Salcano XRS 050 ve Kron RC 1000 için detaylı karşılaştırma

Sizin tercihiniz hangisi olurdu?

• Toplam katılım
    251

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Herşeyi geçdim kronda dura- ace bile olsa o renkler nedir yahu:acpsnr: resmen bir renk cümbüşü, dağ bisikletleride aynı beğenen illa çıkar ama hiç işim olmaz.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Salcanonun kadro sekli daha güzel.
Ikisinin de renkleri kötü, ancak salcano kotunun iyisi :D
Salcanonun yazisi cirkin :(
Ikisi arasinda kalsam kesin ikinci el bi sey alirdim :D
Elinize saglik, guzel karsilastirmalar yapiyorsunuz hocam, musait bir zamanda ben de bir vs konusu acabilirim :D

oguz01adn

Üye
Tepki
53
İsim
Oğuz
Bisiklet
Carraro
Karşılaştırma çok güzel olmuş ellerinize sağlık.Bu karşılaştırmadaki bilgileri bizimle paylaşsanız biz de herhangi bir bisiklete bakarken fikir sahibi olsak.Mesela maşadaki eğimin sürüşe etkisinden bahsetmişsiniz.Eminim bunun gibi bir sürü ufak tefek şeyler vardır.Karşılaştırmadan ufak 1-2 bilgi cebe attık varsa devamını bekliyorum.Teşekkürler.

Tepki
1
İsim
Ahmet Yalçın
Bisiklet
Bianchi
Merhaba gerçekten çok güzel karşılaştırmalar yapıyorsunuz.Size nacizane fikrimi sunmak istedim.Rica etsem örn 800-1000 tl 1000-1200 vs. vs. arasındaki dağ bisikletlerinin karşılaştırmasını yaparsanız ben dahil eminim daha bir çok kişi yazılarınızı okuycak ve bilgi sahibi olacaktır diye düşünüyorum.Ayrıca bianchi aspid 26 ve salcano ng650 yi karşılaştırırsanız gerçekten çok sevineceğimi söylemek istedim.TEŞEKKÜRLER

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@ahmet yalçın teşekkür ederim

Dağ bisikleti farklı bir alan olduğu ve hiç kullanmadığım için karşılaştırma yapmak pek sağlıklı olmaz diye düşünüyorum malesef
Yol bisikletiyle ilgili elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum :):harika:

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Kron güzel salak sarışın olmuş. İlk kullanıcıyı çekmek için deli makyaj yapmışlar.fakat tourney setin ruble seçimi çok kötü.bunlar içinde en iyisi Mosso.cavalier tourney. Oda zaten tükenmiş

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Kron bence haksızlığa uğradı burada. Otobüs, limuzin, salak sarışın gibi benzetmeleri hiç haketmiyor. Daha önceki mesajlarımda da yazmıştım; Salcano'nun claris li bu bisikletine Kron Rc 2000 rakip olur ve ezer geçer.
Türk markası olması dışında Kron'a özel bir ilgim ve sevgim yok( daha önce yazdığım gibi iki bisikletim Salcano, biri Kron)
Bunları yazmamın sebebi, karşılaştırmanın daha baştan yanlış olduğunu düşünmem.
Selamlar.

inziva

Aktif Üye
Tepki
175
İsim
ökkeş
Bisiklet
Trek
@akifberkant bir yandan haklisiniz ama fiyat olarak rakip alındığı belirtilmiş. Fiyat olarak aynı paraya salcano bariz üstün

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Birşey alırken birim fiyata ne aldığımıza bakarız.salcano donanım olarak çok daha iyi.görüntü olarak bakarsak ki bu tablo değil bisiklet , salcano alırım

Muratb1

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Bisiklet
Giant
Abi incelemen mükemmel bisiklet seçerken de dikkat etmem gereken yerleri öğrenmiş oldum.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@akifberkant
Kron Rc2000 ile xrs050 arasında 500 lira fark var, nasıl birbirine rakip olarak görebiliyorsunuz :D Adamlar o paraya xrs040 yapmış full sora setli, xrs040'ta rc2000 i ezip geçer kanımca :D

Full sora değilmiş şimdi baktım da :D Ama bence daha iyi :D

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

'' Siz bir bayiye gittiğinizde, Türk markalı bisikletlerde ciddi pazarlık payı olabiliyor ve böylece çok fiyat farkı da kalmamış oluyor'' diye daha önce de yazmıştım.

