilirdi bi bakıma iyi oldu,,,evet çabuk bitti yahu bi anda bıçkıdereden sonra gelen rampaları aldık bi anda göçbeyliye geldik ordan formulaya gelince iş bitti....valla kartepeye giderken bu kadar rampa yok söyleyeyim,,,dümdüz yol bostancı- maşukiye bi gebzede hafif eğimler var,,,
dönüşte ben ekremi yolcu ettim incirleri götürdüm dönüş serbest oldu ve rüzgar gücünü arttırmaya başlayınca istikameti hiç sevmediğim güzergaha çevirdim pendik tersane dönüşte tam tuzla taraflarında bi baktım ogün yahu,, vayyyyyyyyy ne haber özlettin kendini,, bende dedi çalışıyorum dedi neyse helallaştık,,bu arada bu olay çabuk bitti yahu,,,

:) :) :) :) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ayetkin Erzan

helal aytek 130 devrildi ,,,,...aytek biliyorsun tempolu sürüş ile 113 km sonra 18 km ye dalmak gerçekten zor bi olay bugün hep bunu düşündüm rampada kartepe rampalarını, daha çok çalışmam lazım burda yoksa madara oluruz kartepe otelde,,,,

:) :) :) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe

bir düzeltme yapayım daha önce bostancıdan 44 km yi 2 saat 10 dakikada almıştım ama unuttuğum olay şu oldu evet çıkış yerimiz bostancı olmamış dudullu olmuştur, buradan 34 km dir ,,durmadan gittim ve bir saat 40 dakikada aldım tempo 24 dür,,,şile rampaları ve kömürlük girişi köy içinden rampalar alınmıştır düz yol değildir 34 km inişli çıkışlı şile yolu buna dahildir,,

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

Kudret Abi pilim Formula'da bitti benim, ondan sonrası rezillik diz boyu, acaba eve gerçekten dönebilecek miyim diye bayaa bayaaa korktum, sağolsun Ekrem Samandıra'ya kadar çekti beni, sonrasını anlatmayayım :D :D :D :D Ama bu Bıçkıdere olayı tersten yapılsa çok daha iyi olacak gibime geliyor :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@semir karabulut

semir bura için çalışma yaparız gene bütün olay biliyorsun 113 km tempo yaparak 18 km rampaya dalmak ve dönüşü topçulara yapmak bunun için nisanda kampa gireriz bıçkıderede ,,buluşma yeri gene aynı yer olur semir açılacaksın bunları kafana takma bi sene ara vermek ne demek epey zaman durmuş o kaslar rampada yandı kasların bende sana limitlerini koru dedim asla yüklenilmez semir daha çalışacağız işimiz var bizim 20 mayısta ,,,

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@Ekrem Erten

Ya bi kumar oynamak zorundaydım, Ferhatpaşa-Kayışdağı ya da Büyükbakkalköy yolunu kullanacaktım, Büyükbakkalköy yolunu kullandım, rampaları sayamadım, köpekleri de :D :D :D :D

• Beğen

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

Kudret Abi yol bu şekliyle bana çok ters oluyor, dönüş işkence oluyor, eğer herkes için de uygunsa tersten alabiliriz gibime geliyor :)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@semir karabulut

şimdi semir tersten şöyle olmakta bostancıdan direk aydos ordan güneyden viaport ama burda hep iniş var ve istanbul bulvar yoluna varış ordan formula ve göçbeyli ama hep iniş var gene bi tırmanış formülada var,,sonra göçbeyliye gelirken inerek geliyorsun göçbeyli çıkışı hafif tırmanış var ve taşdelen su merkezinden iniş sonra tırmanışlar var ama esas olay hep iniş olacak olan bıçkıdereye varmaca ve tersi kömürlük e kadar köylerden hep iniş yani senin anlayacağın hep iniş bu da pek işimize gelmemeli derim,,,evet esas tırmanış en belalısı ömerli rampasını tırmanmacadır sonra gene inişler evet dudulludan sonra artık rampa kalmıyor senin dönüşün bence göçbeyliden olur semir evet bi dahaki sefere göçbeyliden dönersin ve böylelikle ömerli rampalarını tersten alırsın ,,,,tabi aynı yerden dönme olayı motivasyonunu bozmaz ise,,

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

Abi formulaya kadar hep tırmanma, sonra göçbeyliye kadar iniş, ondan sonra bıçkıdereye kadarki yol bi iniş bi tırmanma, sonrası şile yoluna kadar hep tırmanma, en son da ömerli rampası, bence rampadan kaybetmiş olmuyoruz:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@semir karabulut

unuttuğun bi şey var dönüşte hem şilede trafik var hem dudulluda bu açıdan bence olmaz,,,