Sora Tekstil

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.027
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Sora'nın yeleğini kullanıyorum. Ön yüzü softshell ve su-rüzgar geçirmiyor.
Yan ve sırt kumaşı ince, fileli bir kumaş. Yazlık formalarda nefes alan yan yüzde kullanılandan. Bu nedenle fazlasıyla nefes alıyor, terletmesi mümkün değil.
Ancak sitesinde biraz değindiği gibi, ısıtıcı katman olarak değil rüzgar kesici olarak kullanmak lazım.

Not: Benimkisi 2016 modeli, tasarım ve malzemede geliştirmeler yapılmış olabilir.

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.527
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_20191020_111223_035.jpgYelek hakkında daha öncede yazmıştım. Verdiğim paranın fazlasıyla hakkını veren bir ürün. Ön kısım rüzgar geçirmez bir yapıya sahipken arka kısım hava alacak şekilde yapılmış. Uzun sürüşlerden sonra ön taraf rüzgar geçirmediği için aşırı nemli kalıyor. Molalarda çıkartmamakta fayda var. Arka tarafın delikli yapısı sayesinde sıkıntı yok. Ön kısım rüzgarı gerçekten çok iyi kesiyor. Katlayınca arka cebe koymanın dışında orta boyutlu bir sele altı çantaya bile rahatlıkla sığıyor. Çok özenli katlarsanız avuç içinizin yarısı kadar bir yer kaplıyor.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BayCicik Mavisini işe gidip gelirken rüzgarlık niyetine kullandım, rüzgarlık alana kadar da kullanacak gibiyim. ? :) İlk deneyimimdi farklı rüzgarlık ile kıyaslayamam. Kollarınızı kısa tişörtle terletebiliyor. Sırt çantası kullandığım için havalandırma için yorum yapmam doğru olmaz. Biraz ısındıktan sonra fermuarını biraz indiriyorum.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.527
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_20191102_120516_367.jpg
@trainspotting35 al diyorsunuz yani :komik:
Aranızda (link) kullanan var mı?
Ben belgelerle konuşurum kullanmadığım ürün hakkında yorum yapmam. :) :) Sizin sorduğunuz ürünün mavi rengi. Zamanında Decathlon indiriminden 10 TL ye aldım. 10 TL için süper ürün ama 129 TL için değmez. Hafif bir sauna efekti yaşatıyor insana. Rüzgar geçirmiyor ama teri de dışarı bıkarmıyor. Su geçirmezliği orta seviye aşırı sağanak yağışta su geçirir. Arkada cebi yok yanlarda fermuarlı cepleri var. Ceplerin fermuarlı olması süper. Bel kısmı uzun ve güzel kapatıyor. 80-90 TL bandında olsa alın derdim ama 129 TL ye daha iyileri mevcuttur. Sora nın (link) Serkan Bey'in incelemesini yaptığı ürünü var ona bir bakın.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
214794 dosyayı görüntüle

Ben belgelerle konuşurum kullanmadığım ürün hakkında yorum yapmam. :) :) Sizin sorduğunuz ürünün mavi rengi. Zamanında Decathlon indiriminden 10 TL ye aldım. 10 TL için süper ürün ama 129 TL için değmez. Hafif bir sauna efekti yaşatıyor insana. Rüzgar geçirmiyor ama teri de dışarı bıkarmıyor. Su geçirmezliği orta seviye aşırı sağanak yağışta su geçirir. Arkada cebi yok yanlarda fermuarlı cepleri var. Ceplerin fermuarlı olması süper. Bel kısmı uzun ve güzel kapatıyor. 80-90 TL bandında olsa alın derdim ama 129 TL ye daha iyileri mevcuttur. Sora nın (link) Serkan Bey'in incelemesini yaptığı ürünü var ona bir bakın.
İç tarafta da 2 tane fermuarsız cep var arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Superevo

