Şehirler arası otobüs

bora kaya

Aktif Üye
Tepki
57
Merhaba arkadaşlar sömestr tatilinde orduya gideceğim yanımda 2 bisiklet taşıyacagım sizce alırlarmı yada hangi firma bisiklet sever

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kamil koç taşıyor. İnternet sitesinde bilgide var. Diğerlerini bilmiyorum.

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Şuan için bildiğim tek bisikletsever firma Kamil Koç.Bisiklet sever dediysem muavinin homurdanmayacağı anlamına gelmesin, ancak bu bisiklet bu bagaja girecek gibi kararlı bi şekilde atar yaparsan mecburen almak zorunda kalıyor.Bileti almadan önce bisikletin olduğunu belirtmende fayda var tabi.Bir otobüsteki max. bisikelt taşıma sayısı iki bu arada senin tek başına 2 bisiklet taşımana birz pürüz çıkarabilirler.

bora kaya

Aktif Üye
Tepki
57
@Hakan Boz
Peki hocam bisikleti tekerlerini soksem ufaltsam

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
zaten sokup gidonuda yana dogru cevirirsen belki sansin olabilir gibime geliyor. biraz da mavini pohpohlarsan (cebine sikistir) problemin cozulur

bora kaya

Aktif Üye
Tepki
57
Arkadaslar son olarak vites sistemini nasıl koruyabilrim baloncuklu folyo sarmak gibi vb

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Öncelikle muavinle mümkünse iyi anlaşman gerekiyor.Öncesinde memleket nereden diye girip ufak bi muhabbet kurarsan bisikletine zarar gelme ihtimalide o kadar azalır :) Bir diğer önerim bisikleti bagaja kendin koy.Aktarıcılar bagajın duvar kısmına gelsin ki herhangi bir darbe almasın.

okimya

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Mosso
Ben bir adamın metro ile izmirden istanbula ekstradan bir bilet parası vererek motor taşıdığına tanık olmuştum :)

Tepki
54
Bisiklet
Salcano
Pamukale'de heybe, çadır, uyku tulumlu vs yüklü iki bisikletle bile sorun yaşamamıştık. Hatta bisikletleri yerleştirirken muavinin beyaz gömleğine zincir deseni yapmışız. Ona rağmen güleryüzlülüklerinden birşey eksilmemişti.

Tepki
71
Bisiklet
Orbea
3 kere metro ile taşıdım dostum ben bisikletimi.Ön teker,gidon ve seleyi çıkarıp,bisikleti komple baloncuklu naylon ile sarıyorum.IMG_20140126_220239.jpg

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
bir sonraki sigara paketi senden olursa çok sorun çıkmaz :)

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kamil Koç firmasına 3 bisikletle bindiğimiz de olmuştur. Bisiklet konusunda yardımcı olan en iyi firma diyebilirim.

bora kaya

Aktif Üye
Tepki
57
@Mustafa balcı
Hocam arka artırıcıyı nasıl koruyorsun

Tepki
71
Bisiklet
Orbea
@bora kaya
Arka aktaricının üzerinden bir kat fazladan naylon geçiriyorum. Bu şekilde parçalayınca daha ufak gozüküyor bisiklet. Birde muavin bisikleti yerlestirirken yanında durup, bisikleti dik bir şekilde, kanara yaslayarak koymasını rica ediyorum.3 kere taşıdım sorun çıkmadı. Kâmil koç kullanmak en mantıklı seçim olur.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Kesinlikle Kamil Koç u tercih etmenizi öneririm. Emin olun diğer Karadeniz firmalarıyla kesin sıkıntı yaşarsınız. 4 sene boyunca Denizli den Trabzon a 20 25 kez gidip geldim. Hiç bisiklet taşımadım. O halde sorunsuz geçen yolculuğum nadirdir. Ek ücret ödemeden bisiklet taşıyabileceğinizi hatta 2 tane bisiklet taşıyabileceğinizi hiç ama hiç zannetmiyorum. Kamil Koç ta da sorun yaşayabilirsiniz ama taşıyacaklardır. Ayrıca şu link e göz atmanızı tavsiye ederim : (link)

• Beğen
Tepkiler: Süleyman GÜNGÖR

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pamukkale'nin de sitesinde bilet alırken söylemek şartıyla otobüs başı 2 bisiklet tasindigi yaziyor ama denemedim

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@bora kaya

Kamil koç her otobüsüne 2 adet bisiklet alıyor bilet almadan 2 bisikletin bagaja konacağını bildir.Eğer başka bisikletli yolcu var ise sıkıntı oluyor.Marmarise gittiğim bir turda bayağı bisikletli yolcu vardı.Aynı güzergahta çok bisiklet vardı otobüs saatlerine göre böldük aramızda ayarlama yaptık Birde şöyle durumda çıkabiliyor otobüs sahibi almak istemiyor o zamanda firma ile sorun çıkıyor.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.229
Bisiklet
Mosso
Küçük firmalarla bilet almadan önce konuşursanız sorun olmuyor geçici görev için İzmirden Erzuruma giderken 20 lira bagaj ücreti karşılığındaki valizim çantam uyku setim vs vs bayaa kalabalık bagajımla sorunsuzca taşımıştım hemde ön tekerleği bile sökmeden yine Erzurumdan Ankaraya bakıma götürdüğümde sadece sırt çantam ve bisikletimle yine Esadaşla ön tekerleği bile sökmeden taşımıştım hatta muavin o kadar güzel bir yer ayarladı ki 10 lira harçlık vermek istedim onu bile almadı hangi firmayı tercih edecekseniz bilet almadan önce mutlaka konuşun yardımcı olmak isteyende oluyor problem çıkaranda