Shimano 105 aynakol hakkında

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Yeni aldığım 50x34 5700 Ayna kol kılavuzunda aşağıdaki şekil var. Klavuzun başlığı "Shimano 5700-5750- 5703." Şekile bakacak olursa 2 ile numaralandırılmış göbek dış yüzü ile kol arasında ki ring ve spacer sadece 5703 modeli olan 3 lü ayna kol montajında kullanılacak Shimanonun 105 ayna kol sayfasında ise yukarıda ki yanında 2. bir link daha var ki buradaki klavuzda şu şekilde. Bu resme göre spacer yok ama bu şeklin solunda 5 No ile gösterilmiş ring, 4 no ile gösterilmiş göbek parçası ile ayna kol dış yüzü arasında kullanılıyor. Shimano 105 ya da tiagra ya da ultegra 2li ayna kol kullananlarda Bu 2. şekilde solda 5 no ile gösterilmiş ring var mı? Montaj yaparken bu ringi kullanıyor musunuz?

Scudo

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Sol bacakta gördüğünüz O ring şeklinde siyah halka aslında çıkıyor ama kutusunda takılı bir şekilde geliyor... Bakım esnasında çıkartılıp temizlenebilir.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Beşikçi

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Cevaplar için teşekkürler.
Sızdırmazlık açısından bencede olması lazımmış gibi geliyor. Bu sayfada yakın fotoğrafı da var. şu parlak olan yüzü
(link)
şu da diğer yüzü (link)

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
380
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar öncelikle fazla konu acan biri degilim.yanlisim varsa kusura bakmayin benim bi durumum var
Yeni aldığım bisiklette eskiden sram rival varmis adam sonradan 105 5800 set almış sifir ancak aynakol 5800 serisine ait degil modeli shimanonun fc-rs500 modeli var 5800 e gore baya buyuk delikleri var ve baya hafif gozukuyor adam bu aynakolu neden takmis anlayamadim seti neden bozmustur ki 52-36 disli oranina sahip guzel bir oran benim icin hem bayir hem yol performansi icin ideal ancak ben kesin olarak performans agirlikli bisiklet kullaniyorum bugun icin 5800 aynakolu takmalimiyim yoksa bu aynakol kalsinmi bu arada set sifir dedigim.gibi teşekkürler

(link)