Daimi Üye
Tepki
340
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
214784 dosyayı görüntüleYelek hakkında daha öncede yazmıştım. Verdiğim paranın fazlasıyla hakkını veren bir ürün. Ön kısım rüzgar geçirmez bir yapıya sahipken arka kısım hava alacak şekilde yapılmış. Uzun sürüşlerden sonra ön taraf rüzgar geçirmediği için aşırı nemli kalıyor. Molalarda çıkartmamakta fayda var. Arka tarafın delikli yapısı sayesinde sıkıntı yok. Ön kısım rüzgarı gerçekten çok iyi kesiyor. Katlayınca arka cebe koymanın dışında orta boyutlu bir sele altı çantaya bile rahatlıkla sığıyor. Çok özenli katlarsanız avuç içinizin yarısı kadar bir yer kaplıyor.
Yalnız bu üstünüzdeki yelek sitedekilere benzemiyor yakından çekim fotoğraf var mı ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.527
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalnız bu üstünüzdeki yelek sitedekilere benzemiyor yakından çekim fotoğraf var mı ?
(link) bu yelekten olması lazım.
Akşam eve gidince detaylı resim atmaya çalışırım.

er ai

bozkır gezgini
Tepki
582
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tur bisikletinde 2. kat olarak giyilecek kışlık formayı regular mı slim fit mi almak gerekir? içlik olarak (link)giyiyorum.

BayCicik

Daimi Üye
Tepki
466
İsim
Özer Cicik
Bisiklet
b'Twin
Ya aslında yağmur için bende geçen yıl aldığım bi ürün var. Gene forumdan tavsiyeyle almıştım, memnunum. Ama fit değil. Daha çok bir kamp havası var. Dolayısıyla çok yağmurda kalmadığım takdirde kullanmıyorum, daima çantada duruyor. Fit bi şeyler arıyorum.
Decathlon ürünü yeterli değil anlaşılan.
Bu durumda Sora'daki ürünü -aynı kefede olmasa bile- alayım diyorum. Az yağmurda biraz ıslanır, "ıslanmak güzeldir" der geçerim :komik:
Çok fazlaca yağmur olduğunda geçen yıl aldığım ürünü giyerim.
Çok soğuk olduğunda da softshell bi montum var, onu giymeye devam ederim.

@trainspotting35 linkini verdiğiniz inceleme konusundaki ürün satışa kapalı sanırım şuan, bulamadım.

Dipçe; Sepete 2 veya daha fazla ürün ekleyince ekstra indirim oluyor. Ben yelek + beyaz tşörtü ekledim. Yelekte 11, tşörtte 5 lira daha indirim uyguladı.

ophellia

Aktif Üye
Tepki
55
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
96 kilo olarak slim fit XX large alsam acaba komik mi olur ? Daha önce hep regular forma giydim ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.527
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boy 195 se sıkıntı yok. Boy 1.70 se regularla devam edin. :) :) :) Adındanda anlaşılacağı gibi Fit adamlar giysinler.Benim gibi göbekli adamlar giyip fitlik uğruna komiklik yaşamasınlar. :):):hihi:

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)
Linkteki ürünü kullanıyorum 182 boyundayım 86 kilo civarına düştüm sanırım ürünün large bedeni kışlık formanın üstüne anca oluyor.
Rüzgar yada su geçirmiyor ve gerçekten sıcak tutuyor ama havalandırma sıfır içimdeki termal ve forma teri hemen dışarı atıyor ama su yeleğin iç kısmında birikiyor ilk mola verdiğiniz anda sırtınızdaki ıslaklığı hissediyorsunuz ve katladığınız zaman arka cebe sığsada soranın ürünlerinin iki katına yakın yer kaplıyor. Uzun gece turlarında yada düşük tempo işe gidip gelirken kullanacaksanız özellikle ısı yalıtımı ve görünürlük açısından çok başarılı ama tempolu antreman sürüşleri için hele ki kısa molalar vermeyi seviyorsanız asla tavsiye etmem.

BayCicik

Daimi Üye
Tepki
466
İsim
Özer Cicik
Bisiklet
b'Twin
@Gökay Akçay bunu gördüm ve denedim. Çok güzel durdu aslında üzerimde. Sora'nın yeleğini sipariş ettim bakalım. Düşük tempoya uygunluğunu bu kadar övünce aklım kalmadı değil aslında :komik: Bu kararsızlık hali öldürecek bi gün :komik::komik:
Ya konudan bağımsız olacak ama Decathlon linkindeki manken Messi'ye benzemiyor mu?

Son düzenleme:

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Adrenalin26 Hocam ürünler kargolandı mı ?
Cuma günü bende forma, tayt ve rüzgarlık siparişini vereceğim.