Salcano Velotürk Gran Fondo Çeşme Amatör Yol Bisikleti Yarışı 4-6 Kasım 2016

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ne kötülüğüm var sana sadece bu spor için uğraşıp didinip duran bir genç sporcuyum Allah aşkına ya

Serkan abi video çıkinca konuyu başa sabitleyip mehmet denen herifi etiketlersen sevinirim.

Scudo

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Tek kelimeyle harika bir organizasyondu.
Zorlu yollar vardı ama dedikleri gibi, savaş ne kadar zorsa, başarı da o kadar tatlıdır.
Ben kendi adıma daha başlamadan kazanmıştım, teknik toplantıda organizasyon sayesinde bisiklet verieln çocukların fotoğrafları gösterildi, zonguldak, elazığ bitlis.. farklı iller aynı tebessümler. Bu her şeye değerdi gerçekten.
Emeği geçen herkese teşekkürler.

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Kusura bakmayın asfalt bilgin olmadigi icin micir taşlarının sıkıştırılıp Asfalt ile döküldüğünde soguk asfalt ismi aldığını bilmiyordum.

Dediğim gibi bu şekilde organizasyonlara ihtiyaç var lakin bu demek değil ki eleştirmeyeceğiz. Ben eleştireceğim ki birisi dikkate alıp düzeltmeye çalışacak.

Yolda bulunan SOGUK ASFALTIN sökülen parçaları micir oluşturarak ve ayrıca toz tanesi oluşturarak yolda kaygan zemin hale gelmiş. Bu konu üzerine görevlinin YARIŞ esnasında yavaş gidin diye bağırması ile yarış lan bu adam gibi rota yapsaydınız tepkisini alması bir olmustur.

Bu organizasyona Çeşme bisiklet turu dersek bu bağlamda daha güzel olacaktır.

İnsallah seneye isteklere karşılık verilmiş veya verilmemis bir turla ben kaldırım mühendisi olmayan arkadaşınız sizlerle beraber olacağım. İyi forumlar.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Kazuya

Ağızına sağlık hoca.
Bir dükkana girdim, kadın "kim kazandı" diye sordu, "çocuklar" dedim. Gülümseyerek teşekkür etti tüm katılımcılar adına bana.
Teknik toplantıda o videoyu izlerken gözü dolmayan yoktur.

Gönlüm isterdi ki burada yarışmacı arkadaşlarla yaşadığımız psikolojik savaşı, nerede zorlandığımızı konuşalım; ancak ne mümkün? Ülke geleneği olarak köstek olmuşuz yine organizasyona. Anadolunun dört yanındaki yoksul çocuklara ulaştırılan bisikletlerin mutluluğunu gördükten sonra, oturduğu koltuktan organizasyona sallayanları görmek fazlasıyla üzdü beni.

Velotürk'e tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
forum moderatörleri kalenderin ağız dolusu hakaretamiz söylemlerine ne yazıkki bigane vede seyirci kaldılar. Bu tablodan bende, yönetim tarafından iplenmediğim yönünde bir kaneat hasıl oldu. Mamafiğ bu nedenle bisikletforum üyeliğimi bir ay süre ile askıya alıyorum. Kamuoyuna önemle duyurulur.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
gençler ne oluyor burda hopp sakin olun bakim hele,az önce geldim galatasaray bisiklet takımı yarışını izliyordum araçtan,baya ateşlenmiş burlar :D heheheh

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
@srdrmrs
@Ozgurama

facebook'tan yayınlayacaklarmış (link)

Onu bunu bilmem ama ben çok eğlendim organizasyonda. yollar mıcırlı ve özellikle sabah çok kaygandı, kötü kazalarda yaşandı ama bunu genele mal etmemek gerekir. roubaix'te de arnavut kaldırımından gidiyorlar, diğer turlarda da yağmur yağınca yol kayıyor. orta arka grup daha ayrılmalar başlamamışken yardımlaşarak çok güzel geçti bu kısımları. amacı yarış olup hırsla gelenleri mutlu etmemiştir herhalde parkur, ama çocukları mutlu edeyim, organizasyona bir katkım olsun diyenler eminim ki mutlu ayrıldılar. ha birinci ha sonuncu bitirmişsin ne farkeder ki, herkese aynı tenekeyi taktılar

Tepki
73
İsim
Saygın Yılmaz
Bisiklet
Merida
Organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 3-4 araç dışında, bisiklet yolunda tek bir araç görmedim. Her sokak, her cadde tek tek bariyerlerle kapatılmıştı ve başında da ya jandarma ya da polis bekliyordu. Bahsettiğim 3-4 araç da bunların sözünü dinlemeyip aradan kaçanlardı, gözümle gördüm. İstasyonlardaki arkadaşlar çok ilgili ve yardımseverdi ayrıca. Yalnız istasyonlarda kola dağıtılması doğru bir uygulama mı bilmiyorum. Önceki arkadaşlar yazmış zaten, yolun tamamına yakını asfalttı ancak asfalt bazı yerlerde bozuktu. Ben şehir bisikletiyle olduğum için haliyle arkadan gelmem sebebiyle en az 20 kişinin lastiğinin patladığını gördüm. Sanki yol bisikletine çok uygun bir rota değildi. Kısa ve uzun rotaya tandem bisikletleriyle gelenler yarışa renk kattı. Finiş noktasında yalnızca makarna dağıtılıyordu, o da organizasyon bitmeden makarna bitti diyip toplanıp gitti. Bir dahaki sefer aynı firma sponsor olursa organizatörler dikkat etmeli. Gelen, katılan herkese teşekkürler. Miniklerin bisikletleri hayırlı olsun. Güle güle kullansınlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Organizasyona katılıp hem içindeki yarışma arzusunu tatmin eden hem de bir şekilde çocuklarımıza hayrı dokunan arkadaşların yorumlarından çok, forum ortamını kahvehane ortamıyla karıştırıp, diyalog halinde topiğin içine (ka)çan!! üyelerden bıktık...
Biraz saygı gösterin

