Soulrider'dan Hazır Kadro - Yılkı

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de sen gibi (sevgim saygın sana sonsuz olduğundan siz demiyorum) düşünüyorum. @trainspotting35 Çetin Hocam da bu noktaya her daim
vurgu yapar.

Bu noktada da(Yılkının biraz agresif kadro geometrisi olması) hem fikiriz, biraz aklımı kurcalamıyor da değil.Bana endurance kadro daha uygun.Rahat rahat ağa gibi paşa gibi gidiyorum endurance'da

İnşallah.
______________________________________________________________________________________

Bisiklette dörtlü Grand Slam veya Triple Crown yapmak istiyorum ancak bunlara ayırabileceğim en başta zamanım yok.Ben de iki bisiklet yapmayı planlıyorum.Bir tane Ridley Fenix Sl Disc Ultegra ve yanına commuter olarak kullanacağım başka bir bisiklet.O bisiklet Soulrider neden olmasın

Edit :Alıntılar matruşka gibi bir şey oldu:ssrtcbya:
Bence çok bisiklet büyük sıkıntı, bir tane şehir içi ulaşım amaçlı yaz kış kullanabileceğiniz oraya buraya dayarken, kilitleyip alış veriş yaparken aklınızın kalmayacağı gündelik giyiminizle kullanabileceğiniz commuter olsun katlanır olsun artı bir bisiklet olabilir. Ama birbirine yakın özellikli iki üst düzey bisiklet insanı çok yoruyor tam anlamıyla bisikletinize odaklanamıyorsunuz, birine bir zımbırtı aldınız sanki öbürü üzülüyor ona da aynısından alma ihtiyacı hissediyorsunuz evlat ayırt etmemek gibi bir durum. Ayrıca fit olayı sıkıntı olmaya başlıyor kilitli pedala alışınca dizler kısa mesafede bile kilitsiz pedalda rahatsız olmaya başlıyor, hadi ikisinede spd taktınız bu sefer amaçtan uzaklaşıp gündelik giyimden taviz vermeye başlıyorsunuz, yok seleyi ondan çıkar ona tak, taytlı giydin taysız toto alışamadı, “amanda alyan öbür bisiklette kaldı”, tam iş çıkışı ışık başka bisiklette unutuldu, “11/34 taktım çok güzel oldu öbürüne takıyım boşver 200 lira para“ derken evde çok bisiklet oldu “aman birini satayımda hanım söylenmesin” “ çok emek verdim satamam ben bunu”
gibi gibi sorunlar peş peşe sıralanıyor. Sizin almayı düşündüğünüz iki bisiklette bir birine çok yakın her türlü tecrübeyi üst düzeyde size yaşatabilecek bisikletler bence hiç algınızı bölmeyin birine kanalize olun bu işin sonu yok çünkü. Triple crown olayı dediniz yarama tuz bastınız Judd hayallerini başka yıla bıraktı moraller bozuk bugünde Neil Robertson elenince hanım üzüntüden favanın altını yaktı evde matem havası ... Neyse onlar yapamadı darısı bizim başımıza ...

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Neil Robertson elenince hanım üzüntüden favanın altını yaktı evde matem havası ... Neyse onlar yapamadı darısı bizim başımıza ...
4 snookerdan geldi:ssrtcbya:
Diğerlerine katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
4 snookerdan geldi:ssrtcbya:
Diğerlerine katılıyorum.
Başkan bence çift bisiklet isinde denge alttaki örnekteki gibi olmali.
Altyazı geçeyim : Aynı işi goruyor olsa da asla ikisi birbirine denk olmamali , @Gökay Akçay ' in tespiti dogrudur.
1682_371914402921123_587117303_n.jpg

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato "Artık devir değişti e tabi Çelik de değişti."
Kadrosu çelikten maşası karbondan olmalı
Evet çelik cok degisti; hatta bir ara kadin dergisine çiplak poz verecek kadar coşmuştu :D Ah ah ... Sen ganzın rozısın solistinin çakmasi olarak sanat hayatina başla, sonra da finalde Özcan Deniz'e benze (hmmm ilginc)

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Fixed gear kadrosu yapıyorlar mı?
Kişiye özel olmayacak. Tıpkı Yılkı gibi belli bir ölçü üzerinden yapılacak.
Ve en önemli nokta. Fiyatı nedir? Sitede bu konuda bilgi yok...

