Şehir içinde bisiklet taytı giyme

Scudo

Ozan A.

Üye
Tepki
32
İsim
Ozan A.
Bisiklet
Scott
Su pedli tayti kesfedenden allah bin kere razi olsun :D bugun konyaalti sahili boyunca turladim yumusacik sifir aci ile bitirdim turu :p

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Arda Bozlak Utanacak bir şey değil. Yüzücüler, atletler, halterciler... hep vücutlarına oturan kıyafetler giyiyorlar ve vücut hatlarını saklamaya çalışmıyorlar. Pasif, gezinti şeklinde, terlemeden bisiklet sürüyorsanız anlarım ama, diğer durumlarda yaptığınız sporun uygun kıyafeti ne ise onu giymek gerekir ki sporu tam yapabilesiniz, performans kaybı ya da zararlı etkiler olmasın. Ben 56 yaşındayım, tayt ve bisiklet forması giyiyorum kimsenin dönüp baktığı yok. Baksa bile yanlarından geçip gideceğim zaten, yok, arabadakiler bakıyorsa, onlar çekip gidecek. Utanılacak bir durum kesinlikle yok. Bence diğer arkadaşlar alınmasın ama, başka ve garip kıyafet giyenlere bakılması, garipsenmesi daha olası bir durum olmalı.
Sevgi ve saygılar.

• Beğen
Tepkiler: birkimse123

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yazın kısa kışın uzun tayt giyip bisiklet sürüyorum , istanbul içinde eminönü'nden tut bağcılar yenibosna gibi yerlere gidiyorum bakan ve hatta laf atan oluyor ama umursamıyorum. hatta çoğu zamna laf atanlara şakayla karışık cevap veriyorum

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
SPD'siz nasıl bisiklete binmiyorsam, taytsızda bisiklete binmem! Kimse gelipte bu kılık kıyafet ney demedi daha. Yaşadığım yer neresi olursa olsun taytın üzerine birşey giymem. Pedal çevirmeme engel oluyor gibi geliyor. Beni bisikletten soğutuyor.

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Eğer pedallamaksa hayat,
Ve yaşamaksa anı,
Olmasın dersen o acı,
Sen de giy dostum,
Hem toton ,
hem de kafan olsun rahat
Evet pedallamaktır hayat,
Anı yaşamak...
Ama unutma sakın:
Taytsız binmek , büyük kabahat...

;);)

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
@Ömer Ş.
Adamlar bisikletli polisleri sprintçilerden seçmiş.

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
@Ozan Duran
Zaten bisikleti bırakıp koşarak yakalayacaklarmış gibi duruyor...

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
Tayt değilde diz üstü dar şort giyenleri görüyorum ben bu tayta alternatif olamaz mı?

• Beğen
Tepkiler: skywagon

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Evet tabi. Bisiklet şortu. Olur. Bunun bileklere kadar uzun olanı da tayt zaten.

serkan akta

Aktif Üye
Tepki
150
Bisiklet
Salcano
Dünyada bisikletle ilgili forumlarda bizden başka böyle bir konuyu tartışan varmı acaba ?

• Beğen
Tepkiler: eren cerciz

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@serkan akta
ülkemizin de hakkını yemeyelim şimdi en azından tayt giymek yasak değil (şimdilik) , çoğu müslüman ülkelerde böyle bir özgürlük yoktur eminim, yani kötünün iyisiyiz deyip teselli bulalım napacaz kader böyleymiş

Soner H. Arslan

Aktif Üye
Tepki
217
Bisiklet
Focus
@serkan akta
Sadece az gelismis toplumlarda guzel kardesim, sadece insanligi bir hayli geriden takip eden topluluklarda. Hepimiz dahiliz bu tabloya.

• Beğen
Tepkiler: ozgur908

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
Ben sürekli esenyurt gibi bir ilçede tayt ve formayla dolaşıyorsam sizde rahatlıkla heryerde giyebilirsiniz tabi kombinli olması şartıyla.. Benim tayt giymemdeki sebebim öncelik şekilcilik,pedli olması,nefes alan kumaş,rahat hareket etme kabiliyeti.. Kombinli giydiğimde gözler bisiklette ve bende oluyor. Karşılaştığım çocuk bile ben büyüyünce senin gibi olcam diyorsa vardır bi keramet.. Bisiklet sporuna daha çok katkı yapmışta oluyoruz..Tabi alternatif olarak şort altınada giyilebilir..

