Sirrus Elite vs Giant Escape Air

Sirrus Elite vs Giant Escape Air

• Toplam katılım
    90

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, benzer tereddütte ve iki marka arasında bende kalmıştım..
Cannondale quick 6 xl kadro bisikletim bana aşırı yüksek geldiği için arkadaşıma verip kendime yeni bisiklet arayışına girerken Giant Escape Air'e ağırlığı yüzünden tav olmuştum ama nedensiz şekilde Specialized için de içim yanıp tutuşuyordu.. Planladığım tur için cebime paramı koyup Giant'ı almaya gittiğimde aklımdaki soruları tek tek sordum.. Aldığım tek cevap vazgeçirmeye yetti de arttı. -Üzerine 20-25 kg. ağırlık yüklemeyi düşünüyorsan çok uygun değil, bozuk asfaltta azami dikkati göstermen lazım, özellikle jant yapısı biraz daha narin problem yaşatabilir, dendi..
Arkasından buraya konuyu açtım ve işi bilen arkadaşların tavsiyesine uyarak ve içim Specialized Specialized diye yanarken Aktif Pedal'a gittim orada ki arkadaşlarla da baya uzun bir muhabbetten sonra Sirrus modelini aldım ve çıktım..
Evet ağırlığı birazcık daha fazla ama bu problem mi? Benim için değil.. Bagajımı ıvırımı zıvırımı yüklediğimde problem olarak ne yaşarım? Hiç bir şey..
Aldığımın haftasında Bakırköy-Çatalca 90-100 km. arası bir yol yaptım, ben motosiklet sporcusuyum bisiklet için sadece amatör bir biniciyim buna rağmen o kadar km. yol çok konforlu ve akıcıydı.

Aldığımda tavsiyede bulunan arkadaşlara her bindiğimde teşekkür ediyorum, hatta bisikletime isim koyacak kadar da aşık oldum diyebilirim..

Scudo

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@kakoğlu yüz lira daha fazla verebilirseniz sirrus sport almanızı tavsiye ederim

kakoğlu

Üye
Tepki
0
İsim
Kıvanç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
GT
Bisiklet türü
Şehir - Tur
teşekkürler son bir soru 4 modelden hangisini seçerdiniz ve sebebi ne olurdu

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@kakoğlu 4 modelden gözünüze güzel görüneni alabilirsiniz. Giant, Specialized, Trek ve Cannondale bisiklet sektörünün öncü firmalarıdır. Parça olarak hepsi giriş seviyesi kullanmış. Tip olarak hoşunuza gideni alın derim

kakoğlu

Üye
Tepki
0
İsim
Kıvanç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
GT
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ÖnerERKUT teşekkür ederim haftasonu izmirde sirrus ve escape-2 görme fırsatım oldu sirrus 2015 modeline 1500 tl escape 2ye ise 1650 tl dediler özellikle ecsape-2 2250 tl den inmişti

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@kakoğlu sirrusun ön maşası çelik, escape'in ise alüminyum. Geri kalan parçalar aşağı yukarı aynı. Dediğim gibi gözünüze hoş gelen modeli alabilirsiniz.

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Bak şimdi akşam akşam Specialized Sirrusta kafamı karıştırdı :koptum::D

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Escape air benim de listemde en büyük etken ise ağırlığı ve üzerindeki komponentleri başlangıç için yeterli olması.