Buradaki arkadaşlardan özür diliyorum; babam da bisikletçiydi ve ailece bisikletsiz hiçbir zamanımız olmadı ama sizler gibi profesyonel olamadım kusura bakmayın.
Ömrümüz selede geçti ama bir sorayı clarisi, 105 i öğrenemedim ne kadar fark ediyorlar anlamadım.

Çok özür dilerim üst düzey bisikletçi , hayatı dura ace setli, karbon Colnago kadroların üzerinde geçmiş Marco Pantani'ye ders vermiş arkadaşlar.

Üstelik öyle de salağım ki bisikletin uzun olmadığını bile anlatamadım ve tüm bunları anlatmak için neden boşuna kendimi yordum; salaklığım ve cahilliğimden.

Siz üst süzey bisikletlerinizle Colnago'ya, Bmc'ye de meydan okursunuz. Eminim müthiş bisikletleriniz ve performanlarınızla ( eminim çok çalışıyorsunuz ve çok hızlısınız ) içinizden nice Eddy Merckx çıkartırsınız...

Zilyon dolarlık ithalatlar sonunda niye dünya çapında bir bisiklet sporcumuz yok diye sormayacağım, tartışmayacağım bu çok bilmiş zihniyetle.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@akifberkant
Hocam neden alinganlik yaptiniz anlamadim. Yukarida da yazdiginiz gibi ciddi pazarlik yapiliyor bu firmalarda. Yuzde 15 20 indirim aliyorum katalog fiyatlarindan. Ancak iki urunde de ciddi indirimler alindigi takdirde fiyat farki yine 500 lira olacaktir :D Bunun gelismis bisiklet surmekle ne alakasi var :D

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akifberkant Siz'de pardon da aşağılık kompleksi var gibi sezdim.Gereksiz yere dram yapmışsınız, millet'e laf sokar gibi konuşmuşsunuz.Kron'dan hisseniz falan varsa bilelim, ona göre konuşalım ya da susalım.

• Beğen
Tepkiler: BugAdam

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@akifberkant

Olayla ilgili animi paylasmak istiyorum, oturdugum semtteki mahalle bisikletcime ilk gittigimde (2012 senesi) "bu nasi bi bisiklet boyle ya? Yaris bisikleti degil mi bu?" dedi... İlerleyen gunlerde rublemi sokmek icap etti, yine bu abiye gittim cunku anahtarim yoktu. "Hallederiz, ama bunlarin rubleler butun galiba" dedi. Ben de bilmedigimi, fikrimin olmadigini, sokunce gorecegimizi soyledim. Rubleyi soktuk. Campagnolo xenon ruble vardi. Ruble beklentinin aksine tek parca cikmadi, dagildi. Her disli ayriydi. Hem 30 yillik bikletci, hem de ben yeni birsey ogrenmenin mutluluguyla dagildik. Faruk (bisikletci abi) abi gercekten iyi niyetli bir abiydi. Hicbir zaman ona saygisizlik etmedim bilmedigi seylerden dolayi.

Demem o ki "mahalle bisikletcileri" diye tabir ettigimiz semt bisikletcileri evet cok tecrubeliler, elleri de gercekten cok hunerli ama uzgunum yeniliklerden cok gec haberdar oluyorlar. Zaten ilgilendikleri, tamirini yaptiklari, sattiklari bisikletler de genellikle ekonomi sinifi. En son gidisimde 105 setimi satacagimi soylemistim Faruk abiye, "ben olsam onu hayatta satmam, oylesini bidaha bulamazsin" dedi. Yani ona gore 105 set zirve, nerden bilsin adam campagnolo super record 80th aniversary ozel serisini :)
Yine sondan bir onceki gidisimde trainera ruble montaji icin gittim, traineri goturdum mecburen. Fiyatini sordu, 500 lira abi dedim. "Ben bunu sanayide 150 liraya yaparim bisey yok bunda, 2 çark 1 kayış var bunda dedi. Turbo muin smart trainerdan bahsediyor. Dedim abi haklisin, boşa para verdik ama heves işte :)

Bu ornekleri vermeyi istemezdim ama o kadar cok israr ettiniz ki :)

Simdi sirf meraktan soruyorum size, Faruk abi omrunde kac kez bisiklet yarisi izlemistir? Tour de France desen bilir mi? EPS grupset desen bilir mi, hadi onu da deme kablosuz de, wireless de. Yalan o der. Gormeden inanmaz. Cunku Faruk abi klasik bir mahalle bisikletcisi. O sadece gorduklerini biliyor.

