İnceleme Sedona 410

Tepki
10
İsim
Mustafa Ş.
Bisiklet
Sedona
29 Ağustos Cumartesi akşamı Ankara Performans Bisikletten nakit 1000 TL vererek mavi Sedona 410 aldım. Ankara'daki arkadaşlara duyrulur.

Scudo

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence de fiyat güzel hazır dolarda uçmuşken iyi yakalamışsın

Tepki
22
İsim
Harun
turlarda yanmaya karşı ne yapıyorsunuz?turgutreis ten bodrum merkez arakası gidip geldim toplamda 50km valla kızarmış tavuk gibi oldum gece otelde uyuyamadım.

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güneş kremi

• Beğen
Tepkiler: özlemalikaan

özlemalikaan

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
mehmet ali
Bisiklet
Sedona
Krem ve seyahat saati seçimi, bulutlandırmaya yetecek kadar yağmur duası :harika::D 17-18 yıl önce arkadaşlarla bisikletle denize gittik denizden çok yolda yandık kavrulduk anlatılmaz :naslyany::)

İnce uzun kollu üstte iş yapar unuttum yazmayı

Arkadaşlar sele değiştiren var mı? o_O

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
Tepki
10
İsim
Mustafa Ş.
Bisiklet
Sedona
Seleyi değiştirmedim ama sele beni çok değiştirdi. Hissetmiyorum artık acısını. Sele aynı durduğuna gore başka yerlerde değişiklik olmuş ki hiç rahatsız etmiyor artık.

taner yazar

Aktif Üye
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@harunbas141 aliexpressten 3 dolara uv kol çorabı alıp kökünden kolu çözüyorsun. Sonra ter ve ense yanığı için kask badanalari var onlardan alıyorsun. Bacaklara da 50 faktör güneş kremini sürdüm mu yanık falan dert olmaz. Bu yaz ege kavrulurken çanakkale bodrum turu yaptık çok rahattik

nepantes

Üye
Tepki
21
İsim
HASAN
Bisiklet
Salcano
Herkese merhaba...bu bisiklete arka bagaj takılabiliyor mu acaba? Yukarıdaki fotoğraflarda doğrudan göremedim. İlginize teşekkür ediyorum

yenerdayi

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Sedona
Herkese merhabalar,

Ben de yaklaşık üç hafta önce Sedona 410 alarak aileye katılmış oldum. Profesyonel hiç değilim, sadece bisiklet sürmek, ileride katıldığım turlarda, şehir içinde beni üzmeyecek, yarı yolda bırakmayacak, kaliteli bir şey almak istedim. Gerek bu forumda gerek diğer internet sitelerinde sayfalarca değerlendirme yazısı okuduktan sonra Sedona 410'da karar kıldım.

Bisikletten çok memnunum, dediğim gibi profesyonel olmadığım için görebileceğim, ufak detay sorunların şu anlık farkına varamıyor olabilirim.

Yalnız herkesin bahsettiği gibi benim de sele sorunum var, 4-5 km. mesafelerde bile popomu ağrı sızı kaplıyor. Bu hafta sonu Aydos ormanlarına gidecek olan bir tura katılacağım, 25 km. bir yolculuk. O sebeple yeni, uygun fiyatlı, canımı acıtmayacak bir sele veya sele kılıfı almak istiyorum. Bununla ilgili tavsiyede bulunabilecek olan var mıdır sormak isterim? Dediğim gibi çok profesyonel bir sele olmasına gerek yok, rahat olsun yeterli.

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Emir O.

Üye
Tepki
22
@yenerdayi hocam ben aldıktan sonraki gün dechatlon'daki sele kılıflarından aldım. memnunum. tabi bir de pedli tayt almak gerekiyor. ikisiyle birlikte rahatlık bir hayli fark ediyor.

temelde bu bisikletin iki zayıf noktası mevcut; sele ve elcikler.

yenerdayi

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Sedona
@Emir O. evet katılıyorum kesinlikle. sele kılıfının markası, modeli var mıdır hocam? Elcikleri değiştirdiniz mi peki?

Emir O.

Üye
Tepki
22
@yenerdayi (link)
bunun large bedenini al hocam. ben small aldım biraz küçük geldi açıkçası.

elcikleri değiştirmedim. değiştirmeyi de bu sene içinde düşünmüyorum açıkçası. eldiven yeterli gelecektir ki ben eldiven bile almadım. öyle kullanıyorum. seleye göre acil değil bana kalırsa. seneye kelebek gidona geçme düşüncem var benim, o sebeple uğraşmadım pek.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jeleli kılıf vs masraf yapmayın. Sele sert olduğundan değil popo oraya alismadigindan ağrı yapıyor. Sabredip devam edin alışacaktır.

• Beğen

yenerdayi

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Sedona
@Emir O. Benden daha tecrübeli arkadaşlarla konuştum konuyu. Hemen hemen hepsi @1dost ile aynı fikirde. Popo zamanla alışıyormuş, hatta sert olan seleye alışmak uzun vadede daha iyimiş. Ancak petli tayt kullanmak muhakkakmış. Bugün silikonlu petli tayt aldım, ağrı da zamanla azalacaktır diye umuyorum.
Zaman geçtikçe tecrübelerimi yine paylaşırım.

@özlemalikaan Teşekkür ederim hocam. :)

• Beğen

FDEVRAN

Üye
Tepki
16
İsim
Fatih
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar hayırlı olsun öncelikle. Bende bir sedona 410 sahibi olarak rahatlıkla söyleyebilirim sorunsuz bir bisiklet. Almadan önce çok araştırma yaptım ve sedona da karar kıldım. Hiç pişmanlık yaşamadım. Herkese iyi sürüşler.

20150421_132005.jpg

Dosyalar

menderes26

Üye
Tepki
45
İsim
birkan
Bisiklet
Sedona
bu bisiklet için önerebileceğiniz ekipmanlar var mı