İnceleme Sedona 410

Scudo

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tuna ünüvar
İstanbul A Dönmeyi düşünüyorum sahil şeridinden ama yollar çok zorlamaya başladı. Yollar ya dağlardan gidiyor ya sahilden . Sahilden giderken rüzgarın kuvveti bedeniyle direksiyona bütün gücümü vererek sürüyorum ve Yokuş Aşağıya pedal çevirerek ilerleyebiliyorum. Dağ lar zaten direk rampa. Yol hakkında bilgi verebilecek tavsiyelerde bulunabilecek olanlar yok mudur yardım kütfen

• Beğen
Tepkiler: Yasar38

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
O bolge biraz zorlu sanirim. Kiyi seriti bol virajli ve inişli cikisli oldugunu tahmin ediyorum. Ruzgarda cabasi. Yolu bitirmek icin surerseniz kendinizi bitirirsiniz eziyete donusur. Sık ve kısa molalarla gunluk makul bi hedefle turunuza devam edin.fethiyeye kadar otobus destegi alabilirsiniz iyi olur. Ben mugla dalyandayim burdan gecerseniz sizi misafir edebilirim. Benim 310la sizin 410u kapistiriz:)

• Beğen
Tepkiler: erkantuc

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tuna ünüvar
Teşekkür ederim [emoji4]

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletiniz hayırlı olsun. Belki bu konu daha önce açılsa carraro 224 yerine tercih edebilirdim. Sedona modellerine bakmama rağmen bu model gözüme çarpmamıştı. Yaptığınız tur ile ilgili sorayım tek başına sürmek hem sıkıcı hem de güvensiz değil mi ?

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@1dost
Selam evet bazen sıkılıyorsun bazen tedirgin uyuyorsun ister istemez. Ama arada tanıştığın insanlar bu sıkıntılarına merhem oluyorlar ve keyif alabiliyorsun. Evet bir kişi daha olsa Hiçte fena olmazdı ama yok[emoji4]

TanerG

Üye
Tepki
2
İsim
Taner Güzel
Bisiklet
Sedona
Güzel bir inceleme ve güzel bir tur oluyor imrenerek bakıyorum fotoğraflara :)
Bisiklet almayı uzun zamandır düşünüyordum artık icraate geçirmek istiyorum ve incelemeniz zaten seçeneklerim arasında olan bu modele ilgimi baya bi arttırdı. Sadece 410 mu 420 mi yani V fren mi HD fren mi sorusu kafamı karıştırıyor biraz, ancak uzun yola çıkarsam gerek yedek parçası gerek hassas ayar gerektirmesi sebebiyle HD fren arızası baya sıkıntı olur anladığım kadarıyla, bu yüzden yine ağır basan model Sedona 410 oluyor :)
Merak ettiğim yolculuk boyunca bisikletle alakalı hiç bir sıkıntı yaşadınız mı? Sele orjinaliyle gelen sele mi yoksa değiştirdiniz mi? Fren pabuçlarını değiştirdiniz mi? Kısaca orjinali üzerinde ne gibi değişiklikler yaptınız?

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TanerG
Merhaba. Bisikleti aldım ve 3 gün sonra yola çıktım. Hiç bir değişiklik yapmadım. Bugün yollarda 9. Günüm. Akort ayarı bile bozulmadı. Tavsiye ederim. HD disk gerek yedek Parça gerek Yük olarak tercih etmedim ama 410 Modeli'nde bu değişikliğe müsait yerler mevcut. Yani sonradan HD olarak değiştirebiliyorsunuz.http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/22/45c18220a2cd44591e7eaed1b063e42f.jpg

• Beğen
Tepkiler: TanerG

TanerG

Üye
Tepki
2
İsim
Taner Güzel
Bisiklet
Sedona
Çok teşekkür ederim o zaman bana da 410 yolu gözüktü gibi duruyor, bu yolculukta hiç bir şey olmadıysa ki akort ayarı bile bozulmadı diyorsunuz benim o kadar uzak turlara çıkmayacağım göz önüne alındığında hiç bir problem yaratmayacağına eminim. Artık bana da pazar araştırması kalıyor :)
Size kazasız belasız yolculuklar diliyorum.