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aze22 tayt + forma + kask + yol bisikleti = Küçük Çocukların Gözündeki Karizman :)

@Sarper Tuncer benim yol bisikletiyle ilk 50 Km den sonra kasıklarımda bir ağrı oluşturmadı çünkü bence fdj nin taytının pedi rahat hemde bisikletimin ilk aldığımda üstündeki selesi (b'Twin) çok rahat geldi bana :) ha tek sıkıntım benim sürüş pozisyonuyla gelen ağrılar (omuz bel sırt) :) ama onlarada sürdükçe alışırım :)

@serkan akta üstat hollanda da belçika da şortla sürersen ayıplıyorlar (sanırım) :)

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
Ne kadar dri-fit nova-dry hede hödö densede bu zıkımların hepsi sentetik değil mi sonuçta, bazı markalar nispeten kaliteli ve iddiasını karşılıyor olsada, Nike mesela, giderken ve rüzgar varken iyi de, durunca pişmekten kurtulamıyorsun, pişiği ıvırı zıvırı türlü dert.
Ben tayt denediysemde randıman alamadım, zaten öyle çok aerodinami adamı da değilim, huzuru keten ve pamuklu şortla yakaladım :) daha da değdirmem o pis sentetikleri vücuduma :) aerodinami yi önemseyenleri ve rüzgara karşı savaşanları bunun dışında tutarsak, benim gözlemlediğim bisiklet aksesuarlarını kullanma biçimimiz biraz egoya dayalı, kaskından, gözlüğüne, tartına kadar, bazı arkadaşlarımız sanıyo ki Pro gibi görününce dışardan bakanlar seni Pro sanıyo, evet kısmen, bisiklete binmeyenler tarafından, ama bisiklet kullanıcıları, belli bi seviyeye ulaşmış teknik biniciler ne kuşandığına bakmadan, tekniğinden ne olduğunu anlıyo. Açıkçası sahilde bisiklet yolunda 15kmh ile seyrederken Tour de france da gibi giyinip o havaya girmek bana komik geliyo biraz, yapmayalım, birbirimizi kandırmayalım, yapılan iş belli, tabii ki daha çok profesyonelleşelim daha çok Pro biker olsun tr'de ama bunu dıştan, şekille ya da satın alım gücüyle yapmaya çalışmalıyım, bu işin bencesi, tayt giyilmesini hiç abse karşılamıyorum, ama neden ? Amaca yönelik mi, Pro gibi görünmek için mi, işte bu önemli niyet, bakışımı değiştiriyor
Not. Bol şortlar giderken daha ahlaksız bi görüntü sergileyebiliyor :) ama amacınız ahlaksızlık değil de rahatlık ve performans ise önemsemeye değmez, herkese taytlı ya da taytsız pişiksiz ve takıntısız rahat günler dilerim :)

@Ömer Ş.
Politi ne steroidi gani gani dağıtan bi emniyet teşkilatı galiba, -pol iti olmak isteyen yeteri kadar bisikletçi bulamadık ama başvuran çok sayıda badici ve bar fedaisi var amirim... -Taytı olan var mı ? -Var - E giysin gelsin o zaman

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
Bende Giyiyorum...Bi tek sıkıntı UZAYLI GÖRMÜS gibi bakmaları yok mu o bitiriyor..Her zaman dıyorum piyango vs vursun Türkiye'den gidicem... Sakası bir yana alısamadılar..Giymenizi tavsıye derim..Hem saglıksal hemde ne kadar cok ınsan gıyerse toplumda dikkat cekmemeye baslar;)...

Tepki
3
İsim
önder şenkaya
Bisiklet
Kron
Tayt giyme kültürü ülkemizde olmadığı doğru ama bu sporu en verimli şekilde yapmak için tayt şart. Giymeye başladığınız zaman çevredeki insanların bakış açılarıda zamanla değişecektir :harika:

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Ben de geçen seneye kadar çekiniyordum. Sonra giydim baktım bir şey olmuyor, farkettim ki o sıkıntı aslında çoğunlukla sizin kafanızın içinde. Dünyada bence "elalem nasıl bakar/ne der" olayına bizim kadar kafayı takmış başka bir millet yok.
1 senedir sürekli giyiyorum, işe (Okmeydanı) bile taytla gidiyorum artık. Ayrıca çok ciddi fark var sürüş rahatlığı açısından taytla şort/eşofman arasında.

• Beğen
Tepkiler: Sabih Bağcı