Sizin tercihiniz hangi zincirden yana? (9 vites için!!!)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@zafer sayin

Dry Teflon kullanmadım hiç zafer abi ama eski kullandıklarıma göre oldukça iyi...

Scudo

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
bugün bende kullandım epey hoşuma gitti bakalım toprakta falan ne olacak.Fınıs line dry teflon un en iyi yanı toprak binişlerde zincir diğer yağlardaki gibi hemen pislik toplamıyor.bakalım ileriki binişlerde daha ayrıntılı bilgiler verebiliriz sanırım.

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
Ben de yaklaşık 2 aydan bu yana pedro's kullanmaktayım: Araziye çok nadir çıkıyorum genelde asvaltta sürerim. Pedro's ilk uyguladığınız zaman gerçekten hem temizlik hem de zincirin akıcılığı açısından çok güzel sonuç veriyor fakat sıcaklığın artık kendini hissettirdiği şu günlerde yola çıktığımdan kısa bir süre sonra etkisiz kalabildiğini yağ filminin çok kısa bir sürede incelebildiğini gördüm ve 400km.dir asvaltta kullandığım bu yağın ömrünün her uygulamadan sonra 30-40km civarında olduğunu söyleyebilirim. Zaten kutunun arkasında her sürüşten sonra tekrar uygulayınız yazıyor. Uygulması çok basit o nedenle her defasında uygulamaya üşenmiyorsunuz. Sıcak iklim koşullarında değil de soğuk havalarda kullanıldığında daha uzun süreli olabilir bu yağ. Sözün özü benim gibi bir temizlik hastasıysanız,pırıl pırıl bir zincir görmek istiyorsanız ve sürüşleriniz 40km.yi aşmıyorsa(yanıma yağı da alır çıkarım derseniz orası ayrı :D )kesinlikle tavsiye ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
Selçuk Çilek nickli üyemiz 2.el ilanlarına ara ara koyuyor,eğer orada yoksa kendisine özel mesaj yoluyla ulaşıp talep ederseniz getiriyor.

• Beğen
Tepkiler: kertman

Özgür Yalçın

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Cannondale
arkadaslar,
shimano IG'deki veya HG'deki kendi icindeki model farkliliklari zincirin bakla araliklarina etken degil di mi?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.988
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İyi forumlar. Shimano hg 93 xt zincirim ömrünü doldurdu. Wiggle' da kargo ile birlikte 70 lira gibi bir fiyatı var.

Bir de kmc x9 l gold var ama kargoyla 120 civarında. Bu zincirin altın rengi dışında özelliği var mı? Başka önerisi olan varsa ona da açığım.

Shimano hg 93 9.89€+4.69 €kargo
Kmc x9 l gold 20.08€+4.69 kargo

Sırf karbon bacaklı arka aktarıcının üstüne o zinciri görmek için bile 50 lira fazladan veresim geliyor :ytrya:

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@Mustafa Zeybek kmc gold oldukca iyi bir zincir ;)

Ama hayal ettigin kadar temiz durmayacak, surekli temizlemen lazim gold kalabilmesi icin :D Zincir temizleme aparati edinirsen isin kolay

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Mustafa Zeybek
Altın rengi olanlar titanyum nitrit kaplama. Bu madde sert ve zor aşınır diye biliyorum ama KMC aynı zincirin TiN kaplama olanının daha uzun ömürlü olduğunu iddia etmiyor. KMC zincirlerin hangi seviye olduğu L, EL, SL gibi ibarelerden anlaşılıyor.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.988
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
İyi olduğunu biliyorum ama fiyat farkı da iyi :D o yüzden değer mi bilemiyorum. Fiyatı düşündükçe değmez diyorum; kafamı eğip zincire baktığımı, bisiklet odamdayken baktığımı, fotoğrafları hayal edince değeceğini düşünüyorum :D

Bir yandan sistemim hazır 9 iken alasım var çünkü 10 olunca fiyatı katlanıyor :( bu zincir bitince sistemi değiştirmiş olurum :rolleyes:

Yeni zincirde işi sıkı tutacağım. Baştan düzgünce temizlik yaparsam hem kolayca temizlenir, hem ömrü uzun olur. Screenshot_20180213-141015.png bunlardan herhangi biri olur mu yoksa paraya kıymak mı gerekir :islik:

@Murat B.
Evet o konuyu araştırdım. Gold serisi en düşük L den başlıyor. Sl nin fiyatı çok çok fazla :ckskc: o yüzden alırsam L serisi olacak.

Ekleme: sl ile l arasında çok fiyat farkı yokmuş. Ben daha yukarı çıkamam, o ayrı.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Benim favorim her zaman shimano cn-hg53 zincir :)

awakening

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.
Tepki
394
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merak ettiğim hg53 ile hg93 arasında yalnızca çinko kaplama farkı var ise hg93 üst model gibi gözükürken neden hg53 ten ucuza satılıyor bir fikri olan var mı?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.723
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merak ettiğim hg53 ile hg93 arasında yalnızca çinko kaplama farkı var ise hg93 üst model gibi gözükürken neden hg53 ten ucuza satılıyor bir fikri olan var mı?
Bence stok-talep konuları. Mesela yeni gelen 1000 tane HG53 teki 8 birimden, 500 tane HG93 10 birimden satışa sokuluyordur. HG53'ler ucuz, bilinir ve ilk akla gelen/önerilen olarak hızla satılıyordur, HG93'ler yatıyordur. HG53'e olan talep hem bulunabilirliği azaltıp hem fiyatı yükseltiyordur, yatmakta olan HG93'ler satılsın diye aynı fiyattan bekliyordur.

Bir de üst serilerin "daha hızlı eridiğine" dair şehir efsanesi olduğunu düşündüğüm bir görüş var, belki bundan HG53 daha çok satıyordur, fiyatı da o nedenle yüksektir. Mesela Dura-Ace rublelerin alt serilerden daha çabuk eridiğini birçok yerde okudum. Kendi tecrübem değil, pek de inanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: awakening

awakening

Tepki
394
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence stok-talep konuları. Mesela yeni gelen 1000 tane HG53 teki 8 birimden, 500 tane HG93 10 birimden satışa sokuluyordur. HG53'ler ucuz, bilinir ve ilk akla gelen/önerilen olarak hızla satılıyordur, HG93'ler yatıyordur. HG53'e olan talep hem bulunabilirliği azaltıp hem fiyatı yükseltiyordur, yatmakta olan HG93'ler satılsın diye aynı fiyattan bekliyordur.

Bir de üst serilerin "daha hızlı eridiğine" dair şehir efsanesi olduğunu düşündüğüm bir görüş var, belki bundan HG53 daha çok satıyordur, fiyatı da o nedenle yüksektir. Mesela Dura-Ace rublelerin alt serilerden daha çabuk eridiğini birçok yerde okudum. Kendi tecrübem değil, pek de inanmıyorum.
Evet görüşünüz mantık dahilinde. Daha hızlı eriyeceğini pek düşünmüyorum

awakening

Tepki
394
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İç ve dış nikel kaplama olması sebebiyle sram pc991 tercih ettim şimdilik sıkıntı yok...