Ama biz her gun internette pek cok bilgi ediniyoruz. Hele ki yabanci forumlara mumkunse bir goz atin, burda konustugumuz seylerin onlara gore hava civa oldugunu anlayip kahrolursunuz. Cunku adamlar gercekten aşmiş kendini. Her biri inanilmaz bilgili ve tecrubeli. Ve tabiki orada hem bisikletm hem bisiklet parcasi buraya gore cok daha ucuz oldugu icin ellerinin altindan cok fazla urun geciyor, hepsini kullaniyorlar, biliyorlar.
Baglayacak olursam, kendim icin konusuyorum, edindigim bilgilerin cok ciddi bir kismini bu yabanci pedaldaslardan, onlarin tecrubelerinden ve yabanci video / makalelerden edindim.

Foruma ve forumun amacina da baglayacak olursam; herkes burada kendi gorusunu bildiriyor. Amacimiz zaten bu. "Benim babam bu isin icinde, benden iyi mi bileceksin" soyleminin bize neden komik gelecegini biraz once yukarida zaten acikladim.
Lutfen sakin olun ve hepimizin yaptigi gibi forumdan yeni bilgiler ogrenmeye, ve mumkunse kendi bildiklerinizi bizimle paylasmaya gayret edin.
105 setle tiagra arasinda fark olmadigini belirtmeniz harika, bu tamamen sizin dusunce ve hissiniz. Ve size bu konuda katilacak cok fazla forumdas da cikacaktir. Fakat hemen arkasindan bir anlik sinirle kurdugunuz cumleler, pantani ornekleri gercekten luzumsuz :)

Sizi anliyorum, eminim siz de beni anlayacaksinizdir :hhhhhh::okyrm:

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Yok ben anlamıyacağım, yaptığım kinaye bile anlaşılmamış; elbette ki grup setlerin farkını biliyorum. Ben gereksiz malzeme alımı- kullanımını eleştirmiştim vs.

Konu komplekslie olmama, kronda hissenin mi var sorusuna gelmiş( halen 2 bisikletim Salcano diye de defalarca belirttim), güzel örneklerle ders te verilmiş.
Gayri yetiii, yeni başlayan arkadaşlara siz profesyoneller çok iyi yardımcı olursunuz.

Forumdan çıkarılmayı ve tüm mesajlarımın silinmesini talep ediyorum

• Beğen

İck

Üye
Tepki
31
İsim
İlkay K.
Bisiklet
b'Twin
Ben rc 1000 kullanıyorum ve burada cebi dolu olduğu için başka marka model kullanan ama yinede amatörlere tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmiş bir grup ile karşı karşıya geliyorum. Altınıza aldığınız binlerce liralık merida vb bisikletler ile bu işe yeni başlayan insanları soğutup bisiklete küstürüyorsunuz. Param ve bilgim buna yetti kron aldım ve mutluyum. E şimdi hiç tanımadığım bir adam bu bisiklet çöp dediği için onu sokağa atacak halim yok.

ismoz

Üye
Tepki
50
İsim
İsmail
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
karşılaştırma mükemmel olmuş aklımdan geçen modeller arasında rc1000 var fakat çok renkli

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Yeni başlayacak ve bu ikisinden birini alacak olan arkadaşlara bu ikisini de önermem. ikinci el temiz Mosso Cavalier Claris buldum 800 liraya, ikinci el olarak çifti 350 liraya R500 jant ve 2 adet Schwalbe Lugano lastik aldım, bu listedeki iki bisikletten de daha iyi oldu.

Uzun lafın kısası: giriş seviyesi yol bisikleti alacaksanız ikinci ellere bakın. Bazen çok iyi fiyatlı ve çok iyi kondisyonda bisikletler bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: BugAdam