Soulrider'dan Hazır Kadro - Yılkı

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren

Benim en iyi özelliklerimden biri,bilinçli insanları takip etmektir.Sen ve rodya başta yaptıracaksınız ki; ben de sizi taklit ederek süreçte ortaya çıkabilecek para,zaman vb her türlü enerji kayıplarını minimize edebileceğim.Tabi taklit yapınca ruhunu biraz öldürmüş olacağım ama bir iki noktada sizlerden farklılık sağlamak adına birşeyler denerim.:okyrm:

Scudo

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 Benim aklımda çoktan beri modern bir çelik kadroya sahip olmak vardı aslında. Raleigh kadroyu satabilseydim ya Soulrider'dan ya da Cinelli gibi İtalyan bir firmadan kadro edinmek istiyordum. Kadroma 500 Lira gibi komik teklifler gelince satmaktan vazgeçtim. Yoksa Campy setime bir Soulrider yakışırdı. :)
Bir de Canyon'umu çok seviyorum. Geometrisi, rijitliği, rahatlığı tam istediğim gibi. Onun üzerine başka bir bisiklete ciddi yatırım yapmak, benim gibi bir haftasonu sürücüsü için çok lüks kaçar. @BerkEvren ise böyle bir projenin hakkını verecektir. Ben de takipçisiyim :D

Eğer kişiye özel çelik kadro ürettirseydim, tek renk, klasik geometri, mekanik chorus setli bir parça olurdu.

187852

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@rodya
İmza :harika:

• Beğen
Tepkiler: rodya

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@rodya

Salkano ng 650 takas :D

( Hemen hemen her turlu ikinci el mecrasinda bu yorumu yada mesaji goruyorum ya cok komik geliyor yav. Adam 9 bin liralik yol bisikleti koymus ilana alta bu tipler hemen yapistirir yorumu "SALKANO NG 650 takas :D )

Smyrni

Üye
Tepki
14
İsim
ÇAĞATAY ÇALIŞIR
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Full karbon bisiklet var ama gözüm gönlüm şu soul ridersda hani superbikelerın görüntüsü bir yana bunlar bir yana değişik r çekiciliği var

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren
Kendi bisikletinin (link) yapılış aşamasındayken ''Yılkı'' yı deneme şansın da oldu mu?

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@BerkEvren
Kendi bisikletinin (link) yapılış aşamasındayken ''Yılkı'' yı deneme şansın da oldu mu?
Yılkı'lar satın alınınca isteğe göre toplanıyor. Yani hazır olmalarına rağmen bir tur atayım diyemiyorsun :) Ama çok yakın bir arkadaşım aldı Yılkı. Yol pedalım yok diye uzun deneyemedim. Ama kendisi Yılkı'sını aldığından beri yollarda. Eve döndüremiyoruz :) Keyfi gayet yerinde. (Scott speedster'dan geçiş yaptı o da)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Soulrider'ın Yılkı serisi hazır kadrolarında artık disk fren seçeneği de mevcut;
(link)
  • Columbus Zona cromoly çelik borular
  • Flat mount disk fren bağlantıları
  • Full karbon konik (1,5-1 1/8), sokma milli flat mount disk ön maşa
  • max 32mm lastik takılabilir
  • 12mm sokma mil (miller dahil)
  • Columbus Compass Furş yatağı
  • Thomson sele kelepçesi
  • Sele borusu ölçüsü 27.2
  • *Stokda olmayan kadrolar için teslim süreleri 6-8 hafta

sizedisken.jpg
yılkıroad54-1024x756.jpg

DSC07814.jpg
DSC07830.jpg
DSC07842.jpg

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün bu aletlerin hepsini canlı olarak gördüm. Hepsi harika, ilk fotoğrafta pepeçura olarak isimlendirdiği (karadeniz'liler bilir) bisikletin tonu ve renk geçişi de harika olmuş. Bir soulrider kullanıcısı olarak rijitliğinden, dengesinden, kalitesinden bahsetmeme gerek olmadığını düşünüyorum. Bu başlığın ilk başında da iletildiği gibi büyük bir açığı kapatacağı aşikar...