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erkin Kalender

no no no well maybe. buraları sana bırakamam antikalender. O kadarda uzun boylu değil. Serkan mıstınoğlu niyetini anlamamış değilim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1- grand fondo marmarada yarıştım aynen eleştiride yaparım gerçi dönüşte organizasyon hatası oldu, otobüs bekledik )
2- grand fondo çeşmede yoktum bu demek değildir ki eleştiri yapamam
3- atılan mesajlardan eksikliklerin olduğu aşikardır
4- çocuklara bisiklet vermek onların gönüllerini almak güzel olan bu tabi

grand fondo Marmara etab ile çeşmedeki etapta arasında farklar olduğu aşikar (46 km de),grand fondo Marmara etapta asfalt güzel idi,,,,
buna rağmen tamamı ile bu organizasyon kötüdür demek yanlış olur,eksikliklerin dile getirilmesi karalama değildir ,ayrıca pedalşörlerin emniyetinin sağlanmasıda o kadar önemlidir...
nokta......

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Mıstınoğlu

video videoooooo:harika::harika::harika::harika::harika::harika:

@Kudret Kurtcebe

serkan şu bebek 'e bi atar yapsak bu pazar,havaya bakıyor gerçi, konu dışı oldu kızma ,,,,:islik::islik::islik::islik::islik::komik::komik::komik:

lvtylmz

Üye
Tepki
27
İsim
LEVENT YILMAZ
Bisiklet
Canyon
Yarışmacı arkadaşlar teknik toplantıya gelselerdi etap detaylı olarak anlatıldı, düzgün dinlenmiş ya da tatbik edilmiş olsaydı bence karışıklıkların yarısı kendiliğinden çözülürdü diye düşünüyorum . Adı üstünde kazalar her zaman olabilir ama hırslarına kurban olan arkadaşlarında biraz temkinsiz gittiğini düşünüyorum. Daha start kültürü bile oluşmamışken!!! Organizatörler start verilene kadar kimse birbirini geçmesin diye açıklama yapıyorlar sadece benim gördüğüm 3-4 tane santimlik kazalar atlatıldı. Yanımızdan belki 100 kişi geçti !!! Daha çok yol alınması gerekiyor ama böyle organizasyonlar sayesinde yarışma kültürümüzün de gelişeceğini ümit ediyorum.Velotürk ekibine böylesine güzel bir organizasyon için çok teşekkür ederim.

Tepki
74
İsim
Burak
Bisiklet
Canyon
@Kudret Kurtcebe

Eleştiri yapmıyorsunuz, köstek oluyorsunuz. Bilmeden, anlamadan ve de en önemlisi görmeden oturduğunuz yerden yazarak köstek oluyorsunuz. Çeşme Granfondo sıfır ne demek ? Bu yapıcı bir eleştiri mi ?
Diğer arkadaşlar gayet güzel açıklamışlar, bu organizasyonun yapılmasının birinci sebebi sosyal sorumluluk, ikincisi ise amatör bedenleri yarış ortamı ile doyurmak.
Kimse size 1. Olamazsınız demedi, gölge etmeyin yeter denildi.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@lvtylmz

Kesinlikle. Teknik toplantıya katılımı şiddetle tavsiye ettiklerini üstüne basa basa vurguladılar oysa ki.
Mazgalların tamamını da sacla kapattırdı ama hala daha her haltı en iyi kendisinin bildiğini sanan bilirkişilerce organizasyona suçlama yapılıyor.

Organizasyona katılıp yorum yapanlara saygım sonsuz. Sonuçta eleştiriler iyiye gitmek için bir araç. Ama bu eleştiriler çamur atmak için, üçüncü ağızdan yapılırsa organizasyona zarar verir.

Bu kadar özveriyle, yolun gerçekten birkaç ay öncesine kadar bozuk olduğu önemli mesafelerinde etkinlik için çeşme belediyesi zaten asfaltlama yaptırdı.

Bunu bilmeden, vay efendim her yer niye kaymak asfalt değildi diye yaygara koparır ve bu kişi zaten kendisini zorlayıp yarışa katılmamış biri olursa sıkıntı büyüktür. Sıkıntı organizasyonda değil, ama kimde onu da insanların vicdanına bırakıyorum.

Çeşme gibi yurdun daha açık fikirli bir kesiminde bile araç sürücüsü yarış esnasında "sizin bisikletinizi ..." diye küfrediyor, alaçatı'da "bir de bunlar çıktı başımıza" diyorlarsa; kaymak asfaltı rüyanızda görürsünüz. Tekirdağ'da yol kapatamadıkları için yarış yapılmadı, insanların hayatını tehlikeye artmamak adına.

Yok neymiş efendim marmara fondo da marmara fondo. Ben marmara fondo başlığındayım da haberim mi yok? Oraya katılacaksanız gerekli başlıkta tellal tutup haber verebilirsiniz arkadaşlar, burası çeşme gran fondo başlığı ve artık izin verirseniz katılanlar olarak birkaç kritik yapalım. Asfaltını çiğnemeden organizasyonun emeğinin içine etmesin kimse.

@lvtylmz

Aynen öyle, bilinçsizlik çok fazla. Bazı refleksler oluşana kadar hepimiz yol almalıyız.
Daha 3. kilometrede soluma dalan biri gidonuma çarptı. Numarasını da aldım, ifşa etmeyeceğim. Zig zag çizenler mi istersin, yamacımdan geçerken haber vermeyenler mi? Neyse ki kaza bela geçirmedik.