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TanerG
[emoji4] teşekkürler

Sarijin

Üye
Tepki
0
İsim
Barış Özdemir
Bisiklet
Carraro
Merhaba Erkan Bey öncelikle tebrik ederim süper bir inceleme yazısı ve muhteşem tur fotoğrafları :harika:.Carraro 327 ve Sedona 410 arasında seçim yapmakta çok zorlanıyorum.Carraro 327'nin kompenantları Sedona 410'dan bir gömlek daha üstün gibi duruyor.Fakat Sedonanında jant göbekleri carrarodan (carraronun jant göbeklerini görmesemde) daha kaliteli gözüküyor.Sram Via hakkında kafamda çok soru işareti var :confused:.Siz memnun olduğunuzu söylemişsiniz ama herhangi bir arıza durumunda çok masraf çıkarır mı ondan korkuyorum.2 yıldır Carraro sportive 221 kullanıyorum 6500 km yaptım.Kadrosu küçük olduğu (sırt ve bilek ağrıları :aglyrmngaa:) ve uzun turlarda sıkıntı çıkardığı için (jant akordu bozulması,arka aktarıcı ayarı bozulması vs.) yeni bisiklet alma kararı verdim.Yarın gidip Sedona 410'u inceleyeceğim,inceleme fikrine varmama sizde çok yardımcı oldunuz teşekkürler :harika: .Sizce ve diğer konuyu takip eden değerli arkadaşlar kesenin ağzını biraz daha açıp SCOTT SUB 40 (full Acera) mı almalıyım ? İyi turlar diliyorum.:)

nedimt

Üye
Tepki
161
İsim
Nedim
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba Erkan Hocam güzel bir inceleme yaptığı için bende ikinci bir inceleme yapmadım. Sadece bisikletin diğer rengini merak edenler için bir iki fotograf paylaşıyorum

Dosyalar

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@erkantuc Hayırlı olsun.Gerçekten güzel görünüşü var :)

• Beğen
Tepkiler: erkantuc

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nedimt
Hayırlı olsun hocam. [emoji4]

memduh

Üye
Tepki
2
İsim
memduh başaran
Bisiklet
Sedona
@erkantuc bey, çamurluk ve arka sepet markanız nedir, paylaşabilir misiniz? tabi mümkünse fiyatta.

erkantuc

Daimi Üye
Tepki
1.083
İsim
Erkan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@memduh selam.
sepet ve çamurluklar kaliteli değiller :) turu daha fazla ertlememek için hemen oldu bittiye getirdim. tur boyunca da sıkıntı yaşamadam. 35 kilo yük taşıdı. 50 tl ye almıştım. çamurluklar 10 liraydı :)

Karkaju

Üye
Tepki
0
İsim
taner
Merhaba bir şey öğrenmek istiyorum. İstanbulda yaşıyorum şehir içinde genelde sahilde binmek için bir bisiklet arıyorum sedona 410 kafama çok yatıyor ama kimle konuşsam amortisörsüz olduğu için sıkıntı yaşayacağımı söylüyor kullanan arkadaşların tecrübeleri ne yönde özellikle istanbulda gerçekten sıkıntı yaşar mıyım? amortisörü olan hangi marka ve modeli önerirsiniz? bütçem 1000 1100 lira civarı.

kaanjuke

Üye
Tepki
4
Ben 1 ay once kendime sedona 420 esime ise 410 aldim . Eger sehirde kullanacaksan ve uzun yolda yaparim diyorsan 410 cok iyi bir karar olur. Amortisore hic gerek olmadigini dusunuyorum. 300 km yol yaptik su ana kadar cok iki bisikletten de cok memnunuz . Hafif ve akici kesinlikle oneririm . Fiyati da performansa gore cok uygun

mel

Üye
Tepki
11
İsim
Mel
İnceleme yazinizi ve tur fotograflarinizi cok begendim. Bu model hakkinda en detayli bilgileri bir tek burada buldum diyebilirim cok tesekkurler. Hayirli surusler.