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yapıp yapmadıklarını bilmiyorum ama kralını yaparlar gibi görünüyor.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Yapar hemde güzel yapar. Atölyede ilk yaptığı bisiklet var mesela. O da fixed ?
16836657_1256560117725586_8834266606306330528_o-1020x625.jpg

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarın bende bi arıcam, karbon maşa için :)

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bakıyorum da herkes yol bisikleti yaptırıyor. 26 jant, v frenli, kelebek gidonlu bir tur bisikleti de vitrine çıksa hiç fena olmazdı.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bakıyorum da herkes yol bisikleti yaptırıyor. 26 jant, v frenli, kelebek gidonlu bir tur bisikleti de vitrine çıksa hiç fena olmazdı.
Aynen aslinda çok iyi bir noktaya degindin dostum. Soyle heryeri bol bagaj delikli, bolca suluk kafesi yeri olan , 26 jant v fren bi tur kadrosu on numara giderdi

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Transcontinental tarzı uzun mesafe dayanıklılık yarışlarında çelik yol bisikleti tercih etmenin avantajları veya dezavantajları var mı? @BerkEvren , @Süper Dede
Bu konuda benden çok daha fazla tecrübeli kullanıcılar eminim deneyimlerini paylaşırlar ama ben okuduğum kadarıyla size şu örneği verebilirim. Ünlü ultra mesafeci James Hayden üç yıl boyunca çelik fairlight (karbon maşalı) kullandı kazanmadığı yarış kalmadı ve her zaman dediki “çelik bisiklet her zaman sıradan karbon bisikletlerden ultra mesafe yarışları için daha iyidir aradaki fark sadece kullanılan malzeme değil çelik ve karbon malzemenin bisiklet üretimine izin verdiği geometri farklılıklarıdır, ancak üst segment karbon kadrolar bu geometrilerden bağımsız üretilebiliyorlar” Bu kurduğu cümleyi yorumlayabilecek kadar bisiklet üretim teknolojisi ve kadro geometrisi bilgisine henüz sahip değilim. Ama james abi bu sene Canyon ile 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı ve “kırmızı her zaman daha hızlıdır” dedi artık onu yarışlarda kırmızı karbon canyon endurace bisikletiyle izleyeceğiz.

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.250
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: MakRo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu konuda benden çok daha fazla tecrübeli kullanıcılar eminim deneyimlerini paylaşırlar ama ben okuduğum kadarıyla size şu örneği verebilirim. Ünlü ultra mesafeci James Hayden üç yıl boyunca çelik fairlight (karbon maşalı) kullandı kazanmadığı yarış kalmadı ve her zaman dediki “çelik bisiklet her zaman sıradan karbon bisikletlerden ultra mesafe yarışları için daha iyidir aradaki fark sadece kullanılan malzeme değil çelik ve karbon malzemenin bisiklet üretimine izin verdiği geometri farklılıklarıdır, ancak üst segment karbon kadrolar bu geometrilerden bağımsız üretilebiliyorlar” Bu kurduğu cümleyi yorumlayabilecek kadar bisiklet üretim teknolojisi ve kadro geometrisi bilgisine henüz sahip değilim. Ama james abi bu sene Canyon ile 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı ve “kırmızı her zaman daha hızlıdır” dedi artık onu yarışlarda kırmızı karbon canyon endurace bisikletiyle izleyeceğiz.
en ilginci de aynakol ruble oranlarıydı. 13/34 t ruble 46/34 t aynakol.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
en ilginci de aynakol ruble oranlarıydı. 13/34 t ruble 46/34 t aynakol.
O kadar uzun bir mesafe için (Yüklü de olduğunu düşünürsek) oldukça verimli bir seçim olmuş diyebiliriz. Günler sürecek bir yarışta 11'li rubleye, 52 aynakola pek iş düşeceğini sanmıyorum.

Transcontinental tarzı uzun mesafe dayanıklılık yarışlarında çelik yol bisikleti tercih etmenin avantajları veya dezavantajları var mı? @BerkEvren , @Süper Dede
Katılınca detaylıca yazarım :)
Ama şunu söyleyebilirim, çeliğin verdiği sürüş keyfi varken tabi ki uzun mesafe için tercihim bu yönde olur.
Karbon kadroların ne kadar kolay hasar aldıklarını gördükçe bir böyle bir yarışma için riske edilmeyecek olduklarını düşünüyorum. Sponsor verir, başına bir şey gelince yenilenir orası başka :)