Not: Soulrider frameworks'e ziyarete giderseniz eliniz boş çıkmazsınız, tehlikeli bir yerdir. Bunu da bilin :)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haşortmanımda gırmızı renk var ,formam gırmızı,ayakkabı bağcıklarım bile gırmızı ,pedalladıkça gırmızıya dönüyorum; emme va lakin ''gırmızı degrade'' renk yok.Üç kuruş fazla olsun ,gırmızı olsun demişler. :harika:
Yalnız mavi olan çok fenaymış,gidip mavi çizgili haşortman mı baksam.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 Soulrider alın mavi çizgili haşortman benden size hediye.
Sence bu Yılkı'nın jant frenli kadrosunu alıp benim Scott'taki tiagra seti taksam hata yapmış olur muyum?Sanki en az 105 set almam lazım gibi bir durum hissediyorum.Her halükarda @BerkEvren i beklemem lazım.Scott kadroyu kaçtan satacak görmem lazım.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sence bu Yılkı'nın jant frenli kadrosunu alıp benim Scott'taki tiagra seti taksam hata yapmış olur muyum?Sanki en az 105 set almam lazım gibi bir durum hissediyorum.Her halükarda @BerkEvren i beklemem lazım.Scott kadroyu kaçtan satacak görmem lazım.
Atolye 25.4 ün sahibi yanlış hatırlamıyorsam tiagra takmıştı. (kanınıza girmek gibi olmasın)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Benim ilk planım buydu. Sonra 105 seti uyguna getirince plan değişti. Ama şimdi de scott'un seti Kinesis kadroya aktardım :) Tiagra setin sağlamsa aktarabilirsin bence gayet şık olur :)

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence bizim gibi ileri amatör sporcular için hele amaç uzun yol yapmaksa, tiagra ve 105 arası en belirleyici fark fren performansı siz zaten bu sorunu daha önce çözmüştünüz yanlış hatırlamıyorsam. Yılkı’nın biraz agresif bir geometrisi olduğunu düşünüyorum her ne kadar hazır kadro gibi gözüksede mutlaka sipariş vermeden önce bi Yasin’e uğrayıp size uygun kadro boyunu beraberce kararlaştırmanızı tavsiye ederim. Bu arada hazır kadro olduğuna bakmayın kişiye özel tasarım kadar olmasa bile Yılkı’nında uzunca bir bekleme süresi var. Ayrıca bisikleti güzel bi tarihe denk getirinki İzmir’e bisikletle beraber dönebilelim bizim tur aradan çıkmış olsun ???

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bizim gibi ileri amatör sporcular için hele amaç uzun yol yapmaksa, tiagra ve 105 arası en belirleyici fark fren performansı siz zaten bu sorunu daha önce çözmüştünüz yanlış hatırlamıyorsam.
Ben de sen gibi düşünüyorum. @trainspotting35 Çetin Hocam da bu noktaya her daim
vurgu yapar.

Yılkı’nın biraz agresif bir geometrisi olduğunu düşünüyorum

Ayrıca bisikleti güzel bi tarihe denk getirinki İzmir’e bisikletle beraber dönebilelim bizim tur aradan çıkmış olsun ???

Bu noktada da(Yılkının biraz agresif kadro geometrisi olması) hem fikiriz,bu durum biraz aklımı kurcalamıyor da değil.Bana endurance kadro daha uygun.Rahat rahat ağa gibi paşa gibi gidiyorum endurance'da

İnşallah.(Birlikte tur yapmamıza istinaden)
______________________________________________________________________________________

Bisiklette dörtlü Grand Slam veya Triple Crown yapmak istiyorum ancak bunlara ayırabileceğim en başta zamanım yok.Ben de iki bisiklet yapmayı planlıyorum.Bir tane Ridley Fenix Sl Disc Ultegra ve yanına commuter olarak kullanacağım başka bir bisiklet.O bisiklet Soulrider neden olmasın

Edit :Alıntılar matruşka gibi bir şey oldu:ssrtcbya:

Son düzenleme: