Satış Temsilcinizin Ukela tavrı (delta bisiklet kızıltoprak) için teşekkür ederim :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
Kardeşim bakın 5-6 senelik bir aradan sonra yaşım 34 ve bunun 30 senesi sele üstünde geçti 4 tekrr 3 tekrr derken 2 tekerdeyiz çok şükür uzun yıllardır.

türkiye de ki bisiklet firmalarıyla alakalı bir konu değil bu genel ticaret ahlakında ve insanlarımıIn genelinde işine gelip gelmeme durumu mevcut.
Yani o anki psikolojisi müsaitse normal davranır bakın iyi demiyorum normal,kötüyse hıncını sizden çıkarır deşarj olmak için,

En önemliside ,bisiklet işini ciddiye almama durumukiöen sevmediğim durum budur.yani en iyisinden en kötüsüne kadar çocuk oyuncağı satar pisokolojisiyle yaklaşırlar müşteriye,gidin en pro bisiklet mağazasına kapısında 50 tane cafcaflı ing kelime (outdoor,onlarca marka adı vs) ama illaki gözönünde 50 liralık bir çocuk biskleti bulundurur.bence bu yanlış ben fırıncıyım diyelim ki pideci tutup fırınla alakalı pasta-börek-somun-pide her işle uğraşmanın ne si doğru sizce? İşte bu bile kaliteyi düşürmeye etmen
Siz 3000 liralık kadronun ya da 500 km lik tur için 1000 liralık bir malzeme pazarlığı yaparken o 50 liralık bisikletn peşine 2 saat dolaşır sizin 50 liralık indirm isteğinize kurtarmaz der.
İstisnalar varmı ? Var serkan mesela bankaya başvursa kefil olurum o derece iyiniyetli birisi,erdoğanlardan bahsediliyor yıllardır,diğer ismi geçen firmalarıda tanıyorum ama yorum yapmıyorum.deltadan ulaşla muhabbetimiz vardı ama 8-10 sene oldu gayet ilgiliydi mesela kızıltoprak da

Bende esnaf baba evinde büyüdüğüm için esnaf zihniyetini vs iyi bilirim.

Scudo

Onur Cavus

Üye
Tepki
66
İsim
Onur Çavuş
Bisiklet
Diğer
Delta bisiklette benim başıma ise şöyle bir durum geldi:
Kızıltoprak mağazadan look quartz spd pedal ve exustar marka mtb ayakkabı aldım. İlk defa kullanıyordum ama çok sıkıntı yaşamadan 1-2 düşüşle alıştım. Kullanmaya başladıktan 3 hafta sonra karlı havada buza denk geldim ve düştüm. Şiddetli bir düşüşte olmadı fakat ayakkabının mikrolok denen kilitli cırtlı kısmında bir yırtılma oldu. Bu yırtık plastikte sınırlı kaldı. Kopmadı ama kopacak noktaya geldi. Telefonla aradığımda bana biz exustar malzemelerini 2-3 yıldır getirmiyoruz dendi. Ben tekrar henüz 3 hafta önce aldığımı söyledim, siz bana 2-3 yıldır exustar malzemesi getirmediğinizi söylüyorsunuz dedim. Açıkçası yedek parça olan bu kısmı satın almayı düşünüyordum, zaten sattıkları ürünle ilgili bir problem olarak değişim vs. bir taleple aramamıştım ama tavır bu oldu. Özetle sattıkları bu ürüne ait yedek parça bulundurmamaları söz konusu ki yasal olarak 10 sene bulundurma zorunluluğu vardır. Bu sektör dediğime istisna ise de en azından bir yardım etme yolu arayabilirlerdi diye düşünüyorum

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.396
Bisiklet
Scott
Sevgili MTE, yaşadığınız olayda ne kadar haklı olursanız olun, bunları dile getirme üslubunuz hatalı. İlk mesajımda da belirtmiştim, bu gibi şikayetlerin iletileceği ilk merci firma sahipleri veya üst düzey yöneticileridir. Eğer onlardan yeterli bir geri dönüş alamazsanız, sorununuzun giderilmediğini düşünüyorsanız, elbette ki bunu başkalarına duyurma hakkına sahipsiniz. Ama sizin şu anda yaptığınız gibi, firmayı bu olaydan haberdar bile etmeden gelip burada peşin hüküm vererek konuşmak iyiniyetli bir davranış izlenimi bırakmıyor bizde.

Eser bey haklı olarak olayı tek bir tarafın anlatımıyla değerlendirmenin hatalı/eksik olacağını dile getirmiş. Sizin nasıl burada dilediğiniz şekilde yazma özgürlüğünüz varsa, başkalarının da sizin anlatımınızla ilgili görüşlerini dile getirmeye hakkı vardır. Bunu yapan insanlara esip gürlemek, kızıp sinirlenmek size hiçbir şey kazandırmaz.

Yaşadığınız olayla ilgili önce bir yetkilileri haberdar edin, belki de sizin mağduriyetinizi giderecek adımlar atacaklardır. Böyle bir girişimde bulunmadan firmayı peşin hüküm vererek suçlamak doğru değil. Ha diyelim ki sizi görmezden geldiler, hiçbir şey yapmadılar, o zaman firmayı burada hep birlikte eleştirir ve hatta boykot ederiz.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Usta boyle durumlarda soracaksin kaç kilosun diye sonra ağız burun gomecen kafayı ..

• Beğen
Tepkiler: olcer

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birçok kişi aynı kurum hakkında ortak olumsuz düşüncelere sahip olduysa boşu boşuna olmamıştır heralde. Bu kadar insan hadi toplanalım da şu firmayı kötüleyelim düşüncesinde değildir muhtemelen. Herkes tek tek olumsuz görüşlerini sıralamış. Ortak olumsuz düşünceler varsa ortada sözkonusu kurumun tavrında bir bozukluk olduğu söylenebilir.

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@no_name

tamam da bende bisiklet firmalarına özel bir konu demedim ki... hemen savunmaya geçmişsiniz delta yı...

delta dan çok özür diliyorum az bile yapmışsınız bir daha ki sefere daha güzel agzıma z...n lütfen :D

bu ve benzeri düşünen herkese tek bir şey diyorum :) hak ediyorsunuz fazlasıyla bu muameleyi... adamlar haklı beyler dağılın :D

@MTE

bisikletin akıl sağlığına zararları var mı ? diye bir konu açacağım en sonunda ... oraya doğru gidiyor iş :) eğer öyleyse ben bırakayım pedallamayı hazır yolun başındayken...

hocam ne kafa yaşıyorsunuz anlamıyorum. bende işletme sahibiyim , bakkal dan gelmeyiz hatta taaa büyük dedelerden...

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
valla bu konuşma tarzınla senin ağzına da.... haklılardır eminim de,hiçbirisi benim tanıdığım,akrabam eşim dostum değil,sadece şunu anlatmaya çalıştım bunu anlamadıysan sorun sende demektir.

1-Tr çapında tek bir bisiklet mağazasından alışveriş yapmam tek 1 yer istisna

2-Alışverişlerimi yurtdışından limite kadarını,limitten sonrasını da arkadaş eş dost vasıtasıyla yine yurtdışından alırım,alamazsam burada gerekirse internetten sipariş veririm yine de gitmem kardeşim bisiklet satan işyerlerine,adam yerine koymuyorlarsa,gelip burada ağlamanın bir anlamı yok bence,almazsın tepkini koyarsın olur biter.

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@no_name

:) hahaha

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Delta Bisiklet Kızıltoprak şubesinde, çevre mühendisi olan biri çalışmıyor. Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Bazen müşteriler araya girerek yorumlarda veya önerilerde bulunabiliyor. Sanırım siz böyle bir durumla karşılaşmışsınız. Bütün personelle görüşüldü ve böyle bir görüşmenin olmadığı dile getirildi.

Sizi mağazaya davet etmek istiyoruz ve bütün personel de orada olacak. Eğer sizinle irtibata geçen kişi bizim çalışanımızsa bütün forum şahidimdir o bisikleti size hediye edeceğiz.

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@ulas

Çevre mühendisi değil ulaştırma mı ne mühendisiyim demişti bana ... bu aralar dişçiye geleceğim yine zaten maçlara da geliyorum ara ara... kesinlikle geleceğim beraber foto çekip buradan da paylaşırız... ;) bir de bana yalancı dediniz ya gelicem ama ... yani mağazanızdaki temsilci arkadaşınızın bir tarafından bana yalandan mühendislik icadı çıkarmış olasılığı yok diyorsunuz... peki ben geleceğim... bu da burada benim sözüm olsun...

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Yeniden Merhaba,

Yanlış anladınız ben size ne yalancı ne de onun gibi bir şey demedim. Bir yanlış anlaşılma olabilir dedim. Ayrıca sözüm söz :) Bütün personel orada olacak ve gerçekten bizim personelden biri bu ayıbı yapmışsa bisiklet sizindir. Ne mühendisi denildiğinin bir önemi gerçekten yok. Sadece bir yanlış anlaşılma var. Bir çok müşterimiz bazen bu tip müdahalede bulunuyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ulaş kaya

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
@MTE

bir de üste çıkmaya çalışıyorsunuz hala yok öyle bir çalışan falan... şizofreni miyim ben ? gelicem ama video kameranız varsa çekim de yapalım foruma da koyalım hatta... ayıp gerçekten yaklaşıma bak... millete bu adam yalan söylüyor diye çıkıyorlar ortaya...

diyelim ki yalan söylüyor olsam bile bu şekilde şikayet karşılanmaz... çok ciddi sorunlu bir yaklaşım içerisindesiniz...

benim zaten şurada yazdıklarımı okursanız ( lütfen akıllı biri okusun ) benim ne konuda ne kadar bilgi olduğumu anlar.

ben adam gibi gelmiş mizah yaklaşımla bir şeyler yazmışım derdimi aktarmışım. 2 gün sonra kriz haline gelince cevap yazıyorsunuz . O cevabın da kalitesi ortada...

iyi gelim bir de kavga edelim :D tam olsun... buraya da yazarsınız arkadaş mağazamıza geldi bir güzel ekip olarak dövdük :) bizi destekleyen herkese teşekkürler dersiniz :D

gelicem ama...

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
Ben de forma almak için gittiğimde sorularıma cevap alamamış, sürekli birbirilerine yönlendirip yarım saat bekletmişlerdi. Sıkılıp çıkmıştım. Bir daha da uğramayı düşünmüyorum.

Ama bu yanlış diye bir şey de yok. Belki adamların yaklaşımı böyle, hedef kitlesi bu tarz tavırdan memnun ya da umursamıyor olabilir, onlar da karakterleri böyle olup daha fazla satış yapacağım diye karakteri değiştirmeyeceğim düşüncesinde olabilirler.

Çalışanın hareketini firmaya mal etmemek gerekir düşüncesine de karşıyım. Firmanın belli bir stratejisi varsa ona uygun kişileri bulma, çalıştırma, takip etme gibi bir görevi var. Böyle bir derdi var ise işler iyi gidiyor, şikayet almıyor olsa bile bu durumlar için anket yapmak, müşteri geribildirimi toplamak, gizli müşteri hizmeti almak gibi bir çok yol kullanılıyor zaten. Tamamen buna değer vermek istemek ile alakalı bir durum.

Ben de bu tarz ilgisiz işletmelerden mecbur kalmadıkça alışveriş yapmama eğilimindeyim. Bu bakkal da olsa öyle, yemek yediğim yer olsa da... Bu benim yaklaşımımla alakalı tabi, bazen bu huyum yüzünden daha fazla yol gitmek, daha fazla ücret ödemek, ya da bir kaç gün sonra sahip olmak gibi zorluklar yaşıyorum.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Bakın yine yanlış anladınız. Ben bu yazdıklarınızı söyletecek bir şey yazmadım. Zaten diğer üyeler de okuyor. Kızmanıza gerek yok :)

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
yazdıklarınızın sonuna gülen adam koymanız mağaza yaklaşımınızın yanlışlığını ve az önce söylediklerinizin anlamını yumuşatmıyor. gül gül yani ;) evet insanlar okuyorlar ve açık ortada herşey... battıkça batıyorsunuz. Neyse bu son mesajımdır. Polemiğe gerek yok yüz yüze konuşuruz ve lütfen video ya da çekelim ama iletişim kuracağım kişi müşteri ilişkilerinden anlayan birisi olursa sevinirim. Kavga etmeye gelmeyeceğim.

bu arada bisiklet sizin olsun ne biçim bir yaklaşım :D al bisikleti sus mu ? hayır . siz biz bir halt ettik yanlış yaklaşım yaptık kendimizi düzeltmek için çalışmalar yapacağız diyene kadar ben tatmin olmayacağım. İnsanların da onu beklediğini düşünüyorum.

Neyse geleceğim :) görüşmek üzere

@ulas

@MTE

şu an bu mesajlar sosyal medya kurumsal iletişim dersi için hatalı bir örnek olarak derslerde okutulabilir.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu forum üyelerine Delta'dan indirim olayını hatırlarsınız. O hafta çamurluk almaya gitmiştim, dedim böyle böyle indirim varmış ne olur fiyatı, yok öyle bir şey deyip etikette ne yazıyorsa aldılar :D
Erdoğanlar ve Güngörler Bisiklet de tam aksine. Lastik almaya Erdoğanlar'a gittim, sohbet ede ede hem daha iyi bir lastik önerdiler onu aldım hem hesapta yokken bir de maşa aldım :D Güngörlere de bir kaç arızada gittim çok memnun kaldım. Bisiklet kiraladığımızda da kapanışa yetişemezseniz sorun değil yarın getirebilirsiniz bisikletleri ekstra ücret olmadan demişlerdi, güzel insanlar vesselam

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
burası türkiye sayın MTE ,çıkar birisi sosyal medya kurumsal iletişim dersi hepsi birer israil oyunu der,ne cevap vereceğini şaşırırsınız,sağcısı bunu derken solcusu,emperyalistlerin 3.dünya dedikleri ülkeleri sömürme araçlarından birisi der evin yolunu bulamazsın,bu ülkede yunus sabrı göstermen gerekir,firma hatalı da hatasız da olsa yaklaşımı senden daha mantıklı,tamam sen bu kadar savunduğuna göre illaki karşı taraf bir hata yapmış olma imkanı var,ama sende işi çiçek abbas la şakirin atışmasına dönüştürme,helalleşin olsun bitsin yahu

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MTE
Kimseye forum üzerinden abilik yaptığım yok, öyle bir düşünce içerisinde olmam zaten.
Kimsenin sizi yalancılıkla suçladığı da yok, ikide bir ben yalancımıyım diye yazmanıza da gerek yok.
Eleştiriye açık değilseniz eleştiride bulunmayın forum gibi herkesin fikrini belirtebileceği bir yerde. Herkes size hak vermek zorunda değil, bu hoşunuza gitmiyorsa bile saygı göstermeniz lazım. "inanma ln inanma çokta umrumdaydı" lafıyla saygı anlayışınızı ortaya koymuşsunuz zaten.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.